Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Člověk.exe

Člověk.exe

Anonym (12.1.2008 00:00:00)

Žánr sci-fi si počítače oblíbil již od jejich vzniku. Zájem neopadá ani dnes. Téměř v přímé úměrnosti ke zrychlujícímu se vývoji stoupá i počet děl, ve kterých autor za pomoci své fantazie domýšlí, kam až to vlastně povede.

Martin ŠKRANC (12.1.2008 10:12:54)

Jo srandičky, srandičky. Jako kluk jsem taky četl rád sci-fi. Ale jako technik sestavující a opravující PC mě to už číst nebaví- asi že se můj koníček stal prací :-) Dík za úsměvnej článek, Davide. Paroubek-vir by byl fakt hustej ! Ahoj. Mates.exe

anonym (12.1.2008 12:38:11)

Tak to je bomba. Když si představím kolik lidí se svým PC povídá, tak nějak lidsky. Třeba . . . už je to tady :-)

Anonym (14.1.2008 09:43:41)

Zustava otazkou, jak velky krok je od zachyceni frequence mozkovych vln k zachyceni myslenky a jak velky od zachyceni myslenky k vytvoreni funkcni kopie duse. To se spis dockame zhrouceni Imperia a vlady Nadace... (teda nedockame, ale bude to urcite driv)

Michal Kundrát (14.1.2008 15:57:46)

Ono je nejhorší že i kdyby bylo u všech třeba mrknutí oka stejný, tak,... 1) Někde musí být obří HDD, kde se to všehno převádí z člověka do PC. Za pžedpokladu že by to bylo centrálně, tak by za sebou všichni museli nosit optická vlákna(wifi by asi fakt nestačilo). 2) Kdoví na co člověk při mrknutí oka ještě myslí ;) Jinak Paroubka jako vir bych fakt nechtěl(jako vir by to byl třeba můj soused nebo ještě hůř člen rodiny....a pak už by mě zachránil jedině HARD RESET). Navíc myslim, že 2Gb by asi fakt nestačily...záleží taky na tom, jestli bude pořád binární soustava, nebo třeba desítková(tu měl jestli se nepletu ENIAC). Dál záleží na tom, co by člověk opravdu chtěl dostat do PC a co by si nechával v tajnosti. ROZHODNĚ SI NEMYSLÍM, ŽE JE TO SE SNÍMÁNÍM MOZKOVÝCH VLN U VŠECH STEJNĚ - co třeba autisti(jako já)?? Pravda, genius ze mě nebude, ale tak něčim přispět musim :) Tinker.deb

bigbíťák (12.1.2008 23:10:48)

Paroubek-vir...celkem děsivá myšlenka.. Už za života lidského napáchal dost škody :-D

Anonym (12.1.2008 10:36:45)

Tak mě napadá, co když už v jednom počítačovém systému žijeme, ale dávno jsme na to zapomněli? A kdoví, kolik dalších počítačových systémů je nad námi?

tacmud (12.1.2008 13:10:20)

Tak si kolikrát jako člověk co opravuje PC říkám že by každé mělo mít alespoň ruky aby se mohlo bránit před někdy opravdu šílenými zásahy, jak do software tak do hardware. Na druhou stranu bych potom neměl co dělat :-)

RiderX (12.1.2008 19:50:00)

Héle-matrix :-D

RiderX (12.1.2008 19:55:27)

Héle-to mi něco říká.. ahá matrix :-D

Anonym (13.1.2008 12:04:15)

Matrix nebyl první, a navíc tam nikdy mysl zkopírovaná do stroje nebyla, to je v Ghost in the shelll :-) (ale jina je matrix TOP)

Karel Wolf (14.1.2008 01:49:01)

Uprimne receno, on ani ten GiTS nebyl ve skutecnosti prvni, myslenka je jeste o neco starsi, tusim, ze nekdy z 80 let. Pokud by nekoho zajimaly prameny, at si precte treba Learyho Chaos a kyberkulturu nebo neco od Vernora Vinge - pokud by se vam nechtelo brousit primo do vaznych vod vedeckych teorii, pak je pekna napriklad povidka Cookies :)

Anonym (14.1.2008 10:48:27)

Ve sci-fi kruzich se za prvniho, koho podobne tema napadlo, poklada Isaac Asimov v jedne jeho povidce z 50. let... Ale to je snad jedno, ne? Podobny clanek jen pomaha nezapomenout na podobne uvahy ;-) A podle mne jde i trochu dal.

RiderX (12.1.2008 19:52:12)

Héle-matrix ;-)

Shado (13.1.2008 12:03:04)

Někdo se tu díval na Ghost in the shell že? (a jestly ne, měl by se podívat :-)

Anonym (14.1.2008 10:46:32)

Tady nejaky chytrak neumi cesky (a jestli si mysli, ze jo, mel by prolistovat pravidla pravopisu, nez zacne byt chytry jak horakyne).

No Anonym (15.1.2008 00:30:26)

Vitej v Matrixu ;-)