Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Když baterie doslouží

Když baterie doslouží

Anonym (24.1.2008 00:00:00)

Jednoho dne to prostě musí přijít. Zjistíte, že vaše baterie v digitálním fotoaparátu nevydrží to, co vydržely, a na zbývající kapacitu vyfotíte jen zlomek fotografií či natočíte jen několik minut videa. V takovém případě je nutné se poohlédnout po řešení vzniklé situace.

PAvel (24.1.2008 09:38:18)

Z hlediska ekologie a přírodních zdrojů se rozhodně nevyplatí vyhodit celé zařízení. Pamatuejte dobu kdy mboilní teelofn vydržel 5 let? Vyplatí se to, když to nové zařízení potřebujete k práci nebo když umí něco co nutně potřebujete...Samotného mě překvpauje o kolik víc toho "elektronického šrotu" produkuju..během posledních pár let. Ty věci jsou velice levné..ale mnohdy sotva přežijí záruční dobu...

dArus (24.1.2008 21:11:21)

Taky za ten elektricky srot vsichni poctive platime v "recyklacnim priplatku", takze kdyz ta "ekologicka" likvidace vseho moznyho vyjde stale levneji, tak proc nekupovat nove? :)

Xspy (25.1.2008 00:33:00)

Recyklační příplatek ... další z položek umně naroubovaná na základní ceně a další z jejíž povahy ve výsledku zbývá minimum .

Anonym (24.1.2008 21:47:14)

ja nevim, ale vyhodit digitalni zrcadlovku za 20k Kc jen kvuli tomu ze se znicila baterie mi neprijde zrovna ekonomicke :) ale autor asi myslel jen opravdu levne "nekvalitni" digitaly..

petr (25.1.2008 09:47:25)

Urcite mel na mysli nake starsi fotoaparaty jejichz cena neni nijak vysoka a kvalita taky ne. Jinak urcite nebudes vyhazovat drahy a dobry fotak kvuli spatnych baterek

Mat (26.1.2008 22:57:48)

Nemůžu si pomoct. Ale jediné opravdu zajímavé sdělení článku bylo to, že při dožití baterií si mám zakoupit nový fotoaparát :-) Že se ve fotoaparátech používají Lion akumulátory nebo AA baterie ví každý, kdo si foťák nekoupil předevčírem. Už mi však v článku chybělo sdělení, jaké jsou přednosti a zápory NiMH / NiCD článků. Nebo třeba, po jaké značce nejlépe šáhnout, vejdu-li do obchodu. Sice je hezké, že je na baterii napsána kapacita 2800, ale u některých baterií může být skutečná kapacita třeba jen poloviční. To by ale obnášeno vypůjčit si zařízení na měření kapacity, zakoupit si různé typy baterií....což je však moc práce, že? :-)

RenierX (27.1.2008 12:16:58)

A opět se zde omílá mýtus o paměťovém efektu NiMH článků... Né že by vůbec neexistoval, ale vzniká jen za tak specifických podmínek, že je docela velký problém jej i záměrně vyvolat. Snížení výdrže akumulátorů má téměř vždy jinou příčinu. Nejčastěji jejich vybíjení "do mrtva".

Ivan (29.1.2008 17:24:18)

No to je taky mýtus. Paměťový efekt u NiMh neexistuje. Projevoval se jen u NiCd aku a to jen v naprosto specifických podmínkách, jak je zde uvedeno. Šlo ale o NiCd aku a ne NiMh. To vybíjení je pravda. Na družicích se aku vybíjejí snad jen o 5% z plně nabitého stavu a pak vydrží i několik tisíc cyklů. Při plném vybití by to bylo tak cca 200-300cyklů. Lion nesnáší hluboké vybití vůbec a může se tak aku úplně zničit. Největší "smrtí" pro aku je přehřívání při nabíjení - mám pocit, že některé nabíječky jsou záměrně udělány tak(z obchodních důvodů), aby přebíjely a články se rychle ničily.