Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internet přes optiku

Internet přes optiku

ivo (27.1.2008 18:22:56)

Takhle si představuji internet v 21.století odkaz níže http://www.slovanet.sk/presov/rychlejsi-internet.html,a né předražené a pomalé ofupované o2.

Nargon (27.1.2008 21:43:45)

Ale ma to jednu vadu. U me doma to neni dostupne.

Anonym (27.1.2008 22:11:55)

Heh. Ono to není dostupné ani v tom Prešově. Zkoušel jsem náhodně vybrat pár adres a vždycky mi to vrátí, že "v průběhu několika měsíců" a ať vyjádřím svůj zájem. Ale jinak ty podmínky jsou dost hustý. Skoro to zavání takovým internetovým H-Systmémem, nebo kampeličkou. Navíc se mi nepodařilo nikde najít aspoň návrh smlouvy, nebo smluvní podmínky...

Nevim (4.2.2008 21:12:58)

to je možný, že dostupost eště neni taková ale to je jen otázka času. Za chvíli to bude všude po Slovensku a u nás bude O2 slavnostně propagovat ADSL který v jejich podání taky nemá buhvíjakou dostupnost.

Anonym (4.2.2008 22:57:09)

Ale prosimtě. Dospěj. Dokud nebudou existovat služby, na který je takhle vysoká rychlost potřeba (typicky, HD půjčovny filmů online, HDTV vysílání,...), tak se optika nikdy masově nerozšíří, protože poptávka nebude tak vysoká, aby se to těm lidem vyplatilo budovat. Proč myslíš, že netbox, 802.cz a podobný taky pořád hnijou na sídlištích? Protože optiku nikdo masově zatím nechce a nepotřebuje. Není po ní prostě poptávka. Nikdo to nezaplatí. A jestli vážně věříš tomu, že někdo dotáhne na sídliště optiku zadarmo, aby ti ji dal na dva roky zadarmo a ještě se na tebe bude usmívat, tak to ani náhodou.

Anonym (5.2.2008 07:34:25)

Já bych to řekl jinak - je to otázka ceny, za určitou cenu si lidi optiku rádi pořídí. Takže provideři se chovají pragmaticky a staví optiku tam, kde se to vyplatí - což jsou relativně nekomplikovaná sídliště (natahá se "málo" kabelů a připojí se velká hromada lidí). A ano, mimo sídliště to skoro nikdo z home uživatelů momentálně nezaplatí. Ale není to tí, že by optiku nikdo nechtěl, jenom poměr cena/užitná hodnota není příznivý.

Anonym (6.2.2008 22:09:05)

To je pravě ten omyl. Ona ta implikace je opačná. Není poptávka => prodá se toho málo => je malý pokrytí. A malá poptávka je proto, že nikdo, vůbec nikdo optiku nepotřebuje. Pokud vyloučíme firmy, tak většinu vysokorychlostních přípojek bez datových limitů chtějí lidi kvůli p2p sítím. To tak prostě je. V Čechách zatím neexistuje žádný jiný způsob, jak opravdu rychlé přípojky(+ 20Mbit). A ta možnost tu není, protože to většina zákazníků nepožaduje. A proč? Prostě na tom ještě nejsme ekonomicky tak dobře, aby si většina lidí mohla dovolit koupit si FullHD televizi, půjčovat si filmy z internetu v HD atp. Je to smutné, ale je to tak:-/Ekonomický vývoj bohužel nejde přeskočit.

Anonym (7.2.2008 15:33:12)

Vývoj nebo pokles? Aktuálně myslím životní úroveň a koupěschopnost klesá - myslím většiny, ne pár tisíců vlivných bohatých lidí, kteří jsou vidět a hlásají opačné názory. A ty připojky tu nejsou ne proto, že by je nikdo nepožadoval, ale že ceny jsou tak neurvalé, že by to nikdo ani nechtěl... to je celé. Dyt to tu je jak 101 let za opicema...

Anonym (8.2.2008 04:12:37)

No nemyslím, že se životní úroveň snižuje. To určitě ne. Ale samozřejmě, co se hlavně , jak to říct..., zábavy a komfortu života týče, určitě jsme na tom hůř než v Západní Evropě. Ale zase nejlíp ze všech postkomunistických zemí:-)

Anonym (8.2.2008 07:20:51)

Pán je asi z prahy. Zbytku čr se totiž novou reformou životní úroveň snižuje !

Nevim (5.2.2008 19:14:14)

Ta poptávka po vysokorychlostnim internetu bude časem vzrůstat, to mi věř.A nejsem blbec, abych si myslel, že někam někdo něco dotáhne zadarmo a pak to bude další 2 roky zadara.Další důvod je nekonkurence schopnost.O2 je monopol a tak ho nikdo jentak nedonutí zrychlovat.Stačí se podivat na západ jak to de, když je soutěž.

DX (6.2.2008 14:03:12)

jaky monopol, on nekdo brani jinym ISP natahnout kabel, optiku, ethernet, wifi sit.....?

Anonym (6.2.2008 17:14:57)

Ale brání... je vidět že o tom nic nevíš...

Honza (20.11.2008 00:14:05)

no co si budem nalhavat nejvetsi "braneni" je obava z problematicke rentability, coz naprosto chapu.

petr (6.2.2008 14:35:02)

O2 ma "monopol" co se tyce adsl, jinak existuje obrovske mnozstvi malych poskytovatelu kteri maji mnohem lepsi nabidku nez prave O2. Ono se clovek musi trochu zasnazit a nespolehat na to ze se ho nekdo bude doprosovat. Samozrejme sou oblasti kde je jedinou moznosti O2 ale to neni jejich problem. Sam bydlim v male vesnici ktera ma necelych 2000 obyvatel(z toho polovina duchodcu) a mame tu na vyber 3 poskytovatele wifi a O2. Ja mam wifi 2.5/1 Mbit za nakych 360 Kč i s DPH,bez jakehokoliv FUPu, zavazujici smlouvy nebo neceho podobneho

Zlobr (7.2.2008 17:35:37)

Bych chtěl vidět kde ma O2 monopol... LOL tyhle diskuze by ěli bejt podminěný vstupním testem na znalosti DSL ( teda ne ze by monopol souvisel s DSL :-) jinak nemaji smysl....

Anonym (8.2.2008 07:24:07)

Další neználek. Věnuju ti pár desítek miliard a zkus si položit nové kabely... Nepoložíš, protože to není jen otázka peněz a proto má telekom monopol. Ale to lidi tvého typu nemůžou pochopit...

Zlobr (8.2.2008 14:29:06)

Neználek jsem, a vůbec se tím netajím... Protože kdybych byl mistr v tomto oboru tak na tento portal asi chodit nebudu.... Jen jsem chtěl říct, že některé názory jsou typu dejte mě hračku nebo začnu brečet.... Jinak co se týká toho kam nelze položit optiku bych byl rád za odpověď, protože by mě ta novinka docela zajímala :-) ....A věřím že mě někdo rád poučí o nepříznivých podmínkách pro poležení optiky "když peníze nebudou sebemenší problém" ......

Anonym (8.2.2008 14:48:29)

... souhlas majitele pozemku k pokládce kabelu ... Komunistické doby, kdy se telekom nikoho na nic neptal jsou jaksi pryč...

Anonym (8.2.2008 22:49:24)

On taky ty peníze telekom nedostal jen tak, ale musel si je půjčit od státu. A to, že ostatní ISP místo toho, aby se sebou něco dělali, dokud to šlo, jenom brečeli jak je telekom ošklivý, není problém telekomu, ale lidí, kteří v těch ISP chtěli snadno a rychle zbohatnout s minimem rizika a investic. Proč, když je to tak nemožné, konkurovat Telekomu, tu máme tolik úspěšných a lepších operátorů? Kde se vzal Netbox, 802.cz, Volný, GTS, Sloane a mnoho dalších, kteří poskytují celé spektrum služeb lépe, levněji a kvalitněji než TO2 (většinou). Kde se vzali všichni ti poskytovatelé optických sítí? Ona ta konektivita tady, ale je drahá. A je drahá pravě proto, že mnoho ISP si ty optické sítě buduje, ale musí to také něčím financovat. Nejde natáhnout optiku na zelené louce a pak prodávat 50Mbit za stovku. To prostě nejde.

Anonym (9.2.2008 17:28:42)

Jesli jste si, pane kolego, nestačil všimnout, tak tady neřešíme peníze. Ale když už reguji na Vaši poznámku.. myslíte, že Vámi jmenované společnosti tu kterou optiku vlastní? Tohle se pane v naprosté většině pronajímá...

nobody (8.2.2008 23:32:02)

Zkus natahnout optiku pres historicke centrum mesta, resp. zkus se domluvit s pamatkarema. Chut te brzo prejde ...

petr (5.2.2008 08:54:42)

optika se bude jeste hodne dluoho natahovat jenom po velkych sidlstich ono to neni zase zadla levna zalezitost. V budoucnu se bude spis rozsirovat WiMax ktery ma rychlost az 75 Mbit/s a dosah az 45 Km

Anonym (28.1.2008 22:31:48)

neboj, pokud chces optiku a finance nejsou problem tak k tobe urcite nekdo naky to vlakno natahne

petr (29.1.2008 18:41:43)

Normalni clovek nepotrebuje mit nejak silene rychly internet, spis je treba mit stabilni pripojeni bez FUPu za nejakou rozumnou cenu

Fang (30.1.2008 16:38:27)

Nechci ti brat vitr z plachet ale ten upload je u toho k smichu. Predstavoval bych si to asi tak ze UL smer by mel vzdycky tak polovicni az ctvrtinovy vuci downloadu. Takhle si sice stahnes stovky GB dat za chvili ale kdyz chces neco poslat tak u toho zestarnes stejne jako u bezneho kabelovyho pripojeni (DOCSIS) .

majkl (6.2.2008 17:44:54)

4Mbit na upload bohatě stačí i pro posílání stovek MB nebo desítek GB. Achjo, a my zas sušime hubu.

wings (31.1.2008 10:43:06)

ja mam 100MBit/100Mbit za 750kc...sice 50GB Fup ale staci

heh (4.2.2008 14:14:01)

njn slovaci se budou predhanet v XX megabitech jen cechacek si muze sedet na DSL od OUUUUTuuuu du blejt velebnosti, alespon ze mam neomezene WiFi

kakofonix (4.2.2008 21:36:46)

optiku mam a je to fajn, pred tim jsem mel wifi a jsem jak alenka v risi divu:o) to je ficak. a za minimalni kacky.

hanz (19.11.2008 13:03:17)

nemate nekdo info, zda se v ČR nechysta nejakej ISP zacit tahat optiku tak jako je tomu treba na slovensku Orange ci Slovanet?

Cvbn (20.11.2008 17:55:00)

Joo tak naše KTK Karviná zaštítěná UPC se může jít zahrabat :-(

Anonym (20.11.2008 19:21:35)

Nic moc,u nas ve meste je optika 50 /50 Mbit/s za 1000Kč nebo 25/25Mbit/s za 500 Kč.Bohuzel zatim to tahaji take pouze do bytovych domu.

maxpayne (19.10.2011 14:33:31)

u nás máme optiku 70/70Mbits/s za 499 Kč. To už jde ne?

Anonym (20.11.2008 19:27:13)

ono se dá najít i v našich krajích http://www.99maxprogres.cz/domacnosti/99-internet/cenik/