Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > UPC - EASY - Spomalení rychlosti na 128

UPC - EASY - Spomalení rychlosti na 128

Duran (9.2.2008 09:59:03)

Zdravím, nevite někdo čim to muže byt že po dnešni noci najedu na internet, a rychlost 128kb/s a to ještě sotva a už nemluvim vubec o te odezvě.... Na netu jsem sam takže jediny ja to mužu zatižit... TO je přece neuvěřitelne z 3072kb/s na 128kb/s ... připadam si zase na stejnem hovnu jak jsme byl u O2 .... Nevite někdo ? Stalo se to někomu?

Anonym (9.2.2008 10:34:06)

UPC Praha a rychlost mám OK v obou směrech

majka (14.2.2008 13:46:52)

Taky nám snížili rychlost - prý kvůli rozesílání spamů, počítač jsme pročistili, napsali jsme jim, že je počítač vyčistěný a již 4 dny se nic neděje, rychlost neobnovili. Poradíte, co mám dělat? Díky

Romek (14.2.2008 14:03:10)

Pište jim stále do formulářů, pokud nemůžete najít nic v PC pomocí Ad-aware, Spyboot a nějakého antiviru Avast apod. co by mohlo rozesílat, pak jedině od nich dostat co přesně od Vás leze. Dále bych doporučil nějaký prográmek jako např: Wireshark, kterým se dá perfektně odchytávat co leze na síťovce, ale je to spíše pro ty co tomu rozumí, není v češtině. Ono jsou vždycky nějaké problémy u každého poskytovatele, ale nejhorší na tom je to vždycky s helpdeskem. Zatím nejhorší co jsem zažil je u UPC, myslím tedy aspoň ten telefonický. Aspoň, že nějak komunikují přes ty formuláře.

majka (14.2.2008 14:22:59)

díky za povzbuzení, myslela jsem si, že 1 formulář stačí, ale zřejmě budu muset psát i další :)

Duran (14.2.2008 22:34:01)

Přesně, to telefonovani nestoji vubec za to a když nemate jejich linku tak už absolutně ne ... přiště jestli dojde zase ke sniženi rychlosti budu požadovat vysvětleni a co konkretně rozesilam. Protože použivam stejnou ochranu jako od doby, co internet vubec mam, a u O2 k ničemu takovemu nedošlo že bych byl upozorněny na nějake spamy či viry...

Romek (16.2.2008 12:24:39)

Tak a je to tu znovu, dneska opět rychlost pod 128, no dneska ještě provedu update vir. databazí na druhém PC, které se zapíná jen občas a jede na něm jen firefox ten je za routerem, jedině tam snad mohlo ještě něco posílat. Ale jinak už nevím, nicméně že bych něco odhalil tak zatím nic. Takže opět formulář na UPC a tentokráte budu chtít vysvětlení trochu přesnější a ne nějaký obecný e-mail. Měl jsem taky před tím O2 - 4M a absolutně bez problémů celou dobu, stejné zapojení routeru a žádný jiný soft, nikdy žádná blokace. Zabezpečení pořád stejné. Jen mě tam štvala zbytečně pevná linka a jelikož jsem měl kabelovku, tak jsem zkusil toto, ale teda zatím spíše problémy než kvalita. Čekal jsem teda od UPC větší komfort a starost a ne nějaké vypínání resp. snižování na 128. A hlavně mě sere komunikace přes web, tak bych si to pár větami vyjasnil s technikem e věděl bych přesně co a jak, když to umí tak hezky srazit, tak musí umět podat i přesné vysvětlení co. Já bych taky rád odhalil co to je, ale zatím jaksi bohužel nic.

Anonym (16.2.2008 13:07:00)

Tipuju, že buď si přímo UPC hlídá komunikaci na portu 25 a pokud je tam toho podezřele moc, tak to zaříznou, nebo to zaříznou v okamžiku, kdy jim na danou adresu dojde echo z nějaké organizace která dělá spam blacklisty. Mám obavu, že z UPC nich nic moc dalšího nevytáhneš. A btw spam boty se antivirákem hledaj dost špatně - tohle bude chtít manuální přístup.

Duran (16.2.2008 14:35:39)

Ale to je přece uplně jedno, on si plati internet, spojeni s mezinarodni celosvětovou siti, ne nějaky filter ktery mu filtruje co mu pusti na portu 25 a co ne, porty by měly byt plně otevřeny všechny... když tomu tak neni, tak internet stoji za nic resp poskytovatel.

Anonym (16.2.2008 14:58:06)

25 je SMTP takze tam chodi maily, ze jo :-) A nikdo tam nejspis nic nefiltruje. A pri soucasne situaci se spamy jsem jenom rad, pokud provider buzeruje sve uzivatele za spamboty (samozrejme za predpokladu ze je to opravnene).

Duran (17.2.2008 01:09:18)

Vim co je SMTP :) ... problem je v tom, že IS ne že jen buzeruje ale z jakekolik rychlosti ti uděla 128/64 což je prostě rychlost na 2 věci, na tom už dneska nenajede pomalu ani seznam.

Anonym (17.2.2008 10:30:45)

Tak UPC toho filtruje víc, jestli jste si toho teda nestačili všimnout...

Duran (17.2.2008 11:20:33)

jj, třeba nějaky ty porty nad nějakou velikost x .. a ty x porty jsou větši než 1000 ... protože veškere Torrenty aj. jede jako šnek... jako by nějaka nizka priorita paketu.

Duran (16.2.2008 14:34:34)

Dožaduj se přesneho vysvětlení, pak přepošli co ti napsali...

Romek (10.2.2008 12:04:21)

Ostrava - Hrabůvka, souhlas včera asi někdy kolem poledne, mám akorát UPC - Light 5Mb a do dneška stále max. 128. Mám sice doma malou síť přes router a tak jsem podezříval vše až jsem nakonec píchnul notebook přímo na modem a ejhle pořád to samé. Žádna aplikace data netahá, jelikož ledky po měření okamžitě zhasnou tzn. není trafik. Dovolat se na helpline nemožnost :-) ach ty služby. A to jsem je měl před týdnem doma, kde mi dávali nové koncovky na koaxy a vše pěkně šlapalo okolo 4,5M a upload by také dobrý. Je někdo z OV či dokonce z Hrabůvky se stejným problémem?

Duran (10.2.2008 13:13:43)

No ja jsem z Havířova, taktež mam za modemem router protože mam doma 2PC, je možne že by to nějak shodili stahovanim ? Mam totiž asi 27GB za 10dnu, ale to mam jen teď protože jsme stahoval serie serialu jinač mam tak kolem 50GB za cely měsic.... Ten net jako jede v pohodě bez vypadku, ale prsotě ta rychlost 128kb/s na 2 PC je neunosna.. včera už jsme jim psal formulař, hned jsme tam připsal ať na mě nezkouši kecy typu že mam zaspamovany PC, nebo že jsme rozesilal spamy a viry tak mě museli omezit... samozřejmě, dovolat se - nesmysl a pěkně drahy.

Romek (10.2.2008 17:53:15)

To se mi nezdá, jelikož já zase tolik dat netahám,mám to na práci doma, jsem tam něco většího přenáším na server a zpět, ale jinak žádné filmy apod., žádné P2P sítě, takže toto podle mě není tím. Rovněž mám firewall zaplý jak na routeru tak v PC, podobné prográmky jako Ad-aware, Spyboot jsou jasností tak jako AVAST, vše s posledníma aktualizacemi. Nicméně jak jsem psal, když to nejde ani na přímo bez routeru a ledky bez provozu neblikají tzn. že opravdu žádné pakety nelítají jen sem tam, což mi ukazuje i monitoring karty na notebooku, takže je to jednoznačně někde u nich. Zajímavé je, že je to opravdu +/- okolo těch 128, což bych podezříval na nějakou jejich botu či blokaci, ale tu bych chtěl teda vysvětlit, ale to si musím počkat až se tam dovolám, ale to asi na bezplatnou linku nehrozí a na placenou jim z mobilu volat nebudu, už jsem jednou takto jen čekáním a blbými kecy zbytečně zaplatil 300Kč a na to nemám nervy. Ještě počkám den a pak už mě to vážně asi nasere, jelikož dělat musím :-).

Duran (10.2.2008 19:09:34)

Soudim že reakci co mi poslali na email nahoře sis přečetl, je to docela možne protože na mem vedlejším PC byl asi p=řed 2ma dnama pěkny vir (ten PC nevlastim takže nejesem jeho spravce a tudiž tam nemužu nic instalovat) ... takže jsem požadal aby ho proskenovali ... jsem zvědav jestli ještě někde problem bude, jinač taky na svem PC použivam Firewall,Avas a Spyware terminator.. aha no ja jsem to bez routeru ani nezkoušel bo vim že to bude to same, ten router to nebrzdi nadstavit si ho umim kompletně a kdyby byla nějaka brzda v něm přišel bych na to hned, takže jsem věděl že je chyba u nich, je to prostě jako by sprosty FUP, navic mi pry blokli SMTP (25) kvuli těch nežadoucich spamu ču ci, takže jsem jim napsal formulař že to je už OK a že je tim žadam o navyšeni normalni předplacene rychlosti nabidky EASY tedy teoretickych 3Mb/s : 256Kb/s. Jsme zvědavy no, jak to udělaji a hlavně za jak dlouho.

Romek (11.2.2008 21:40:50)

Tak nakonec jsem jim napsal pres formulář, jelikož dovolat se nebylo možné, ale okamžitě zaregovali napsali, že jsem byl zablokovaný kvůli SPAMu, asi universální e-mail co píšou. Nicméně jsem nic neměnil, zabezpečení mám stejné a pustili to, takže už jedu OK. Pouze by mě zajímalo, zda-li je to bylo skutečně kvůli nějakému odesílání, které pochybuju že by trvalo jen krátce pokud by tam byl vir. Ale těžko říci. Nicméně drtivá většina softwaru mi nic nenašla, no hlavně že zatím jede. Tak uvidím.

Duran (12.2.2008 16:03:00)

Takže vlastně stejny problem jako u mě , stejny email atd asi .... hlavně že to jede no.

Morfer (13.2.2008 14:24:02)

No to není možné co si to UPC dovoloje.Já jsem měl 5 let PODU a žádnej problém.A pokud by nebylo to dojebané RPG byty,tak jsem mohl mít tento rok 10M vlákno za 500.Ale zpět k UPC díky tomu jejich snížení rychlosti jsem přišel o 20.000,- za dva dny. Má cenu se s nima soudit? Napište.

Morfer (13.2.2008 14:25:53)

Ještě mně napadlo že chcou všude bouchat ten jejich slavnej UPC smartGuard hajzli jedni

Duran (13.2.2008 18:48:12)

Hele je to svinstvo maš pravdu, u PODY je kamoš ma myslim 1.8Mb/s a je to fakt docela dobry na to že to je wifi tak latence taky hodně solidni, jenomže lati 500/měsic, ma to neomezene, to jo, ale ta rychlost zas... no nevim ... dalši věc je to, že ja byl 2 roky u O2, nemužu si opravdu stěžovat, za cfele 2 roky žadny vypadek, ale ten FUP + poplatek za linku je otřesny, a protože tedy UPC, doufam jen, že takove snižovani rychlosti nebude často.

Duran (10.2.2008 20:21:44)

Včera jsem ji psal, dneska mi bylo odpovězeno to nahoře, napsal jsme znovu reakci že jsem pročistil PC a požaduji tedy znovu navyšeni rychlosti, a už jede vše v pořadku, rychle. Takže než se placat s telefoni linkou doporučuju www.upc.cz a napsat jim formulař jine chyby a tedy popišeš o co jde.

Duran (10.2.2008 13:30:03)

tak jsem dostal takovy fajny email, pry jsem spamer. ... Vážený pane xxx, reagujeme na Váš mail ze dne 9. 2. 2008 ohledně služby UPC Internet. V tuto chvíli je Vaše rychlost snížena na 128/64 kbps a zamezen port 25 pro odchozí poštu, protože z Vaší IP adresy odcházela nevyžádaná pošta (spamy).Proveďte, prosím, kontrolu Vašeho PC, pomocí antiviru (např. Avast, AVG) a antispywaru (např. SpyBot) a ujistěte se, že Váš počítač je dostatečně zabezpečený (nejlépe instalací nějakého firewallu). Poté nás kontaktujte, rychlost Vám bude obnovena. Je to vubec možne nebo jen hrouda kecu ? Mam Spyware Terminator + Avast, Firewall od XP zapnuty...

Anonym (10.2.2008 19:15:47)

Zadna ochrana neni 100% :-) Pokud chytnes neco min rozsireneho, tak je problem - bezne antiviry to sem tam nezachyti. Taky je casove okno mezi vznikem skodliveho kodu a aktualizaci AV a jakmile je uz ta brebera v PC, tak se ty sofistikovanejsi jsou schopne setsakra dobre maskovat.

Duran (10.2.2008 20:20:20)

Zjistil jsem že bratr vedle na PC neměl žadny antivirus (je to fakt dmce si ho nenainstalovat, ale on je přece frajer on vir nechytne) ... a chytl před 2ma dnama takovej, že mu zmiznul start a všechno a prsotě to s Windows dělalo podivny věci, tak asi proto... začal odesilat nějake srajdy.

Anonym (16.2.2008 14:17:32)

me jednou dosel email od ISP ze prej scanuju porty nakejch statnich instituci :D nakonec sem musel nainstalovat antivir a neco to dokonce naslo

Romek (26.2.2008 18:58:26)

tak dneska UPC opět totálně na HO.... . Rychlosti si padají a jdou jak chtějí od 30k po 4,5M. Navíc skoro nic nedostanu přes FTP, už mi to začíná to UPC lézt opravdu krkem. Tak jsem si zase vyplnil jak blbec ten jejich formulář a budu čekat. Teď si říkám, že zlaté bylo O2 a jejich dražší služby, ale podstatné bylo, že bez problémů 2 roky. Takové služby jsem u UPC nečekal, ještě chvíli a zvyknu si snad na tu jejich formulářovou podporu :-), ještě že žijeme v moderní době a telefonický helpdesk by měl být u takovýchto společností samozřejmostí a ne jenom číslo na které jsem se asi ze 100 pokusů nedovolal ani jednou.

Duran (28.2.2008 17:39:27)

No ja musim zaklepat mě to zatim jede normalně ty jo ... ale u O2 je fakt, že takove problemy vubec nebyly

Jiras (16.7.2008 21:51:41)

ahoj všichni, jdu se taky přidat. mam UPC light a taky mi prišel výhružný mail, kde píšou že mi to odsekli na 128/64, tak jsem nahodil NOD32, ADaware, spybot, spyware blaster a outpost firewall, vyčistil, napsal jim na formulář že bych měl mít vše OK, nakonec mi to zapli. ale neradoval jsem se dlouho, jelo mi to jen jeden den. a hle mail mám znova a rychlost v pr..li. neví náhodou nekdo jak to řešit jsem už docela zoufalý :-( a myslím že nás bude víc a víc, asi zase maj nějakou novou technickou vychytávku jak lidem znepříjemnit serfování....