Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

GTS

amigista (26.4.2004 15:41:08)

Tak to nechapu, dnes jsem si poprve zapnul ads od GTS a mam linku 512 a proste vic jak 70 kbit mi to nejede a kdyz jsem tam volal, tak prej agregace kvuli telecomu ci co. KUA

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 15:42:36)

Ano ano, to je daň za nezpoplatněná data... :(

Dodo (26.4.2004 18:37:33)

Jaká data s touhle rychlostí???

Houmles (26.4.2004 18:41:14)

Já 4GB

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 19:35:52)

No vždyť právě, to je ta ironie; 3GB jsou tak průměr, kterého lze na 512/128 dosáhnout; a jeden ISP se snaží tvořit si rezervy a pak tyto rezervy zpoplatnit, druhý je netvoří a dá je ""zadarmo"" ;-)

fr (26.4.2004 19:59:17)

"tvořit rezervy" znamená, že si jako plní ty data do kýblů?

Miroslav Šilhavý (26.4.2004 20:42:00)

To znamená lákat nejen sosače, ale také i jiné uživatele... A znamená to hlídat, a ten, kdo opravdu výrazně nadměrně sosá, nabízet mu aktivně přechod na vhodnější službu a v krajním případě s ním rozvázat smlouvu... Tímto postupem by ISP "zranili" 1-5% uživatelů, ale pro 95-99% uživatelů by poskytovali snové služby...

Dodo (26.4.2004 23:10:04)

prostě jsou to všichni parchanti.Nabízejí vysoké parametry služeb,o kterých předem vědí,že je neposkytnou.Sledují jak se lidé které uloví chovaj a pak selektují ty co užívají toho,co jim sami nabídli a označí to za nadměrné užívání.

Mates (26.4.2004 23:45:55)

no myslim ze je to spis jinak ... oni nabizej 512/128 s agregaci 1:50 a nelimitovanyma datama ... pokud se jedna o GTSku ... na prvni pohled se to zda jako vysoky parametr .. ale kazdy si asi umi vypocitat na kolik jsou ty parametry vysoke .. a myslim ze neni dobry .. kdyz jeden dva sosaci na SSG udelaj stejen traaffic jako 48 zbylejch lidi ...

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 08:08:32)

Jenže, jak Dodo nepřímo říká, většina těch lidí, kteří si to pořídili, neví a nemůže vědět, co je agregace, jak funguje a jak se co vypočítává; to by nemělo zákazníka zajímat a měl by to ISP za něj vyřešit, aby nad těmito věcmi nemusel vůbec přemýšlet... Pokud ISP nabídne něco, co _musí_ vědět, že bude průser, je to sprosté...

Mates (27.4.2004 08:40:29)

pruser .. jak se to veme ... pruser je v tom ze tohle ADSL dopadlo ze vsech nejhur ... ale neco za neco ... neomezeny data na ukor kvality ... a nevim na jakym zaklade by se mela odehravat treba reklama atd ... linka 512/128 neomezeny data ale vic jak 70kbps vam to stejne nepojede ... nebo nevim jak by to jako mel ISP delat aby informoval svoje potencionalni zakazniky .. vsude je uvedena agregace a kdyz nekdo nevi co to je .. tak se muze informovat na infolince nebo se zeptat nekde na netu kdyz to neni opravdovy BFU ...

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 08:48:43)

Mno ono když půjdu k instalatérovi a budu chtít udělat parovod z plastovejch trubek, tak očekávám, že mi ho neudělá, protože by to ten plast nevydržel. Jenže naši ISP se chovají přesně naopak; dají zákazníkovi to, co si objednal, ale v žádném případě ne to, co by chtěl! A to není nedorozumnění; ISP zcela jasně vědí, že lidé, když objednávají, chtějí něco zcela jiného, než to, co dodávají... A to je sprosté...

Mates (27.4.2004 09:06:24)

a to ten ISP mu ma udela vyslech na co to chcete, kolik budete stahovat atd ... a kdyz by nevyhovil tak mu rovnou rict .... my vam to nezridime .... nebo si kupte od nas za 10k garantovanou .... myslim ze kdybych zavolal na ISP a rekl bych ze stahuju treba 30GB mesicne tak mi nevyhovy nebo mi sluzbu nedoporuci ... stejne tak jako instalater s parovodem ... porad ale nevim jak podle vas ma ISP rict lidem ze to neni to co si oni zrovna asi predstavujou ?

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 09:18:24)

Např. tím, že nebude nabízet "neomezená data", když zaprvé ví, že při zátěži na zákazníka nevyjde víc jak nějakých 4GB, což je to samé, co konkurence nabízí poctivě, a zadruhé když stejně se pak snaží zavádět FUP.

Mates (27.4.2004 09:31:58)

nj .. ale to bych pak nemohl dat ani garantovanou 1Mbps s neomezenymi daty ...ptze s tim vic jak cca 320GB za mesic neudelam ...

Petr (27.4.2004 11:12:21)

A proč se mimo 512/128 3GB nabízí také "nepoctivá" varianta 512/128 10GB?

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 11:28:45)

Pokud ISP vidí, že skladba jeho zákazníků a vytížení sítě toto dovoluje, tak proč ne..? Pochopitelně, pokud ISP má z toho problémy, je takováto nabídka úplně stejné svinstvo, jako neomezená data...

Dodo (27.4.2004 14:24:19)

Naprosto souhlasím s M.Š. - prostě to co ISP nabízejí - nesplňují.Nikdo z kupujících si tuto službu vlastně neví ,co si kupuje,protože to co je ve smlouvě ,třeba 512/128 mu prostě doma nepojede i kdyby to tahal brčkem.Isp mlží a vymlouvá se na agregaci,kterou není schopen ovlivnit?Ví ISP ,když tu službu prodává,jak to tomu či onomu tel. číslu pojede? Správně by měli nabízet takové připojení,kde mi co nejblíže řeknou ,kolik mi to pojede a za jakých podmínek.Jako koncáka mě nezájímá jestli je to 64/64 nebo 1024/256nebo,jestli je agregace 1:100 nebo 1:5,ale KOLIK MI TO POJEDE.ISP jen házejí vysokými čísly,který nabízejí všem,ale nikdo je nedostane.Je to trik,pohodlí nebo neschopnost to rozdělit?

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 15:34:49)

Cesta by IMHO měla být trochu jiná; existují zde ADSL služby s různou agregací, potom xDSL s agregací 1:2 a tuším i 1:1. ISP by měli spíše lidem vysvětlit, že agregace vyjadřuje ne to, kolik dat potřebují, ale jak intenzivně linku chtějí využívat. Tj. vysokou agregaci pro velmi malé zátěže pravidelně a pro vysoké zátěže zřídka. A naopak, méně agregované služby pro veliké sosání atd. Myslím si, že je dobře, že zde jsou různě agregované služby, jde jen o to prodávat i jiné než ty nejpomalejší a nejagregovanější. Opět upozorňuji, že si díky špatné mediální komunikaci, lidé zaměňují pojmy "rychlost kdykoliv" za "rychlost neustále".

kix (1.5.2004 20:56:19)

Ale rychlost kdykoliv = rychlost neustále:o) Za druhé s vámi nesouhlasím. Agregace by se neměla uvádět; protože neurčuje dostatečně zřejmým způsobem skutečnou vlastnost služby (rychlost přípojky). Ostatně podívejte se na zahraniční nabídky, v kolika % poskytovatelů se jí dočtete. Jediné co chceme, aby rychlost uváděná byla rychlost poskytovaná, aspoň přibližně, když to není garantované. Pokud jí nedosahují, holt ať uvádějí nižší. ISP by měl uvádět jednoduché, srozumitelné a správné údaje, a né mlžit a vzápětí složitě vysvětlovat (pamatuji že ISP - tuším Nextra- deklarovala po zavedení agregace, že "rychlost poklesla pod akceptovatelnou úroveň" a že to bude řešit. Čas plynul a nyní totéž vysvětluje tak, že to je vlastně v pořádku). Ostatně zákon mluví přísně: "(1) Nikdo nesmí klamat spotřebitele, zejména uvádět nepravdivé, nedoložené, neúplné, nepřesné, nejasné, dvojsmyslné nebo přehnané údaje anebo zamlčet údaje o skutečných vlastnostech výrobků nebo služeb či úrovni nákupních podmínek. "

Miroslav Šilhavý (3.5.2004 08:23:20)

Rychlost kdykoliv není zdaleka to samé jako rychlost neustále... Souhlasím s tím, že chyba je u ISP a prodávají to, co nemají; do nebe volající je to u "neomezených dat", kdy ISP _už_ s _jistotou_ vědí, že to v ČR nejde... K tomu zákonu: obávám se, že i této "přísné" liteře to vyhoví, neboť nezamlčují "skutečné vlastnosti", právě tím, že agregaci uvádějí :( Tudy cesta nevede...

Anonym (3.5.2004 22:39:37)

Tam je ale nebo. Navíc si myslím, že prostě nepřesné, nejasné, dvojsmyslné nebo přehnané jsou to vcelku jasně. I kdyby tam agregace byla uvedena.

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 07:40:57)

Těžko říct; myslím si, že kdokoliv, kdo se v problematice vyzná, věděl naprosto přesně o co se jedná, tedy to i znamená, že to bylo popsané důsledně, i když pro laika nepochopitelně...

Adin (27.4.2004 16:29:23)

Pane Silhavy s vami je sranda. Nejaky mesic ci dva zpatky jsem tady psal neco podobneho. Vy jste na to reagoval zpusobem, ze je na lidech aby si zjistili jak vlastne sluzba funguje, ISP je prece nebude vodit za rucicku. Ted zase pisete ze by jim to ISP mel vysvetlit. Zda se ze vitr fouka z jine strany ze? :-)

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 16:45:55)

Neříkám vodit je za ručičku! Odjakživa volám po tom, aby ISP zavedli perzekuce vůči nezkrotným jedincům a po tom, aby nenabízeli to, co nemají! A to můžete dohledat i více než půl roku nazpět.

kix (1.5.2004 10:13:34)

No já mám už poněkolikáteé pocit, že vždy po určitém čase p. Šilhavý ze některého svého omylu vystřízliví. Jen tak dál...

Miroslav Šilhavý (1.5.2004 15:40:12)

Najděte mi jediný "omyl", ze kterého jsem "vystřízlivěl"; naopak si myslím, že veškerý vývoj, jak na ADSL, tak na GPRS i na BlueTone Angel jsem předvídal... ;-) Ale rád o tom s Vámi budu polemizovat, když máte ten "pocit".

Anonym (1.5.2004 18:09:33)

Ano jsi bezchybný a všichni tě uctívají.

kix (1.5.2004 20:44:23)

pokud si dobře vzpomínám, týkalo se to způsobu agregace vzhledem ke službám různých rychlostí u ADSL, kde jste tvrdil něco ve smyslu že vyšší varianty jsou zvýhodněny, a já trval na tom, že hrdlo agreagce je jen jedno společné a rychlost přípojky stanovuje jen strop rychlosti. s čímž jste nesouhlasil. Můžu to pohledat...

Miroslav Šilhavý (3.5.2004 08:20:33)

Á, ale to mluvíte ještě od době před RAO-III, neboť s příchodem RAO se to zcela jasně vysvětlilo (a máte pravdu)... Nemění to nic na tom, že by to ISP zajistit _mohli_, tak jak říkám...

Dodo (27.4.2004 14:08:04)

Tak jsem to přesně myslel.

Bob (27.4.2004 17:21:24)

Vypovedet smlouvu? Pokud sem sosac, tak neporusuju ani jedinou cast te smlouvy, obzvlaste pokud sem si objednal neomezena data. Oni nemaji rozumny duvod me tu smlouvu vypovedet. Je to svinarna. Uzivatele by nemelo zajimat ze jim to zavari lajnu. Zaplatil sem si, tak uzivam. Proto sakra ten internet je ne? Abych si mohl stahovat co chci a kdy chci.

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 17:29:14)

Každý má právo si určit, s kým chce obchodovat a s kým ne. Jak Vás napadlo, že by ISP neměl mít právo se Vás zbavit? A že neporušujete smlouvu? No pochopitelně. A taky by po Vás nikdo neměl chtít žádné sankce, pouze férově smlouvu vypovědět a bez jakýchkoliv sviňáren.

Bob (27.4.2004 17:36:54)

Jasne ze se mnou muze rozvazat smlouvu, ale neudela to na zaklade poruseni smlouvy. Proste sem jen nepohodlny. Nikde ve smlouve neni napsano, ze me internet nemuze bezet 24 hodin denne (jako ze ani nebezi. Muj DL je asi 8GB mes.). Ze nemuzu stahovat od rana do vecera. Kdybych to chtel hnat do krajnosti, tak me nikdo nerekl co znamena 1/50. Proste sem si jen objednal neco co se navenek tvarilo velmi privetive.

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 17:40:54)

Ale, ale k ničemu Vám ta argumentace nebude; prostě tu smlouvu vypoví a hotovo ;-) Bylo by to rozhodně nejlepší řešení pro české ADSL; a každý ISP se rád zbaví pár jedinců, aby mohl uspokojit potřeby většiny. :( Pochopitelně předpokládám, že by ISP měl s daným jedincem nejdříve promluvit (prostřednictvím operátorky) a vysvětlit situaci a dát na výběr z variant přechod na vyšší službu/omezení vysoké zátěže/výpověď.

Bob (27.4.2004 17:50:00)

Heledte. Posledni mesic mam traffic 6 GB (DL+UL). A presto me to ze dne na den kleslo na 2kb/s a tak to bezi kdykoliv se pripojim (drive to alespon kolisalo a v noci to bezelo skoro naplno). Ja nevim co uz musim udelat abych nebyl odvelen na tzv. vedlejsi kolej. Nikdo me nic nerekl. Kdyz sem volal operatorce, tak rekla, ze nevi cim to muze byt. Co kur.. mam delat abych se (ofic. cestou) dozvedel co delam spatne a proc me to nebezi.

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 18:17:43)

:( pokud ISP je laxní, tak Vám nic nepomůže :( Už chápete, proč vinu dávám především poskytovatelům?

Alex (26.4.2004 15:59:12)

Jo jo :( mě od 21.4. to jede tak do těch 70 kbit , ale hlavně mám ping od 1000 ms vejš a neni to agregací sítí telečuně to projede celkem dobře , ale jak se to dostane na routr GTS tak jsem v .... :(. A na Info lince dělaj jako že nic nevědy. A to to jelo 3 měsíce celkem dobře ping 100 - 150 ms, rychlost od 100 kbit - 400 kbit. GTS 512/Praha 2

Mates (26.4.2004 19:02:39)

No ja bych si nebyl tak jistej :) ze to siti CTc projjede v pohode :) ale to je fuk ... proste cekejte do 1.5. ... a pak se vytridej sosalisti do pr .... a bude klid .. teda klid ne .. :) ale bude to chodit lip ...

fr (26.4.2004 19:59:49)

Jo, kéž bys měl pravdu.....

Petr (26.4.2004 20:20:19)

Já si teda jistej jsem. Stačí udělat traceroute a pak se podívat na jakých IP adresách to vázne a komu patří. Jen tak pro zajímavost jsem to samé udělal z internetu a světe div se!!! Nárůst zpoždění opět na IP adresách GTS. Z druhé strany bych se zastal technické podpory. I o chystaných změnách jsem se dozvěděl a volali sami. Podle mě není důležité, jaké znalosti má ten kdo zvedne telefon, ale jestli je schopný zjistit co je potřeba a někdo se ozve.

Anonym (26.4.2004 21:11:25)

Mas nejake info, kdo se jiz bude povazovat za "sosace" a jak bude "potrestan"? Jestli snizenim priority nebo vypovedi. Jak se hodnoty budou lisit na linkach s 512 a 1024 (1:50)?

Mates (26.4.2004 23:48:49)

nevim o hodnotach kdo bude trestan a kdo ne ... ale trestat se bude samozrejme brzdenim, snizovanim priority atd .. a zaroven pozadani o prechod na jinou sluzbu nebo nazdar ... aspon tak znel navrh a souhlasilo se s tim ..

Jolinar (27.4.2004 00:12:32)

A říkáš, že od 1. května, jo?konečně...bylo načase, už sem chtěl odcházet.

Mates (27.4.2004 00:40:48)

jj ... ma to byt spusteno k 1.5. ........ tak vyloucit se naky prusery nejdou .. ale melo by to tak byt .. :) ale zas byc od toho necekal nejaky zazraky ... :) ono s timhle bastlem a s kombinaci neomezenych dat se kouzlit moc neda .. :)

GTSak (26.4.2004 19:48:15)

Me to kolisa. Nekdy lepsi, nekdy horsi ... Co me vsak znervoznuje je, ze mi nekdy nejede DC++ , vubec se to nepripoji. Nerozumim tomu. Ze by to omezovali ? Jo a taky - uz asi 14 cekam na avizovany darek od DSL.CZ. Takze taky bomba .... Clovek proste nema zastani nikde. Jo a co se tyce info linky GTS - jsou to totalni diletanti - jeste se mi nestalo, ze by neco vedeli. Je to ostuda. Je mi z toho vseho na bliti. Jediny co funguje, jsou platby ode me (paneboze takovy PRACHY !!!).

Tomas (26.4.2004 18:06:29)

Adsl od gts uz mi jede treti mesic kolem 50kbps a nezlepsuje se to ....a clovek neudela nic....

I (27.4.2004 09:34:04)

Chránit většinu platících uživatelů segregací stahovačů musí dělat GTS. Jinak půjdeme jinam. Měsíční objem mám do 1GB a GTS mám jen proto, abych nemusel hlídat kolik toho stahuji.

fr (26.4.2004 20:02:41)

prosim tě, to ti to chodí takhle blbě už hned od začátku? Mě (a i dalším, jak jsem to tu četl) to chodilo aspoň první týdny dobře. Že by ted agregovali okamžitě?

Mates (26.4.2004 20:24:37)

Me to taky chodilo takhle blbe uz od zacatku... ono asi zalezi do jak nacaty skupiny spoluagregatniku te hodej .. .)

Arnošt (27.4.2004 15:22:55)

Souhlasim s DODO a kupodivu i s Mirkem Sihavym, smrdi to klamavou reklamou ten FUP u NELIMITU!

Petr (27.4.2004 15:37:28)

Já bych to tak kategoricky netvrdil. Co se na to podívat tak, že GTS dává uživatelům volnost, aby si kapacitu linky rozdělili sami podle potřeb. Naopak je to férovější, než ještě nabízet varianty s limitem 6GB a 10GB a tím vlastně prodávat to co ostatní nevyužili, ale výnos si nechat v kapse. To je podle mě zlodějina. GTS má jedinou vadu a to je způsob rozdělení pásma. Na to existují nástroje a pokud nastavím priority různých paketů optimálním způsobem a zajistím, že nemůže jeden stahovač znemožnit používání dalším 49 lidem, tak můžou všichni brouzdat a stahovat a zároveň být spokojení. Zatím si všichni pod FUP představují odstavení nepohodlných uživatelů do druhé fronty, ale to by tak být nemělo. To je jen velmi pohodlné řešení pro ISP.

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 16:10:41)

;-) a co se na to dívat z opačné strany? Tj. tak, že ti, kteří využívají internet méně, že platí ISP nižší cenu? ;-) Ono je to celé o pojetí; ani jeden ISP nemůže v průměru dát svým uživatelům víc než jiný ISP. Může však zacílit lépe nebo hůře na různé skupiny a ovlivňovat tím kvalitu služby. Asi to nebudete slyšet rád, ale je tradicí, že uživatelé, kteří platí nejméně, nejvíce zatěžují síť. To je další důvod, proč někteří ISP se ani nesnaží být nejlevnější na trhu.

Petr (27.4.2004 16:47:22)

Můžu se zeptat kde platí nižší cenu? Jednnoduchým výpočtem připadá na jednoho uživatele 512/128 při agregaci 1:50 právě cca 3GB dat za měsíc. Možná jsem to přehlédl, ale velkoobchodní nabídka ČTc neobsahuje menší datový limit. Až bude postavená tak, že si ISP může koupit garantovanou konektivitu od ČTc k sobě nezávisle na počtu uživatelů ADSL a případně bude samostatně platit za připojení každého uživatele do ústředny, tak pak může ISP garantovat různé objemy dat. Že nejvíc zatěžují síť ti co nejmíň platí mě nijak nepřekvapuje, ale vadí mi, že omezují i mě. Současná nabídka není motivující k tomu, aby si uživatelé kupovali dražší varianty. Ten co chce stahovat snadno ostatní omezuje a ten co preferuje rychlou odezvu a přenese cca 1-5GB za měsíc má smůlu.

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 16:53:27)

Velkoobchodní nabídka přeci ve vztahu k zákazníkovi je nepodstatná; důležité je, za kolik a co ISP prodávají, nebo ne? A jsem-li zákazník ISP a nesosám, jsem rád, že platím méně, než ten, kdo sosá. V motivaci to není; většina lidí DSL.cz nečte a nevědí o ADSL zhola nic, takže si myslím, že při troše snahy by i obyčejné operátorky call centra dokázaly velkou část náročných uživatelů přesvědčit k přechodu např. na 1024 1:50... A pochopitelně, hned by se rozšířilo pásmo...

Petr (27.4.2004 18:29:42)

Já třeba nejsem rád, když platím míň než ten kdo sosá, klidně si data, která bych mohl stáhnout, ale nestáhnu může někdo vzít a někdy to může být naopak. Já třeba nechci, aby stahování omezovalo interaktivní služby s menším datovým objemem. Zatím je to naopak. A o motivaci to je, protože, když trochu vím o co jde, tak nemůžu nikomu s klidným svědomím doporučit, aby platil víc, když za to nedostane kvalitnější službu. Podobně se rozhodne každý kdo bude přemýšlet. Většina si koupí nejlevnější službu a uvažují tak, že v případě potřeby jí navýší. Pak zjistí, že jim to nefunguje jak chtějí a zjišťují čím to zlepšit. Výsledek zjišťování je, že neexistuje služba, která zajistí zlepšení... Ve druhém případě se jedná o stahovače a ten dokáže omezit ostatní a služba mu tudíž vyhovuje...

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 18:43:27)

;-) ano, a to je právě ten začarovaný kruh; jakmile se ADSL u ISP přetížilo, není z toho cesta ven; resp. jediná cesta je, a to, aby ISP zajistil odlehčení pásma a pak s klidným svědomím může lidem volat včas, dříve než k dalšímu přetížení dojde a vyzývat je k přechodu...

Michal (27.4.2004 19:23:32)

A jak je to s tim datovym prenosem za mesic? Predpokladam, ze kdyz mam pausal s neomezenymi daty, tak muzu stahovat jak chci, sice me mrzi, ze tim brzdim ostatni, ale stahovani poustim jenom na noc. Pri jakym mesicnim datovym toku to GTS omezuje? Nechci aby me GTS omezilo rychlost stahovani, ale na druhou stranu si chci taky neco stahnout ... a ne mit neomezenou linku omezenou ... Proto se tedy ptam, jaky tatovy tok mesicne GTS povazuje za sosace?

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 19:52:32)

Těžko říct; oficiálně Vám to nikdo neřekne... Kromtoho je praveděpodobné, že se to mění podle toho, jak je síť využívaná... Můj odhad je, že začínají někde kolem 5GB, ale je to jen nastřelené číslo, které odhaduji, že by to být mohlo; jde jim o to, aby se to většiny lidí nedotklo, ale zároveň aby se to sosačů dotklo dostatečně včas.

Mates (27.4.2004 19:54:12)

Tvoje jmeno prej taky zaznelo na mitinku s GTS ....... :))) ty uz si nekdy GTSce radil ? :)

Miroslav Šilhavý (27.4.2004 19:55:51)

Bez komentáře...

Mates (27.4.2004 19:58:37)

ok ;)

Anonym (27.4.2004 21:15:18)

haha, fakt?tak to GTS lezeš do zelí a nebo si fakt jejich propagátor!MIRKU!TY NĚCO TAJÍŠ!A VEN S TIM NEBO DOSTANEŠ NA ZADEK!:o)

Mates (27.4.2004 21:33:00)

nic netaji .. :) v klidu ano :) a propagator GTS fakt nejni podle poslednich prispevku tady :)

Jolinar (27.4.2004 23:34:14)

Jasný, že je propagator telecom nebo respektivě zastánce toho, že telecom dělá svou práci dobře :o). Hlavně, že bude mít sms na pevný linky a hlavně, že se stará o to jak sou na tom budky a kde vydřít prachy za univerzální službu. Vyhodit ředitele to zvládnou ze dne na den, ale s ADSL neumí hnout ani o krůček už celý rok!

Michal (27.4.2004 21:40:02)

Tak 5GB je pro me malo :-(( takze mi teda brzo srazi rychlost :-(( 10 GB mi staci ...

Mates (27.4.2004 21:43:25)

10GB by chtela stahnout spousta lidi ... ale tolik dat tam proste k dispozici neni .. ;)

Michal (27.4.2004 21:49:01)

Tak proc je to ale teda unlimited?

Mates (27.4.2004 21:55:22)

nj .. spis bytam melo byt nezpoplatnovana data navic ... unlimited neni ani garantovana 1Mbps ... vic jak 320GB se z ni vytahnout neda :)

Michal (28.4.2004 16:13:53)

Ja unlimited beru jako ze muzu stahovat jak chci, nepatrim k notorickym stahovacum, ale obcas si neco stahnu, toto pripojeni nemam jenom pro sebe, doma na tom celkem jedou tri PC, takze tech 5-6 GB mesince projedu urcite, vetsinou jeste trochu vic ...

Mates (28.4.2004 19:53:25)

vsak jo ... ale kazdy na ty lajne chce tahat jak chce ... a spravedlivy rozdeleni pak by mela resit ruzny QoS,FUP a dalsi kravinky ... 6GB ... tzn ze aby vy jste mohl stahnou 6GB tak se musi najit nekdo kdo na ty lajne stahne jen 2GB za mesic ... pokud se jedna o 512/128 1:50 ...

Miroslav Šilhavý (28.4.2004 20:04:38)

Ne tak úplně přesně; to co jste vypočetl, by znamenalo, že by bylo celé pásmo nonstop vytížené na 100% a to by znamenalo, že sice každý by díky FUP možná dostal rovným dílem, ale rychlost by byla 10 kbit.

Petr (28.4.2004 07:25:40)

Jen je zajímavé, že mi GTS při dotazu ohledně nízké rychlosti sdělilo, že má své připojení dostatečnš kapacitní, že problém je v agregaci u Telecomu...

Miroslav Šilhavý (28.4.2004 07:37:45)

Problém v ní není; agregace tam prostě je a GTS to ví; a mohou udělat vlastní systémy, které omezí až eliminují dopady té Telecomácké...

Petr (28.4.2004 07:40:24)

A dělají to? U jakých linek? Za kolik?

Miroslav Šilhavý (28.4.2004 07:43:23)

Nevím jestli něco dělají; říkám jen, že to dělat mohou; ISP obecně mohou dělat hodně věcí, ale nedělají. Ti "nejaktivnější" se zatím zmohli na nějaké trapné FUP a i to z lenosti praktikují jen v jednom směru přes dvoutřídé prio u Telecomu...

Anonym (28.4.2004 08:33:16)

Proc by se stim meli ISP srat ? Penez z toho maji malo, furt je votravujou socky co by chteli maximum. Je to na prd.

Karel (29.4.2004 00:18:16)

Je to blbost. Já jsem přešel na 1024/256 s 6GB, protože můj trafik za měsíc je 3-5GB a co se stalo: měsíc jsem měl rychlost v pohodě a pak (i když jsem nebyl mezi stahovači) 0-120kbps a odezva 150- 450ms. To je za 1.700Kč v pořádku? Odvolání není. Jak jsi kdesi psal a přirovnával situaci k autu, tak mi řekni jáká auta by zde jezdila, kdyby všichni prodejci negarantovali,že ta auta musí jezdit. Jsem již na mikrovlně i když písemně na čtvrtině rychlosti,tak mi to jede o 20% lépe jako ADSL co jsem měl od NEXTRY.

karel 2 (29.4.2004 06:48:19)

Že tě ještě baví na ty Šilhavého šplechty reagovat...

Miroslav Šilhavý (29.4.2004 08:34:03)

Máte tady celou škálu ADSL i jiných typů připojení; vyberte si dle libosti takové, které kvalitou bude splňovat Vaše požadavky :( Co víc na to říct?

Anonym (29.4.2004 20:20:42)

prosil bych 1 - 2 Mb/s, s poklesem rychlosti max. do 30% a cenu v přepočtu do 50eur měsíčně a bez limitu dat.

Anonym (29.4.2004 21:44:45)

kabelovka

Miroslav Šilhavý (30.4.2004 07:43:44)

Vtipálku ;-)

kix (30.4.2004 17:43:43)

ale takové nabídky se niormálně vyskytují....v civilizované Evropě.

Jolinar (30.4.2004 18:04:12)

Mira zije na strome a s jeho kourovym signalem si mysli, ze 3mbps proste nejdou :o)

Miroslav Šilhavý (30.4.2004 19:19:39)

Ale prd, vybíráte extra výhodné nabídky se skrytými dalšími podmínkami, které nehledáte a hledat nechcete. Nepopírám, že v určitých zemích to, co tvrdíte, platí; ve většině Evropy však ne... Ani v Rakousku, ani v Německu, ani v Holandsku, ani v Británii... A neohánějte se mi tu odkazem na nabídku nějakých lokálních ISP; takové nabídky jsou v ČR také; porovnávejte porovnatelné. Možná kdybyste přestal číst články Miloše Sovy a více se díval po netu, byl byste překvapen...

kix (30.4.2004 23:02:29)

Já to samozřejmě sleduji a nevybírám ty drahé, podívajte se na nabídky třeba ve Francii. Nemyslím, že by France Telecom nebo Tiscali byli lokální ISP:o) A nevím, kde tady vidíte v ČR ty lokální ISP se skvělými nabídkami... Holandsko, VB, Německo jsem detailně nezkoumal, ale podle přehledu http://www.internetprovsechny.cz/world.php jsou nabídky pohybující se kolem ceny, kterou jsem uvedl - vidíte-li tam chyby, sem s tím.

Miroslav Šilhavý (1.5.2004 15:37:50)

Ano, jsou tam obrovské chyby; v Holandsku, Německu a Rakousku prakticky bez vyjímky platí velmi ostré FUP, ve VB mají agregaci stejnou jako u nás (a cenu také srovnatelnou).

kix (1.5.2004 21:01:11)

konkretizujte ten FUP. U GB vidím za 750,- 512k a za 1762 1Mb/s. Bez limitu. A prohlédněte si ty nabídky ADSL ve Francii.

Miroslav Šilhavý (3.5.2004 08:18:38)

Konktrétně v GB mají agregaci na chlup stejnou jako u nás. Takže jejich "bezlimit" je stejný jako ten u nás u Tiscali a GTS; s tím rozdílem, že se ISP asi více snaží... BTW na těch nejlevnějších nabídkách konkrétně v GB je zakázáno používat P2P a někde dokonce i hrát hry!

Karel (4.5.2004 13:41:00)

Metoda agregace u nas a v anglii je uplne o nicem jinem i kdyz je tam stejny agregacni pomer (da se to prirovnat s jablkama a hruskami)

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 13:47:51)

Ale jděte, neexistují žádné dvě různé "metody"; maximálně se dá mluvit o tom, jestli v GB nasazují QoS nebo ne, ale rozhodně ne o "jiné" agregaci. Oni počítají (v materiálech) s průměrem 20kbit na uživatele a měsíc u 1024kbit linky, což přesně sedí i do vzorce ČTc. Rozdíl je jen v tom, že se tam snaží, aby každý měl přiměřenou službu svým potřebám a ne jako u nás, kdy se všichni předbíhají v dumpování 512/128 kbit linek a na 1024 nebo dokonce! na linky s agregací 1:20 se kašle a cena je značně méně stlačená.

Karel (4.5.2004 14:22:59)

Aha takze u ceskeho adsl , bluetone a mistralu probiha agregace stejnou metodou ?

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 14:26:54)

Jistě, jen v případě BlueTone je agregace předsazená už na vysílač, takže se projevuje mnohem drastičtěji. A opět a znovu: jediný rozdíl je v QoS. Uvědomte si, že agregace vyjadřuje pouze a právě jen poměr mezi úzkým hrdlem a součtem prodaných maximálních rychlostí...

Karel (4.5.2004 14:37:02)

A je rozdil kde je uplatnovano tzv hrdlo jesti na te jedne prodane lince 50 uzivatelum a nebo jestli je hrdlo az souctem prodanych linek s pomerem zakazniku, z telecomu k isp ?

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 14:48:04)

Nechápu úplně Váš dotaz. Hrdlo je tím lepší, pro čím větší počet zákazníků je společné - díky tomu se na hrdle sejde opravdu průměr v používání linek. ČTc agreguje na 4 místech pro celou ČR, takže je agregováno obrovské množství lidí dohromady; BlueTone naopak agreguje daleko menší množství lidí a proto agregace 1:20 na Angelu se chová podobně jako 1:50 na ADSL.

Prober (4.5.2004 15:44:46)

Ono by bylo nejlepší, kdyby se tady založily 10.000ce malých firmem, každá by nabrala jen 49 uživatelů, a agregace by se nechytala. ;))) Že to ještě nikoho nenapadlo ;)

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 16:12:41)

;-) agregace se uplatňuje už od pátého uživatele ;-) takže těch firem by bylo víc než hafo ;-)

kix (4.5.2004 18:26:40)

Mám pocit, že toto dělá Český bezdrát, tj. že si eviduje a limituje počet zákazníků na agr. bodě a díky tomu má menší agreagaci....

Prober (4.5.2004 19:31:41)

Protestuji, to byl můj nápad ;)))

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 19:37:03)

;-) to je nesmysl; to by měli max. 4 lidi na SSG, v celé republice by pak museli mít dohromady 16 uživatelů ;-) aby se jim agregace neuplatnila vůbec; naopak, jakmile mají víc jak 200 lidí na SSG, už nemají co limitovat...

kix (30.5.2004 11:26:36)

Není to nesmysl, pokud si uvědomíme tak omezení- nikde jsem netvrdil, že nemají agregaci žádnou resp. 1:1... Detaily jsem nezkoumal ale cituji z jejich stránek: "Pro výpočet AGREGACE pro jednotlivé agregační uzly, které jsou celkem čtyři pro služby 1:50 a čtyři pro služby 1:20 se vypočte agregace následujícím způsobem. Sečtou se všichni uživatelé a podělí se hodnotou "200" a vynásobí se hodnotou agregace. Takže pokud máme 4 agregační body a na každý agregační bod máme maximálně 124 uživatelů, potom výpočet pro skutečnou agregaci je: (124/200)*50 = 1:31 u varianty 1:50 (124/200)*20 = 1:12,4 u varianty 1:20. Takže skutečná agregace pro služby spol. Český bezdrát u služeb označených 1:50 je 1:31 a u PROFI označených 1:20 je skutečný agregační poměr 1:12,4. "

Miroslav Šilhavý (30.5.2004 13:00:58)

To je kompletně chybný vzorec; pročtěte si RAO.

kix (31.5.2004 20:33:27)

v čem? Já tam problém nevidím... Kromě prazvláštního business modelu, když si omezí počet zákazníků na 124 :o)

Miroslav Šilhavý (1.6.2004 07:05:42)

;-) mno jen nevím jak si takovým počtem zákazníků vydělají vůbec na IP Access do ČTc ;-) to prostě za vždy vychází prodělečně; nebo lžou.

kix (4.5.2004 18:23:06)

Ano ale jak se snaží? Já to vidím v cenové strategii. Bohužel "přiměřená služba" je u nás drahá. Náročnější uživatel chce dejme tomu 1Mb/s - ale né za 5000,- . Nemá na výběr a akceptovatelná cená ho směruje rovnou na linku 1:50 512/128. A kvalita na to pak doplácí. ČT = vysoká cena -> lidi si pořizují nejnižší varianty -> zatížení je velké -> rychlost malá. Sumasumárum = za hodně peněz málo muziky.

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 18:47:39)

Nojo, ale pak se nedivte; nebo spíš volejte po tom, aby se ISP zbavili uživatelů, kteří jaksi nechápou jaká služba je pro ně přiměřená...

Prober (4.5.2004 19:30:39)

Ono nutit ISP, aby se zbavil náročnějších uživatelů, je trochu naivní. Zátím nemá ISp žádný důvod snažit se o zlepšení, protože se jednoduše vymluví na ČTc, a tím to pro něj končí. Nakonec, myslíš že ISP záleží na kvalitě služby, kterou IMHO nemůže nijak výrazně ovlivnit? Jde jen o peníze, a o ty nepříjde tak ani tak...

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 19:35:17)

Proč by kvalitu služby nemohl ovlivnit; mě to připadá, jako by dopravní podnik povoloval za cenu normální jízdenky stěhovat tramvají nábytek; dopravní podnik by nic nevydělal, protože by se mu už do tramvají nevešli lidi. Lidi s permanentkama by byli logicky nasraní. A jedinej kdo by z toho profitoval by byli ti, co se stěhují a i u nich by to bylo o tom, jak ostré lokty mají při nastupování... Nene, ISP mohou udělat hodně, ale kašlou na to, svorně snad všichni...

Prober (4.5.2004 19:47:24)

Kdyby jsi dělal za min. mzdu taky bys těma loktama kolem sebe moc nemlátil ;) Podle praxe jde jasně vidět, že je pro ISP mnohem pohodlnější přenechat vše na ČTc, stát se jen "dealerem" a mít těch pár kaček pro sebe. Dobře víš kolik dneska stojí služby slušnějšího technika, a kolik by musel mít ISP zákazníků aby si několik takových mohl dovolit. Jen se snažím říct, že při aktuální marži se nikdo nepřetrhne.

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 19:48:24)

Jo, to je pravda... :( Ale rozhodně ISP změnit hodně věcí může, pokud by chtěl...

Prober (4.5.2004 19:56:19)

Oni by chtěli velmi rádi, kdyby jim za to lidi pořádně zaplatili ;)

Petr (4.5.2004 22:19:21)

Zkusíme trochu počítat: ISP má 5000 zákazníků za jednu linku mu zůstává 200 Kč (MŠ určitě upřesní, já hádám) Měsíčně mu zůstane 1000000 českých korunek. Ta samo o sobě není čistý zisk, ale opravdu by se nenašli peníze na realizaci QoS od odborníků? Na rozdíl od příjmů to nebude trvalý výdaj. Odpověď je jednoduchá, uživatelé houfně neodcházejí, tak proč se snažit. Radší si snadno vydělané korunky necháme v prasátku.

Miroslav Šilhavý (5.5.2004 08:03:01)

Bohužel 5000 zákazníků je čílo, o kterém se 95% ISP jen zdá... :( K poslednímu odstavci: houfně neodcházejí, a ti co odcházejí to ISP vynahrazují tím, že zaplatili instalační poplatky, popř. že mají smlouvu s nějakým úvazkem.

Petr (5.5.2004 16:11:02)

To je samozřejmě pravda, ale jsou i ISP, kterým se o takovém počtu nezdá a jsou na chvostu co se týče kvality.

Miroslav Šilhavý (6.5.2004 08:18:40)

Jojo; u takto velkých ISP už to není o investicích, ale o vnitřní schizofrenii vzniklé rozporem mezi technickým řešením a obchodní strategií... :(

kix (4.5.2004 22:00:24)

To není o chápání a vysvětlování; za rozumnou cenu dostanou slabou službu, kterou pak díky tomu využívají hodně...

Miroslav Šilhavý (4.5.2004 14:25:11)

V Německu: 1024 kbit ADSL: EUR 16,99 = 540 Kč 2048 kbit ADSL: EUR 19,99 = 640 Kč 3072 kbit ADSL: EUR 24,99 = 800 Kč + 1500 MB dat v ceně: EUR 9,95 = 320 Kč 3000 MB dat v ceně: EUR 16,95 = 540 Kč 6000 MB dat v ceně: EUR 24,95 = 800 Kč Bez limitu pro 1024 kbit: EUR 29,95 = 960 Kč Bez limitu pro 2048 kbit: EUR 59,90 = 1920 Kč další 1 MB = 1,59 centů (100 MB = EUR 1,59 = 51 Kč) Ano, není tam stanovená agregace, je vyjádřená opisem přes datové limity a ceny a to myslím velmi jasným způsobem.

kix (4.5.2004 21:58:16)

...agregace, je vyjádřená opisem přes datové limity a ceny a to myslím velmi jasným způsobem. Nechápu, vysvětlete...

Miroslav Šilhavý (5.5.2004 08:00:23)

Mno např. 6000 MB limit na 1024 lince odpovídá více než 1:50, na 2048 1:100 atd. Regulace provozu je tam dělaná jinak, ale dělaná je také.

kix (5.5.2004 18:33:09)

Limity dat nemají s aplikovanou agregací co dělat. Z limitů v tomto ohledu nelze vyvodit vůbec nic.

Miroslav Šilhavý (6.5.2004 08:17:30)

Ale jistě že jde; protažená data a agregace provozu (ať už je vynucená nebo přirozeně vzniklá) jdou ruku v ruce... Na to stačí aritmetika pro základní školy.

kix (30.5.2004 11:33:02)

To je nesmysl.... a to že vás omezí na X GB neznamená že to přiškrcují na 1:N spočítanou tou vaší matematikou základní školy... Jde nám o agregaci vynucenou. Navíc nemáme páru o tom, které služby se ü nich agragují společně.

Miroslav Šilhavý (30.5.2004 12:59:55)

Máte pravdu, přesnou agregaci z limitu nespočítáte; řády, kolem kterých se to pohybuje, ty ano; a to snad pro porovnání stačí, ne?

kix (4.5.2004 22:08:45)

No ano - 1Mb bez limitu je za 960+540 = 1500 Kč - to jsem ale přesně poptával... a taková nabídka tu není... To jste si naběh na vidle:o)

Petr (30.4.2004 08:09:36)

V Singapuru jsem měl 3 Mbit/s, pokles rychlosti nebyl (pokud zvládal Internet, bylo to 3Mbit i víc) za ekvivalent asi 38 Euro měsíčně. Tomu jsem říkal broadband! Byla to kabelovka StarHub. (http://www.starhub.com/)

Anonym (28.4.2004 21:04:19)

Víyej v klubu :-))

Michal (29.4.2004 22:18:10)

GTS jsou podvodníci. Mám 2 měsíce 1024 a průměrně mi to frčí 300 kbit. Když jsem je urgoval, tak mi sdělili, že je to v pořádku, jenom že je v agregaci 70% zatíženost. To ovšem lžou, protože i ve 3 hod v noci natočím průměrně kolem 350kbit a to na agregaci nesedí 35 uživatelů (70% z 50). Už jsem jim dal výpověď. Můj kamarád má taky 1024 a má úplně stejné problémy. Nevím co ani koho GTS na moji laině provozuje, ale určitě to nebude jenom agregace 50 uživatelů.

Mates (29.4.2004 22:38:25)

ale jo .. aj videl vypis nekterych SSG ... a to ze to jede pora stejne .. je vetsinou zpusobeny tim ze jeden, dva uzzivatele maj pusteny stahovani non stop na vice vlaken ... proste jedou 24h denne ... oni u toho tudiz drepet nemusi ... konkretne na jedny skupine ... 2lidi udelali 100GB za mesic .. na zbytek,tj 48lidi, pripadlo 80GB ... a tak dale ... kdyz se nekde objevi ze se maj sosaci skrtit aby to jelo vsem ostatni rychlejc.. tak zase vsichni rvou ze je to no limit atd atd ... nekteri lidi fakt nevedi co by ...

Prober (30.4.2004 13:51:18)

ale no tak....

Mates (30.4.2004 15:35:20)

Copak :)

Michal (30.4.2004 01:25:37)

Jee, jmenovec :-DD

Jolinar (30.4.2004 01:28:39)

Jeee nejmenovec :o) hehe.

Arnošt (29.4.2004 22:36:25)

Míšo jsem Tvůj kamarád ! ;-)

Petr (30.4.2004 07:05:43)

Mám GTS přes spinet, 1024/256 v Praze a dnešní test na http://rychlost.webprovider.cz mi napsal tohle: Podle posledního testu (30.04.2004 06:59) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 810.688 kbps (101.336 kB/s) UP: 139.24 kbps (17.405 kB/s) odezva(min,avg,max): 45.1ms / 53ms / 66.4ms P.S. Ale fakt nebejvalo...

bunkr (30.4.2004 21:51:57)

Podle posledního testu (30.04.2004 21:48) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 148.624 kbps (18.578 kB/s) UP: 83.224 kbps (10.403 kB/s) odezva(min,avg,max): 124.7ms / 140.2ms / 171.5ms praha 4 , vysledek se da nazyvat mirne zlepseni, ale je to porad tragicke

Jolinar (30.4.2004 14:44:39)

Já 1024/256 1:50 Podle posledního testu (30.04.2004 14:41) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 322.152 kbps (40.269 kB/s) UP: 109.232 kbps (13.654 kB/s) odezva(min,avg,max): 93.1ms / 159.9ms / 355ms

Jolinar (30.4.2004 17:06:26)

Tak ted kdy to jede vždy nejpomaleji tak Podle posledního testu (30.04.2004 16:56) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 386.032 kbps (48.254 kB/s) UP: 116.664 kbps (14.583 kB/s) odezva(min,avg,max): 56.7ms / 71.4ms / 87.5ms

Ondra (30.4.2004 18:55:01)

GTS: Podle posledního testu (30.04.2004 18:47) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 6.016 kbps (0.752 kB/s) UP: 26.952 kbps (3.369 kB/s) odezva(min,avg,max): 758.3ms / 1164.3ms / 2272.5ms A to se v GTS porad ohaneji agregaci... kdyz to beha tri tydnu vkuse takto nebo maximalne nejakych 30kbps... i ve tri rano v noci ... at mi netvrdi, ze to je agregaci a delaji voly z nekoho jineho... nehlede na to, ze mi neuznali ani narok na snizeni pausalu ci jednorazovou slevu... GTS je shit, ruce pryc...

Jolinar (30.4.2004 19:18:47)

Je zajimavé, že mě uznali slevu z paušálu, výpověd jim stačila faxem a dále si to můžu vypovědět kdykoliv si tam zavolám. Musí se s něma jednat tak jak si zaslouží a to sem sprostej nebyl ani sem na ně neřval:o)

Petr (1.5.2004 09:38:31)

GTS: Podle posledního testu (01.05.2004 09:34) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 709.568 kbps (88.696 kB/s) UP: 147.104 kbps (18.388 kB/s) odezva(min,avg,max): 40.3ms / 54.2ms / 96.3ms Já si už nestěžuji...

bunkr (1.5.2004 13:05:31)

pis lokalitu pls

bunkr (1.5.2004 13:09:13)

Podle posledního testu (01.05.2004 13:05) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 103.64 kbps (12.955 kB/s) UP: 80 kbps (10 kB/s) odezva(min,avg,max): 90.5ms / 126.7ms / 183.6ms aktualni vysledek denni doba nema u gts na vysledek vliv p4 branik, stale tragedie

Petr (3.5.2004 06:37:00)

Jsem v Praze. Ale dneska to stojí zase za h...o! Přechválil jsem to. Podle posledního testu (03.05.2004 06:32) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 21.392 kbps (2.674 kB/s) UP: 112.336 kbps (14.042 kB/s) odezva(min,avg,max): 123.8ms / 373.8ms / 1300.8ms

bunkr (2.5.2004 15:25:50)

ty jsi vyhral asi nekolik megastahovacu najednou nebo tam mas nejake ruseni :(

Arnošt (2.5.2004 08:05:57)

DOWN: 162.088 kbps (20.261 kB/s) UP: 168.952 kbps (21.119 kB/s) odezva(min,avg,max): 170.5ms / 257.6ms / 380.4ms Megovka...

Tomas (2.5.2004 08:49:44)

Podle posledního testu (02.05.2004 08:45) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 211.2 kbps (26.4 kB/s) UP: 59.048 kbps (7.381 kB/s) odezva(min,avg,max): 111.6ms / 196.5ms / 307.1ms ¨ severni morava

Petr (4.5.2004 21:10:10)

Dneska je to zatím nejhorěí vůbec za tu dobu co to mám. Spinet via GTS, 1024/256, Praha Podle posledního testu (04.05.2004 21:04) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 6.328 kbps (0.791 kB/s) UP: 99.736 kbps (12.467 kB/s) odezva(min,avg,max): 102.9ms / 548.2ms / 2266.8ms Dřívější ISDN dial up byl 10 rychlejší... :-(((((

Anonym (6.5.2004 15:22:25)

Dnes mi to jede jeste hur nez vcera, vcera to po 60 kbps neslo, dnes: Podle posledního testu (06.05.2004 15:14) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 10.16 kbps (1.27 kB/s) UP: 30.848 kbps (3.856 kB/s) odezva(min,avg,max): 233.7ms / 274.3ms / 347.3ms

PETR (30.5.2004 16:54:36)

Rychlost stahování dat: 3.7 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 29.3 Kbps PLATÍM 512/128 SVINĚ

No GTS (30.5.2004 20:02:28)

Zrovna řeším s GTS podobný problém. Někdy šlapu kolemm 400 a někdy nenačtu ani stránku. Prý agregace.Ta přece nemůže být taková, abych nenečetl stránku???!!!

Anonymous (3.6.2004 00:56:23)

Mam stejny problem, nenactou se mi obcas ani stranky, nestahnu ani postu a kdyz volam na GTS, tak je to pry agregaci u CTc ... :-((

Mates (3.6.2004 08:14:07)

agregaci do jisty miry jo .. na garantu by se to nestalo ... ale je to taky zpusobeny vicevlaknovejma stahovacema ... no .. ale snad uz to nak vymlatej ..

NO GTS (3.6.2004 10:00:00)

To jsou strandy, už to trochu jede, ale poněkud obráceně,proč mám stahovat, raději budu posílat:-) Podle posledního testu (03.06.2004 09:52) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 33.992 kbps (4.249 kB/s) UP: 72.296 kbps (9.037 kB/s) odezva(min,avg,max): 208.6ms / 246.6ms / 286.4ms Podle posledního testu (03.06.2004 09:55) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 31.984 kbps (3.998 kB/s) UP: 71.896 kbps (8.987 kB/s) odezva(min,avg,max): 178.9ms / 517.4ms / 1697.7ms

jkol (3.6.2004 20:26:13)

prostě běžný stav Bohužel ..

Petr (3.6.2004 23:37:18)

Hamouníš se za levnou cenou a teď máš prd kavlitu. Dej si IOL a pojedeš bez problémů. Ta agregace je jen jejich výmluva.

Smoker (3.6.2004 23:59:43)

Zdar Dedeko, a mám opravdu záruku, že když si pořídím iol, tak že opravdu nepojedu pod průměr dial up? Neříkám, že chci jet obrovskou rychlostí, když to není garantovaná linka, ale už to nechci zažít, abych platil adslko a měl modem. Ty máš iol? A jakou službu máš? Myslíš, že je dobrej internet express? Ten právě chci.