Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Antidigitalizace – to je hit!

Antidigitalizace – to je hit!

Anonym (1.3.2008 00:00:00)

Naše firma se stěhuje. Je to taková ta klasická, menší, žádné stovky, ani desítky zaměstnanců. Přesto je stěhování myšlenka, na kterou nechce připadnout ani ta nejotrlejší mysl. Navíc se stěhujeme do menších prostor, což může v některých vyvolávat i děs.

IHIT (1.3.2008 03:05:23)

Tak tak , úředník se papíru nezbaví . Sice šanony s kopiemi dokumentů jsou již prakticky minulostí , ale ...... Několikrát jsme s kolegy debatovali nad smyslem digitálních poznámek , dokonce jsem se je jal i jeden čas aplikovat ,ale nakonec jsem skončil opět u papíru . Proč ? Ač digitální záznam vypadá krásně ,je to vždy jen soubor dat v paměti počítače . No a pokud v zaměstnání používáte několik (v případě naší firmy desítek) databází , záhy zjistíte , že jakákoli chybka v programu může vzít vaše aktuální data promptně do pekel ... Navíc orientovat se v desítkách záložek a šablon je dost složité i bez hledání vašich e-poznámek důmyslně skrytými za posledním oknem na obrazovce. Teprve při takové práci si uvědomíte , jak moc je systém který, používáte limitován dostupnými prostředky a při pokusu o otevření třicátého okna cedíte skrz zuby , slova nenávisti k exploreru , proklínáte úspory na pamětech PC které schválil ekonomicky orientovaný manager a přísáháte tvůrcům aplikací potupnou smrt. Absence možnosti časového limitu , po kterém by se začaly neukotvená okna zavírat bez přičinění uživatele a jedna nadřízená aplikace nad všemi databázemi .... vlhký to sen rozuřeného praktikujícího úředníka . Pokud většinu agendy vedete v elektronické formě , je tužka v ruce a každý den bílý list z tiskárny ( poznámkové bloky se již v tak vyspělé firmě nenosí ) jistotou , že ty nejdůležitější údaje které se na vás valí ze všech stran a bez přestávky budou nesmazatelně zaznamenány ve vašem systému a s vaší priorizací do doby než naběhne restart a nejnovější aktualizace databází na serveru .......

IHIT (1.3.2008 03:05:33)

Tak tak , úředník se papíru nezbaví . Sice šanony s kopiemi dokumentů jsou již prakticky minulostí , ale ...... Několikrát jsme s kolegy debatovali nad smyslem digitálních poznámek , dokonce jsem se je jal i jeden čas aplikovat ,ale nakonec jsem skončil opět u papíru . Proč ? Ač digitální záznam vypadá krásně ,je to vždy jen soubor dat v paměti počítače . No a pokud v zaměstnání používáte několik (v případě naší firmy desítek) databází , záhy zjistíte , že jakákoli chybka v programu může vzít vaše aktuální data promptně do pekel ... Navíc orientovat se v desítkách záložek a šablon je dost složité i bez hledání vašich e-poznámek důmyslně skrytými za posledním oknem na obrazovce. Teprve při takové práci si uvědomíte , jak moc je systém který, používáte limitován dostupnými prostředky a při pokusu o otevření třicátého okna cedíte skrz zuby , slova nenávisti k exploreru , proklínáte úspory na pamětech PC které schválil ekonomicky orientovaný manager a přísáháte tvůrcům aplikací potupnou smrt. Absence možnosti časového limitu , po kterém by se začaly neukotvená okna zavírat bez přičinění uživatele a jedna nadřízená aplikace nad všemi databázemi .... vlhký to sen rozuřeného praktikujícího úředníka . Pokud většinu agendy vedete v elektronické formě , je tužka v ruce a každý den bílý list z tiskárny ( poznámkové bloky se již v tak vyspělé firmě nenosí ) jistotou , že ty nejdůležitější údaje které se na vás valí ze všech stran a bez přestávky budou nesmazatelně zaznamenány ve vašem systému a s vaší priorizací do doby než naběhne restart a nejnovější aktualizace databází na serveru .......

MiK (2.3.2008 12:23:44)

Celkem pěkný článek. Nedávno jsem před stěhováním vyhodil ca 300 kg papíru (ale včetně mnoha časopisů a katalogů). Jenže nic není černobílé. Když dostanu papír, mohu ho buď založit nebo oskenovat. Co je rychlejší? Na papír mohu čmárat i v tramvaji, atd. atp. A to mám kromě notebooku i telefon se slušně velkou obrazovkou, QWERTZ klávesnicí a programy na zpracování dokumentů ve WORD a EXCEL. A stejně tisknu na papír. U rozsáhlejších dokumentů papír umožňuje položit "mnoho obrazovek" vedle sebe. A na závěr - delete nestačí, ale to snad lidé z IT vědí?

mungo (2.3.2008 21:34:19)

Nedá mi to ... papír je papír (bohužel hoří při 451°F). --- Měl jsem několik krabic s disketami 5/4" - obsah bylo nutno vyhodit, protože vymizely mechaniky 5/4" --- Měl jsem několik krabic s disketami 3,5" - obsah bylo nutno vyhodit, protože vymizely mechaniky 3,5" --- Mám několik krabic s CD-ROM - obsah bude nutno vyhodit, protože vymizí mechaniky schopné CD-ROM přehrávat ... ---

Anonym (3.3.2008 14:34:30)

digitalizace je k nicemu, staci mensi svetove kataklyzma (v minulosti zeme jich bylo celkem dost) a nejake digitalizovane dokumenty vam budou k nicemu..

Ace (4.3.2008 10:22:26)

hehe, dobre jsem se pobavil :)) peknej clanek, autor by si mozna zaslouzil nejaky honorar ;D