Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Je Internet Explorer bezpečnější než Firefox?

Je Internet Explorer bezpečnější než Firefox?

Anonym (7.3.2008 00:00:00)

Webový prohlížeč Firefox dokázal během své krátké historie smazat obrovský náskok Internet Exploreru a pomalu se z něj ― alespoň v Evropě ― mezi moderními prohlížeči stává hráč číslo jedna. Je ale opravdu tak bezpečný, jak slýcháme? Kde jsou ta největší nebezpečí?

Anonym (7.3.2008 00:32:56)

Můj osobní názor je, že Firefox je jeden z nejlepších prohlížečů co kdy byl, Explorer je na nic..

air.live (7.3.2008 08:42:01)

Používám Operu a vyhovuje mi.Nebudu tu hlásat,že je nej...Jak autor článku píše - pokud za klávesnicí sedí - klikálek obecný,který otvírá všude co vidí,tak asi největší virus.exe je on sám sobě a na to nepomůze bohužel žádný prohlížeč.

Anonym (11.3.2008 16:49:05)

Prohlizec ne, ale zmena operacniho systemu ano :-B

heh (7.3.2008 10:35:41)

mne zase vyhovuje Maxthon, a sice je nadstavba IE, ale je s rozhranim a funkciami daleko pred, a dost casto aj pred FF... dakuj radsej tomu ze mame kopec alternativ, lebo keby bol len FF, to by si este len videl tych dier...

franta (7.3.2008 08:39:00)

Hmm, počet opravených děr je sice hezký, ale mě spíš zajímal počet těch neopravených! :)

radek (7.3.2008 08:44:44)

Ono existuje mnoho jinych srovnavacich testu-mnohem presnejsich a hlavne k necemu jsou. Podle tech opravenych der jsem spis pro firefox, ze de videt ze neco delaj. A dle mě je FF bezpecnejsi jak IE. Ale opera je na tom nejlip (podle vlastnich zkusenosti)

ggg (7.3.2008 11:02:24)

rozdíl mezi ie a ff je v rozžíření mezi uživateli,proste pro hackery je ie lepší volba než jakýkoli prohlížeč...jinak ie 7 je už docela slušný prohlížeč.......mimo něj používám seamonkey ten mi vyhovuje nejvíce ,je maličko složitější co do nastavení ,ale podle mne je the best.

Vladimír (7.3.2008 12:31:06)

Nevím....ale nepříjde Vám, že opravdu jsou porovnávány jablka s hruškami? Nevím, o jaké verze IE se jednalo, ale tipuju, že o 6 a 7. Nástup FF tu byl (verze 1.0, nepočítám dřívější verze), jak již bylo v článku uvedeno, roku 2004. Win XP jsou tu s IE6 od roku 2001. Jak můžeme srovnávat zcela nový produkt z roku 2004 (3 verze - 1.0, 1.5, 2.0) s IE až od roku 2004, když spousta chyb byla v IE opravena JIŽ před vydáním FF? Tedy pokud by někdo chtěl porovnávat musí být porovnávány oba produkty od data svého vydání a ne až od kdovíjakého roku...

Anonym (7.3.2008 16:37:10)

No, FF je minimálně bezpečnější o to, že nepodporuje ActiveX, což, pokud se dobře pamatuju, je hlavní dálnice skrz IE. Jinak, to srovnání je opravdu humorné, jako ostatně většina srovnání MS vs zbytek světa. Například si vzpomínám na jednoho člověka, který srovnával počet chyb v bugzille Ubuntu a počet chyb v MS Windows Vista a podle toho vyvodil, že Visty obsahují méně chyb (schválně, jestli uhodnete, kdo má takové ego:-) a nebo jeden banner od MS, který tvrdil, že Linux je ve finále dražší, než Windows 2003 server. Mno. Snad to bude mít aspoň ten efekt, že se lidi poučí ve smyslu, že nelze věřit informacím, pokud nevím, jakou cestou je dotyčný získal.

heki (7.3.2008 20:18:25)

počítač je tak chytrý jak je chytrá obsluha a to platí i o prohlížečích

pilot (7.3.2008 22:33:57)

Pro kodery je internet explorer v jakekoliv verzi ta nejvetsi nocni mura.... Jestli se pletu, opravte mne :DDD Uz aby tu byla dalsi verze IE ... Bude pruser jeste vetsi *rofl*

Tomáš Thiemel (9.3.2008 05:22:55)

Dobrý den, zdá se mi, že zde opět přispívá "nezávislý expert", který dostal tučně zaplaceno od Microsoftu. Opět se uvádí jen část informací, konkrétně ta, která "zvýhodňuje" Microsoft. Prosím autora článku, aby přidal obrázek (graf), ve kterém je POČET NEOPRAVENÝCH CHYB u obou prohlížečů. S překvapením bychom zjistili, že Internet Explorer (jedno, která verze) obsahuje CHYBY, SE KTERÝMI MICROSOFT NEHODLÁ NIKDY NIC DĚLAT!!! Ať to je IE 6 nebo IE 7. Stačí speciálně upravený HTML dokument a "memory leak" vedoucí mnohdy i k samovolnému restartu PC je na světě. Jinak co se politiky Microsoftu týče - stačí mrknout na "Microsoft Evangelism" na adrese http://www.groklaw.net/pdf/Comes-3096.pdf (Anglický dokument, součástí soudního přelíčení "Comes vs. Microsoft") a je jasné, že cílem Microsoftu není dělat kvalitní produky a podpora vývojářů - cílem Microsoftu je Microsoft sám a jeho maximální zisk. Nějaký pokrok ve světě IT je jim ukradený. Kdyby byl svět, kde by byl jen Microsoft a nikdo jiný, tak ještě do dnes používáme Windows 3.11 resp. jeho nástupce :-D

Jan Rippl (9.3.2008 15:04:16)

Vidím, že p. Klimánek "opět" nezklamal... Jeho jasná hvězda bude svítit na věky uvnitř souhvězdí Microsoft. *

Gentoon (10.3.2008 22:56:45)

Ste se tady rozmnozili, vidte? Zrovna pred chvilkou sem podle jedne reakce hadal, ze jsou zde ubuntisti hlasnejsi nez zbytek navstevniku. Ze vy budete dalsi z rad ubunturytiru? Clanek jsem prectel, ale nevidim nic v cem by vase hvezda Microsoftu propagovala Microsoft. Jako uzivateli Linuxu je mi z ubuntistu smutno a spatne. Na root.cz to v dizkuzich resime s kolegy dost casto. :o/ Z toho ale vyrostete jako ostatni vasi vrstevnici.

Anonym (11.3.2008 13:56:44)

Ovšem, že by diskuze na root.cz byly kvalitnější než tady, to se říct nedá...

Anonym (11.3.2008 15:05:52)

To by me zajimalo jak jste usoudil, ze pouziva linux a pak jak jste odhadl distribuci ? :-B Nechapu co spatneho rekl, mimochodem microsoft nema rad spoustu lidi a nemusi pouzivat zrovna linux. Systemu je tu spousty, naprd bsd, mac, solaris, apod .. Ja pouzivam gentoo linux a muj nazor je, ze ie bezpecnejsi nikdy nebyl a nikdy nebude, toto si myslet je velice najivni. Stejne jako verit tem trapnym reklamam microsoftu, ktere vam predpovidaji svetlejsi zitrky ..

Jan Rippl (12.3.2008 01:26:14)

No používám i Debian :-). Těžko říci, která distribuce má hasitější uživatele. Nejméně hlasití budou nejspíše příznivci Open SuSe, jejichž distribuce je již téměř 100% kompatibilní s produkty M$.

Anonym (13.3.2008 14:41:05)

Jak to myslite kompatibilni ? S jakymi produkty ? Vzdyt nepouziva zadne jine programy nez vsechny ostatni distribuce. To, ze Novell podepsal smlouvu s M$ neznamena, ze bude kompatibilnejsi nez ty ostatni. Prakticky se od te doby naprosto nic nezmenilo ...

jimi (10.3.2008 08:38:27)

Problém ale netkví v počtu objevených chyb, ale v počtu opravených chyb a také hlavně v rychlosti opravy těchto chyb. A právě rychlost opravy chyb je největší slabinou IE.

Dawer (10.3.2008 18:55:04)

Odpověď: Není!! V příspěvku je, než jakýkoliv fakt, spíše prezentován názor autora. Můj názor je, ze zkušenosti, opačný.

Nargon (10.3.2008 20:07:38)

Ten graf zobrazuje pouze pocet "opravenych" chyb. To ze jich IE ma mene neznamena ze je bezpecnejsi, ale muze to znamenat presny opak. Takze na poctu opravenych chyb vubec nelze rozhodnout ktery je bezpecnejsi.

Tomáš Thiemel (12.3.2008 15:05:09)

Přesně tak. viz. html dokumenty na http://www.wifizabreh.net/iecrash/ !!! VSTUP POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ* !!! *) týká se pouze uživatelů Microsoft Internet Explorer

Ralf (13.3.2008 21:49:43)

Prispeju svoji troskou do mlyna. Statistika oprav apod je naprosto k nicemu. Vzhledem k faktu, ze u firem, kde spravuje nase firma internet a cele sitove/webove rozhrani a kde pouzivaji z jakohokoliv duvodu IE mame cca 20x vice alertu ohledne virovych pruniku do pocitacu nez ve firmach, kde pouzivaji jiny webovy prohlizec. Upozornuji, ze u vsech mame jednotne antivirove reseni s centralni spravou. At uz autora plati kdokoliv, mel by se u MS prihlasit o bonus za snahu...