Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Poskytovatelé mají garantovat rychlost. Zdraží připojení?

Poskytovatelé mají garantovat rychlost. Zdraží připojení?

Anonym (19.3.2008 00:00:00)

Množící se stížnosti uživatelů na nestálé a nízké rychlosti internetového připojení zejména přes ADSL dohnaly Český telekomunikační úřad k zásadnímu rozhodnutí. Ten chce, aby provideři ve smlouvách garantovali minimální rychlost. Bude se ADSL zdražovat?

Chosé (19.3.2008 01:24:03)

:) Údajně pouze 300 (kB? = cca 2400Kbit/s _ADSL 3074 ?) typický BFU v typicky objektivní reportáži Novy :/... ************************************************ 256 Kbps by bylo při dnešních minimálních rychlostech broadbandu celkem reálné uvádět jako garantovanou rychlost. Nicméně pokud se má koza nažrat a vlk zůstat celý bude dozajista postačovat jakákoli garantovaná rychlost , takže se můžeme setkat též s 64Kbps a vše bude opět v pořádku ;) . Při stávajícím způsobu prodeje konektivity stále nelze reálně garantovat ani polovinu avizované rychlosti při 1:50 . Určitě se nedočkáme planého poplachu který předvedl mluvčí GTS :) Plná rychlost není garantována ani u SHDSL natož u klasického ADSL . Pomyslnou hodnotou garantované rychlosti připojení tak opět bude moci opět v reklamě vytáhnout ten který poskytovatel, aby vypadal že poskytuje službu s nádechem " něčeho navíc ". Je až s podivem , že ČTÚ začíná jednat po několika letech , kdy mu stávající situace nevadila . Možná je to tím , že limity FUP jsou rušeny plošně až k dalšímu měsíci , možná za tím stojí něco víc . Pokud by někoho reálně zajímaly práva zákazníka (ČTÚ , Rada pro reklamu ) určitě se měl již dávno zaměřit na reklamní kampaně , které již delší dobu balancují na hraně zákona a slušné meze etiky již dávno opustily :(

Connolly (19.3.2008 11:00:53)

Je jasné že garantovaná bude např 128Kbs, ale propagovaná bude stále maximálka tedy např. 2048Kbs. Celkem se nic nezmění a není důvod zdražovat. Ikdyž pro zdražení by se to jistě dalo využít... Co na to O2???

Anonym (19.3.2008 22:15:58)

Podle mě je to totální nesmysl garance rychlosti. Jsou dvě varianty jak to dopadne. Buď bude garantovaná rychlost docela vysoká a pak se muže stát že maximální rychlost pujde dolu anebo cena výrazně nahoru. A druhá varianta je ta, že dají takovou garanci kterou ta technologie zvládne i za nejhoršího případu. ADSL garance 64kbps, cdma gartance 24kbps. Hm tomu říkám pokrok. Ať jdou s takovejma nápadama někam.

Anonym (21.3.2008 14:23:58)

CDMA sít by brala s povděkem i těch 24Kbps ;) ... realita je totiž mnohde mnohem horší ...

Anonym (23.3.2008 02:12:37)

ty jsi ale chytrak! U bezdratove technologie, navic s migrujicimi klienty, lze garantovat pouze MAX rychlost, orezanou shaperem! Jak chces oisetrit, ze se na danou sektorovou antenu nepripoji 100 lidi a nezacne tahat filmy? Pak mas presne 2,4Mbit/100 = 24,576 Kbit/s na jednoho (rezii nepocitam), a to jeste za predpokladu, ze maji vsichni 100% signal.

Anonym (24.3.2008 15:00:30)

:) Sít´by měla odpovídat počtu zákazníků ;) U CDMA jsou lokality , kde se nic nenavyšuje a když si hlupáčci koupili mobilní službu nechť se nestarají a migrují.... Tak schválně - jak moc je realita vzdálena maximální rychlosti oříznuté shaperem ? - Vždy na hony daleko ! Pokud máš na sektor pro všechny max 2,4Mbit ....tak je to při tvém příkladě agregace 1:100....To je teprve agregace a úsměv na tváři managerů !

Anonym (25.3.2008 19:50:22)

Pokud vím, tak 2,4Mbit není oříznuto ale je to maximum co jde přes tu technologii protlačit (u Rev A je to víc).

ISDN parafráze ? (19.3.2008 01:32:33)

Vážně by mne zajímalo ,zda se minimální rychlosti objeví u mobilních a především CDMA služeb (obou dvou našich poskytovatelů. Ještě nikdy jsem se nesetkal s ADSL v takovém stavu s jakmým se dlouhodobě potýká mobilní uživatel CDMA v některých lokalitách , kde je kapacita sítě zaplněna na maximum . Technologie viditelně není vyníkem , důvod mnohdy tristního stavu bych viděl v slepé snaze ušetřit maximum .... na zákazníkovi a v případě dalších 3(3,5)G i na rozvoji sítě:( Německo nám v mobilním světě už dávno uteklo a nyní se i na Slovensku budou se svou optikou (FTTH) brzy na naše tolik opěvované fixní ADSL linky dívat jen s úsměvem ....

Vlada (19.3.2008 05:51:48)

Jak víte, co bude Nova vysílat 12.dubna 2008?

Vousáč (19.3.2008 09:42:57)

Nějak mi uniká smysl:dost dobře nechápu,proč se směšují protichůdné požadavky uživatelů. Vždyť pro domácího uživatele,který nepoužívá Internet pro účely profese stačí to co je,např.u O2 připojení ADSL 2040,i když je reálně 1600 za 475 Kč. Pro takové uživatele je zbytečné garantovat dnes maximální rychlost jako zaručenou a zvyšovat radikálně platbu za připojení. Pokud má někdo dost peněz a opravdu potřebuje garantovanou vysokou ryclost,ať si tedy připlatí, 5ešit problém na úkor domácích uživatelůnení právě seriozní.

Martin (20.3.2008 16:11:05)

To jsi na tom ještě dobře já mám 4mega a právě mi to naměřilo Rychlost připojení k internetu: 620,61 kbit/s Rychlost stahování dat: 77,6 kByte/s Myslím, že do toho se nevejdou ani s agregací 1:50 Na druhou stranu zase musím říct, že včera večer jsem rychlost u O2 reklamoval, naměřili jsme s operátorem od O2 okolo 1,5mega a sám uznal že to je dost málo(mohl říct že se do agregace vejdu). Dneska ráno už mi volali a dohodli se mnou termín schůzky s technikama už na zítřek, docela fofr se mi zdá.

Anonym (21.3.2008 20:14:05)

No tak to máš zrovna štěstí :P. Ono je to všecho o přístupu a ochotě lidí a ne o "celé špatné firmě". Záleží, jestli narazíš na vola nebo v poho člověka.

Martin (21.3.2008 23:21:10)

No tak dneska tady byl přesně jak bylo dohodnuto, zjistil chybu, omluvil se. Sice to ještě jede pomalu, ale nejpozději v úterý( kvůli velikonocům) to prej pofrčí min na těch 80%. A ještě to prý přehodil na jinou linku, abych se nepral se sousedem a poradil ať zavolám na help linku azkusím jestli nedaj nějakou náhradu za ty 3 neděle co to jelo pomalu. Myslím docela profi přístup

Krok (27.3.2008 22:21:14)

Oslíku. 4096:50 je kolik? Ve škole nás učili, že ne celých 82 kbps. No po zrušení limitů to tak může díky P2P a všem podobným sítím dopadnout na trvalo - a budeš v agregaci. Užívej si alespoň těch 620 kbit.

Nargon (19.3.2008 11:16:42)

Hmm garance je sice pekna vec, ale zajimalo by me kdo a jak bude overovat rychlost, jestli neklesla pod garantovanou hodnotu. Protoze to co se nameri tady na dsl, nebo kdekoli jinde je hodnota pouze ORIENTACNI, nikoli ta skutecna ktera je v dratech. A co se tyce garance tak poskytovatel muze garantovat maximalne tak rychlost ve sve vlastni siti a pouze k serverum, ktere jsou umistene v jeho siti. Garantovat cokoli v cizi siti je nemozne a jakekoli nastavovani cizi site je urcite i nezakone. A urcite vzdy se poskytovatel muze vymluvit ze onen server (nebo servery) nelezi v jeho siti a nemuze tedy ovlivnit rychlost mezi tim serverem a svoji siti. A ikdyz lezi v jeho siti, tak se muze vymluvit ze ten server on nevlastni a nevi jak ho jeho admini nastavily. Pokud by to melo byt alespon trochu presne, tak by kazdy isp musel mit vlastni server ve sve siti na testovani rychlosti. Pravdepodobne spojeny s nejakym qosem, ktery v dobe testovani bude vsechny ostatni packety zahazovat aby vysledek nebyl zkresleny okolni komunikaci. A pravdepodobne jeste nastavovat "testovacim packetum" nejvyssi prioritu aby se zmerila opravdu rychlost linky od isp k uzivateli. Pripadne dalsi brzda muze byt nejake spatne nastaveni na pocitaci u uzivatele. Napriklad netlimiter, nebo nizka hodnota MTU. Takze lze garantovat treba i 1Mbit zcela bez problemu. Jenze kdo dokaze, ze namerena rychlost (treba 300Kbit) je opravdu nesplneni garantovane rychlosti a neni to spatnym nastavenim nekde, ktere isp nemuze ovlivnit.

tofoj (19.3.2008 15:03:11)

Mam CDMA od OO a tomuhle se muzu jenom zasmat. Vcera treba sem okolo 20h nameril nekolikrat 8-11kbps. Co by asi v ty smoluve bylo napsano

renoooooooo (19.3.2008 17:51:10)

ZDRAZOVAT?? CO CHCOU JESTE KU**A ZDRAZOVAT??? UZ TAK JE U NAS NET DRAHEJ JAK PRASE!!!

Anonym (19.3.2008 22:39:10)

To víš, pětikorunu, aby sis to mohl taky dovolit to nikdy stát nebude...

Anonym (25.3.2008 04:38:18)

a nebudes spise ty chudej?

Rafan (20.3.2008 21:18:14)

Ja bych to nechal na zdrave konkurenci, v praci mame uplne obycejnou ADSL linku od Ceskych radiokomunikaci (LLU) a jede to jeste vic, nez mame koupeno, a naprosto stabilne. Nechci aby to vypadalo, ze jim delam nejakou reklamu, ale co misto buleni zacit platit tu vatu nekomu jinymu? ;-) Teda kdo ma tu moznost. Treba moji rodice by byli vdecni i za to ADSL od kysliku, ale proste neni a nebude, a to bydlej 3km od mesta s 50000 obyvatelema :-( Ja bych spis honil O2 k zodpovednosti za strasny zdrzovani pri zmene ADSL. Kamos menil ADSL z O2 na CRA net mu nesel 3 tejdny a radiokomunikacema to nebylo :-((

rafan (20.3.2008 21:20:23)

sry, obyvateli :-)

Anonym (28.3.2008 20:37:30)

no lol to je na tom kamos dobre...nam kdzy prevadeli linku k ceskym radiokomunikacim trvalo to asi mesic a pul( chteli sme zachovat cislo)

David (21.3.2008 09:03:02)

Tohle je zase výplod nějakýho chorýho mozku, kterej má jednou za uherák pocit, že i když dělá pro stát, měl by vyvinout nějakou činnost... Tohle je v praxi nerealizovatelná krávovina už z toho principu, na kterým dnešní ADSL funguje... Mimochodem mě tarif 4M od GTS Novery (postupně navyšováno od dob Nextry na Telenoru) naprosto vyhovuje a nemám potřebu za něj kvůli nějakýmu poďobanci platit víc, protože mi bude cosi "garantováno"... Za poslední půlrok to vypadlo asi jednou a rychlost je stabilní... Navíc pokud vím, tak operátor nijak neskrývá, že rychlost garantovaná není. Pokud je někdo dement a není schopen pochopit, co to znamená, tak je to jeho problém. To budem za chvíli jak v USA, na každou pakárnu vyhlášku a regulaci, protože jsou lidi dementi?

David (21.3.2008 09:04:24)

Pardon, že jsem se tak rozohnil, ale trochu mě to "dožralo". Kdo chce garant, platí si garant, komu stačí za menší peníze ADSL, platí si ADSL? Kde je doprčic problém, že do toho ČTÚ musí strkat čumec? :-)

David (21.3.2008 09:07:32)

Ještě mě tak napadlo - co bude příště? Napadne nějakýho ouřadu, že je špatně, když si člověk koupí auto, který má uvedenou max.rychlost 220 km/h, ale v ranní špičce to skoro stojí? Neměl by výrobce garantovat nějakou minimální rychlost? :-)

Nargon (21.3.2008 10:41:34)

Mno s minimalni garantovanou rychlosti by se celkem spatne parkovalo. A vlastne i nastupovalo/vystupovalo z auta :) P.S. A s tim tvym prizpevkem z 21. března 2008 v 09:03 plne souhlasim. Mozna by to chtelo napsat nejakou petici a poslat na CTU, ze si vymejslej blbosti.

j (22.3.2008 21:34:54)

Teda opravdu tvoje přirovnání mě pobavilo :-),já sice problém žádnej nemám ale magoři jako Ty jsou opravdu po O2 k nezaplacení!!!!!!!!

David (24.3.2008 22:15:29)

Jsem rád, že jsem tě pobavil. Pro někoho je to možná "magořina", ale když se nad tím zamyslíš (já vím, tahle činnost bolí), není to navrhovanému "řešení" od ČTÚ zas tak nepodobné... A rozhodně tady "nekopu za O2". Na službách našich operátorů se dá leccos vylepšit, ale matlat dohromady ADSL s garant linkou je krávovina už z technický podstaty služby... Jak to bude vypadat v praxi? (můj soukromý názor): a) Nic se nezmění, nějak to vyšumí, protože ČTÚ utlučen názory odborné i laické veřejnosti uzná, že bodíky za činnost bude muset nasbírat jinde, poněvadž tohle je pitomost... b) Nějakou náhodou to projde, pro 90 % uživatelů to bude znamenat leda tak zvýšení ceny bez hmatatelného efektu (ADSLko jim jde slušně i bez garance), ze zbývajících 10% to části pomůže (za vyšší cenu), část uživatelů dostane nepříjemnou zprávu, že jejich situace je taková, že na jejich lince jim nebude garantovat nikdo nic (protože to nejde) a proto budou bez připojení :-) Milé, že? :-)

ICe.pack (21.3.2008 13:55:39)

Dobre,ale kdyz si platim za 4Mb a jede me to rychlosti max. 2,4Mb to je podle me trosku malo,O2 me to oduvodnilo ze me to vic nepojede kvuly vzdalenosti stanice az ke me domu,proc tedy navysovali rychlosti kdyz spouste lidem to tak jet ani nemuze.Sice ocenuju ze rusej Fup,ale s tou rychlosti by meli neco delat.

Nargon (21.3.2008 15:07:52)

Ta "spousta" lidi bude odhadem tak 1% uzivatelu. A kdyztak muzes pouzivat 2Mbit pripojku, tam uz to pojede lip. Ono se vzdalenosti fakt nic neudelaj. Jediny co by mohli udelat je postavit dalsi ustrednu nekam bliz. Jenze stavet ustrednu a k ni privadet kabely a od ni k vam je celkem drahy a delat to kvuli deseti lidem co tam u vas jsou se jim proste nevyplati. Mozna kdyby jste jim nabidnul ze tech par desitek milionu zaplatite, tak vam tu ustrednu postavej.

Crackodeal (21.3.2008 15:22:22)

Ke každému domu se přistaví ústředna za pár desítek milionů , aby se mohl uspokojit každý zákazník ... Praxe a teorie jdou v telekomunikacích ruku v ruce a pokud platí fyzikální zákonitosti bude to s plošným pokrytím nejvyššími tarify na metalice jen horší a horší ...

citron (22.3.2008 15:47:09)

Mám O2 2 MB a od včerejška jsem naměřil jen tohle: Rychlost připojení k internetu: 20,96 kbit/s Rychlost stahování dat: 2,6 kByte/s Jsem rád, že ta rychlost stačila aspoň na to měření:)

Anonym (25.3.2008 04:34:01)

postavte si barak blize dslamu, co byste chtel? na 7 km 6Mbps? Ten profil tam nemate ze srandy, ale nejspise proto, ze vam proste vice nejde. A pak, sluzba ADSL 4096 je nazev sluzby je to "up to" 4096 a 2,5Mbps je v ramci sluzby.

DaVinci (27.3.2008 22:08:59)

Cece, Ty si snad mongol. Kdyz Ti rekli, ze si proste daleko, tak si daleko. Je to jeden z mala argumentu, ktery se da ciste z technickeho hlediska akceptovat. Ano, meli Ti spravne z moralniho hlediska nabidnout sluzbu adekvatni tak, aby byla pomerna rychlosti a cenou, ale to by jsi nejspis platil levnejsi sluzbu. Proc by to delali, kdyz si hloupy a nereknes si o to sam. Je To jen Tvoje vidina maxispeedu, jako vetsiny stezovatelu, jen aby sem mohli basnit o tom, jake meri rychlosti. Je to jen a jen Vase hloupost a jeste si budete stezovat.

Antonín Vlk (21.3.2008 16:01:18)

Nevim na co pořád nadáváte je jen dobře že se TU o to zajímá vám připadá v pořádku když avizovaný internet 4mbit jede max 1mbit. Podle mě samozřejmě nikdo nechce aby zaručili 100% rychlost ale aspoň 80% udávané rychlosti by mělo být zaručeno a že to nejde touto technologii je nesmysl. Já jsem toho důkazem už asi tři roky jsem u ČR první rok to valilo pořád supr minulej rok to ve špičkách padalo až na poloviční rychlost a letos zatim pořád supr jede to plnou rychlostí. Jde o to že když člověk volá na operátora a oni se furt vymlouvaj na fup a podobný nesmysly tak a by se člověk mohl dovolat nějaké nápravy. Protože ted je vlastně garantovaná jen 50tina nebo 20tina rychlosti podle agregace. Jen at je tlačej. A zdražovat ani omylem nevidim důvod proč.

Nargon (21.3.2008 18:04:41)

"vám připadá v pořádku když avizovaný internet 4mbit jede max 1mbit." Tak to z pohledu informovanych odborniku je zcela v poradku, protoze dostavate presne to co ze specifikaci sluzby vyplyva. Z pohledu neinformovaneho (nebo informovaneho z klamave reklamy) uzivatele to v poradku neni. "a že to nejde touto technologii je nesmysl. Já jsem toho důkazem už asi tři roky jsem u ČR první rok to valilo pořád supr minulej rok to ve špičkách padalo až na poloviční rychlost a letos zatim pořád supr jede to plnou rychlostí." Ale on je celkem rozdil mezi tim kdyz vam nekdo garantuje urcitou rychlost 24/7/365. A tim ze realna rychlost je vetsinu casu na nejake hodnote. "Protože ted je vlastně garantovaná jen 50tina nebo 20tina rychlosti podle agregace." Ted neni garantovano ani tohle. "A zdražovat ani omylem nevidim důvod proč." Mno tak touto vetou jen dokazujete ze o teto problematice vite (ehm jak to slusne rici) uplny kulovy.

Anonym (22.3.2008 12:28:07)

Od toho jsou tady tarify. Klidně si zřiď SHDSL nebo jak se to nazývá. Tam to je neagregovaný a s garancema. ADSL je prostě agregovaný a negarantovaný, ale nikdo ti to nenutí. Kdyby měli na adsl garantovat 80% rychlosti, klidně se vsadím, že by cena šla výrazně nahoru, nebo by zůstala, ale rychlosti by šly výrazně dolu. Když už by snad došlo na garanci na adsl tak víc jak 256 za stejnou cenu by stejně negarantovali. A pozor, nepleť si agregace=garance. To že vydělíš rychlost agregací neznamená, že ti vyjde garantovaná rychlost

Anonym (22.3.2008 12:34:07)

BTW dnes se poskytuje 1Mbit garantován za 1 litr, někde víc, někde míň. Jak by se ti líbylo si platit za 1Mbit 1 litr, za 2Mbit 2 litry ...........

jared (23.3.2008 02:08:15)

covece ty asi nevis, kolik stoji SHDSL, co? Za donedavna maximalni moznost 2Mbps po tobe chteli nedavno snad 8000 bez DPH :-))) (nyni tam vidim 4mbps ale neni jiste, jetli to nejde pres 2 parove vedeni a bez ceny) Takze 8000 Kc za 10Mbit (ale garantovany symetricky) bych klidne dal jestli se ptas takhle :-)) Jenze to proste nejde, pres DSL technologii to nejde jedine vzduchem a tam si dopocitej dalsi naklady.

Anonym (23.3.2008 03:00:04)

SHDSL je samo dražší. Já to bral obecně.

Rouchi (28.3.2008 07:48:42)

Záleží kde bydlíš. pokud bydlíš někde v praze, tak tam se pohybuje cena garantovaného 1Mb okolo 300,- pronájem 10Ghz za cca 2 tis, tak když budeš chtět mít 10Mbit tak za to dáš 5tis měsíčně...

Anonym (22.3.2008 16:02:33)

Ja se z toho zblaznim :D lidi si stezujou ze jim 4Mb jede max 2 :D kdyz maj na adslku agregaci 1:50 :D Si poridte garanta a mate po starostech ale nebudete platit 6kil ale 6tis.

j+ (22.3.2008 21:29:28)

seš vosel :-) .....

Anonym (23.3.2008 02:15:41)

nevim, cetl jsem pred rokem VOP od VOLNYho. Tam garance je, 1/40 (tedy agregacni pomer) zakoupene rychlosti. To problem neni. Problem je jinde, VOLNY ma nastaveno u DSLAM takovy ATM limit pro 8Mbps pripojku, ze realne NELZE dosahnout 8Mbps ani za zlate prase! Proste priliz nizky! Shaper ma nmastaveny spravne, protoze pri nastaveni "omylem" te same pripojky na DSLAM 10M to jelo presne 8Mbps !!! Pro rychlost 4Mbps maji nastavenby DSLAM ATM limit (tzv. profil) spravne a korektne, jenze pro 8Mbps ne = okradaji tak zakazniky a setri si tak starosti s konfiguraci DSLAMu... Toto vidim jako problem, jinak celkem slusne site VOLNY (telekomunistu z Australie)

Anonym (23.3.2008 02:25:33)

s tim by melo CTU neco delat :-) VOLNY to svadi na agregaci a ze nic na nastaveni ATM negarantuje, ale je to prachsprosty podvod od nich. Nastaveni proste NEUMOZNUJE PRAKTICKY dosahnout ani pri agregaci 1:1 inzerovane rychlosti. Mereno dlouhodobe a pres iptables, naprosto presne grafy mam. Pokud vim, i O2 nastavuje nizke ATM rychlosti, dokocne jsem videl na 2048 nastaveno 2048 na ATM (ma se nastavovat +20%), to proste pak vic jak 1650Kbit nemuze jet a vy jim platite za rezii prenosu mezi modemem a DSLAMEM, nikoliv za rychlost do Internetu, sprostota! Situace vzdalenych mist od ustredny anebo pretizenych sajt neresim, s tim prvnim nejde nic delat a to druhe to je to, s cim asi lidi otravuji CTU a kvuli cemu CTU reagovalo, proste operatori 200x preprodaji (na nekterych sajtach) kapacitu, prestoze smeji max. 50x (z logiky agregace) a pak se divi, ze lidi rvou, kdyz operatori podvadeji. Za toto bych jim daval tvrde tresty ¨nebo spise naridil povinnost vykaznictvi a ZVEREJNIT presna cisla o prodanych kapacitach a privedenych paternich spojich a vytizeni paterniho spoje na danou sajtu (na danou O2 ustrednu) - to by operatora ani CTU NESTALO NIC, jen odkryt karty!!! To je dobry napad, co myslite? To lze dynamicky generovat a investice minimalni. Ja na Volneho si nemohu stezovat na dane site az na to, ze proste tu linku skrti na ATM a zhruba 0,5Mbps nelze nikdy vyuzit z titulu, ze po te lince nemuze projit. Pritom linka dava odhadovanych az 19Mbps kapacity a S/N je pres 23 UP i DOWN !!! Dobre, ze?

Anonym (24.3.2008 14:45:55)

Kde jsi vzal těch 20%? ..... Jasně že se platí i režie , copak někdo někdy přikázal , že se platit nemá ? A o tom to je !

Kossik (25.3.2008 09:06:29)

No nevim, ale u jinych typu pripojeni platis za rychlost do netu a ne za rychlost k nejblizsimu bodu na siti.. Nevim, proc by to u ADSL melo byt jine.

Nargon (25.3.2008 12:47:37)

Tak to ber tak ze platis rychlost na fyzicke vrstve a ne na aplikacni.

Da Vinci (27.3.2008 21:59:25)

No tak to by si napřed musela ČOI prosadit povinnost řezníků, prokazovat, kolik dávájí mouky do párků, nemyslíte?

mungo (24.3.2008 20:37:22)

to je snad pouhý žert, ta Austrálie ?

lukas (24.3.2008 21:41:48)

já také nevidím žádný zasádní rozdíl mezi slovem Austria a Australia...

David (25.3.2008 23:18:16)

:-))))))))))))))

Nargon (28.3.2008 10:55:33)

Mno rozdil mezi slovama jsou celkem dva znaky "AL". Ale rozdil mezi tim co predstavuji je asi tak 16 000 km :)

Tinker (24.3.2008 14:08:10)

Já mám WI-FI a jsem v pohodě ;) Technologie 802.11b(max. teoretická rychlost 11Mb......v noci není problém vytáhnout 9Mb a to jsem dost daleko od vysílače..teda jak kdy). Jentak mimochodem max. praktická rychlost je cca poloviční(kolem 6Mb). Ještě nabízí 802.11a - doufám že přemluvim rodiče, docela by se to hodilo(od 22:00 do myslim 06:00 se vypíná FUP)....těch 30Mb bych z toho určitě dostal - signál beru z bytovky, tam je myslim spoj 11GHz a údajně se tam dost stahuje :)

David (24.3.2008 23:42:59)

Gratuluji... Ale proč to cpeš do diskuse o tom, zda bude u ADSL jakási garance?

Anonym (25.3.2008 19:46:56)

Pokud jsi připojen přes b normu kde je teoretická 11Mbit tak v praxi nelze dosáhnout víc jak 5Mbit. Měříš si ty vubec rychlost anebo si cucáš čísla z prstu?

David (25.3.2008 23:03:18)

Prosímtě stačí si přečíst "doufám, že přemluvím rodiče, .... těch 30 Mb bych z toho určitě dostal..."