Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vista SP1 je venku a Windows XP SP3 za rohem

Vista SP1 je venku a Windows XP SP3 za rohem

Anonym (25.3.2008 00:00:00)

A další novinky uplynulých dní: Google nesmí v Evropě používat značku GMAIL ― Vyšel "applovský" prohlížeč pro Windows ― Česká spořitelna: sofistikovanější útoky. Pharming ― a více...

Haf (25.3.2008 06:45:38)

Wine no nevím, mně se nepodařilo spustit ještě ani jeden program. Nainstalovat jdou,ale potom vždy nějaký problém a nakonec nefunkčnost. Naposledy DVDcopy, nepracuje s cdrom, disky atd. Prostě nevidí žádné cesty.

radek (25.3.2008 13:00:50)

me pod tim behaj vsechny programy. jen je nutno obcas najit na nete nejakej navod, protoze obcas je nutno neco prekonfigurovat :) a dvdcopy by mohlo fungovat, ale k cemu, diz sou alternativy...

Tinker (25.3.2008 16:31:25)

a co takhle v terminálu ,,winecfg'' ???? nastavíš(nebo i přidáš) disky, cd-romky,.... akorát ten zvuk je nicmoc-něco se na tom strašně kouše, ale jak vypnu zvuk, tak jede líp jak ve win(nekecám). Jinak já používám wine jen na uTorrent a JetAudio...ale jak mi po otevření playlistu spadlo, tak už se nezvedlo a...používám radši amarok, sice by to chtělo ekvalizér, ale i tak to hraje suprově a ovládání se JetAudiu trochu podobá(akorát že složku chytnu a přetáhnu o několik cm vedle). Na kopírování DVD...Na stolním PC používám NERO 3, jinak na notebooku(starší, má jen CD-vyplovačku) to vypaluju normálně. Konkrétně v Ubuntu: na ploše najdu CD -> ptm -> kopírovat. Vyberu jak a jde se na to;) Jede to docela slušně i přesto že mi to vypaluje CD maximálně někde 20x rychlostí :D

Tinker (25.3.2008 16:35:51)

Jo ještě detail - jestli ve Wine pouštíš něco náročnějšího(myslim hlavně 3D), tak musíš mit rozjetou gr. akceleraci ;) na ty mojí 32Mb grafice od Intelu nicmoc, ale i tak 3D kostka a PC i přes svůj nicmoc výkon zvládá všechno plynule...teda to co pobere grafika, třeba pršet na plochu mi nemůže:( Ale to je zase cmopiz-fusion. Jestli máš rozjetou gr. akceleraci, tak netušim čím to je - podle toho že přispíváš do diskuzí hádám že máš aktualizace zapnutý, takže i aktuální verzi. Jinak jestli jde o hry, tak třeba Mafia údajně potřebuje CEDEGU - nevim jak na wine, ale tam to prej snad ani nejde(nezkoušeno, notebook mi nepobere to DVD na kterym to je vypálený)

Trident (25.3.2008 16:39:24)

Levnější je koupit si ty windows než spoustu času strávit nastavováním a zkoumáním toho co jak zase nefunguje. Nakonec ten strávený čas s tím nastavováním vám vyjde nastejno jako kdybyste za ty peníze pracovali a vydělali si na windows. Wine lze chápat jenom jako berličku a ne jako řešení.

Pavel (25.3.2008 20:51:35)

nejde o penize za windows...i kdyz pokud si koupis verzi ktera neni OEM, tak zas tak leve nejsou, ale o to nejde. Uzivatelum Wine jde spis o to, aby kvuli jedne nebo dvema aplikacim, byt titernym nemuseli na svem stroji zivit jedno dalsi jine prostredi...mit mulitboot a podobne. Napr. nejake ucetnictvi nebo neco za co neni alternativa v linuxu...

Trident (25.3.2008 23:33:04)

Tady jde zase o to, ze neni zcela predvidatelne chovani te aplikace pod wine. Tezko pak muze treba firma k tomu ucetnictvi poskytovat podporu, kdyz wine se chova(vnitrne) uplne jinak. Mate ucto ktere pouziva treba nejaka Win32 volani. A to je implementovano ve Wine nejak jinak a blbe. Protoze wine je produktem reverzniho inzenyrstvi a proto nemohou byt volani implementovana naprosto stejne jako to udelal microsoft a logicky tam je hromada chyb. Rekneme si na rovinu.U aplikace kde mam nejakych par milionu penez (ano pocitam s malou firmou, stredni si takovy risk snad nedovoli) by me tohle nenechavalo chladnym. Ted se rozsype databaze kvuli chybe wine a nepujde zrekonstruovat. A co ted? Technicka podpora vam pak rekne at si ,,preinstalujete windows" protoze zjisti ze chyba neni u nich. A co ted?

Anonym (25.3.2008 14:04:07)

vista i XP bezi silene pomalu, radeji zustanu u proverenych Win98SE

Chuta (25.3.2008 15:53:03)

ano ano, jen zustante u systemu "Windows 98 restartu kazdy den".