Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Má smysl požádat o snížení rychlosti připojení?

Má smysl požádat o snížení rychlosti připojení?

Jan (1.4.2008 16:34:55)

Mám ADSL od O2 o rychlosti 4096/256. Ve skutečnosti dle měření zde na DSL běží tak 1,6 až 1,8 Mb/s a stahování 200 - 250 kByte/s. Má smysl platit za 4Mb/s linku když v reálu dosáhnu rychlostí běžné v nižší sazbě 2048/128 připojení? Neboli, když si požádám o snížení rychlosti na nižší sazbu, půjde mi internet stejně rychle jako teď za míň peněz, nebo budu zase někde pod polovinou max rychlosti v nižší sazbě?

Nargon (1.4.2008 16:47:59)

A jakou ukazuje modem synchronizacni rychlost. Jestli je to kvalitou vedeni, tak vam i po snizeni rychlost zustane nekde kolem tech 1.7Mbit download. A budete platit mene. Ale take se vam snizi upload. Pokud to ovsem neni zpusobene technickym stavem vedeni tak bych to snizeni rychlosti neriskoval.

Jan (1.4.2008 17:32:10)

Může to být vzdáleností od ústředny cca 4 km i vedením. Kamarád co bydlí v sousedství je na tom obdobně. Mám ale obavu přejít za poplatek na nižší tarif aby se mi pak taky nesnížila rychlost o polovinu tedy pod 1024.............. Na druhou stranu mě štve platit za vyšší rychlost když v reálu nedosáhnu ani průměrných hodnot nižšího tarifu.

TTx (1.4.2008 19:49:03)

Zavole jim to, nahlas to jako zavadu, oni to znovu proměří a zjistí kde je problém, pokud by byl v přílišné vzdalenosti tak by tě měli automaticky/zadačo převest na tvou max rychlost. Se mi nezdá, že by to takhle odflákli při technickém šetření, při zřízování, co tvuj PC ? není plnej červíku ?

Jan (1.4.2008 20:23:04)

To už jsem zkoušel, na závadu žádnou nepřišli, prý je to přetížením sítě (to by musela být přetížená přes půl roku v jednom kuse i v noci). Žádné červíky pravidelně aktualizovaný antivirák taky nenachází. Já myslel že jen na nás zapoměli v loni při navyšování rychlosti a to prý taky ne...........

TTx (1.4.2008 20:36:00)

Co ty parametry linky jakou rychlost ukazuje moden a hodnoty margin a attenuation ? Může to být třeba i modenem