Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Hosting za pár kaček, nebo raději zadarmo?

Hosting za pár kaček, nebo raději zadarmo?

Anonym (15.4.2008 00:00:00)

V posledních měsících se na českém internetu objevila řada webhostingových služeb, které upoutávají pozornost zákazníků zejména cenou a nabízeným diskovým prostorem. Podívejme se na některé z nich, na jejich klady i zápory.

Haf (15.4.2008 10:55:38)

Nejlepší je ISOL, bez problémů Jomla atd. vynikající podpora, 5GB a 120,- měsíčně. Já mám zlatý hosting.

Alik (15.4.2008 12:06:49)

hostuju u banan.cz a jsem opravdu velice spokojen,nonstop podpora je nonstop :-)

Hanz (16.4.2008 15:37:06)

Hostoval jsem u bananu a o spokojenosti se nedá vůbec mluvit. Častý restart mysql a to ani nemluvě o častém odpojovaní domény.

Anonym (15.4.2008 16:58:39)

Profitux se nestal plátcem DPH. "Chystá" se stát a to asi už rok se chystá, přitom vyřízení takové formality trvá tak měsíc. Takže jako firma si je nemůžeš přidat do nákladu. Je to pouze ubohá výmluva, jak si více vydělat.

anonym (16.4.2008 11:18:47)

a proč by si nemohla firma dát fakturu Profituxu do nákladů ? Samozřejmě, že může ! Co se týká DPH, pokud Profitux není plátce, tak DPH zákazník nezaplatí, ale ani si ho neodečte v přiznání, je to tedy stejné ;-)

Anonym (16.4.2008 21:30:00)

tedy takhle: nemůžu si odečíst DPH .. a profitux učitě platce DPH není

anonym (17.4.2008 09:44:12)

a proč bych si ho měl odečítat když ho ani nezaplatím ?? Takže nula od nuly pojde ;-)

anonym (17.4.2008 09:45:47)

Podotýkám, že nemám nikde žádný webhosting a s Profituxem nemám nic společného, ale na podobné bláboly se nedá neodepsat...

Mirek N (16.4.2008 09:28:28)

Já mám hosting s VPN od vpn hostingu, technickou podporu maj i přes jabber, což je super, navíc protože mám na hostingu firemní stránky, tak si to celý i s tím VPN, který mám jinak na P2P, můžu dávat do nákladů. :-)

J. (16.4.2008 13:21:50)

No nic ve zlém, ale právě tento váš "sockovitý" přístup k hostingu jako ke službě s nulovou hodnotou vede jen a jen k horší kvalitě, dřív nebo později to poznáte na sobě. Pokud jenom kroutíte hlavou, pak si zkuste spočítat, co se dá ufinancovat za 7 Kč měsíčně, kolik zaměstnanců z toho uživíte atd. Co se týká banánů, tam je alespoň cena na trochu rozumnější výši. Každý ale ví, že růstu této služby pomohlo jen a jen zaspamování celého českého internetu, takže svěřit jim firemní data, ehm ...

Karel (16.4.2008 13:56:24)

Myslím, že kdo potřebuje profi služby, zaplatí u někoho, kdo nešetří na technických prostředcích v kanceláři nemá jen sekretářku. Jde o to, co člověk od hostingu žádá.

duben (16.4.2008 15:10:52)

No nevím, mě přijde cena 7kč za 15MB v pohodě pro statickou stránku co se na ní podívá pár kamarádů. A rozumné velikosti kolem 1GB má gigaserver už za trošku vyšší peníze. Každopádně já mám u gigaserveru celý server, začal jsem u nich na levném programu a s nárůstem požadavků jsem postupně navýšil i cenu co platím a produkt který si kupuju. Ono je to dost o přístupu a o tom jak které levné hostingové firmy přistupují k zákazníkům. Většinou mají podomácku postavené počítače ze staršího železa a vydávají to za servery. Minimálně u Banánů to tak vypadá co si pamatuju jisté fotky z datacentra co chodili po netu. Gigaserver má servery supermicro a takovýmhle strojům se dá docela věřit. Já jsem u nich každopádně spokojený a doporučuju je. Což se o ostatních nízkonákladových hostinzích kterými jsem prošel rozhodně říct nedá. Mimochodem nevím co autor slyšel o banánu, ale není pravda že se chovali k zákazníkům blbě jen z počátku. Chovají se tak dodnes. Jejich svévolné odpojení mého webu a nulová spolupráce při řešení problému mě stála obrovské ztráty návštěvnosti a posun o půl roku projektu zpět. Banán nikdy víc.

Zajda (17.4.2008 11:28:33)

Na firemní data je lepší mít buď celý virtuální server a nebo pokud se hodně bojíte tak přímo svoje vlastní fyzické železo. Za předpokladu paranoi pak server přímo u sebe. Pak vás konektivita bude stát majland pokud nesídlíte někde blízko centra Prahy.

J. (16.4.2008 13:34:14)

Rád bych se zeptal, proč byl můj příspěvek v této diskuzi smazán. Děkuji za odpověď.

J. (16.4.2008 13:35:35)

Omlouvám se, cache v Opeře nebo moje neschopnost ji ovládat mě opět přelstila :) J.

Anonym (16.4.2008 23:55:47)

prosel jsem nespocet ceskych hostingu a vsechny stali za houby, pres banan az po forspi, momentalne hostuji v zahranici za par dolaru neomezeny pocet domen, traffic, mista a plno dalsiho, podle toho je predrazeny cesky hosting jako orazavatka pro mala decka:))) nize se nekdo ohani technickou podporou na bananu:))) no mam zkusenost, ze to trva nekdy i pul dne, v zahranici mi napisou max. do 2minut ( nevyhoda anglicky) u bananu se mi dokonce stalo, ze jsem nahral na hosting 3 mp3 trojky a aniz by me nekdo upozornil co se deje, zablokoval mi komplet celou domenu na tyden a hodil si tam svou reklamu, tim padem jsem okamzite sel jinde!!!

Zajda (17.4.2008 11:21:43)

Problémem v čechách je nedostatečná zkušenost s poskytováním ,,velkých" IT služeb a take poměrně dlouhá doba pro usazení cen techniky. Vězte že to co bylo v USA již řekněme 5-6 provozováno, tak my jsme teprve začínali. Po roce 89 nebyly vůbec žádné zkušenosti s poskytováním placených datových služeb(o internetu se nedalo mluvit, mám na mysli třeba placené informační databáze typu BBS nebo přímé bankovnictví). Neexistovaly dříve u nás žádné firmy poskytující datové služby. Chybí zkušenosti. Technika se možná změnila, ale know how jak službu zajistit ekonomicky a personálně chybí. Často mají na starosti farmu serveru dva uboze placení studenti kteří jdou brzy za lepším. To je reálný obraz u nás. Dále bych chtěl podotknout že za zaostávání v této oblasti může také vládou dříve podporovaný spoje/SPT/CT/O2. Díky němu se zpozdil rozvoj těchto služeb o dobrých dalších 5 let. Neboť nebyla-li poptávka po těchto službách v důsledku špatného přístupu k internetu(zaviněného vládou a nikoli technicko-ekonomickými zdroji), tak se nemohla vyvíjet ani kvalitní nabídka těchto služeb neboť příliv financí do tohoto odvětví byl díky hospodářským omezením příliš malý. Uff to je děsné souvětí;)

Anonym (17.4.2008 13:58:12)

ano, takze jste to vlastne zhrnul, v cechach poradny hosting za rozumnou cenu proste neni!!!

promoter.praha (18.4.2008 09:51:57)

Průběžně jsem hledal vhodný hosting několik let. Banán jsem právě po neustálém pláči zákazníků zavrhnul hned. Z počátku jsem využíval cenově přijatelný FlyWeb http://www.flyweb.cz/ (nejlevnější 1MB tarif za 0,-) , ale v poslední době časté výpadky a nekomunikativnost provozovatele mne vyhnala ke konkurenci. Takže nyní pro svých cca 12 webů používám OneSolution (dříve OneBit) http://www.onebit.cz/?did=1559 a plná spokojenost. Dobré ceny (i když nyní jsou plátcem DPH, takže pro mne jako neplátce trošku podražili), kvalitní služby, techsupport i přes icq třeba ve dvě hodiny ráno :) prostě paráda.

Anonym (18.4.2008 15:52:32)

mate nekdo zkusenosti s hostingem u mitonu?