Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows XP SP3 ke stažení

Windows XP SP3 ke stažení

Anonym (28.4.2008 00:00:00)

A další novinky nedávných dní: Piráti v Akademii věd. TopSite servery v rukou policie ― Skype rozjíždí software pro mobily ― Ubuntu vyšlo v nové verzi ― a více...

Tinker (28.4.2008 21:59:39)

(tohle není reklama) To Ubuntu 8.04 LTS se jim fakt povedlo - pamatuju ještě na 6.06 (můj první linux) a tam v porovnání s 7.10 a 8.04 nic nešlo. Pro uživatele Windows doporučuju: jestli máte chvíli času (pro začátečníky možná i dny) a několik Gb místa na HDD, tak dejte Ubuntu šanci ;) komu se nechce rozdělovat HDD, zkuste alespoň VirtualBox (http://virtualbox.org/) - opravdu to stojí zato, hlavně jestli vám jde o efekty, tak to běhá i na 32Mb grafice v pohodě, co se týče SW tak na všechno existuje alternativa(pokud vim) a pro hráče dodám že her taky není málo a že linux podporuje i něco lepšího než hry typu Mario(např. http://openarena.ws - takovej ,,quake 3 pro linux''), navíc teď při další honbě microsoftu po nalezení nelegálních windows se hodí mít FREE systém ;) Kdyby měl někdo zájem, tak http://wiki.ubuntu.cz

Kai (28.4.2008 22:37:06)

Existuje spousta dalsich systemu kere jsou privetivejsi a funkcnejsi a proste lepsi v mnoha ohledech. Ubuntu muze spoustu zacatecniku jenom odradit. OpenSUSE/Mandriva/PCLinuxOS/Xandros... ty vsechny jsou jednodussi a obsahuji skvela centra nastaveni HW, ktere Ubuntu nema a asi nikdy mit nebude (orezany, doprzneny Debian). Ubuntu si z tohoto duvodu zada znat spoustu prikazu v shellu, SUSE a dalsi NE. Hadam, ze mas tak 14 a je to vubec jedine distro kere jsi kdy zkusil a musis to ted vsem rict.

Tinker (28.4.2008 23:03:09)

teda to je ale přesnej odhad :) No zkoušel jsem i jinačí distribuce, ale spíš nějaký mini (ubuntu mi na čáž nepoběží....pro jistotu jsem to i zkusil :D). Mandrivu nevim, ale jednou jsem se chystal na Fedoru, ale nakonec z toho sešlo. Jinak já myslim že Ubuntu je skvělá věc, až na tu češtinu v 8.04, to mě opravdu naštvalo (stahuje se po nainstalování). Jinak Ubuntu jsem zkusil na radu Perňýka (http://pernik.borec.cz) a podle mě mi poradil dobře(ubuntu se navíc dobře pamatuje). Na první seznámení s linuxem to je podle mě dobrá volba. Ale tak zase co se líbí mně, to se nemusí líbit ostatním - to já jen že se tady psalo zrovna o ubuntu. Někomu nevyhovuje nová verze po půl roce, jinačí chce jen aktualizace dokud mu neodejde HDD (někdy mám v plánu bootovat z externího 500Gb HDD - vypadá rychlejší, má za sebou jen pár dní, je tišší,... ale hlavně ta rychlost - při spouštění čehokoli ten starej 40Gb hrabe, zato z novýho to jede jedna báseň (třeba ta openarena, na tý se ten 40Gb něco ,,nacvakal'') - občas je slyšet rána jako když někdo odpálí kulečníkovou kouli(a dost nahlas), z toho soudím že má ten 40Gb nejlepší léta za sebou. Ale to jsem odbočil. Můj názor je, že Ubuntu si zaslouží dobrou pozici jako GNU/Linux pro lidi s návyky na windows, nemluvě o přizpůsobivosti (podle mně skvělá) - už se mi povedlo někoho oblbnout že si myslel, že mám opravdu WV :D a to jsem si jenom změnil ,,texturu'' panelu, ikonky a ukázal přepínání oken alá vista, teď není problém přizpůsobit se víc - nevim co se mi na vistě pořád tak líbí (kromě designu asi nic :D ). jej, nějak jsem se rozepsal, no nic, jdu spát :) Ještě dodám že mi je za čtvrt roku 16(tyjo to to utiká) a že moje reakce bude ovlivněná aspergerovým syndromem - ale to jen kdyby někoho zajímaly podrobnosti :D

Kossik (30.4.2008 23:34:24)

Jen tak dal, ubuntu urcite neni spatna volba. Ja jsem zacinal na holem Debianu, ktery z daleka neni tak user friendly jako uz vyladenejsi ubuntu. Potom jeste omrkni Arch linux, rychlosti je to urcite jednicka.. ;-)

Anonym (1.5.2008 08:01:28)

Ubuntu je děs. Trošku upřesním :-) Pokud vše po instalaci chodí, je to OK, ale jak ne - konec. Sice mají asi nejlepší fóra, ale co se grafických nástrojů v distribuci týká, nic moc, vše se musí klepat ručně. Kdo viděl jenom (K)Ubuntu, asi nechápe, kdo měl co do činění s Mandrivou nebo Suse, ví o čem mluvím.

Alžbětín (2.5.2008 22:03:27)

Já jsem začínal na Ubuntu, pak jsem zkusil Mandrivu, Suse, Fedoru, Kubuntu a nakonec jsem skončil stejně na Ubuntu. Nevím proč se furt dohadujete vo kravinách. Ať si každej používá linux jakej chce a neplivejte na ostatní.

Rouchi (29.4.2008 14:18:17)

nevim co tady furt ty lidi maj s UBUNTU, abych vám řek pravdu UBUNTU je fatk tragédie na Ntou... co doporučuju je spíš Kubuntu :-) prostě gnome je opradu hrozné GUI (proti KDE) jasně že je lepší než třeba Xfce, nebo tak to je.. prostě opensuse je opravdu taky moc povedené distro (kor, pokud nepotřebujete mít funkční podporu pro zápis a čtení z NTFS disku (kterej já potřebuju - na tom je nejlíp ubuntu, ala kubuntu) když nainstalujete kubuntu máte plně funkční operační systém na prohlížení internetu, dokumenty - openoffice, případně i vypalování skvělým vypalovacím opensource softwarem K3B, který bude již brzi implementován do nového KDE4 Já jedu zatim dualboot Visty + Kubuntu, je pravda, že Visty se mi dost líběj, nevim co kdo proti nim furt má. ale vzhledem k použitelnosti jsem schopný jet klidně i na linuxu a to se vším, je pravda, že zezačátku má člověk mírné problémy s implementací všech funkčí (nejsem žádnej linux profík, tak mi vždycky nějakou dobu trvá rozchodit javu - normální instalace pres aptitude nějak moc nefaká, resp ne uplně) no ale i tak jsem spokojen, a jsem rád že je alespoň nějaká free alternativa k MACům a MS Win

Tinker (29.4.2008 15:57:22)

Tak Ubuntu a Kubuntu není zas tak velkej rozdíl...teda když nepočítám vzhled a nějakej SW - základ je úplně stejnej. Já používám Ubuntu protože má (podle mě určitě) menší nároky na HW - Sice rád dostávám ze všemo maximum, ale u novějších PC to neplatí, tam mám rád velkou rezervu. Navíc teď na notebooku věřim že by KDE šlo opravdu mizerně - jen kůli instalaci jsem musel upgradovat RAM na dvojnásobek a to bylo gnome :D Uvažuju že bych upgradoval zase na větší - 0,5Gb není málo, ale když ubuntu zabere polovinu, firefox tak dvě pětiny a amarok zbytek....pracovat se s tim dá, ale už to nejede tak plynule(vyměnim 256 za 512) :( - rozhodně věřim že KDE by si na tom notebooku ani neškrtlo...no, škrtlo, ale používat to plynule by asi nešlo :) Co se týče Vist, tak na novym notebooku(firemní) jsou a dostat tam účetnictní ze starýho byl horor - polovina kopírování a reboot, soubory větší jak cca 300Mb zase reboot, hrůza! Ale když se zvětšil swap na někde 5Gb(notebook má myslim 1 nebo 2Gb RAM), tak už to padat přestalo...ale pořád to není ono :D nemluvě o tom že technologie NT je stará kdovíjak dlouho a styl M$ se pořád jen nabalovat software :) ...některý programy údajně nejdou ,,emulovat\'\' ve wine protože spoléhaj na chybu co je ve windows :D

Windows XP Prof. (1.5.2008 03:13:18)

Jsem myslel, že tohle mají být příspěvky k WinXP SP3 a ne verzím Linuxu a jejich druhů :o

Haf (29.4.2008 10:33:27)

Jen malá spravička, Windows XP se začne u nelegálů odpojovat v červnu. Jinak používám Suse a jsem spokojený. Někdy mne naserou hlavně k vůli ovladačům na některý hardwer,ale jsem spokojený. Na běžnou práci pro domácí počítač je to přepychový operační systém.

LCMK3 (30.4.2008 20:56:45)

prosimtě hafe jak jsi na to přišel odpojovat XP? a to jak? když vybíráš aktualizace manuálně nebo rollem uppem tak můžeš mít třeba patery xpčka ani :-). k ubuntu 8.04 jak to vyšlo takj sem to tahal a to je luxus! opravdu vážná konkurence jiných OS (podle mě lepší hlavně cenou a výkonem) :-) takže vřele doporučuju :-)

lu (29.4.2008 12:41:07)

na rozdíl od ubunťákú jsem právě instnul SP3. uplný popis co umí jsem zatím nenašel, zvědovost však přesto zvítězila. PC jede znatelně pomaleji, disk něco napozadí TRVALE chroustá ! IE7 mi to naštěstí nevnutilo :) Inet samozřejmě přestal fungovat - jak jsem čekal. No, jdu hledat, co jsem vlastně provedl, co mě čeká a nemine...

j+ (1.5.2008 00:59:57)

já to instaloval včera a žádnej problém jsem neměl,disk mi občas zahrabe ale to dělal i dřív.....ale jinak jede v pohodě,mám Gigabyte bednu a ta při hrabání hází pěkný blesky diodou disku a je úplně v klidu,zdá se mi ale,že při normální práci na ploše je to svižnější,v testu Crisis-žádnej rozdíl.....

Staňa (30.4.2008 18:56:04)

Zkoušel už někdo ten SP3 v češtině?? Pokud ano jaký je rozdíl oproti SP2?

Steev (30.4.2008 21:32:14)

Tak taky jsem nainstaloval SP3 ve vykonu jsem nic nepoznal podle me je vse stejne jako s SP2 akorad ze to smazlo vsech +- 90 starych aktualizaci pro SP2 a nahradilo se to jednim SP3 nekteri pisou ze na pozadi neco jede ze chrousta HDD nevim nevim nic takoveho jsem nepoznal ani nepoznavam.

paul (1.5.2008 07:50:52)

Do legálního XPh mi proběhla instal.SP3,stažena z odkazu tohoto článku asi za 15min bez problémů...Jednotlivé staré aktualizace byly nahrazeny jedinou SP3...Vše mi funguje OK.Zdá se,že celý systém při běžném klikání je svižnější ...

Anonym (1.5.2008 08:03:40)

SP3 instalace celkem bezproblémová, systém subjektivně lehce svižnější odezvy a ano, pořád si na pozadí něco chroupe. Jediný problém je, že mi zrušil skinovací soft, takže budu muset počkat na novou verzi :-)