Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > fixed IP od O2

fixed IP od O2

hejk (28.4.2008 17:53:58)

Ahoj,, mam problem pořídil sem si fixed IP od O2 . Na routeru je nastavena IP, ale nevim jestli ji mam nastavit i na siťovou kartu nebo ne... IP je nyni veřejná a přesto mi Utorrent ukazuje neustále Pasiv,,, tudíž neveřejnou IP. Dělal ste to někdo ????? pls pomoc :-)

Kossik (29.4.2008 00:35:04)

Na routeru si musis porty naroutovat na PC, do te doby bude mit verejnou IP adresu pouze router.

Anonym (29.4.2008 07:39:27)

No ona ta ip bude porad jen na routeru. Akorat navenek se to bude u tech nastavenych portu tvarit ze patri tomu stroji. Jinak kdyby jste pouzil hledani, tak by jste nejspis zjistil, ze fixed IP vubec nepotrebujete a staci vam routovani portu.

Kossik (29.4.2008 08:58:30)

Tj, ale da se vetsinou nasmerovat i primo na IP pocitace, takze by mel pocitac v podstate verejnou a nemusel by routovat porty. Ale to uz zalezi na modemu a kterou variantu si vybere. Fixed IP mi taky prijde jako zbytecnost, ale co uz.. :-)

Nargon (29.4.2008 18:32:16)

Fixed IP ma vyznam, az pri bloku adres (1+4, 1+8...) a ma to vyznam jen pro toho, kdo vi co s tim.

Anonym (4.5.2008 13:50:16)

Nebylo by od věci udělat univerzální jednoduchý manuál pro laiky kteří koupí router a pak se diví ... Takový uživatelé sobě ;)

Kazan (8.5.2008 13:56:19)

lidi pls jak mam zalozit novou diskuzi :) ted tu byli z o2 a nutili me at prejdu z extremu 4 Mbit na 8 Mbit ale ten levnej jak to bylo driv tak nevim jestli se mi to vyplati cena jo ale nevim jak to je s rychlosti a podobnyma vecma ping zatizeni pres den a pod.... pls kdyz tak mi piste na mail

Kazan (8.5.2008 14:21:09)

Heh a ted mi ten tipek psal ze u 8 Mbit je upload 1 mega ale na strankach vidim jen 512 kbit tak ted to nechapu lzou jako svi..ne..

Anonym (30.4.2008 18:53:15)

Ani na routeru nemusíš nic nastavovat. Jednoduše zvolíš, aby router získal IP adresu automaticky. Služba Fixed IP zajistí to, aby Ti VŽDY byla přidělena ta "správná" pevná IP adresa.

Jan.lostak (3.5.2008 05:00:34)

Pokud mate napojen do routeru jen jeden pc staci jen prepnout routing na bridge s protokolem RFC 1483 Takze jak to natavit?: V ovldcich pnelech i otevrete sitova pripojeni > date vytvorit nove pripojeni po zjeveni tabulky date next > v tabulce mate "Pripojit k Internetu" zvolite date dalsi > date "nastavit pripojeni rucne" dale > date pripojit pomoci sirokopasmoveho pripojeni,ktere vyzaduje uzivatelske jmeno a heslo dale > nazev poskytovatele sluzeb pripojeni k internetu muze byt libovolne treba "moje pripojeni" dale > uzivatelske jmeno heslo a pod date to co ste dostali k internetu jako treba u o2 je to heslo o2 jmeno o2 > date dale a dokoncit a nini je vase ip kterou pouzival router nasmerovana do vaseho pc (interni IP = externi IP) takze takhle jste si nastavili verejnou IP pomoci ktere muzete hostovat hry a podobne pokud mate dotaz piste na moje ICQ: 380-180-819