Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Odpojí i vás z internetu za stahování?

Odpojí i vás z internetu za stahování?

Anonym (27.6.2008 00:00:00)

„Tak nám odpojili Ferdinanda!“ ― „Kterýho Ferdinanda, paní Müllerová?“ I tak by se dal parafrázovat úvod slavného Haškova románu. Francie totiž udělala první krok k zavedení nového protipirátského zákona, z něhož chce udělat i evropský standard ― odpojování by se mohlo dostat i k nám.

Kossik (27.6.2008 01:06:08)

Krásný článek. Doufám, že s příchodem těchto sledování by přišly i lepší podmínky pro legální zakoupení hudby, než třeba super Ízy music na i-legalne.cz :-)

Trtkal (27.6.2008 02:58:35)

to mě přivádí k úsměvu. Asi nám budou sniffovat packetyna té IP zjištěné "kdo-ví-kde" a následně podle odchozí emailové adresy (která bude použita přístí týden od stahování) zašlou upozornění. Nebo každé IP adrese přidělí jeden specializovaný email pro příjem uporozňovacích zpráv, které majitel IP bude nucen kažtý třeba druhý týden překontrolovat ne? Taky jste si všimli, jak všichni mají na DC, torrentech a já nevím kde vyplněny: email, jméno, příjmení, IP adresa a skutečné místo bydliště (i číslo bankovního účtu vídám)? Já to teda vídám úplně normálně, že Vy ne? Asi málo koukáte na sci-fi ;)

Vasil (28.6.2008 15:47:07)

To by mě taky zajímalo jak to s těma mailama chtěj udělat, sám jich mám asi deset + nevim kolik imaginárních a používám jeden co nikam nezadávám. Kdo bude chtít stahovat, tak mu opravdu stačí se projít s notasem po sídlišti, nehledě na to že mnohý města poskytují wifi připojení zdarma a veřejně, už vidim jak budou docela drahý projekty rušit. Hold máme se na co těšit, blokování internetu je jen kapka v moři z toho co nás čeká, za chvíli tady bude celosvětová diktatura a ty se bez dovolení ani nevyse**š.

Anonym (28.6.2008 17:43:21)

Co je na tom k nepochopení - při zřízení připojení budete muset povinně uvést do smlouvy komunikační email adresu (buď stávající nebo Vám ji provider zřídí). A podle IP se nakontaktuje provider atd ... Co se týká nezabezpečených sítí, tam je to problém majitele, že :-) Bezplatné městské sítě většinou mají "nebezpečný" provoz blokovaný (nebo po přijetí toho zákona budou mít blokovaný)

Eser (9.7.2008 07:45:42)

Když už o tobě budou vědět vše, tak co jim brání, aby poslali dopis. Snad ještě umíš otevřít obálku.

Protector (27.6.2008 08:33:44)

Frantíci, co dodat

jmeno (27.6.2008 10:47:02)

peer guardian :-)

Tinker (27.6.2008 11:53:36)

Pár lidí se jim možná nějak povede nachytat, ale jako vždycky se najde někdo, kdo to obejde ;) Mimochodem myslíte že je velkej rozdíl mezi normálním stahováním a stahováním přes Privoxy??? - já přes to radši stahuju (localhost:8118) a nevim...možná to má nějakej vliv, na rychlost ale ne ;)

neuro (27.6.2008 12:55:17)

v peerguardianu blokuju skoro 3 miliardy ip adres

Anonym (27.6.2008 20:36:37)

haha tolik ip ani neexistuje :-) celkem v IPv4 je 4,29 mld IP a kdyz odectete privatni rozsahy, broadcasty a vyhrazene, tak kolik zbyde "realnych" IP adres?

petr (28.6.2008 15:28:14)

ted sem si sthanul nejnovejsi aktualizace na peerguardian a ukazuje ze blokuje 1015366487 coz je zhruba 1 miliarda IP

Protector (27.6.2008 13:20:40)

A navíc dle naší legislativy není stahování trestné, trestné je jen sdílení a prodávání takto získaných děl.

petr (28.6.2008 15:15:13)

ale kdyz stahujes s toretnu nebo dc++ tak zaroven data zdilis takze porusujes zakon. Jedina moznost je tahat pres rapid share a podobne veci

Anonym (29.6.2008 10:16:00)

No není to nutné. I při stahování z dc nemusíte sdílet. Stačí mít vip accounty, anebo je ještě jedna možnost a nemusite sdilet ani na torrentech ani na dc :-)

Radkus (27.6.2008 17:45:20)

hm, zajímavé a jak by toho asi chtěli docílit? Vždyť stačí domluvit se s několika kamarády, udělat si svou vlastní síť se zdíleným přístupem na internet(např. přes wifi), no a když vás odpojí tak si přístupový bod udělá další kamarád a když odpojí jeho tak další a další... Takže pokud budete mít tak obrovskou smůlu, že na vás příjdou už po měsíci - což je při objemu stahování dat spíše nereálné - tak stačí 12 domluvených lidí a vesele si stahujete co chcete

Krakenátor (27.6.2008 19:37:20)

To chce placenou proxy, např. kluci z vpn hostingu se s tím umí vypořádat docela dobře.... :-) Nebo cproxy, to ty data ještě zabalí a odfiltruje reklamy. :-) Mňam. :-)

hellouboys (27.6.2008 22:21:00)

Od Velké francouzské revoluce to jde s Frantíky z kopce.

aha (28.6.2008 10:43:15)

Aha když mě odpojí net doma .... hmm tak půjdu jinam :D třeba od kavárny .... jsou to kreténi.

Xspy (28.6.2008 11:12:02)

Francie pro EU jako vzor ? Zatemnění mysli .....

xcv (29.6.2008 04:51:15)

A já jsem docela pro to odpojování. Pokud je to zlodějna, jako že to zlodějna většinou je, tak by se měla stíhat. To je stejné jako krást auta, zboží v obchodě, nebo krást lidem peněženky a peníze. Já pro zlodějnu nemám omluvu. Zlodějne zůstane zlodějnou, i když jí někteří budou do krve obhajovat. Nelze poukazovat na cenu kradené věci. Všechno má nějakou cenu (pokud to není zdarma), a pokud na to někdo nemá nemůže si to přivlastňovat krádeží a vymlouvat se na úříliš vysokou cenu. Moc se mi líbí, kolik poterfených hus zde najednou kejhá.

WC5 (29.6.2008 18:58:24)

Jo jo, presne tak jak rikas, ta nejpotrefenejsi husa kejha vzdycky ze vsech nejvic a je ze vsech nejsvatejsi, vsechny zakony dodrzuje na sto procent, no snad to chapes.

zim (30.6.2008 21:11:02)

samozrejme se mylite, stahovani hudby/filmu neni zlodejna, neni zadny zakon, ktery by to zakazoval, je to naprosto legalni. neco jineho je sw (ten se, pokud vim, pronajima)

Michael (6.7.2008 23:36:05)

Já už mám nastahováno přes 300GB mp3 muziky, takže když všechny mé známé odpojí, pořídím si CDMA na babičku, protože při každém připojení dostanu "novou" IP. :-)) Jo a ještě něco: Vy hraboši z loupežnickejch organizací jako IFPI, OSA atp., začněte nejdřív v kompech u svých známých. To by Vás mohlo na pár desítek let zaměstnat! Za chvíli po nás budete chtít platit i autorskej poplatek za propisku, protože bysme jí mohli opisovat text z autorsky chráněné knihy!! Je mi z tý zlodějiny špatně!!! .. jdu stahovat z rapidshare premium, abych se uklidnil. :-))

David (8.7.2008 13:14:49)

Hele takhle - vše co aktuálně na PC používám mám legálně, ale takovej výblitek cos napsal bych nevyplodil :-) Víš co mi tvůj příspěvek připomíná nejvíc? Vyjádření člověka, co deset let vesele "pirátil", teď si koupil za 1200 domácí licenci na Office a má potřebu všem kázat :-) Jinak obecně - nemám nic proti tomu si Sw či hudbu kupovat, mám ale leccos proti tomu živit nejrůznější blby z OSA a podobných organizací... Nemluvě o tom, že když si koupím hru, měla by být origo verze spíš výhodou a nikoliv šikanou (u origo mě to pořád nutí mít placku v mechanice, u dobře cracklé nikoliv) s nutností neustále prokazovat, že mám _doopravdy_ legální verzi... A tak bychom mohli pokračovat a pokračovat...

Anonym (31.7.2008 09:57:02)

Originalky hry si kupuju, to ze musim mit v mechanice CD zadna sikana neni, kdyz ti to vadi tak si udelej image na disk a zadne cd v CDromce mit nemusis. Navic originalkam dostavas zpravidla plno bonusoveho materialu, muzes s nima bezproblemu hrat po netu (TeamFortres 2) si bez originalky temer nezahrajes atd. atd. atd.

franta (31.7.2008 11:14:39)

1) Ochrany na orig. mediich jsou destruktivní k mechanice, tudíž ti používáním originálu vzniká škoda 2) Vytvoření image je v rozporu s licenci, tudíž si to už můžeš rovnou stáhnout

D (27.7.2008 21:35:28)

Běž do prčic ty kazateli

face (31.7.2008 00:22:53)

Zloděj křičí: "chyťte zloděje!!!" ...všude a se vším.