Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows XP už vlastně neexistují. Jak to bude dál?

Windows XP už vlastně neexistují. Jak to bude dál?

Anonym (18.7.2008 00:00:00)

Skončila jedna éra Windows i Microsoftu: Windows XP, jak jsme je znali, už neexistují. U lidí nejoblíbenější operační systém se stal minulostí. I když ne tak docela. Nechcete Visty? Jak tedy ještě získat Windows XP? A budou pro XP ještě aktualizace?

Anonym (18.7.2008 15:54:00)

K cemu si sakra davat XPcka ???? Dyt sou Visty 100x lepsi co se tyce zabezpeceni i stability.

trnorep (18.7.2008 18:39:32)

Windows XP jsou v současné době nejvychytanější OS. Nic podobného zatím na trhu není a bude ještě trvat hooooooooooooodně dlouho, než se podaří ve Vistách vychytat chyby (a že jich bude ještě mnohem a mnohem víc), než se alespoň částečně vyrovnají Windows XP.

Protector (19.7.2008 00:07:23)

Prosím o výčet některých chyb, já mám visty přes rok a neměl sem dosud žádnej problém

y2k (19.7.2008 08:51:31)

Zalez pod kámen, z pod kterého si vylezl... David má 100% ve všem pravdu. WinVISTA (ač je sám již delší dobu používám) mají své velké porodní bolesti. Namátkově zmíním kupříkladu známé problémy s padající spodní systémovou lištou, před SP1 se dalo převzít vlastnictví HDD s jakýmkoliv oprávněním - i USERS, služba SUPERFETCH je regulérní BUG, atd...

David (19.7.2008 13:02:21)

Jen bych doplnil, že na dnešním průměrném stroji za řekněme deset tisíc (tedy nějaká ta dualcore E2xxx od Intelu, 2-4 GB RAM, slušnější neintegrovaná grafika atd.) jedou XPčka jak urvaný ze řetězu, zatímco u Vist to "stačí na běžnou komfortní práci"... Jj beru námitku, že XP jsou několik let stará, ale právě proto, že už jsou "xpéčka" vyladěná a plně podporovaná, nevidím důvod, proč přecházet na Win Vista, když někdo nemusí... Jen kvůli novátorství a Aeru to opravdu cenu nemá :-)

GOOD111222 (20.7.2008 12:14:40)

Proč cpete intelki všude amd jso na práci i na hraní her prostě žůžo visti jsou možná bezpečnější a stabilnější ae pusím podotknou vistám jednu nepříjemnos maj moc velký hrdweroví nároky a xpa ne samozdřejmě xpa jsou náchylnější na viri spamy červi atd . ae když si dáte pozor xpa se udržej alespoň eště 3 roky minimálně toj můj názor kamošmá visti nemátam žádnej ani vir ani nic podobnýho ae ten comp je tak vitíženej že musí jet nejmín na 110 % takže eště visti nedoporučuju ae dělejte jak ůznate.

David (20.7.2008 13:11:08)

Jestli jste to psal nadrátovanej, tak doporučuju nejdřív vyspat opici, než budete přispívat... Pokud se takhle projevujete za střízliva, tak je mi vás DOOPRAVDY a UPŘÍMNĚ líto...

Anonym (20.7.2008 14:15:44)

Nevim co to tu zvatlas ale Intel je vykonejsi jak AMD... I kdyz sam doma mam AMD64 ale asi bych sel priste do intelu..

Anonym (24.7.2008 09:03:33)

Nepravda... Intel je dražší a méně výkonný (založeno na vlastních zkušenostech, ne na "on říkal, že to někde četl...").

Anonym (24.7.2008 20:35:46)

Dokud pro AMD prociky nebudou pořádné čipsety, tak se může jít i se všema "supervýhodnýma CPU" vycpat.

Anonym (24.7.2008 21:04:50)

Tady někdo zaspal dobu, současné AMD chipsety řady 7xx jsou velmi slušné.

David (24.7.2008 23:11:31)

A chcete to něčím doložit? Nějakým skutečně seriozním tvrzením či testama? Osobní zkušenost je sice pěkná, ale jestli je to zkušenost typu "sem tam dal to áemdéčko a švihalo mi to líp jak fandovi vodnaproti co má Intela vo pětikilo dražšího" tak to je trošku na vodě :-) Na AMDčkách jsem začínal - od dob jejich 486 DX5/133, přes první athlony či Durony ,Athlony XP, Semprony, novou generaci Duronů, X2ky atd., takže k této značce mám vztah téměř citový, ale pokud v současnosti vezmu poměr cena/výkon, tak je to podle všeho spíš pro Intel... Nemůžete koukat jen na nejnižší modely, tam se možná ještě AMD tak nějak chytá, ale (třeba) řada E2xxx se podle mě Intelu vyloženě povedla (na to, že jsou to v podstatě "vejškrabky") a co jsem tak koukal na testy, tak třeba v hiend kategorii se AMD teda zrovna moc nečape (myslím teď QuadCore CPU) - a přiznejme si, že ty ceny nejsou zas tak strašlivý...

mira (21.7.2008 20:36:49)

Proboha.. tak to je na me vazne moc:)

3|3Q (21.7.2008 22:29:54)

No vystřelil sis z nás pěkně, to se musí nechat ;o)))

Anonym (23.7.2008 21:58:13)

co to mezi náma žije za blbce????

cz wolf (22.8.2008 11:43:04)

ve 100% stebou souhlasím....řekněme to takhle.."vista je už docela blbůvzdorná..........zkoušel jsem vistu schodit různými způsoby...i restartem při bootování systemu a nepovedlo se(zkoušeno k vůli známému který tohle u xp dělal běžně)...při tomto zákroku xp lehly....používám vistu cca 1 rok a bez problémů...chce se to jen chtít něco novějšího přiučit a je po vašich neustálých hnidokecech...je pravda že vistu na šrotu nerozchodíš(to víte bill se nebude zabejvat předpotopním hardwarem...myšleno v usa a ne čr) a to je problem prodejců že vistu s*rou na jakýkoliv pc.....a pak pár rejpalů který vistu viděli jen na videu a nebo u zabržděnýho kamaráda a brečej jakej to je shitsoft.......nakonec chci říci že je to docela povedený op.system a to i přes jeho drobné neduhy

Anonym (18.7.2008 20:15:17)

Řekl odborník co umí na PC jen pařit hry :-(

David (18.7.2008 20:27:48)

Visty jsou aktuálně něco jako XPčka před SP2, tedy možná nadějný, leč ještě poněkud nevyladěný produkt :-) XP už rozchodily své "dětské bolístky" a momentálně je to na aktuálních konfiguracích velmi svižný a vyladěný systém... Jinak co se týče zabezpečení - já nikdy neměl problém ani na XPčkách, na druhou stranu koncentrovanému náporu blbosti uživatele neodolá nic... Například ve Vistách nástroj UAC (Řízení uživatelských účtů) - vsadím boty, že po určité době začne Bežný Franta Uživatel klikat na "povolující" možnost u každýho programu, kterej se zeptá, protože ho ty hlášky začnou opruzovat a bude ignorovat kterej program o co žádá :-) Pokud vím, tato "featurka" se plánuje opravit právě ve Vista SP2.... Vista není špatný systém, ale XPčka jsou momentálně minimálně stejně dobrá a pro dost ohledů lepší než Visty... Které já sice nijak nezatracuju (z profesních důvodů je mít defacto musím), ale podvědomě cítím, že by mohly být lepší...

Protector (19.7.2008 00:06:10)

No pokud neni člověk tupec a nenainstaluje i vir.exe, tak se to dá vypnout, proto se vždycky směju, když někdo viděl video s vistou, když se ho tam 4 zeptaj, jestli tohle chce opravdu nainstalovat a hned řiká, jaká je to sra.. a přitom ani neví, že to může vypnout.Njn, z obrázků, videí a for se závěry dělat nedaj....

David (19.7.2008 10:33:40)

Věř, že userů co klikají na všechno co přijde je dost, takže uplně rušit UAC, to bych nedělal (i když já už ho vypnul taky), ale je pravda, že zřejmě i MS si uvědomuje, že neustálá buzerace "okýnkem" vede u uživatelů časem k tomu, že v UAC prostě odsouhlasí cokoliv... Proto se chystá jakási "reforma" tohoto nástroje právě v SP2... Bohužel (dle toho jak o tom MS před vydáním Vist referoval), jeden z důležitých prvků zabezpečení Vist je v současné podobě méně efektivní, než se čekalo... Jinak z dalších věcí co je dobrý vypnout bych jmenoval Superfetch, největší předností tohoto nástroje pro zvýšení výkonu je skutečně to, že je možné jej vypnout :-) Subjektivně se reakce systému po vypnutí staly výrazně svižnějšími (na dualcore sestavě s 2GB RAM) :-)

wss666 (20.7.2008 18:29:12)

Mě naopak ten superfetch příjde celkem k světu. Mám taky 2 GB RAM, jenom mam C2Q Q6600 a se superfetch mi to lítá trochu rychlejc. Ne o moc, ae trochu to poznat je. Samozřejmě u známého, který má 1 GB RAM a 2 GHz procák jsem to vypnul. Tam se totiž superfetch projevil negativně.

Honza (20.7.2008 13:26:37)

No ja si koupil novej notebook, a nebyl to nejakej lacinej shit - takovej na lehci hrani, 3gb ram, nvidia 8600m gs, 250gb disk, stal 22k. Musim rict, ze visty jsem vydrzel mesic, myslel jsem, ze si zvyknu, ale dyl to fakt neslo - se softem problemy, dokonce i kdyz flashget alokoval misto na disku, tak se zasekavaly, a to na dost dlouho, nez se to zase zacalo hejbat. A vykon pri zapisovani do truecryptovy partition asi 100x pomalejsi nez v XP. Jinak ale byly celkem rychly a stabilni, ale presto mi to neprislo rychly dost. Ackoliv to vyrobce nedoporucuje, tak jsem nainstaloval XP a to je teprve fofr, na otevreni okna s oruzkumnikem necekam vubec, ani 1/10s. Ted teprv vidim, o kolik to s vistama bylo pomalejsi. Doufam, ze nez skonci podpora XP, tak ze vymyslej neco lepsiho, protoze ten vykon, o kterej vas visty oberou, je fakt znat i v praci s oknama :-) Jo a baterka mi vydrzi s XP o pul hodiny dyl :-) Podle me jsou XP povedenej a vyladenej system a visty jsou nepovedenej bazmek. Casem se to bud zmeni, nebo to s vistama dopadne jako s windows ME :-D

Anonym (20.7.2008 14:16:54)

Z toho co pises vypliva jedno chyba neni ve vistach ale nekde mezi židlí a klávesnicí .

Honza (20.7.2008 22:14:16)

Mozna tam mam nejaky preklepy, ale o lekce z cestiny nejde. Muzu rict jen to, ze XP jsem si instaloval sam a Visty instaloval vyrobce, takze mezi zidli a klavesnici chyba zarucene neni :-P

David (20.7.2008 14:29:01)

Jako bych slyšel nářky uživatelů když nastoupily XP... Náročné, nic nového, Win 2000 jsou daleko lepší! No a časem se to doladilo a teď si je lidé chválí... Myslím, že s Vistama to bude podobné...

Anonym (23.8.2008 22:28:53)

tak jasne, ale proc teda prestavaji XP podporovat... kdyz visty jsou narocny jak svina a nevyladeny, pomaly, a nefunguje tam plno softu. S xp meli koncit minimalne za rok az budou trocha vyladeny... stejne jsou to shity obrazkovy. Umi aspon uz presouvat panely dole v liste?

(22.7.2008 00:49:38)

spis k cemu davat visty, ne?

David (22.7.2008 07:16:07)

Někdo bohužel musí z profesních důvodů... Klidně bych ještě na XPčkách zůstal... Tím neříkám, že na Vistách trpím jak zvíře, ale vidím, že by mohly být daleko lepší... Ale jak říkám, suďme po SP2, protože do něj i XP byly řekněme "rozpačité" :-)

Vojta (20.8.2008 13:26:36)

Win Vista vetsina uzivatelu nechce ale Microsoft je dost razantne prosazuje. Zajimalo by me jestli u W2k podpora skoncila taky takhle brzo jako u XP. Z toho mi vychazi jedine - VYkaslat se na MS a pouzivat Linux.

10001 (16.4.2010 15:19:46)

a na to jsi přišel jak?