Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL bez pevné linky :)

ADSL bez pevné linky :)

MCKFC (8.8.2008 09:05:20)

Telefonica O2 posílá k vyučtování za služby zákazníkům příručky, že dokáže zřídit internet bez pevné linky. Totiž, že "pevnou linku" nahradí "datovou přípojkou". To znamená, nebudete mít doma přístroj, ale drát ze zdi vám povede přímo k netu do komplu. Fígl je v tom, že ta datová přípojka bude stejně drahá jako tarif Mini tj. - 337kč. Ve výsledku to bude net o rychlosti 2MB/s za 475,- + 337,- vč. DPH. Takže pořád na nic:-D

Anonym (8.8.2008 09:14:08)

Je to všechno jen výsměch. Jen neinformovaní lidi a blbci zůstávají stále zákazníky tohoto molochu.

MCKFC (8.8.2008 09:24:08)

No, tak na druhou stranu, jako tady byla debata onehdá, v dnešní době je internet standart. A hodně lidí nemá jinou možnost než to takhle udělat, protože žádný jiný poskytovatel u něho v místě bydliště nemá signál. Viz. vlastní zkušenost.

Anonym (8.8.2008 12:09:36)

V těchhle případech má být někdo z daného místa iniciativní a nějakou vlastní síť s rozumnou konektivitou do internetu rozvinout. Bud jako amatér, nebo jako sdružení nebo dokonce firma. Možností je mnoho, není to zas až tak finančně náročné. Ale když každý kňučí, že nic jiného než telekom není a odebírá jeho předražené a nekvalitní služby, tak co ho donutí zlevňovat a zkvalitňovat? Vůbec nic, má pořád svoje ovečky, z kterých ždíme prachy a vysmívá se jim...

TTtTT (9.8.2008 11:49:38)

Jenže na vesnicích máš buď ADSL nebo amaterské WIFI sítě na 2,4GHz a že by tu někdo rozjel 5GHz nehrozí a já si raději připlatím (ono 2mego s 1/2 roční sleva + Home mini není zase o tolik dražší než wlnka) za stabilní 2/4mego po dratech něž byt večer rád že si mi načte web.... Jasný teď třeba kyslíkum blbne DNS ale to se dá obejít a s rychlostí, stabilitou sem nikdy problém neměl.

Anonym2 (13.8.2008 16:27:36)

tak na vesnici to nemas agregovany...kdyby byla agregace jak na kabelu, tak by to byla parada...ja napr bydlim v centru brna, ale v historickym baraku, takze kabelovka ani bezdrat nebo satelit nehrozi...jedu pres radiokomunikace a naprosta spokojenost, ale u O2 mi jel 2Megabit rychlosti 56K modemu

Anonym (13.8.2008 20:24:04)

Tak si raději připlať. Jsi přesně ten zákazník, kterého telekom potřebuje - ovečka, co si ráda připlatí... Tak prosím, z toho přeci žije a nebýt tebe a tobě podobným, tak už telekom dávno krachnul... Jasně, ono je lepší říct amatérské sítě nebo "že by tu někdo" ... proč pořád píšete někdo něco? Chcu kvalitní a levný internet, tak hnu prsem, domluvím se s pár lidmi a mám ho. Desetkrát rychlejší než u telekomu a za čtvrtinovou cenu a k tomu ještě plno dalších možností včetně IPTV (myslím skutečné IPTV, ne zase nějaký ten předražený pokus telekomu), hry, VoIP, servery... všechno za zlomky cen...

Anonym (14.8.2008 21:44:12)

A jak to ty chytgrolíne uděláš někde na vesnici. Plácáš nesmysly a otravuješ vzduch blbe. Zkus se zamyslet nad tím co povídáš a vylez z obýváku ven a zjistíš že je něco jiného než beton a paneláky. Je spousta míst kam nedostaneš signál ani na mobilní telefon. Než příště začneš plácet nesmysly a vytahovat si tričko ak se nad sebou zamysli.

Anonym (15.8.2008 08:54:08)

To mě dycky rozesměje, jak jeden obviňuje druhé z blbosti a sám by mohl jít s tou svou na výstavu. Jsem řekl (napsal), že kdo chce, ten docílí - i na vesnici, kde nemá signál mobil. Takže pokud někdo bude spoléhat na to, že to udělá někdo jinej a tupě psát na fóra, že tam není nic dostupného, aniž by se sám jakkoli přičinil, tak tam prostě nic dalšího dostupného nebude. Možností je v současné době dost, ale samo se to na té vesnici prostě neudělá.

Eser (15.8.2008 09:41:08)

Tak už padej na tu výstavu, šance na přední umístění máš vysoké. Dnes stojí internet i od O2 pár šupů, mám ho cca 3 roky a běhá bez problémů. Než investovat svůj čas do běhání po sousedech a organizovaní nějaké WiFi sítě, to raději pohnu prdelí a za ten čas vydělám tolik peněz, že mi to bude stačit na dva roky provozu internetu od O2.

Anonym (16.8.2008 11:12:56)

Hele kašpárku zkus přemýšlet o tom co jsem napsal a pak si hoň tričko. Budeš se divit, ale jsou vesnice, a je jich dost kde nejde ADSL ani ISDN !!!! Nejbližší zdroj připojeí je dost daleko a je to přes les. Tak jak tam vybuduješ spoje. Infrastrukturou se živím dost dlouho na to, abych věděl co píšu. A pokud jsou náklady na připojení obce vyšší než 100.000,- a dalších 50 tisíc dáš za infrastrukturu přímo v obci, tak mi ukaž kdo do toho půjde. Než začneš zesměňopvat lidi a obviňovat je z lenosti a neschopnosti tak vylez ze svého panelákového bytu a jddi se podívat ven, nebo alespoň na fotky jak vypadá svět okolo sídliště.

Anonym (16.8.2008 12:31:55)

Potrefená husa se dycky ozve - myslím na lenost (neschopnost jsi předvedl až ty sám). Možností je spousty, ale když jenom přemýšlíš nad tím, jak seš dobrej, jak tomu rozumíš a víš co píšeš a že v tý vesnici není žádné adsl ani isdn, nebo nějaký jiný jednoduchý pop, kam by ses sprostě napíchnul, tak už nezbývá prostoru pro jiné tvůrčí myšlenky. Apropo trvalé bydliště mám na vesnici s 47 popisnými čísly...

Anonym (16.8.2008 13:31:53)

Tak mi předveˇkašpárku jak dotáhneš dostatečnou kapacitu na více než 11 km přes les a přes kopce a jak to rozvedeš po vesnicích v dolíku. Pokud patříš mezi ty experty co dělají spoje na 2,4 a konektivitu bereš z ADSL, nebo jsi z Jaronetu tak se nedivím. Pokud je v okolí železnice můžeš brát konekt od "slounu" Zřízení Tě vyjde na 35 - 48 tisíc. a teď jak dál se dostaneš na přeskoky kde není elektrika, a to tak aby jsi mněl na konci potřebnou kapacitu... Jinak opětovně by si si mněl nejdřív přečíst co jsem napsal a poté kejhat. Jako tradičně odpovídáš na něco úplně jiného. Ale jsi borec....

Anonym (16.8.2008 14:01:02)

No on i SLoanPark v posledni dobe moc nadsenej z pripojovani nekoho prez svoji sit neni. Jinak Jaronet je na ranu pesti. S totou firmou jsem jednal dvakrat a kdyz se me manik ktery tvrdil, ze je jejich dohled zacal tvrdit, ze jejich E1 linky maji 35 timeslotu tak jsem malem vyskocil z kuze.

Anonym (16.8.2008 15:38:53)

Jen si žij ve své víře a přesvědčení a buď si na to hrdý. My ostatní, co žijeme v reálném světě a ne pouze svým egem v oblacích, se Ti raději vyhneme.

Anonym (17.8.2008 12:00:32)

Nezlobte se na mne, ale akorát jste ukázal, že věci nerozumíte. Jedině čemu asi dobře rozumíte je Vaše ego. Až někdy dospějete, tak budete zřejmě překvapen, že lidé okolo Vás jsou na tom po lidské i oborné stránce výš. Neumíte reagovat na podněty, jen si akorát melete své a snažíte se zesměšňovat. Ale uniká Vám, že jste směšný pouze Vy. Ten člověk, který se snažil Vám nastínit problematiku evidentě ví o čem mluví. Vy jen mlátíte prázdnou slámu.

Anonym (17.8.2008 14:38:10)

Chlapci, chlapci. Asi jste nikdy nebyli na politických debatách na Novinkách či iDnes. Omlouvám se, že do debaty o adsl tahám politiku, ale rukopis "chytrého" uživatele přesně odpovídá modrobolševikům. "Když chceš, jde všechno, když si myslíš, že to nejde, jsi debil". Odborně se tomu říká voluntarismus, tedy představa, stačí pouze moje vůle, abych si vynutil, co chci - nazdory skutečné situaci, možnostem a - rozumu... díky posledně jmenovanému už potom jistě chápete, jaký druh jedinců tento postoj zastává:)))) Celkem by mne zajímalo, jak by se postavili k úkolu doletět na Měsíc. Asi by naplnili vanu benzínem, vložili do ní sud, sedli do něja dali si cigárko... Když chceš, tak to dokážeš... a to by bylo, aby tě výbuch nevynesl až na Měsíc:)))))

Anonym (16.8.2008 13:55:25)

Real IPTV u nas nikde na uzemi CR nefunguje a fungovat bude nejdrive v roce 2010.

Anonym (16.8.2008 13:53:10)

Prej ze to neni financne narocne :)))) Jasne, kdyz si udelate wifi sit tak se do nakych par desitek tisic vejdete, ale budete na tom jeste hure nez na ADSL. Tahat optiku to je teprve posusnanicko. Nedej boze, kdyby jste potreboval radiovy skok, to uz rovnou pocitejte s milionama. Mimo jine pracuji pro firmu KobNet - lokalni ISP na P3. Do site se zatim investovalo prez 12. milionu a zdaleka neni kompletni. Pry moc nestoji, az budete vedet o cem mluvite tak se znova napiste.

Anonym (16.8.2008 15:22:40)

no a to je moc? Vem si kolik vyinkasuje nejaky vetsi freenet 1500 lidi krat 350 mesicne = 525000/mesicne by me zajimalo co s tema penezma delaji KDYZ PATERNI LINKA JE STOJI zlomek a 99% lidi se vejde do tak 2-4 GB/mesic :-)) Ale je fakt ze jednotlivec nebo firma aby si lajzla vysolit par milionu to je docela vysoke riziko :--

Nargon (8.8.2008 09:14:31)

A on od O2 nekdo ocekaval neco jineho?

Anonym (9.8.2008 01:51:59)

to se NEVYPLATI, tadeji si nechte MINI a z linky si tech 70V pripojte na napajeni modemu a usetrite za elektriku :-))) Na FUALu (bez hlasu) tam zadne napeti nejde a O2 to stoji pODSTATNEMENE takze ... :-D

Anonym (12.8.2008 16:05:29)

nevím co víc očekáváš,když telefonika si zakládá na službách pevné linky,pokud by přestala nabízet jejich užívání neměli by dále s čím disponovat,třeba při následující službě quatro kdy se k tomuhle všemu připojí jestě využívání mobilního telefonu ;)