Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL od O2 zrychleni ?

ADSL od O2 zrychleni ?

Janna68 (4.9.2008 19:51:19)

Tak jsem volala zda mi zrychli linku, rekli mi ze az v unoru, ale pry jsem daleko od ustredny a tak mi rychlost nebude z 2Mb navýšena a ze jse mi pry jen zmeni tarif na 8M ale zustane mi pucodnich 2MB. To je uzasny platit 8Mb a protoze mi vic nejede, tak budu mit 2Mb protoze jiny tarif neni. To je snad protipravní prodavat internet ktery dosahuje 25% prodavane rychlosti. To je jako by jste si sli do obchodu koupit 1l mléka a prodali vam litrovou kravici v ktery bude 0,25l mleka aprodali to jako litr

Anonym (4.9.2008 19:57:42)

Nevim na co si stezujete!? Vzdyt Vam internet o neco zlevni, takze zmena k lepsimu ne? A protipravni to urcite neni - neprodavaji Vam 8M, ale az 8M dle moznosti vedeni.

Ja (4.9.2008 20:18:45)

Přesně tak, je to tak ... :-) Jedná se o zrychlování zdarma, ale v rámci technických možností !!!

Petr (5.9.2008 11:01:47)

Zdarma neni nic......platis pausal, platis. Zrychlovani je normalni vyvoj. Pred 10 lety jsem si taky koupil nove PC za 40K a dneska poridis za 10K nesrovnatelne rychlejsi a taky nereknes ze to zrychleni je zadarmo......

Ja (5.9.2008 15:25:55)

Ano máš pravdu, je to za stejnou cenu ... :-)

Ja (5.9.2008 15:30:37)

... tedy navýšení za 0,-Kč, čemuž já říkám zadarmo (to navýšení) :-D

Engineer (8.9.2008 17:25:38)

Mám navýšeno na 8 Mb a platím o 250,- míň než předtím ( 4 Mb + paušál standard ) a k tomu 300 min zdarma na všechny pevné linky v ČR + modem v akci o 1000,- levněji. Sloučil jsem si ADSL a standard do O2 Duo. A je to.

MASTER (9.9.2008 20:31:29)

Mam taky O2 internet ADSL 2Mb/s a na měřiči ma tak max. 1,6 - 1,7mb stahování je tak kolem 200kb/s ale ted se mi to hrozně sere a rychlost mam tak 60 kb/s a vůbec nvm proč a dost mě to sere a určitě to neni tim že by byl server přeplněnej prostě šit! Jen doufam že až mi to za měcís zvíší na 8mb tak že se zvedne o dost i download a upload.

Janevim (11.9.2008 20:53:30)

to je snad jasny ne? :)

lol (14.9.2008 09:49:04)

jakto ze to nekomu uz zvednuly me rekly az unor stavajicim zakaznikum..a to sem to pred 3 mes zrizoval to je pech..

Janna68 (4.9.2008 20:47:46)

v reklame jasne reklamuji z 2mb na 8mb a reklamuji 4x vyssi rychlost tak mam pocit ze nevite o cem pisete. v televizi nerikaji nic o tom ze to zrychli dle moznosti ale vsem

Kossik (4.9.2008 20:57:58)

No potes, jsou ocividne vazne lidi, kteri si budou stezovat vzdy.. Jaky by byl pro Vas rozdil, kdyby Vam nezrychlili? Zadny. Pokud by to technicke parametry dovolovaly, mela by jste ted zdarma vyssi rychlost. Kdyz Vam toto nevyhovuje, prestehujte se do centra mesta blizko ustredny nebo jdete k jinemu operatorovi. A ne si tady stezovat, ze v ramci zrychlovani zdarma Vam zrychlit nemuzou, protoze to linka nedovoluje a jak je to teda hned lhani lidem a podobne.

Janna68 (4.9.2008 21:10:07)

Az budes platit 8m a dostanes 2m tak jsem zvedava jestli budes klidny a spokojeny :-) asi bych jim mela napsat dekovny dopis´, ze muzu platit 8m a mam 2m nepripada vam logictejsi nechat jeste 3 tarif, napr, 16m , 8m a 2m. a proste tem by se nezrychloval zustal na 2m. Az pujdes do obchodu a budou prodavat v krabicich az 1L mleka a ty si koupis az litr mleka a dostanes pokazdy jen 0,25l a ostatni dostanou litr, tak potom jsem zvedava na tvy chytry kecy :-) a jelikoz vic obchodu u vas nebude tak si mleko budes moct koupit jen tam.

Anonym (4.9.2008 21:35:57)

Vy to porad nechapete ci co? Zaprve nebudete platit za 8M jak tady porad pisete, ale za az 8M coz je trochu rozdil. Proste sjednotili tarify(ted jsou rychlosti 512kbit az 8Mbit pod jednim tarifem). Porad nechapu proc si stezujete - budete platit mene za stejnou rychlost co jste mela doposud(kdyz nam tu porad cpete to mliko - doposud jste za 0,25l platila vice jak nyni za az 1l). Jestli chcete vyssi rychlost prestehujte se bliz k ustredne, natahnete si nove vedeni nebo si poridte jine pripojeni. Asi nemuzete rozdejchat, ze nekdo kdo je bliz ustredne bude mit 8Mbit za stejnou cenu :-)

Kossik (4.9.2008 22:16:03)

Presne, jak to rika kolega nade mnou. Kdyby Vam zvedli cenu za "vyssi" tarif, tak nereknu. Ale jelikoz se cena nezveda, rozdil ani nepoznate. Vazne to vypada jen na zavist, ze nekdo bliz ustredne muze mit vyssi rychlost a vy ne. Za to ale T/O2 nemuze.

Herkis (5.9.2008 19:55:51)

To není závist. A je to chyba téměř monopolního O2. Mám stejný problém. Vzdálenost od ústředny 3100m, maximální rychlost 3,5Mbit/s. Hlavně, že mě alespoň 1x měsíčně naháněli, abych si pořídil TRIO (+TV). Když jsem řekl, že jo (to už jsem věděl, že to nejde), "zjistili", že jsem příliš daleko od ústředny. Je to prostě balamutění lidí v monopolním systému, kde menší skupiny (ač potencionálně lukrativních zákazníků = vilová čtvrť na okraji města) je absolutně nezajímají a přes všechny bombastické reklamy je (s)prostě ignorují. Na druhé straně mě to příliš moc nevadí, rychlost mi stačí, TV mám ze satelitu od UPC a "možnost" TV od O2 používám pro nátlak na UPC, abych dostal zajímavou slevu.

(5.9.2008 20:56:53)

Moje vzdélenost od ústředny je 4850m (ústředna je ve vedlejší vsi) a cca 2 hodiny běžím už zrychleně a to na 2,5Mbitu. Místo nadávání na firmu O2 a jejich reklamy se raději bavím laděním a nastavováním a testováním svého modemu ADSL, do kterého jsem i zainvestoval svých pár kaček, a snažím se vymačkat z těch linek opravdové maximum ... Jsem totiž rád, že mám tu možnost ADSL používat, a nejsem odkázaný na nekvalitního furt nefungujícího a ještě k tomu omezeného jednoho wifiňáka (Aby to nevyznělo špatně, jsem ale rád, že i toho tady mám - protože mám alespoň z čeho vybírat, a moje svobodné volba byla v minulosti změněna na ADSL a rozhodně nelituji toho - většina lidí jde za cenou, já preferuji kvalitu).

Anonym (7.9.2008 11:22:07)

rychlost netu je závislá od PSD masky, což teoreticky říká jaká rychlost může být dosažitelná...momentálně jsou masky tři. F 1700, F 2400 a F...takže 20 mega je pro masku F 1700, 8 mega pro masku F 2400 a 3 mega pro F. Dál záleží na kvalitě vedení a i modem rozhoduje co linka snese....není však možné pustit do masky F což teoreticky je víc než 2,4km od ústředny 20 mega...už kvůli toho, že linka se bude rozpadat..ale možná pomůže lehnout si na zem a vřískat já to chci chci chci :-)

Janna68 (6.9.2008 16:03:09)

ty jsi taky asi nic nepochopil. Me nevadi platit vic ja potrebuju zvysit upload a jelikoz je uhanim 2 roky a porad skemam o zrychleni a oni me vzdy odkazi ze musim pockat na dalsi zrychlovani a ted mi reknou že nezrychli jen budu platit za sluzbu co muze tou rychlosti jet tak mi to pripada divne a jsem nastvana. protoze ja zadam o zrychleni tak 2 roky!

Ja (6.9.2008 17:58:54)

Tomuto argumentu rozumím a chápu. A jak jseš po drátech daleko od ustředny? Hoď sem nějaké hodnoty z modemu ... třeba je jenom chyba v tom použitém modemu.

(4.9.2008 22:23:33)

... Říká se tomu závist ... Kdyby se nenavyšovalo, byla by paní Janna68 (možná) spokojený klient ... :-D

Huáá (12.9.2008 19:36:33)

Zkuste se na to dívat tak, že dál kupujete za stejnou cenu jako dřív 1 litr mléka a mlékařka vám za tu stejnou cenu, třeba když budete bydlet blíž k mlékárně, dá až 4 litry mléka. To už vypadá veseleji, ne? :-)

Anonym (5.9.2008 11:47:59)

Kossiku ty jsi ale blbec!

silvie (5.9.2008 16:01:51)

prý v reklamě :D a v televizi řikali :D rychlost O2 internetu je závislá na agregaci. Ústředny O2 rozvádí po 4km čtverečních, takže je blbost, že ste daleko. Vždy budete dostatečně blízko. Takhle si to posychrovali aby to mohli nutit všem. Agregaci má O2 1:50 což znamená, že ústředna najednou utáhne maximálně padesát lidí a vysílá na dráty určitý počet dat. Jenže ten se bude muset nějak dělit, že když lidí bude hodně. Navíc O2 neprodává net s tzv garantovanou rychlostí, takže jeho rychlost kolísá .. mám doma 2Mb a na měřiči se mi většinou ukazuje něco okole 1,7. 2Mb garantovanýho vás vyjdou né na blbý čtyři sta ale na patnáct set ;-) Takže doporučuju ještě jednou na ifolinku, vybavit se pevnejma nervama a zahrát trošku divadlo, třeba s tím, že vypovíte. A zejtra už máte 8Mb :D

kk (5.9.2008 10:12:18)

Buďte ráda za ty 2MB, někteří jsou na tom ještě hůře. Znám lidi kteří mají rychlost 1MB, nebo 512k (můj případ). Bohužel s tím kde bydlíme nic neudělám, tak to beru takové jaké to je.

Anon (5.9.2008 23:11:11)

Tohle by mohlo znit vzhledem k puvodnimu prispevku spise jako vysmech, proto se jiz predem omlouvam. Jde tady ale prakticky o stejnou vec. Jsem v podobne situaci, kdy mam do domu zavedenou linku od o2 pronajatou CRa, od kterych mam internet. CRa uvedli nabidku "Premium ADSL 2008 20 480/1 024 kbit/s" za 700Kc/m , kterou jsem si chtel nechat zridit kvuli serveru. Bylo mi ale sdeleno, ze lze zapojit "pouze" verzi "Premium ADSL 2008 8 192/512 kbit/s". Problem je jak jsem zjistil (napr. na http://dsl.wia.cz/overeni-dostupnosti-dsl) v lince, u ktere je maximalni rychlost: 9216/512. Ted jsem v situaci, kdy nevim, jestli existuje nejaka moznost zrychleni teto linky (neznam svoji vzdalenost k ustredne, ale melo by to byt do jednoho kilometru). Jestli je treba mozne nechat O2 vymenit ustrednu nebo prekopat kabely... buh vi. Jsem z Prahy 5 a je tady jiste hodne lidi, kteri by o to mohli stat (nemluve o nove zastavbe). Velice mi tento stav pripomina CeskySen a jemu podobne. Je to jako kdyby vam nekdo nabizel levny dum, vy na nej meli penize a chteli si ho koupit, ale nevedla by vam k nemu zadna cesta. O2 by se mohli zachovat solidarne a kdyz uz rychle linky, tak PRO VSECHNY! Proto se ptam kohokoliv, kdo by mel nejaky napad jak se da zvysit propustnost linky, at da vedet. Diky vsem :)

Janna68 (6.9.2008 15:58:41)

zkus zavolat na 800 184 084 a je mozny ze jen prepoji kabliky a pujdes na ustrednu sice stejne daleko ale po novejsich rozvodech.

Anonym (8.9.2008 17:19:53)

To buď ještě rád, Volný by ti na tom klidně svůj 16 Mbit zřídil, platil bys mu za 16 Mbit, ale ve skutečnosti by jsi měl nastavenej sotva 9 Mbit. Budiž k cti radiokomunikacím, že postupujou takhle.

jure (6.9.2008 07:50:22)

Bohužel se již nejedná o klasické ADSL, ale o tak zvané AžDSL, což znamená, že rychlost Vám bude přidělována v závislosti na kvalitě vedení a to po celé délce od ústředny až do modemu. Takže bohužel nejspíš nemáte šanci nějak uspět.

Anonym (7.9.2008 11:12:54)

kdyby sis zjistila všechny informace, tak bys věděla, že cena ti zůstane stejná i když budeš mít změněn tarif na 8 M, takže nešiř poplašné zprávy...

Anonym (12.9.2008 18:19:44)

Myslím že jsi to nepochopil, bude platit 8, ale pojede jí to 2, nejlepší alternativní řešení by bylo platit za 2 M třeba 180,- kč. Za 4, 360,- za 8, 720,- atd.

Anonym (7.9.2008 11:16:01)

vyřeší to třeba přestěhování :-)...ale vážně, nejde o optickou vzdálenost k ústředně, ale délku vedení plus kvalitu a s tou nikdo nic nenadělá

Anonym (7.9.2008 18:08:12)

Mate linku s agregaci 1:50 tj jako kdybyste si koupila 1l mléka a pilo ho 50lidí taky byste nevypila sama ten 1 litr :D :D . Kupte si linku s agr. 1:1 a vypijte si litr mléka sama .

asd (7.9.2008 18:28:59)

Ano, takto to možná, snad, asi, nejspíše ... možná někdy bude. Zatím tomu tak není. Zatím žádná agregace

Anonym (12.9.2008 18:21:04)

To je něco jiného, i 1:1 by nepomohlo.. když to neutáhne 8, jen 2, proč platit 8 ?

frotie (12.9.2008 23:59:51)

To vaše přirovnání celkem kulhá. Agregace se uplatňuje pouze v agregačním bodě kde se o určitou rychlost dělí 50 lidí. Určitě se 50 lidí nedělí o svojí objednanou rychlost 2/4/6/8/16mbit.

Anonym (7.9.2008 18:32:42)

Pokud vim tak maji psano ze je to tarif a rychlost tam dosahuje 512- 8192 kb/s,takze kdyz to nekomu jede 2Mb/s tak je to snad v tomhle rozmezi.Nakonec mi rekli jeste na infolince ze budou posilovat ustredny takze od pristiho roku od unora by to melo jet rychleji i tem kde na to kapacita ustredny nestaci,neco jineho je spatne stare vedeni,tam by to museli samozrejme vymenit.

Anonym (8.9.2008 17:26:21)

Mám navýšeno na 8 Mb a platím o 250,- míň než předtím ( 4 Mb + paušál standard ) a k tomu 300 min zdarma na všechny pevné linky v ČR + modem v akci o 1000,- levněji. Sloučil jsem si ADSL a standard do O2 Duo. A je to.

Anonym (12.9.2008 17:50:25)

já mám 16mb + o2 tv+ pevnou linku (800minut měsíčně na pevnou zdarma)a platím se vším necelích 1500kč.mám trio od o2 a je to :-)

Huáá (12.9.2008 19:26:25)

Mluvíme o maximálních rychlostech, ne o krabicích mléka. Když si koupíte auto s maximální rychlostí 200 km/hod. a budete s ním jezdit do vaší chaloupky v lese sotva třicítkou, taky budete chtít na auto od obchodníka slevu za nízkou rychlost??

alex (13.9.2008 12:06:47)

to ale taky není úplně výstižné, auta se nekupují podle rychlostí, která je zde povolená max. 130 km/h a to dnes dosahují všechny vozy. Internet ale je o rychlostech, důvod proč O2 nenenchal 2Mb tarif za nízkou cenu např. 200 Kč je podle mě ten, že by na něj přešlo hodně lidí z vyšších tarifů, protože 2Mb většině na surfování stačí a to by O2 prodělával.

Dagobert (13.9.2008 21:46:25)

Analogie kulhá na všechny nohy. S autem, které má potenciál jet 200 tak sice na silničce do Horní-Dolní jezdím na 20% rychlosti, když ale vyrazím s kamarády do Prahy a budu se chtít kurwa před nimi předvést, mohu na dálnici, pokud budu na zrovna neopravovaném úseku, těch 200 jet. To v tomto případě jaksi nejde, na plyn (spíše tedy brzdu) šlape někdo jiný, někdo, na koho nemám žádný vliv... Tato analogie by platila jedině v případě (s tím, že místo rychlosti by bylo lepší operovat s tím, kolik dané auto uveze), že by existoval FUP a uživatel by nedokázal využít GB dodávané v ceně balíčku, takže by na konci měsice propadaly a on je platil znovu. No, tyto časy jsou snad již definitvně minulostí, uložme tam i uvedenou analogii!

Anonym (27.3.2009 17:53:25)

O2 nepište nam sem

Dagobert (12.9.2008 20:18:06)

Zcela typická debata typických českých bukvic... Tedy, několika málo normálních lidí s velikou přesilou intelektuálních bukvic... Lidé stále nechápou, že v oblasti toho, "co se nedělá", mají stejné slovo morálka a zákony. Tedy alespoň v kulturní zemi a ne (modro)bolševickém swinčíku. Na jednu stranu nemá pravdu autorka, dovolávající se zákona, neb podle jeho litery O2 skutečně ničím nepochybil. Ti, kdož na autorku útočí, ale nejspíše nechápou elementární zákony "obyčejné lidské slušnosti". To co dělá O2, je prostě obyčejný podvod, který si může dovolit Horst Fuchs z Teleshoppingu, ale ne solidní společnost. Oni velmi dobře vědí, že pokud ony lidi s 512 a výše sjednotí do jednoho tarifu, tak na tom v globálu vydělají, bez ohledu na to, že tu je samozřejmě skupina lidí, kteří např. měli 4MB, šlo by jim to 6MB, ale ten se jim zdál drahý - nyní tedy dostali relativně levnější 8MB s rychlostí 6MB... ale z ohlasů je zřejmo, že je tu skupina lidí s reálným 1MB - pro ně je současný krok O2 flusacem do tváře. SKUTEČNĚ SPRAVEDLNOSTI SE BLÍŽÍCÍ ŘEŠENÍ BY BYLO TAKOVÉ, KTERÉ BY K JIŽ MINULÉMU SEGMENTU RYCHLOSTÍ PŘIDALO DALŠÍ - A CENY NIŽŠÍCH RYCHLOSTÍ NÁLEŽITĚ UPRAVILO. To, co udělal O2, je diktátorské a nemorální. A o lidech, kteří to zde obhajují, je vzhledem k tomu, že neslušnost kroku O2 nechápou, možno říci bez dalšího jenom dvě věci: 1, jsou to hajzlové, 2, jsou to hajzlové placení O2. P.S.: Nedodržení pravidel, že při příchoduXodchodu si používají určité zdvořilostní fráze, které nejsou nikde žádným zákonem nařízeny, je považováno v jakékoliv společnosti vyšší než grupa kopáčů, za projev buranství a lidé nezdravící jsou ostrakizováni (no, možná i mezi kopáči je nutno říci alespoň "nazdar "č**áci":)). A podobně je tomu i s O2. Snad se některým obhájcům O2 vyjasní a prokáží tak, že nejsou hajzlové, ale jenom lidé dosud neprozřelí.

Coellon (13.9.2008 14:59:47)

Ano, jenže pak by většina lidí chtěla např. 1Mbit za 160Kč, což by samo O2 nevyhovovalo.

Dagobert (13.9.2008 21:38:38)

Pánové, velmi dobře chápu vaše argumenty a vím, že jsou z TECHNICKO-ADMINISTRATIVNÍHO hlediska naprosto platné - to ovšem neznamená, že s nimi souhlasím, lépe: nesouhlasím s tím, aby se podle nich řídil operátor; a pokud se podle nich zjevně řídí, aby toto nemorální chování obhajovali. Nemají důvod, pokud to nejsou zaměstnanci O2... A pokud se vám nelíbí šermování pojmy jako morální-nemorální, bude myslím dobré připomenout to, co má Coellon obsaženo ve svém příspěvku (aniž by si to možná uvědomoval), když napsal "O2 nevyhovovalo", tj. ASYMETRICKÝ vztah, kdy O2 zneužívá pozice a poškozuje řadu zákazníků, kterým by se kvůli reálné rychlosti linky skutečně ten 1 Mb za 160,- vyhovoval. Tito lidé v podstatě budou dotovat relativně levný internet lidem, kteří díky "řízení osudu a kvalitě drátů" tyto rychlosti reálně dosahují či se jim blíží. To není dobrá situace... A argumenty typu "mají to v obchodních podmínkách, že je rychlost negarantovaná"... hmmm... a co jako... co když si já dám do obchodních podmínek, že kdo u mne utratí méně než 500,-, tomu pochčiji všechna kola, v případě, že přijede autobusem, vymočím se mu na boty? Je to v obchodních podmínkách... je to OK... že jsem prase a slušní lidé u mne nenakupují? S podmínkami O2 je tomu podobně. Pánové, papír snese mnoho, možná dokonce i vše!:)))

Anonym (13.9.2008 22:23:30)

Na to řeknu ještě jednu věc - O2 má jako dominantní operátor zakázané prodávat pod náklady (a 1Mb za 160 by byl pod náklady určitě).

Dagobert (13.9.2008 23:04:40)

Ale no tak... toto není oponentura, ale využití formální podmínky k pseudoargumentu, jakoby negujícímu napsané, ve skutečnosti ovšem jdoucí mimo to, o čem je řeč. Jednak si všimni, že autorem té cifry nejsem já (tedy peskuj Coellona) a jednak - nahraď si třeba 300,- či jakoukoliv cifrou, u níž si myslíš, že by to nebylo pod náklady - a po takovém doplnění přijď se skutečnou námitkou a skutečným protiargumentem.

Anonym (13.9.2008 23:25:30)

Dobrá - 8Mbit stojí dneska 475. Vezměme hypoteticky, že by 2Mbit vyšel na 450 - má z hlediska operátora smysl dělat v tom případě dva tarify?

Dagobert (13.9.2008 23:48:31)

To už je něco jiného. Pokud by to tak skutečně bylo (a 1 Mb pro ty, co jsou na hraně dosahu ústředny by hypoteticky stálo řekněme 400,-), máš pravdu. 25,- resp. 75,-/měsíčně nejsou peníze, kvůli kterým by se měl normální člověk hrdlit - považoval bych je za "tolerovatelné vyjebávání" - člověk nesmí být malicherný... ---Problém je, že skutečná cena 1Mb je neznámá, nebo ji snad znáš, když jsi napsal že 160,- je nesmysl? Kolik je tedy cifra fixní náklady + XMb?

Anonym (14.9.2008 08:44:40)

Jo, to ja nevim, to vi jenom ekonomove v O2 :-( ale tech 160 je fakt blbost, to je nejakych 135 bez DPH a z toho se zit neda. U O2 nedelam, delam u jineho mensiho providera a u nas se ta limitni cena pohybuje mezi 350 a 400 za nejlevnejsi tarif, pokud nas konkurence pritlaci a meli bychom neco menit, je pro nas vyhodnejsi zrychlit nez zlevnit. A predpokladam, ze moloch jako O2 s prebujelou administrativou na tom bude hur.

Coellon (14.9.2008 15:02:57)

Ale však já sem to napsal úmyslně, protože sem chtěl rozvést tuto debatu. Oni by se lidé bouřili i kdyby stál 1Mbit 400Kč a 8Mbit 475Kč, protože dle selského rozumu by 1Mbit měl stát 1/8 :), takže zase by se našlo spousty nespokojenců. Já si myslím, že co O2 udělalo je v pořádku, prostě nemůže vzniknout desítky tarifů, aby se zavděčili každému. To by potom támhle Pepa stejně namítal, že mu to jede 3,5Mbit a platí stejně jako Tonda, kterej má 4Mbit... Já opravdu nevím proč si tu stěžujete, buďte rádi, že je 8Mbit za 475Kč, protože za levnějc stejně O2 nemá důvod nabízet, takže potencionální navýšení počtu tarifů by jen prodražilo připojení i ostatním.

Anonym (13.9.2008 22:35:52)

Jsi vedle jak ta jedle.V obchodě "morální" nebo "nemorální" neexistuje.V obchodě platí pouze jedno pravidlo: Kup nebo jdi pryč. Je to pouze otázka peněz.Buď je nabídka výhodná pro obě strany (a pro každou stranu může být výhodná z jiného důvodu) a obchod se uskuteční a nebo nabídka není výhodná a obchod není.S morálkou to nemá co dělat. Prostě platí zákon nabídky a poptávky a připojení k internetu je zboží stejně jako chleba nebo maso nebo auta nebo .... .Ať se ti to líbí nebo nelíbí.

Dagobert (13.9.2008 23:58:56)

Nejsem vedle, pouze popisuji výrazy náležejícími zdánlivě do zcela jiné oblasti chování, které je i v obchodu běžné. Abychom si rozuměli, rozhodně pod pojmem "morálka obchodníka" nevidím to, že by se měl vrhnout do peřejí pro tonoucí dítě, ač je sám neplavec... nebo důsledně odmítat podle slov Bible mimomanželský sex...:)) Příklad: Jeden fištrón se mi snažil nabídnout dlaždičkování kuchyně, jídelny a koupelny za 40.000,- Hnal jsem ho bičem. Nakonec to jiný zvládl v pohodě i s terasou za 15.000,-. Až potud to vypadá jako tvoje "Kup nebo jdi pryč". Ale, co jsem si myslel? Hajzl, podvodník, parazit... od něj bych si už nenechal vytapetovat ani WC... Tedy jsem si jej zařadil do určité morální kategorie (kterou by etik nazval méně peprně). Na podobného chytráka jsi jistě též narazil - a nejspíše s ním vyběhl jako já... Udělal jsi dobře... A zde vidíš ještě jedno - morálka do obchodu patří, takhle s panem dlaždičem párkrát někdo vyběhne a bude mít po ptákách.

Coellon (14.9.2008 10:34:40)

Kdo chce psa bít... Jak vidím vždycky se najde někdo, ať se udělá ckokoliv, kdo bude nadávat a rozčilovat se. A již to tu někdo říkal O2 je celkem jedno kolik do linky pustí, ty náklady na 1Mbit, či 8Mbit jsou téměř totožné v momentě, kdy má vybudovanou dostatečnou infrastrukturu.

Anonym (13.9.2008 15:15:07)

Cena spojení se dá rozdělit do dvou částí - fixní, která je pořád stejná nezávisle na rychlosti spojení a části, která je závislá na rychlosti. Takže cena neroste lineárně - u nízkých rychlostí je ta fixní část převažující. A pro providera je nevýhodné mít několik tarifů lišících se o pár korun (zvyšuje to administrativu a tím i náklady) a proto jsou tarify postavené tak jak jsou.

L pyteL (30.6.2012 18:39:37)

Já maám net od kabelový spolecnosti v nasem meste a jsem spokojený vy paka.O2 nám dneska končí hajzly jedny zmrdsky pevnou k dnešku sem zrusil svine jjedny o2cký hajzlovsky zmrdi.Mam pevnou pres kabelovku a staci mi na pevny site.mejte se a at zije kabelova televize ******.cz

Danthare (13.9.2008 15:45:22)

napiš číslo linky a zjistím ti co se dá dělat...

Ja (14.9.2008 12:58:53)

A věk pisatelky Tě nezajímá ? :-D

Shi (14.9.2008 09:33:33)

je tu hodně pravdy a hodně lží.Mě zaráží jedna věc ze strany o2.Neváží si zákazníka.Upřednostňuje nové a staré láká na balíčky. o2 není solidí firma.Tečka

MP (14.9.2008 14:14:09)

Naprosto souhlasím!!!!!!

Anonym (27.3.2009 17:50:45)

to mas jeste docela dobry muj "8Mb internet" od O2 dosahuje rychlosti 500kbps!