Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Připojení přes optiku stále jen pro vyvolené, vládne Wi-Fi

Připojení přes optiku stále jen pro vyvolené, vládne Wi-Fi

Anonym (1.10.2008 00:00:00)

Na světě je nová studie o stavu internetového připojení v České republice. Nejvíce využíváme bezdrátová připojení a ADSL, optických přípojek je stále málo.

Protector (1.10.2008 10:13:14)

Já jedu na optice přes rok a je super, stabilita, mám 30mega, většinou kolem 28 down a 2 up, takže super

Anonym (1.10.2008 10:23:01)

zapadoceska univerzita se nepocita :)

AaA (1.10.2008 17:16:13)

Opravdu zalezi jen na lokalite a na poskytovatelovi STANDARD 40 Mbps - NOVĚ opět zvýšení rychlosti zdarma. - rychlost 40960/40960 kbps - pouze 595 Kč/měs. + prvních 6 měsíců za 357 Kč vč. DPH !!!

sss (2.10.2008 06:36:39)

Zájímalo by mne jak a kde takovou rychlost využijete na 100 %. To lze jen přímo z kvalitního serveru a těch zas není tolik. Třeba Asus ovladače na to stačí analog atd. Nevím, nevím, není se čím chválit.

nobody (2.10.2008 07:01:09)

obrazne: opet clovek se Skodou 120 rozmlouva sousedovi jeho Audi A4 ? Uz toho nechte, tento argument je mimo ...

Protector (3.10.2008 10:16:48)

Ee, to jsem zrovna jel přes wifi, já myslel, že ji mám doma

Josef (1.10.2008 10:28:13)

No ja stale nachapu proc se porad tvrdi ze Wifi je cenove nejdostupnejsi, pokud se podivam na poskytovatele v okrese Teplice v Cechach tak zjistim, ze kdyz si poridim ADSL od O2 tak jsem na to mnohem lepe, co do ceny, kvality a podpory. Zkousel jsem hledat Wifi ktere by me nahradilo ADSL, ale co jsem nasel byl des bes. Treba takova firma Losan je kapitola sama pro sebe, ochota zadna a ceny vysoke. Tak ze porad me nikdo nepresvedcil abych se poohlednul po Wifi a to mam ADSL od pocatku jeho spusteni.

pepik (1.10.2008 10:59:01)

jako s kazdym pripojenim je to o miste kde si , ja bydlim ve velkem meste tak ma za 300 8-10Mb wifi a vubec si nestezuju a mam ji uz 6 roku skoro. jinak statistiky delaji vzdy nejake firmy pro nejakou firmu :-) aby se to dalo pouzit v reklamach :-)

Josef (1.10.2008 12:32:04)

Teplice neni zadne male mesto. Koukal jsem treba i na casti Prahy 5 a je to tam podobne, vysoke ceny a zvlast ochota pro zrizeni individualni pripojky take neni. Je to spise o stesti asi na koho narazis, moje zkusenosti jsou prevazne negativni a proto z Wifi jsem naprosto vylecen!

bjes_des (1.10.2008 21:11:08)

Chtěl jste mi něco? ;-)

alan (1.10.2008 12:24:48)

600 dotazanych, jak tomu muzete rikat reprezentativni vzorek. To je parodie na studii. Kabelovy internet je dostupny tak pro 10% lidi v republice, optika - nenechte se vysmat tak 0,0001%. Vysokorychlostni pripojeni u nas je dostupnosti, rychlosti, smluvnimi podminkami a hlavne cenou blbej vtip v porovnani s ostatnimy vyspelymi zememi sveta. A telekomunikacni urad jenom toci palcema bere uplatky a dela ze neco dela.

Anonym (1.10.2008 13:22:55)

Otazka je, co berete jako optiku. Kdyz si nekdo pronajme E1 linku (2Mbit/s garantovany, cena da se sehnat do 5.000) ktera je dovedena nekam do suterenu budovy jako STM1 linka a dale je k vam dovedena po metalice, mate prakticky pripojenou optiku.

Prazak - Plzenak (1.10.2008 18:24:10)

bohuzel to tak delaji nekteri nekvalitni provideri, pronajmou si 20 mbps od Radiokomunikaci a trada, uz nabizeji "neomezene 10 mbps kabelove internety"

Anonym (2.10.2008 14:47:42)

Jak nekvalitní? To dělají VŠICHNI operátoři a není na tom nic nekvalitního. Naopak, proč by tam tahali optiku 3 operátoři, když stačí jeden. Samotné Radiokomunikace mají polovinu linek pronajatou od O2 nebo od České Dráhy - Telematika (od kterých má linky i O2). To by se lidi nedoplatili, kdyby se museli všude tahat vlastní optické kabely. Navíc v SDH je skutečně možné garantovat pásmo. Takže pro zákazníka neexistuje žádný rozdíl mezi tím, jestli je to na pronajaté lince od O2 nebo na vlastním okruhu od Radiokomunikací.

Prazak - Plzenak (1.10.2008 18:21:18)

Me prijde, ze ta studie nebyla zadana pro ucel vyzkumu, ale reklamy kabelovkam, vsimnete si, jak to ten chlap formuloval, ze kdo nema kabelovku, ma neco jinyho... Ze je v mnohych mistech kabelovka jedinou moznosti slusneho pripojeni neznamena, ze je i nejlepsi. Bohuzel kabelovka vyuziva toho, ze ciste datovou sit budovat je drahe, takze bohuzel tam, kde neni optika nebo nejaka rychla metropolitni DATOVA sit (rozumej ne mistni CATV - Shnilej koax s. r. o. Horni Dolni), tak tam kabelovka slusne rejzuje na neschopnosti ostatnich. Na ceskem trhu zeje obrovska dira, chtelo by to, aby se budto vice angazovala mesta (bohuzel jen hazi klacky pod nohy), nebo kraje (to same) a budovalo se aspon na neziskovem principu (mestske opticke datove site typu pan starosta rozhodl budiz svetlo a komunitni site typu obcanum dosla trpelivost s komerci), kdyz trh selhal a doslo k rozdeleni trhu mezi vice zaostale ADSL - hrozny fuj koax a mene zaostale CATV - normalni fuj koax. Pak by bylo UPC na odpis, protoze nema duvod investovat do FTTx kdyz ji tim na vetsine mist nikdo neohrozuje, a je to firma, firma ma za ukol vydelavat, ne investovat do smysluplnych, ale drahych projektu. Ono az bude UPC a O2 za pet let mit vsude optiku, bude drahota trvat i nadale, protoze nikdo nebude schopen postavit dalsi konkurencni sit.

aaa (2.10.2008 11:15:17)

To je ale blbost. Ze kabelovka vydelava na neschopnosti ostatnich ? Co je na tom divneho, kdyz nikdo jinej nedokaze do lokality natahnout nic slusneho,tak at vydelava. Nebo muzete zacit s budovanim vy,kdyz uz jste nasel tak slusnou diru na trhu, natahnout tam optiku a prodavat net 10/10M za 300 Kc. A aby se v tom angazovala mesta ? To je blbost nejvetsi, v nejake Horni Dolni budou mit sice metropolitni optiku, ale za ci penize ? Za NASE. Nehodlam nikomu sponzorovat net.

Jirka (3.10.2008 16:37:16)

Nejde o "sponzorovani" z mestske kasy, ale spis prave o to hazeni klacku pod nohy - pokladej si optiku, kdyz za metr vykopu musis zaplatit 400Kc vecne bremeno, za kazrou antenu na obecnim baraku platit 9000,- za rok a pod...

Alan (2.10.2008 11:21:56)

pekne ste me rozesmal s tim "za pet let mit vsude optiku". Obecne kabelovka/optika se taha jenom tam kde jsou panelaky. Napriklad v Brne je kabelovka dostupna tak pro 20% domacnosti, tomu se neda ani rikat pokryti ale tak se to prezentuje. Ve ctvrti natahnou do 5 ulic z 50 kabel a na internet si daji ze ctvrt ma pokryti vysokorychlostnim internetem.