Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > pomaly internet od 02

pomaly internet od 02

sved (6.10.2008 11:09:29)

Chci se zeptat kde hledat chybu,mam 8Mb internet od o2 a nepresahnu 4,7 Mb pri mereni,dneska sem tu mel technika a jemu to na notasu jelo vse ok,tvrdi ze linka je v poradku,zavirovany pocitac nemam a vubec nevim kde je teda chyba,zkousel sem to namerit i v nouzovem rezimu a vysledek stejny,i pri vypnuti vsech aplikací,Diky predem za nejaky tip co s tim.Sved

TTx (6.10.2008 11:45:31)

Síťová karta ? Moden ? ale přes ten se připojoval asi i ten technik ne ?

Argo (2.12.2008 19:24:24)

cece me to dela uplne to stejny taky vubec nvm co s tim je sice sem mel zavyrovanej komp ale je to znova naformatovany mam jen 2mb net od karnevalu ale i tak stahuju 300Mb 6 hodin to neni normalni dkyby ste nekdo vedel vic napiste diky

Matěj (29.12.2009 20:42:54)

Pokud se jedna o O2 tv a internet, tak internet a tv bezi po jedné lince, tzn., ze pokud mas pustenou tv, internet se zpomalí až o 3MB...

Kubat (1.1.2010 12:56:56)

Tak já mám taky ten samý problém, možná ještě trochu upgradovaný. Od O2 mám Internet Express 8Mb, ale do baráku na prý může jít rychlost maximálně 6 Mb. No, tak jsem si říkal, že to teda nějak oželím. Jenže další sranda je, že na stolním (s W XP SP3) počítači mi internet běží rychlostí cca 2 Mb a na notebooku s Vistama mi to běží sotva 600 Kb a opravdu nevím co s tím mám udělat. Nejlepší na tom všem je, že na privátě v jiném městě to jede normální poskytovanou rychlostí. Jen pro úplnost dodám, že mám modem D-link 584T

dan (2.2.2010 17:25:10)

jééé, to máte tak rychlej internet? to já platím za 8 megovou linku a měl jsem 420kb na downloadu. tak co si stěžujte? :-) věděl jsem, že jsem kousek dál od ústředny, takže ihned po zřízení linky jsem udělal změření a zjistil jsem, že to běží 420kb. když jsem zavolal na zloděje O2, tak mi bylo sděleno, že mi to dali na 512kb. takže jsem se nechal přepojit na techniky a ty mi řekli, že se to pokusí navýšit. chápete to? takže pokud bych byl obyčejný člověk, který neví jak s internetem, tak bych se asi usmíval, jak mám doma vysokorychlostní net 8Mb a vesele si brouzdám. jsou to zloději, kteří se pak vymlouvají, že rychlost není garantovaná, takže je to asi jako když byl šel do obchodu a chtěl si koupit třeba mercedes za nějakou cenu, tak by mi za tu cenu dali trabanta. taky auto ne? taky jezdí. sice s tím člověk neudělá tolik parády, ale taky se sveze. takže pokud bydlíte na místě, kde je dostupná pouze pevná linka, tak to asi znamená, že jste na opuštěném místo a to zřejmě znamená, že bude kousek dál od civilizace a tím i od O2 ústředny, tak se smiřte s tím, že je hodně pravděpodobné, že za peníze, které dáte O2 vám bude prodávat něco jiného. a jako výsměch vám k vyúčtování přiloží nabídku na O2 TV, se kterou si můžete vytřít pr..., protože na dané lince vám nepoběží, protože na O2 TV potřebujete alespoň 3Mb. je to super zlodějina.

Anonym (2.12.2008 21:58:29)

pokud máš druhý PC (notebook) nebo požádej kamaráda s notebookem ať se u tebe zastaví s zkus to s jíným PC a hned uvidíš jestli není problém ve tvém PC, ale pokud to tomu technikovi jelo tak je to dobrý a problém je někde jinde.

lezok (2.12.2008 23:08:34)

Všude naměřím 3,5MB/400-500kB/s, O2 naměří 8Mb/s/3,2MB/s, com s tím?

anonym (19.12.2008 11:41:44)

Nejsem zrovna úplny začátečník, vím jak nastavit pc, nemám v něm žádné viry atd, vše běží jak má a stejně jako jiní tady mám na 8MB internetu od O2 (mám ho z nouze, protože tady nic jiného nemáme) rychlost maximálně 2880/170 kb/s (tedy necelé 3MB). Víc prostě nedá ani doploledne nebo k ránu kdy není špička. Většinou ve špičce jsem někde okolo 2500/70. Ten download bych i přežil, ale ten up fakt ne! Chvílema se dostává na 45 a to se pak nedá dělat nic. Ani prohlížet web :-(. Předtím jsem měl 3074/512 od Radiokomunikací a běžel 24 hodin denně na nějakých 2900/480, někdy skoro těch 3074/512. Nikdy neklesl pod 2700/360!!! Škoda že tady neni :-( .

Anonym (3.12.2008 06:12:04)

kolik platis?? je to ta specialni akce za 600, popr. 500??

Anonym (3.12.2008 21:52:25)

Co ma cena spolecneho s rychlosti?, Kdyz ma objednany 8M

Anonym (3.12.2008 23:18:00)

je to rozdil... tomu ver je to otestovany na nezavislych linkach

Lukáš (19.12.2008 12:07:44)

Cože??? Co je to s prominutim za blbost???

Anonym (30.12.2009 15:29:58)

kdyz to ze zasuvky bezi technikovi vic tak je proste nekde zadrhel.

scharley (4.12.2008 10:51:16)

Některé testy očividně nestíhají. Nevím jaký test používáte, ale zkuste následující: http://www.speedtest.net/ http://www.my-speedtest.com/

Anonym (30.12.2009 10:30:56)

predpokladem, ze si technik zapojil notas primo do zasuvky ne? Nemas tam treba naky dlouhy kabel od zasuvky k modemu? Zkus nepouzivat rozbocovac (ta krabicka jak ti vydeluje kabel do modemu a kabel to telefonu) Nemas v byte vice zasuvek? Jedna je vzdy hlavni a v te by mel byt internet zapojen. Jaky pouzivas modem? Cokoli s USB nedoporucuji a cokoli pod litr nakupni ceny rovnou hod do kose. Nepouzivas na modmeu wifinu?

Zilvar (1.2.2010 07:53:58)

Dobrý den, mám Internet 8Mb+TV, domácí síť se 3PC přes WiFi z modemu ZyXel. Vše běhá, jak má. Tzn., že si TV vezme 3,1Mb a pokud si přepnete na HD kanály, vezme si TV 6Mb. O toto je menší datový tok Internetu. Že s vypnutým set-top-boxem běhá 8Mb na asi jen 5.5Mb v průměru, s tím jsem smířen, zrovna tak s úbytkem při TV. S čím se ale nesmířím je jediný zádrhel, který nemá O2 vyřešen. Tím je aglomerace připojení. Pokud se na Vaši ústřednu napíchne více odběratelů, jsem rázem také na např. 50kb v připojení při TV bez HD. To je docela problém, který je potřeba u O2 rychle řešit, neboť právě z tohoto důvodu jim odchází od smluv mnoho uživatelů. Jinak je to lepší Internet než vzduchem, tj. stabilní bez výpadků. Jen to klesání při aglomeraci je zlé. Když uvážím, že set-top-box přepočítává všechny SD programy do 1080i (HDMI kabel+Full TV), tak je to stále ta nejlepší služba u nás na vesnici. Obrázek lepší při obyčejném TV vysílání O2 TV Start jsem ještě neviděl. Uvažuji o rozšířené nabídce TV programů, i Ty máte všechny ve vysokém rozlišení. Skylink a podobní na toto nemohou zareagovat. Obraz jak víno...zilvar@iex.cz