Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ČT chce poplatek za počítač připojený k internetu

ČT chce poplatek za počítač připojený k internetu

Anonym (7.11.2008 00:00:00)

Česká televize zase vážně uvažuje, že zavede koncesionářský poplatek za počítač připojený k internetu.

ja (7.11.2008 00:54:58)

Je zde nekdo kdo by mi byl schopen vysvetlit, PROC by se meli televizni a radio poplatky platit? PLATIT za NECO co NECHCI,NEPOTREBUJI a NEPOUZIVAM? Dekuji ;)

Ve (7.11.2008 06:53:16)

Až se naučíš češtinu, možná, že ti někdo odpoví.

Pavel (7.11.2008 09:33:29)

Je to zkrátka demence, nechápu za co bychom ještě neměli platit, možná za to že si dojdu na záchod, třeba tam mám taky přípojku na net... fakt demence, at jde selá ČT do příslušných zadních partií těla. Místo aby byli rádi, že si vůbec pustím ten jejich chabej program kde se dívám na 1 program měsíčně, tak budou chtít další poplatek? Už tedka je to nějakých trapných 135 kč, který platím i když mám satelit za kterej platím 300kč a mám tam hafec programů i v HD kvalitě a kvalitnější obsah než trapná ČT. Ty maníky co tohle vymejšlí bych nakopal do kou*í a pověsil je do průvanu.

Franta (7.11.2008 17:11:07)

Jak je vlastně možný, že třeba taková nova vydělává a od lidí nic nedostává??? Přitom program mají často kvalitnější. Já se jenom musím smát jak se zvyšoval konc. poplatek na těch 135Kč a slibovali snížení reklam na polovinu :-D Ještě že mě nikdo nenutí na ten krám koukat a existuje dobrej českej zákon o stahování filmů.

gonza (7.11.2008 19:12:29)

Je to nehoráznost. Nic platit nechci, TV poplatky platím jen proto, že nechci mít problémy. 135kč za za tak mizerný obsah? Platim jeste 200kč na kabelovku, kde mám cca 30 programů včetně 3 HBO, několika hudebních, zpravodajských(CNN, BBC,..) aj. zajímavých programů. Vše v digitální kvalitě. Neni to trosku na hlavu? Jinak myslím si že ty internetové poplatky si neprosadí, protože každému normálnímu člověku dojde, že je to postavené na hlavu. Nebo bych to udělal tak, že kdo chce, tak si to zaplatí a bude se moct dívat, třeba přes login. Ale to by docela zplakali nad výdělkem.

Anonym (7.11.2008 21:06:30)

Kde maj takovou fajn kabelovku? Normálně se platí 200 jenom za HBO.

gonza (8.11.2008 11:11:33)

No mám to od UPC, kdysi ještě na analogu mi nabídli HBO za 20kč, jakožto stálému zákazníkovi :-P, pak mi několikrát vnucovali digitál o stovku dražší, když pochopili že za to platit nebudu, tak mi to nabídli za stejnou cenu jako analog. A mám ještě internet Light, dohromady platím 999kč.. Takže je to asi 230kč/měsíc za tu TV, což je v pohodě. Na ČT se nedívám, jenom kvuli večerníčku pro malou.

aaa (7.11.2008 23:47:25)

HaHaHa Ale platíš, Nově, Primě a dalším soukromým společnostem. Jen si neuvědomuješ jak. Co ti říká reklama? Kdo ji asi tak zaplatí? Myslíš si že ty reklamy na nevím co zaplatí nějakej strejček z ameriky? Milka, Vitalinea a podobný sajrajty ji už maj rozpočítanou ve svý ceně:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

zelvicka (12.11.2008 19:21:47)

mě osobně stačí to, že platím za net. Ještě platit za to, že se na zaplaceným netu můžu dívat na televizi, na kterou se osobně vůbec nedívám...fakt mazec návrh. nesouhlasím!!!!!!!

me (7.11.2008 10:34:51)

Netykame si :P Chytroline :P

Anonym (7.11.2008 18:24:49)

je to ochrana pred tim, aby byla televize zavisla na vladnouci strane a jejich pridelech takto to bude v polsku, tam se poplatky zrusi a TV bude dostavat dotace ze st. rozpoctu... tayk reseni, ale je tu problem viz prvni odstavec... takova televize muze zklouznout lehce k vladni propagande... ten net je ale dobrej ulet ...

Roman (7.11.2008 08:04:30)

Ať si Česká televize své stránky zahesluje a po zaplacení poplatku může poslat každému oprávněný přístup.

. (7.11.2008 08:53:47)

získat i jinak. Asi nikoho nepřekvapí, že je ČT jedna velká černá díra. Možná by se vedení ČT při snaze získat dodatečné finanční zdroje mnělo nejdříve zamyslet nad provozem (jak to udělá každá komerční firma) a snížit výdaje viz každodenní rozvoz zaměstnanců firemními vozidly domů (a mluvím jen o těch označených logem - nemám tušení kolik je těch neoznačených) - a pokud chcete někdo argumentovat slůvkem "benefit", musím dodat, že rozdávat může každý ze svého, ale ne z veřejných prostředků, což by mnělo platit obdobně i pro akciové společnosti s výrazným (možná nadpolovičním) podílem státu

Pet (7.11.2008 08:58:00)

To je docela dobrej nápad, já to ČT chválím. Počet počítačů připojených i internetu bych odhadl určitě přes miliardu, takže ČT může měsíčně vybrat určitě přes 100 miliard, takže její rozpočet brzo překoná rozpočet ČR. Jen aby to třeba Číňani byli ochotní platit.

Radkus (7.11.2008 17:42:25)

No jo to fakt není špatný nápad, ale ještě před tím by si ho měla ČT nechat patentovat ať jí ho nikdo neukradne. No a po zavedení bych dal vyjímku v zákonu že ČT bude odvádět daň z obratu ve výší 99,9% no a garantuju že do 10ti let jsme nejbohatším státem světa a amíci nám polezou do zadku - jen s těmi číňany bude možná trochu problém:D

villy (7.11.2008 12:01:03)

Ničemu se jedna vláda od druhé nenaučí rychleji než umění tahat z kapes lidí peníze.

nasranej (9.11.2008 02:13:50)

jj. To jsi řekl velké moudro. Taky by jsme mohli platit za to že dejcháme vzduch.

StB (9.11.2008 17:26:47)

měli by platit všichni kdo maji oči a uši..:)

Anonym (14.11.2008 15:41:29)

hlavně ty by jsi měl platit nejvíc a nehudruj

trnorep (7.11.2008 14:35:19)

Nevím proč platit za TV nebo rozhlas, stejně se na televizi nekoukám protože v ní absolutně nic není. Až za ty prachy bude v televizi něco plnohodnotného, tak ji možná zapnu a poplatek zaplatím...

Anonym (7.11.2008 16:03:38)

já jsem toho názoru, že je to pořádna blbost. jako ja jim určitě nebudu nic plati. oni chtějí platit za to že se čumím (ja osobně tu televizi nemam ani ulozenou v TV) když chtěji aby jim lidi platitili tak at hezky poustijou kvalitní streamy po netu a ne jenom ten co poustijou ted ale hezky pěkně všechny, at si koupijou další licence pro stream po netu. fakt snažijou se nabrat prachy kde by to mohlo jit. btw kolik z vas sleduje on-line ct24?

P.C. (7.11.2008 19:44:09)

To je současný trend - od každé ovce vybrat co nejvíce co nejmenších poplatků, že se jich při výběru spousta rozkutálí prostředníkům (pošta, banky, výběrčí "dluhů" atd.), to už nikoho nenapadne. Pokud je ČT veřejnoprávní, měla by chtít peníze ze státního rozpočtu jako jeden balík a neotravovat občany. A hlavně by se měli kouknout, zda jsou schopni pracovat efektivněji a ne jen natahovat ruku. A co víc, pokud někdo funguje za mé peníze, měl bych automaticky vědět, na co a jak je vynakládá.

Anonym (7.11.2008 20:59:09)

Má to jednu chybu - v tom případě se TV stává velice závislá na politicích a je zde nebezpečí, že se stane propagačním médiem vládnoucí strany. V Polsku se do tohodle experimentu pustili, tak uvidíme, co se stane.

Xspy (7.11.2008 22:54:53)

Česká televize že je nezávislá ? A slyšel jste někjdy vyjadřovat se komentátory v ČT k jedné nejmenované straně ? ... Jestli je něco ČT , tak ne rozhodně nezávislá .

Tinker (7.11.2008 20:34:36)

,,za počítač připojený k internetu'' - to je blbost! Mohli by vybírat možná tak PC co mají DVB-T kartu, ale jak dokázat že uživatel sleduje TV, když třeba DVB-T vůbec nepoužívá?! Platit za připojení k internetu poskytavateli by šlo, ale platit ještě něco gigantovi za něco, co NEMŮŽU, to mi hlava fakt nebere - jestli mají na mysli to ČT24, tak ať to přestanou vysílat (on-line). To se nakonec kůli vyhnutí se poplatkům budu muset odpojit od internetu, sundat antény a prodat TV kartu, aby na mě ČT nic neměla!

Anonym (7.11.2008 20:56:01)

Za PC s TV kartou se musí platit poplatek už teď (ať už analogovou nebo DVB-T) - a nezáleží na tom, jestli se používá nebo ne. V tomhle případě nechce-li se platit, tak vymontovat kartu z PC.

Anonym (7.11.2008 22:52:48)

:) Myslíš vysunout z USB a dát do pouzdra ? ... Na zmatené zákony zmatený přístup ..

aaa (7.11.2008 23:39:43)

... a spláchnout do ha...lu:-)))

ajzn (7.11.2008 20:57:37)

čte v dnešní době někdo ty články, nebo rovnou po přečtení chodíte nadávat do diskuze? článek: "Dnes se poplatek za počítač České televizi platí tehdy, když obsahuje televizní kartu či digitální tuner." ....

nasranej (9.11.2008 02:10:24)

Zmrdi zajedany. To je národnostní útlak. Nebo snad budou kasírovat celý svět? Což kdyby si nějaký Amík, Rusák nebo třeba Číňan pustil to jejich zasraný vysílání? Jak to že budou kasírovat jen občany ČR když zbytek světa má taky televizní karty???

Jenda Benda (7.11.2008 22:48:44)

Tak mám takový pocit, že schválením tohoto zákona by se dostala ČT včetně orgánů zodpovědných za schvalování zákonů do situace kdy by docházelo k potlačování práv skupin či jednotlivců a jejich znevýhodňování. A to tím, že by vybírali poplatek pouze od malé skupiny lidí v ČR přestože by vysílání bylo možné sledovat po celém světě. A jen tak na okraj. Jelikož má ČT počítače připojené k internetu a má k nim připojené i zobrazovací zařízení, požaduji aby mi platila za možnost prohlížení obsahu mých webových stránek.

Bluetone (7.11.2008 23:26:09)

Fakt absurdní. To nestačí jeden paušální poplatek. To jako že máme dálnice a všichni budou patit paušál za to, že je máme, i když ji nepoužíváme. Ale máme auto, tak musíte platit, co kdyby? Jak to chce někdo kontrolovat.

orel (8.11.2008 12:20:02)

Holota co se neproduktivně válí na žranicích v ČT za nám kradené"poplatky"za cenzurované programy a dnes dokonce 9 hodin o židech mi už leze krkem.Patří ke zdi.

tondach (9.11.2008 09:47:03)

Lidi všichni tady nadáváte ale vsadil bych se že kdyby to opravdu udělali tak všichni budete akorát nadávat a sedět doma u kompu nebo v hospodě . Neni jiná možnost když se vám něco nelíbí to jít říct osobně kdyby něco podobného udělali v USA nebo Francii budou ohromné protesty demonstrace atd.

Anonym (9.11.2008 13:30:02)

Ono to je těžké - tohle se normálních lidí až tak moc nedotkne, naprostá většina stejně platí za normální TV a poplatek se platí jenom jednou za celou domácnost (mě taky ne, taky mám normální TV). Ale hodně by to asi pocítily firmy.

amigo (9.11.2008 13:22:40)

No jeste mne napada, co kdyz mam pripojeni k internetu treba GPRS u ktereho se neda divat na zadne online TV?? To budu ten poplatek take platit? No ale co lide si zvolili zase tu chamrat ODS, pristi volby zase vyhraje CSSD a bude to furt dokola. Takze lidi co jste si zvolili to mate.

zjh (10.11.2008 18:57:07)

Asi sis ty dvě politické strany spletl, nebo prohodil mezi sebou.

Důchodce (9.11.2008 14:06:00)

Trochu mi to připomíná vousatý vtip:policista vyžaduje na sociálně nepříspusobivém příslušníku jistého etnika pokutu za to,že bez povolení vyrábí kořalku. Když dotyčný odpoví,že kořalku nevyrábí,tak mu policista odpoví-máš na to přístoj,tak zaplatíš pokutu. Občan zaplatí,natáhne ruce a řekne:zatkněte mne za znásilnění! Policista se v šoku zeptá-a koho jsi znásilnil? Občan odpoví-vůbec nikoho,ale mám na to přístroj!

Anonym (9.11.2008 14:07:29)

klidne at to je, ale at je na netu vsechno co v televizi...

Nargon (9.11.2008 19:06:41)

Tak nejak, pokud budou mit online vysilani ve stejne kvalite jako v televizi (nebo i lepsi, to se zlobit nebudu) tak at to klidne vybiraj. Ten shit s rozlisenim 320x240 je dobrej tak do toho okenka na webu. Ale plnohodnotne sledovani televize to neni. Az to tam daji v PAL kvalite (tj nejakych 768x576) tak teprve by meli pravo na vybirani nejakych poplatku. Sice to rozliseni neni nejvyssi, ale kdyz se to roztahne na celou obrazovku tak uz se to da pouzit a sledovat tv.

Martin (9.11.2008 18:15:00)

Ať jdou někam vysílat nic neuměj a akorát by chtěli mít příjem, č***ci!

Anonym (9.11.2008 19:35:03)

Už by bylo konečně vhodné prohlásit vysílání ČT za veřejnou službu hrazenou z příjmů státu a neobtěžovat miliony občanů - kteří utvářejí příjem státu formou platby daní - naprosto neproduktivním a zbytečně drahým přímým výběrem koncesionářských poplatků. Co kdybychom byli jedněmi z prvních v Evropě kteří prolomí barieru HLOUPOSTI a začnou dělat všechno komfortním a snadným způsobem !

Jirka (9.11.2008 22:07:44)

Management ČT je banda vyděračů. Neprosím se ČT o nějaké patlanice na internetu. To je jejich problém, že si to tam volně dávají. K tomu, abych čuměl na rozpatlanou televizi internet opravdu, ehm, ale opravdu nepotřebuji. Ať si to tedy zaplatí ten, kdo se chce dívat a není to volně, když jim to tak vadí. Zajímalo by mne, jak to budou ČT platit ostatní miliony lidí na celém světě. A to to budou chtít i po firmách s připojením na internet? To si myslí, že lidi v práci nedělají nic jiného, než koukají na televizi?

Lamak (10.11.2008 19:18:43)

CT je zrala pro privatizaci,nase mala zeme nepotrebuje tolik verejnopravnich medii.Proto rikam prodejte CT spolu s radiem do soukromych rukou a je po problemu

modesmith (10.11.2008 21:35:00)

ceska televize by s timto mohla jit uprimne do p****e ,platime za televizi a ted este televize na netu !urva

j+ (11.11.2008 20:32:25)

Já jim na jejich TV doopravdy kašlu,platím jeden poplatek za televizi a počítač jim doopravdy platit nebudu.......jsou to chudáci a nevěděj kde dál hrabat,při jejich produkci celovečerních tanečních a podobnejch hovadin se nedivím mizerný sledovanosti,myslím,že narazej.....

nonferatus (11.11.2008 20:45:29)

v tomhle čechistánu za chvíli budu platit i za to, že ho mám. Neboť ho evidentně mám mimo jiné i za účelem vykonávání potřeby a to NEJEN DOMA, kde za odpad platím, ale mám tu drzost být schopen vykonat onu potřebu i jinde, kde tedy zaplaceno NEMÁM! (brrr - příšerná drzost) Co na tom, že na veřejných wc platí provozovatel, v hospodě majitel, ve vlaku dráhy.... travička a stromečky si snad nestěžují (nebudu-li chodit měsíc na stejné místo .-)) Nejspradlivější prostě bude platit za samotnou schopnost močit.

nonferatus (11.11.2008 20:54:07)

kdo se mnou souhlasí ať dá odpověď tři hvězdičky ***

Michal (27.8.2014 15:10:44)

Ja třeba nechapu proč za to platime 135kč když, vubec nedavaj nic dobreho same stare filmy a dvbt vam za to nedaji a jen berou i když se na čt nedivate.Ten poplatek by se mněl dělit mezi čt,primou a novou podle sledovanosti programu,aby z toho čt neprofitovala. omlouvam se za připadne chyby jsem dislektik a disgrafik