Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Blíží se soumrak televize?

Blíží se soumrak televize?

Anonym (18.11.2008 00:00:00)

Na poli televizního vysílání bylo poslední dobou opět rušno: ať jde již o digitalizaci nebo koncesionářské poplatky. Má však televizní vysílání vůbec ještě nějakou perspektivu?

Honza (18.11.2008 00:08:44)

pokud tu kravinu v podobe tech poplatku zavedou, tak okamzite dam cestny prohlaseni, ze jejich TV na netu nesleduju (coz je pravda) a ten poplatek proste platit nebudu. Buh nas ochranuj, aby se ten poplatek "nezakomponoval" do pripojky k internetu a neplatili jsme ho rovnou ISP.

Anonym (18.11.2008 07:29:11)

Tady v téhle republice je možné úplně všechno. Mě jen děsí nenažranost české televize, jež by měla být nestrannou veřejnoprávní. To co se děje poslední dobou (zaujatí moderátoři, reklam až hanba, atd) nezasluhuje ani těch 130 korun, co už ted strhávají každý měsíc od každé domácnosti.

Radkus (18.11.2008 17:06:13)

Tohle se tady již řešilo asi před týdnem. Že je to stupidita a do nebe volající zlodějina, musí být jasné každému kdo má inteligenci alespoň na takové úrovni, že dokáže reagovat na světlo a nekaká si při tom do trenek...

Anonym (19.11.2008 05:35:11)

kdo by si to byl pomyslel pred 30 lety, ze se bude prodavat voda balena v plastu za tezky prachy (litr klidne 10 Kc !) kdo by si to byl pomyslel pred 15 lety, ze se bude platit vypalne za kazdou kartu do fotaku? Za 8GB v hodnote 300 Kc se dnes odvadi Aut. popl. 96 Kc! Kdo by si byl pomyslel pred par lety, ze si lide budou DOBROVOLNE pod kuzi davat sledovaci cipy, podle kterych je mozne je pres satelit sledovat?

Name (19.11.2008 11:34:13)

Máš přijímač, tak plať :-) že se na TV nedíváš je dle zákona uplně jedno. Naštěstí platíš 1 poplatek za domácnost, takže jestli máš 10 TV a 20 PC s internetem a 30 mobilů, tak platíš v rodině pouze 1 poplatek. Byl bych pro zavedení poplatku plošně na osobu ev. domácnost dejme tomu 50Kč (slibuji si od toho vyšší příjem, než ze současného "povinného" poplatku, který platí každá 10. rodina [odhad]) krom sociálních výjimek a nazdar bazar, žádné spory.

Martin (18.11.2008 17:19:15)

Už nevím, kde jsem četl, že to ČT s těmi poplatky tak vůbec nemyslela, ale že to bylo všechno dezinterpretováno a jednotlivé tiskové agentury od sebe opisovaly "blábol", který si ani neověřily. Na druhou stranu něco na tom asi bude, protože jakási pomazaná hlava z ČT prohlásila, že je strašný omyl chápat poplatky vzhledem k vysílání, protože polatky se podle zákona platí za přijímač. Tedy jestli můj počítač je schopen přijímat vysílání ČT, tím pádem je to přijímač a já musím poplatek zaplatit. V současné době se poplatek za počítač musí zaplatit, pokud je k němu připojena televizní karta a to se ČT zřejmě jeví jako neúplné dodržení zákona. Abych to tedy shrnul, zákon je formulován tak nešťastně, že ČT má v podstatě pravdu na své straně, je proto nutné upravit zákon, aby k těmto absurditám nemohlo docházet.

Foxik (20.11.2008 12:02:01)

Ohledně těch ososbních reklam - napadá mě analogie s filmem Minority Report. A propós: sci-fi neexistuje, je jen časový úsek, který musí uplynout, než se vše stane skutečností. Viz Orwell 1984 a to, co se ve jménu Patriot Act a boje proti te.ro.ri.sm.u děje nejen v USA, ale také u nás...