Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Technologie U3 má budoucnost

Technologie U3 má budoucnost

Anonym (15.1.2009 00:00:00)

Ne, U3 není název revivalové hudební skupiny, jde o pokročilou technologii určenou pro přenos programů, her a utilit na flash disku bez nutnosti instalovat aplikace na počítači. Vše podstatné máte vždy s sebou a můžete tak své oblíbené programy spouštět rovnou z flash disku.

xDx (15.1.2009 06:21:40)

U3 a to je technologie ? jakej je rozdil mezi klasickou FLASH na ktere U3 neni a mam na ni normalne naistalovane aplikace ktere pouzivam?? V cem je to kouzlo U3 ? Nejak mi to unika kde je ten rozdil krom nejaky aplikace...

Jan (15.1.2009 07:16:44)

No a SW technologie neznáš? Já jo.

Standa (15.1.2009 11:35:10)

no jediny rozdil co jsem pozoroval je ze si to do systray prida vlasni panel "Start" coz je sice na jednu stranu pekne, ale treba u nas na univerzite si to ani neskrklo bo to bylo zakazne, takze to zase takova vyhoda neni.

elda (17.1.2009 12:32:23)

Programy si při instalaci na jakykoliv disk či externí fleshku do win registru a systémových složek na spouštěcím disku ukladaji informace a soubory ktere pak múžou potřebovat. Po přenosu flashky na jiné PC jim pak mohou scházet a nespustí se.

Jenda (15.1.2009 14:06:02)

Mam U3 disk 4gb právě od SanDisku ve verzi titan. Není extra miniaturní, ale je odolná a bytelná, a i přesto není těžká. USB konektor má vysunovací. Nosím jí na klíči jako normální přívěsek. Technologii U3 jsem zrušil hned jak jsem ji zakoupil, přišlo mi to jako zbytečné a po připojení ve Windows mě to otravovalo zbytečnými dotazy. Jediný program, který vám může chybět, u kterého můžete mít vlastní nastavrní je webový prohlížeč, tuto funkci plní Firefox portable. Prohlížeč fotek a ostatní je snad už dnes na každém PC. Navíc používam jako hlavní OS linux, takže mi to je zbytečé. Příjemně překvapí rychlost disku, která je myslím 16mb/s čtení a 12mb/s zápis. Sice již existují rychlejší, ale tato rychlost je stále vysoko nad průměrem.

Jindra (15.1.2009 15:54:56)

U3 jsem měl jen na jedné flešce a byl to hroznej opruz, šlo to brzo pryč. Neustálý spouštění aplikace a dotazy při každým zasunutí flešky. Mám ale pár programů ve verzi portable a ty normálně jedou i bez instalace přímo z flešky. Ale např. Nero portable funguje jen na některých počítačích a na jiných se vůbec nespustí, nereaguje nijak.

denizz (17.1.2009 03:18:20)

Jám mám s touhle řadou disků (Sandisk Cruzer)taky dobrou zkušenost a je pravda, že ne vždy jsou aplikace instalované přes U3 potřebné, ale oceňuju tu možnost, protože ne všechny pc na které se dostanu mají potřebný sw, takže tohle je varianta bez stahování a instalace. Zajímavý je, že se nám podařilo disk vyprat (60 min na 40C) a po vysušení v klidu šlape dál (zatím 3 týdny).

Kocour (17.1.2009 11:07:27)

Autor objevil nový kontinent, tuším Ameriku. Kde je pro objektivitu článku uvedena konkurence? U3 je z možností pro flash ta nejhorší. Kde je třeba Lupo Pen Suite, PortableApps nebo winPenPack? Každý z jmenovaných je promakanější, jde lehce konfigurovat a programů má co si kdo žádá. Tady na DSL se člověk opravdu pobaví, odborníci na slovo vzatí. Michal Hardyn má jako negativum pro netbooky Windows XP a nutnost instalace programů (to je jeden z největších blábolů co znám) a tady je někdo nadšen z jednoho softwaru tak, že se neobtěžuje omrknout konkurenci. Jen tak pro informaci, lze již nainstalovat U3 na všechny flash disky, nebo stále jen na ty, co to podporují? Protože výše zmíněné, lze instalovat všude a mají víc možností. Proč si připlácet za U, když to jde jinak a lépe?

vesa (18.7.2009 19:33:59)

Více o U3 , naleznete na http://vesa.zaridi.to a to přesně na http://vesa.zaridi.to/u3_aplikace.html , jsou tam odkazy na programy , vysvětlivky a podobné.

Anonym (31.1.2010 13:03:47)

U3 je úchylná technologie odsouzená k pozvolnému zániku. Kdo má rozum v hlavě podobné úchylné programy nepoužívá, portable věcičky jsou daleko lepší a zadarmo.