Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rapidshare má problémy

Rapidshare má problémy

Anonym (23.1.2009 00:00:00)

Služba pro sdílení souborů Rapidshare.com má problémy, ale nejde o mnohokrát omílané problémy s legislativou, morálností sdílení a dalších podobných témat, ale o problémy mnohem prozaičtější a to hardwarové.

Pavel (23.1.2009 09:49:40)

Prosím, morálku zde vynechte. Tedy v případě audiovyzuálních děl! Dle platných zákonů ČR je možné veřejně publikovaná díla (hudba/film).. stahovat pro svou osobní potřebu. Proto jsou také vybírány tzv. náhradní autorské odměny, tedy výpalné. Přečinu se dopustil ten, kdo to tam nahrál..když už. Toto je také důvod velkého rozmachu služby rapidshare..ale i dalších v ČR. Sám mám premium účet několik týdnů..a je to výborná věc. Takže stohování hudby a filmů z rapidshare bude morální minimálně do té doby, dokud bude považováno za morální plošné trestání všech bez rozdílu..kteří kupují jaké koli datová úložiště..a to jsme dnes už vlastně všichni...

Anonym (23.1.2009 10:25:58)

já platil za FlashDisk autorský poplatek 98 Kč + DPH (vpodstatě 1/3 ceny), síla co?

Pavel (23.1.2009 10:40:32)

Koupil sem partnerce 8Gb fleshku, 4Gb kartu do MP3..ona sobě foťák s 2Gb kartou..k tomu nějaký přenosný HDD, disk v novém notebooku a co já vím co všecko..jsou to stovky korun.to bych byl blázen..abych nic nesthaoval..přece nebudu platit dvakrát..když je taková právní úprava. Jsou ale v EU i země, kde se nesmí takto stahovat, ale také se tam neplatí žádné autorské odměny z médií!! Jsou to dvě možné úpravy v EU. Je také několik zemí..tuším snad 3..jedna je Malta..další nevím..kde se stahovat smí jako v ČR a odměny z médií se taky neplatí ((-: Ale to už ponměkud nemorální vůči autorům je..

Anonym (23.1.2009 13:28:13)

Mám 8Gb mp4 přehrávač za cca 300kč (ebay.com) spousta lidí okolo mě má vysokokapacitní flashdisky a přehrávače, za cennu která je zlomkem v ČR. Prostě si to obědnáte z Čínské lidové republiky, a neplatíte dph, clo, ani autorské poplatky (a navíc je tam k senání kotel oem výrobků s cennou tak výhodnou, že zapomenete že je to čínkej šunt na půl roku, za půl roku si prostě koupíte další a pořád se to vyplatí) takže v tomhe OSU je*u... A ten rapidshare je můj nejoblíbenější server (co maj všichni s těma torrentama?) mám PA a na svým adsl 2mbit (papírově 8 ale to je na samostatnej článek) od O2 si stáhnu s trochou trpělivosti cokoli (ryhchlost kolem 200kb/s) a výpadky prakticky neznám (opravdu jen vyjímečně a max na pár hodin) jen mě štvě, že kvůly omezení musím používat flashget, abych se otevřením několika vláken (o což výc zatěžuji rs.com) dostal na onu rychlost 200kb/s.

tomas (23.1.2009 15:27:37)

Sice je to asi offtopic, ale jen upozornuji, ze rapidshare bere segmentove stahovani spatne. Teda aspon ja mam zkusenost, ze kdyz jsem stahoval 100MB pomoci tri segmentu, tak se mi to zapocitalo jako 300MB. Tak si to ohlidejte, abyste zbytecne neztracel data :) Mozna se pletu, mozna je to spraveno, ale mi to pred tydnem jeste delalo -> Ubuntu 7.10 + DownThemAll.

BEdas (23.1.2009 18:25:52)

já používám taky flashget a stahuju 3 soubory současně a každý dělený na 3 segmenty. Celkově mám tedy 9 připojení k rs.com a rozhodně se mě traffic nenásobí devíti

a (16.2.2009 08:09:19)

Perfektní stránka s účty na rapidshare zdarma http://rapidsharezadarmo.okamzite.eu/

Kossik (16.2.2009 10:40:26)

Já v ubuntu používám flashgot + kget, který využívá uložených cookies v prohlížeči a tak soubory stahuje přes premium. Data mam započítané v pořádku. Ve Win jinak flashget a ten funguje taky bez problémů.

Anonym (24.1.2009 04:39:54)

az nato ze vetsina tehle veci z ebaye je fake a ma jen polovicni nebo ctvrtinovou kapacitu a pak ztratite data :-)) http://china.xf.cz

BurningSoul (23.1.2009 12:02:03)

Problém neregistruji, pouze ve večerních hodinách nestahuji plnou rychlostí 1.2 MB/s, ale pouze 500-800 kb/s. Jinak souzhlasím s downloadem, dokud budu musetplatit výpalné za svoje soukromé fotky, videa a kdo ví co, tak budu i tahat audiovizuální díla. Ale je to stále dokolečka..důvod proč lidi pirátí, je jedině cena, u software ti vychovanější stáhnou plnou verzi hry apod. jako demo a pokud se jim líbí, koupí si originálku...

Had (23.1.2009 21:52:12)

Hm, souhlasim, v podstate mame predplaceno, ale k ty cene - ukazkovy priklad jsou treba DVD k casopisum - prijdu takhle do prace a vidim u kolegy na stole DVD z casopisu, kde je film co se mi libi, ale me NENAPADNE "asi si pujcim to DVD a prepalim si ho", ale "skocim si pres ulici to trafiky a koupim si tio taky", i tohle je cesta...

HonzaH (24.1.2009 22:30:11)

Dobrý den, můžete to nějak konkretizovat ? Já s RS problém nemám vůbec žádný. Pokud stahujete 1 soubor, může být rychlost DL kolísavá v závislosti na využití jediného RS serveru. Pokud stahujete například 4 soubory najednou, jedete přes RS plnou rychlostí, co Vám linka dovolí. Pokud to tak není, je problém u Vašeho ISP. Znám jednoho, co dal do své sítě restrikce, že se téměř z RS nedalo stahovat. Okamžitě jsem od něho odešel.

Jerry (25.1.2009 22:08:18)

Teď je prý nějaká podobná služba na http://www.share-rapid.com/ a taky tam jdou sdílet soubory a tak a mělo by jim to jít v pohodě:) Možná jsou to ti samí :D

Blook,mer (25.1.2009 22:25:04)

Mě rapid bohužel nejede mam sdilenou IP adresu a tak tam věčně stahovat nemužu škoda no

Johny (1.2.2009 15:47:38)

Vzkaz autorovi: Pokud umíte číst na stránkách "nejmenovaného" přeprodejce premium účtů, jedná se o zprávu 1 ROK starou. Nikoliv z ledna 2009 jak uvádíte, ale z ledna 2008. - Kde udělali soudruzi z NDR chybu? :-)))

anonym (21.2.2009 09:03:17)

Stahovat z rapidshare zcela zdarma navíc jako premium uživatel a tudíž s neomezenou rychlostí můžete díky premium účtům zadarmo které najdete zde http://rapidshare-premium.okamzite.eu/

Anonym (21.2.2009 12:02:46)

Přijde mi to jako špatné manažerské rozhodnutí. Mám nějaké statistiky provozu, mám zhruba povědomí o hranicích svého hw. Kde je problém? Když vidím že se provoz zvýší přes nějakou mes tak posílím. A nenechám problémy eskalovat až do takových mezí.

ladin (9.4.2009 17:55:47)

Teď mi rapid nejde, tak googlim a narazil jsem na clanek :) Rano v praci sel asi 4minuty a pak dost. Ted kdyz jsem prisel dom tak valil minutu a taky to upadlo. Mam premium... Samotnej web jde, ale jednotlive linky na archivy ne... Zvlastni ale jednou za cas se to stane...