Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Hrozí masivní výpadek internetu a vybrakovaná konta

Hrozí masivní výpadek internetu a vybrakovaná konta

Anonym (27.3.2009 00:00:00)

Nová varianta červa Conficker chystá velký útok. Česká média prorokují vykradené pevné disky i padající internet. A ochrana prý neexistuje. Ale no tak...

Honza (27.3.2009 00:28:58)

Sladky Linux ;) :-P

Anonym (27.3.2009 10:11:06)

Jo jo, souhlasím s Tebou :-) Prý "neexistuje obrana" :-D přitom nainstalovat třeba Ubuntu je otázka necelé hodiny :-) (moje Gentoo sice trvalo o nekolik dni dele :-D ale to je detail)

Anonym (27.3.2009 10:57:24)

To s tebou nesouhlasim, instalace Ubuntu je otazka 20 minut! ;-)

BIT (27.3.2009 12:09:53)

On psal "NECELA HODINA" a dvacet minut myslim spada do NE CELE (necele) hodiny, takze nezbyva nez souhlasit s nim a nesouhlasit s tebou ;-)

y2k (27.3.2009 19:12:21)

Nemám nic proti Linuxu a mám jej dokonce hodně rád, ale tato debata je snad o Woknech, tak prosím táhněte s kecama o Linuxu do ......... (autocenzůra)...

Marek (28.3.2009 14:00:56)

Pane chytry, pokud jste to nepostrehl, debata je hlavne o tom, jak ochranit svuj pocitac pred tim svinstvem, co se cpe do systemu Windows. Proto je tato diskuze i do jiste miry o Linuxu, protoze ten tuto ochranu splnuje a resi maximalne ;-)

nocomment (2.4.2009 12:48:21)

nekdo proste potrebuje vidle cubase,ableton a dalsi asio mody zvukovky studiovy je to hodne prace nakopovat specialni hardware na linux ale samozrejme to de ale nekteri lidi na to cas nemaj tak mi dejte pokoj s ubuntu a podobne pulku veci tam proste nepustim co bych potreboval uz sem si to 1000X zjistoval

Anonym (2.4.2009 22:49:22)

Ale vzdyt ableton a cubase jedou na macu. A ten pokud vim ma zaklad v kernelu z BSD. Jede na tom spousta velkych nahravacich studii.

Marek (30.3.2009 10:06:54)

víš co se mi osvědčilo zrovna teď při odchytávání nějaké té havěti (conficker to naštěstí nebyl)? nabootovat z usb slax a projet wokna avirou. usvědčilo to i trojany, který avg i avast nechaly být. http://www.slax.org/ http://www.slax.org/modules.php?action=detail&id=410 a pod woknama hodně pomůže autoruns http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/bb963902(en-us).aspx

BIT (27.3.2009 10:42:59)

Wow, Linux, paráda, zlatá loď.... až mi pod ním rozchodíš Lotus Notes nebo SAP a pofrčí v tom kvalitně a bez problémů CAD programy, dej mi vědět a taky na něj přejdu

Trident (28.3.2009 10:28:24)

Jinak pan je zrejme mirne lenivy a spatne informovany o svych aplikacich, nebot jiz dve leta zpatky existuje nativni klient Lotus Notes pro linux. Co se serverove casti tyce tak bych zagooglil. IBM silne podporuje linux. Co je to pro vas SAP? Nema snad i moznost webovych rozhrani? Tedy platforme nezavislych. SAP je docela obecny pojem. Mimochodem SAP nejenze na linuxu bezi uz pomerne dlouho, take bezi i na ibmackych mainframech. AutoCAD bohuzel nativne neni, ale da se spustit pod wine. Nemam problem rozchodit vam nejake uvedene aplikace at jiz v emulaci windowsiho API nebo nativni. Neni problem se dohodnout na nejake rozumne cene.

Anonym (28.3.2009 15:42:49)

Pan u toho SAPu asi myslel naky konkretni produktu u ktereho je pomerne nakladne kupovat novou verzi ci predelavku na jiny OS

Nicky (27.3.2009 12:09:57)

jojo s jabkem asi taky nenastane v tomto problem :)

Jirka (27.3.2009 00:52:43)

Mám dotaz. Jak se bránit napadení při nové instalaci WinXP? Mám instalační CD se SP2 a SP3 na jiném CD. Po instalaci ale budu muset PC připojit do sítě, aby mohly proběhnout další aktualizace. Může být mezi tím počítač napaden? Lze někde stáhnout balíček nejnovějších aktualizací? Myslím tím na jiném PC a přes CD nainstalovat před připojením nového PC do sítě? Děkuji za odpověď, Jirka.

petr ci pavel (27.3.2009 07:09:35)

já tedy nevím, školy nemám, ale nestačilo by vypnout službu Server, když červ ke svému šíření využívá díru v této službě?

Anonym (27.3.2009 10:13:51)

Záleží na tom, co na té službě závisí... Googlil jsem, mezi prvními výsledky byla informace, že ta služba zprostředkuje sdílení v síti... Přičemž mi není jasné, jak by přes sdílení v síti mohl nějaký program vypínat aktualizace apod. Zní mi to jako kdyby Microsoft zrovna vydal nějakou opravu a aby uklidnil lidi tak vydal zprávu že ta oprava to řeší

Neasi (28.3.2009 15:34:04)

Omg, samozrejme ze prez zdileni nevypne aktualizace.. Jedine co udela je ze vyuzije chybu ve zdileni, nahraje se na hostitelsky pocitac, ziska prava roota a pak si se systemem udela co se mu zachce, Aspon typ A, mozna B++.

Anonym (27.3.2009 10:16:44)

To těžko, dokud se nepřipojíš na nějakou stránku. ze které by to mohlo přijít, tak se do toho stroje nemůže nic dostat. K těm aktualizacím - vím, že existuje jakýsi Roll-up, ale nevím, jestli není určen jen pro nelegální windows (windows už několik let skoro nepoužívám, takže to nevím jistě).

Jirka (27.3.2009 16:26:52)

Pokud by to mohlo přijít jen z nějaké stránky, tak je to v pohodě. Já jsem si jen vzpomněl na rok 2002 (tuším), kdy se šířili červy Sasser a Blaster. Tam stačilo připojit nezabezpečený počítač modemem k ISP a ani se numusela otvírat žadná stránka a byla jistota, že to chytnete. :-/

Petr (27.3.2009 19:11:54)

Zkusil bych na jinem pc (napr. v praci, u kamarada...) vytvorit instalacni dvd s Win ktere by obsahovalo i stazene Service Packy a nejdulezitejsi aktualizace. Presny postup mi ted z hlavy nikdo nevymlati ani omylem :) ale pokud umite pouzivat vyhledavac, urcite na to prijdete, popr. se zeptejte na primo na MS diskuznim foru. Hodne zdaru.

Anonym (28.3.2009 08:55:12)

Pri variante Conficker B++ mám potvrdené šírenie po sieti aj po nainštalovaní všetkých potrebných aktualizácií, takže využíva zrejme inú techniku... Conficker je v podstate podobný červom ako Sasser a Blaster, pokiaľ nedodržíte aj v článku spomínané spôsoby ochrany bez akejkoľvek aktivity môžete byť po pripojení vášho PC na internet infikovaný.

Pochybovač (30.3.2009 10:08:51)

I kdyby tvůrce červa byl stále ten stejný člověk (skupina), pochybuji že by mu zůstalo to stejné "základní" jméno při změně způsobu šíření.

ALKARA (31.3.2009 19:25:32)

Dobrý den, přečetla jsem si Váš článek a chtěla jsem podle toho zabezpečit svůj PC a nelze mi splnit už první krok - systém nemůže najít gpedit.msc a překlep tam určitě nemám. V čem může být problém? -------- Oldřich Klimánek, DSL.cz Odpověď: Dobrý den, nemáte Windows XP Pro. Zapomněl jsem to v článku zdůraznit. Postupujte proto podle pokynů, které jsou uvedeny v článku Microsoftu, na který odkazuju. http://support.microsoft.com/kb/953252/ Zdraví O.K.

Bafometh (10.4.2009 00:22:53)

Nevím, proč někdo se snaží mluvit o antivirových programech jako o nepostradatelném softwaru pro PC.... rada jak se uchránit virům není. Anti.Soft není ŽÁDNÝ řešení pro člověka, který chce ze svýho PC vytáhnout alespoň 80% výkonu!!! Antivir nejenom brzdí pc ale také internet... Jediná skutečná pomoc je -- Zálohovat, zálohovat a zálohovat!!! když si budete průbžně zálohovat zásadní data (dokumenty, tabulky, obrázky, videa,...) na DVD tak to zabere max. 30 minut.. Když mluvím o zálohování, tak tím nemám a mysli pochybný ,, Centrum zálohování,, integrovaném ve Vistách. Mám na mysli zazálohovat poze systém bez žádných programů a průbžně ,,kopírovat,, důležitá data na nějaké medium... Tohle je jediná skutečná ochrana před virama!!! Mluím ze zkušenosti s antivirem Avast, který mi přišel jako dobrý zhruba 3 dny, než začal hlásit a furt otravoval a sathoval další a další aktualizace a když už stahnul po 3 za den nějakou aktualizaci a na 5 minut skoro úplně omezil PC tak jsem přešel na nod32, přes který se mi 5x za dva týdny dostaL do pc trojský kůň!!! Obnova ze záložního DVD mi trvá cca 10-30 minut a zkopírování dat z5 na své místo trvá podle jaký je to množství dat.... ale instalace systému trvá 3hodiny (MS-Vista) 2hodiny 28minut (MS WinXP) + servicepacky.... A když vám pc napadne nějaký vir tak vám bude k ičemu premiová verze Avastu nebo něčeho jinýho.... prostě budete muset instalovat, instalovat, a instalovat :-P Tak nevim co je lepší--- jendou tejdně obnovit systém a nebo jednou za 3tejd ny celý pc znovu instalovat.... to je na každým kdo si vybere jakou cestu.... Lidem co na PC jenom zapnou ICQ a kouknou se na maily tak ať si mají anitviry, ale lidi co s PC chtějí dělat něco ,,užitečného,, tak by o antivirovém programu neměly ani přemejlet, natož ho instalovat!!!! A teď mě sežerte :-P Ave Satan 666

Da Vinci (13.4.2009 12:48:02)

Tak z tohoto příspěvku je vidět, jaký přístup mají lidé nejen k sobě, ale zejména k ostatním. Pokud pominu, že jste Bafomethe v problematice virů a spamu zcela mimo mísu, tak svým přistupem ohružujete nejen sebe, ale zejména ostatní tím, že ze svého PC děláte smetiště. Budiž Vám útěchou, že jste to smetiště nezaložil Vy, ale Microsoft. Jinak proti tvrzení , že je to každého věc nelze namítat vůbec nic, ale nedivte se, až přijde doba, kdy Váš poskytovatel internetu automaticky odpojí Vaše služby v okamžiku, kdy si "zabordelizujete" své PC. A to lze bez problému do půl hodinky po instalaci Win. Samozřejmě ironicky řečeno - gratuluji, pokud byl Váš text myšlen vážně.

Berix (14.4.2009 21:05:32)

... Oba uvedené postupy musíte však provést na všech počítačích ve vaší vnitřní síti. Jestliže jeden z nich bude infikován třeba přes USB klíčenku, hrozí riziko infikování i dalších počítačů, kterou jsou ošetřeny jak záplatou, tak i mají zakázanou funkci automatického spouštění. .... domníval jsem se, že ta záplata je na to, aby se virus po síti nešířil. Pokud se po síti šíří i když je tam ta záplata, tak potom nechápu, na co ta záplata je. Já tomu teda moc nerozumím, ale připadá mi, že tvůrci těch virů pro Windows nemusí být ani nějak zvlášť kreativní lidé, jelikož princip průniku do systému se již několik let nijak výrazně nemění. Po odeslání speciálně pokaženého paketu dojde narušení funkce hostitelského procesu svchost.exe, který buď padne na ústa, nebo se rozjede v nekonečné smyčce, nebo tak nějak nestandardně zareaguje. Mezitím si virus propašuje do systému prakticky cokoliv chce. Po provedení restartu se rozjede již jako systémový proces, chráněn pře zoufalými pokusy nešťastných uživatelů o jeho likvidaci. Ale tento Conficker, ten je fakt dobrej, ten toho umí hodně. Třeba na XPčkách umí (nezkoumal jsem všechny mutace) zablokovat volbu zobrazovat skryté soubory a složky v průzkumníkovi při volbě nástroje/ možnosti složky/ zobrazení a to tak, že volbu sice prokliknete, a systém se tváří, jako že je zobrazuje, ale ve skutečnosti nezobrazí nic a při opětovné volbě této nabídky zjistíte, že nastavení zobrazování skrytých souborů a složek neproběhlo (mimochodem nevíte náhodou někdo, jak se to dá jednoduše opravit, aby to fungovalo jak má?). Na těch fleškách, USB discích, magnetických kartách a kdoví kam ještě leze si zkontrolujte, jestli tam náhodou nemáte soubor autorun (autorun.inf) (zpravidla bývá jen na CD) a taky adresář RECYCLER nebo něco podobného. Samozřejmě že při prohlížení musíte mít zapnuty všechny volby zobrazování skrytých, systémových a chráněných souborů, jinak ho neuvidíte. Pokud tam obojí máte, tak to zkuste vymazat. Občas to ale jde dost ztuha, někdy to nejde vůbec a neporadí si s tím ani antiviráky, které to sice detekují ale nejsou schopny s tím nic udělat. Přeji hodně zábavy s kamarádem Confickrem

Worry (22.4.2009 15:26:08)

Já mám AVG a ESETa ( smart security ) projíždím systém obojím a ESET sice detekuje infiltrace, ale nic s tím neudělá, ani ty programy jako Windows Malware removal tool a podobný mi nepomohli můj Conficker si tu zvesela lebedí přímo napíchlej na Woknech a já můžu jen sledovat naštěstí nic nedělá ( zatim ) připravuje se na budoucí možný útok jak mi bylo vysvětleno výkon mého PC tak může využít téměř kdykoliv k čemukoliv může mě využít k rozesílání spamů apod... Jak někteří radí stáhnou si ze stránek www.mcafee.com McAfee avert labs stinger nebo aktualizace z webu Microsoftu tak mě to prostě nejde Conficker to blokuje vysvočí jen Acces Denied a nic když jsem si přinesl ten McAfee na flešce z jinýho PC a dal program do PC, stačilo na něj kliknout a Conficker ( kdo jinej, že ? ) vyhodil okamžitě hlášku: Stinger maybe infected, cannot continue takže já nevím, ale jediný řešení vidím buď ve Win reinstall a když se tam dostane znovu tak asi jedině formát disku...bohužel musím říct, že jsem nic "inteligentnějšího" neviděl, stačí když se ho pokusím smazat a hned se "obnoví" všechny soubory vytvoří do minuty znovu a infikuje další a další soubory má už obludných 8GB, naštěstí se mi soubory podařilo přeléčit takže jsem je zachránil ( ne všechny ), ale ve Windowsech si lebedí pořád a pořád.ESET taky nenapíše nic jinýho u úrovně ohrožení než kritická....prostě Conficker...