Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Datové schránky: nová dimenze komunikace s úřady

Datové schránky: nová dimenze komunikace s úřady

Anonym (19.5.2009 00:00:00)

Od 1. 7. 2009 vejde v platnost zákon 300/2008 o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. Ten definuje základní rámec pro datové schránky, které v budoucnu budou využívat ke komunikaci nejen úřady a instituce mezi sebou, ale také ve směru k podnikatelským subjektům a řadovým občanům. Co nám datové schránky přinesou v praxi?

uhu (19.5.2009 14:49:47)

jenom mě není jasné, jak to teda bude s dokumenty staženými přímo ze stránek úřadů. Příkl: stáhnu si žádost (pdf), vyplním jí a odešlu přes datovou schránku úřadu (podpis nahrazuje certifikovaná dat. schránka). Nebo stáhnu žádost, vyplním ji, vytisknu, odnesu na CZ Point, tam jí odborně naskenují (do pdf) a v příloze odešlu z datové schránky? Já vím, je to pitomost, ale kdo ví......

Jarek (19.5.2009 19:34:37)

Protože žijeme v České republice, tak bude nutné chodit na poštu, kde dokument chytrý pošťák bude umět naskenovat. To už by to bylo v té elektronické komunikaci moc jednoduché, kdyby se její část neuskutečňovala pěšky.

Amare (23.5.2009 15:39:53)

Pak je to tedy celé opět k ničemu

P.C. (20.5.2009 12:59:52)

Trochu mi není jasné, proč musí mít fyzická osoba podnikatel svou schránku a nestačí ta pro normální fyzickou osobu... To jen přispěje k tomu, že mnoho lidí bude své zprávy úřadům zasílat z nesprávné schránky a ty pak budou mít po ruce dobrou výmluvu

Connolly (20.5.2009 13:22:49)

Česká pošta očekává kvůli zavedení datových schránek propad ročně o 800 milionů Kč. To ale bude stát kompenzovat tím, že úřady za odesílané písemnosti elektronickou cestou zaplatí od cca deseti do osmnácti korun... ... Pro poštu je toto naopak velmi výhodné, dostané za každý "mail" 18Kč ( deset to rozhodně nebude). Je to sice cca polovina proti obálce s pruhem zasílané úřadem, ale vzhledem k tomu že to pojede automaticky a "bezobslužně" tak bude mít pošta daleko nižší náklady na doručení techto dokumentů, takže vy výsledku v ziscích se to určitě projeví kladným číslem.

bojler (20.5.2009 19:28:50)

Já jenom dodám, že integraci rozhraní do datových schránek bude mít i Unicorn Universe. Gordic je přecejenom hlavně o státní správě...

Opat (20.5.2009 22:42:32)

Je i neni, delaji i pro soukrome osoby a dost to ted pry rozjizdeji smerem k podnikatelum.

Petr (14.8.2009 12:53:02)

Pro firmy lze použíl například i toto řešení, je to jednoduchá webová aplikace a splní vše, co je potřeba. Založená na intuitivním ovládání. http://www.vera.cz/index.php?menu=109&kod=#evidence_dosle_posty