Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Převody historických formátů dokumentů

Převody historických formátů dokumentů

Anonym (17.6.2009 00:00:00)

Práce s textovými dokumenty je bezproblémová až do chvíle, kdy přejdeme na nový textový editor. Jakmile se budeme chtít vrátit ke starým dokumentům, musíme se často vrátit i k původnímu editoru. To ale není vždy technicky možné – příkladem budiž formát textového editoru T602.

Tomáš (17.6.2009 12:45:19)

Microsoft Office 2007 má v SP2 zabudovanou podporu OpenDocument (.ODT, ...) už teď, takže žádný doplněk už nějakou dobu potřeba není. A dokonce má i ukládání do PDF a XPS.

Mach (18.6.2009 20:26:08)

...a zkusil jste uložit ve Wordu 2007 dokument s příponou ODT a poté ho otevřít ve Writeru? Tak zprasený dokument jsem dlouho neviděl. O termínu "podpora" formátu OpenDocument nemůže být ze strany MS ani řeč. Je to pseudopodpora, výsměch a podraz. Ještě nedávno byl problém přesně opačný. Jak se ten SW svět mění...

Ivanovici (17.6.2009 22:44:51)

Davide, konverze T602 do Wordu nebyl kdysi až takový problém. Do wordu se přiinstaloval importní filtr a fungovalo to. Vámi nabízený nástroj neznám. Předsi jen už T602 dlouho nepoužívám. Omezením originálního konverzního filtru však bylo formátování a zalamování řádků a hlavně způsob jak se v T602 kreslily (ano "kreslily" se za pomocí čar) tabulky. Docela by mne i zajímalo jak to ten konverzní nástroj řeší. Pro rozumný vzhled se musel používat font který má všechna písmenka stejně široká (jako psací stroj) - tedy Courier. Ale nemusíme chodit ani do takové historie jako T602. Stačí obyčejný Works. Nedávno jsem se setkal s tím, že Halině přišla smlouva napsaná v MS Works a ona to neuměla v ničem otevřít! A to je prosím produkt MS a on ho ve wordu nepodporuje. Nakonec to vyřešila opět doinstalace konverzního importního filtru přímo od MS z jeho webu. Uvažoval jsem co někoho vedlo k tomu posílat smlouvu ve formátu Works. Pak jsem to pochopil. Na mém novém netbooku ASUS EEE je od výrobce nainstalována OEM verze MS Works! Takže těch lidí co budou místo wordu používat Works asi dost přibude.

Okolojdouci (18.6.2009 23:11:13)

Na T602 je vyborny i tenhle prevodnik: http://www.volny.cz/brozm/t602vw/