Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Připojení 50 Mbps/10 Mbps, ale i podivné změny u telefonování

Připojení 50 Mbps/10 Mbps, ale i podivné změny u telefonování

Anonym (18.6.2009 00:00:00)

Tak nějak by se dala charakterizovat nabídka Rio Media, poskytovatele telekomunikačních služeb, ale hlavně investiční společnosti, která pohltila několik menších operátorů a která teď začíná „kopat optiku“.

Honza (18.6.2009 00:27:31)

ano zajimavy clanek pokud bych ho mel shrnout: pokud si vezmete balicek: internet+volani; tak vas oholi horsim tarifem, protoze si to muzou dovolit (linka 50/10Mbps za necelych 900 je proste pohadka), pokud ten zakaznik zjisti ze ho obiraji, tak urcite neutece (do ADSL pujde sotva - to by musel bejt skutecne hodne velkej hrdina) maximalne zmeni tu hlasovou sluzbu. Muj odhad je ze na to prijde maximalne 10% lidi pokud kolem toho nebude v TV extra humbuk tak 90tisic lidi budou par let obirat. Smekam, kalkulace skutecne supr... A s radosti bych se nechal za 900 mesicne za linku 50/10Mbps oholit taky :D

Anonym (19.7.2009 19:43:58)

Presne tak :-D Ja bych si to nechal libit jakbysmet :-D Autor zase objevil Ameriku a zrejme micha hrusky (VoIP - prepaid, ucet na SIP serveru, nutnost predplaceneho kreditu a dalsiho VoIP zarizeni a nastavovani) s jablky (pevna linka zakoncena telefonem, post paid)

anonym (18.6.2009 21:59:28)

Takže píšu jako anonym nechci se dočist za pul roku co jsem odpovidal na nějake diskuzi. jako určitě i vy slýcháte deněn o tom jak jista firma nabizi ADSL s rychlosti 16 či alespon 8 MBitů,, A vysledek ? někdo má štěstí funguje mu skutečně 8 Mbit po převážnost čast dne. Ti druzí to štěstí nemají a maji večer sotva 1 Mbit ze slibobvanych 8 Mbit .Ovšem vše je podporovano reklamou a tak si člověk myslí že 02 je fakt nejlepší volba. Ale o tom jsem mluvit ani tak moc nechtěl. Pokud prostudujete nabídku firmy RIO a trochu se vyznate v zaležitostech internetu tak Vam brzy dojde,že slibuji nemožné . Slibit 35 i 50 MB v agreataci 1 ku jedne by znamenalo mit linku do města s 20 000 lidma ... počítam třeba jen 1000 uzivatelu netu 35000 mBit . Pokud k tomu připočítame ještě TV a dokonce HDTV musela by se do města natahnout optika o sile alespon 2 Gbit. Co vím tak u nas maji 1 Gbit takže je to poddimenzované. No a pak je tu další věc Můžete mit seberychleší připojení,ale pokud mate 4 mBit nebo 10 mbit ve vysledku to nepoznate, datovy tok bude brzděn druhou stranou vždy na nějakou přijatelnou uroveň . Jasně můžete stahovat z více zdrojů--ale zase co pořad stahovat.. než stahovat hromady věci je lepší si je prohlednout on line a na to postačí připojení s 2 až 3 MBitem.

vim to (19.6.2009 14:25:36)

vase uvahy jsou zcestne. napr Frydek-Mistek je nyni pripojen 3 x 1Gbps ze tri ruznych smeru, do konce zari bude proveden postupny upgrade na 2x 10Gbps a koncem roku 3. 10G. K telefonu od RIA - rikejme tomu, ze je to pevna linka vcetne pristroje, kdezto VOX je cisty VoIP v rezii uzivatele. Da se tedy rici, ze vsechny balicky RIO Media maji telefon ktery se pripadne profinancuje pripadnym volanim

Anonym (21.6.2009 12:19:58)

Já teda nevím odkud co stahujete ale já nemám problém využít 12Mbit naplno jedním stahovaným souborem.

Marek Vrba (14.7.2009 16:06:49)

50MB v agregaci 1:1 neni nic extra. Mam doma netbox 100MB download a upload taky s agregaci 1:1 a pri mereni rychlosti se to pohybuje kolem 85MB/s, coz je diky limitaci routeru. Jo a platim 700 a mam i digitalni televizi

Anonymous (16.7.2009 12:03:25)

Máte pravdu. Taky mám O2 internet, a O2 jenom slibuje-sliby chyby. Padá mi co pět minut, je pomalý, a sotva sem se dostal do téhle diskuze. Internet padá furt! A když chci volat do podpory O2, čekám dlouho, tak už sem to radši tipl, sežralo mi to 68 korun za 7 minut volání a stejně mi nikdo nepomohl... Nedoporučuji O2!!!