Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Mladý a dynamický

Mladý a dynamický

Anonym (11.7.2009 00:00:00)

Mám vystavený životopis na Profesia.cz a na Jobs.cz a agenti (já vím, správně je agenty, protože jsou neživotné, ale myslím, že malá občanská vzpoura proti direktivnímu inženýrsko - byrokratickému přístupu k jazyku občas neuškodí) mi donedávna dodávaly týdně desítky nabídek.

Ivan (11.7.2009 01:23:44)

Jooo,hlas z lidu. Já český jazyk moc neovládám,takže se omlouvám za hrubky. Mě se před zhruba 9 lety stal opačný případ. Měl jsem praxi,ale neměl požadované vzdělání,takže důvod nepřijetí bylo - že prý mi nemůžou dát ten plat,který by chtěli,protože nemám maturitu. Jednalo se o plat 8 500kč hrubého. Měl jsem dělat obyčejného zámečníka. Abych tak řekl,lidská blbost nezná mezí ani v dnešní době..............člověk s tím ale nic nenadělá. :-/

Anonym (11.7.2009 18:17:34)

mjo vzdělání, i když umíte to co máte, jak by zákazník, pohlížel na odborníka nez patřičného titulu z UK o-) a to sám zaměstnávám VŠ vzdělaný lifdi, který vůbec nic neumí :-)

Konsultant (12.7.2009 18:40:23)

A není to snad o tom ? Mít správnou image pro reprezentaci firmy ale jinak olšový ruce na praktické činnosti ? Od toho přece máme lidi bez praxe a vzdělání ;) ...

jirka (11.7.2009 20:13:16)

Nemohu si to odpustit, ale když už chcete dělat vzpouru, tak by mělo být agenti dodávali a ne dodávaly. A kde má patnáctiletý kluk vzít zkušenosti, jestliže objekt touhy požaduje zkušeného partnera? Neřešitelné........

VN (12.7.2009 08:20:37)

Zalže a bude se tvářit jako profík? :-)

Haf (12.7.2009 08:35:01)

Tak většinou to je první vystřízlivění po ukončení škol. U nás seženete práci jen se známosti, ve státní správě tam se jen dědí a v zahraničí jen pomocné síla. V tomto bordélu to nikdy lepší nebude ,tak je nakonec lepší makat v zahraničí aspoň za peníze se kterých nebudete na tom hůře než důchodci. Ať žije feudalismus v našich končinách.

petr (12.7.2009 12:25:09)

Protože v tomto článku se za pojmem ´agent´ skrývá SW (a ten je skutečně neživotný, jako např. i ´červ´ ve významu počítačového viru ap.) je tvrdé Y ve slově ´dodávaly´ správně. Ale nejsem si úplně jist zda tato malá občanská vzpoura nalezne pochopení u většinových čtenářů, kterým spojení ´agenti dodávaly´ může být trnem v oku...

naked (19.7.2009 10:52:12)

Obavam se, ze kdyby mely dodavat s tvrdym y, musely by to take byt "agenty" a ne "agenti". "Agenti dodavaly" je podle mne jen a jen spatne.