Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > WiMAX Českých Radiokomunikací dobývá Českou republiku (komerční sdělení)

WiMAX Českých Radiokomunikací dobývá Českou republiku (komerční sdělení)

Anonym (8.9.2009 00:00:00)

České Radiokomunikace spouští služby na bázi technologie WiMAX ve 25 městech.

wennda (8.9.2009 14:24:44)

doma nam dneska pripojili magnalink metrpolitni sit placenou z EU a tady sou tarify od 30/30 az 50/50 nebo pokud se domluvite do nixu i vic ...nebot optika tady ma kapacitu neomezenou a do nixu je to pro poskytovatele za pausal tzn wimax nevim nevim jetsli to za ty nekdestansky penize nekdo bude chtit pokud by byla cena tak do 450 a nabizeli by aspon 10/2.5 tak si myslim by to byl dobrej produkt takhle je to nesmysl kdyz od o2 je za 500 8mbit vcetne telefonu 300 minut volani zdarma

Honza (8.9.2009 17:10:38)

Moje rec, za ty prachy at si to nechaj, ale s optikou se moc nevytahuj a bud rad, ze ji mas, ne kazdej bydli v panelaku ve meste, nekdo radsi nez optickej kabel bazen a velkou zahradu :-) U nas wifi neni a nebude, kvuli dvema barakum tu ap nikdo stavet nebude, adsl nejde vubec, ufon "jede" vecer 10kB/s (rano jede 160, ale prece nebudu kvuli netu vstavat), takze jedinou moznost mam jen CDMA od kyslika, ktery je s rychlosti cca 512kbit za 150 kacek docela odpovidajici, akorat sem musel ukecat znameho s adslkem z mesta, jinak by to stalo taky desnou vatu :-) Za ten wimax bych dal presne tu petistovku, a rad, ale litr ani nahodou. Za petikilo by mi stacil i ten megabit, kdyby tam byl :-)

Patrik (8.9.2009 21:42:35)

Hm. Myslíš, že kvůli 2ma barákům by nikdo AP nepostavil? Vem to z jiné strany? Kolik baráků je v okolí 15km?

Honza (9.9.2009 21:43:09)

Tak to si sem stopro jistej. Tady jsou kolem jen hluboky lesy a kopce, 2 novy baraky, pak par baraku s duchodcema a chalupy, co net nechtej. I kdyz do mesta vzduchem pres kopec tak max 2 kilaky. Musel by to postavit na vysokej stozar nekde uprostred lesa, musel by k tomu dat solarni panely a baterku, musel by to vyresit s majitelem pozemku (lesy cr) a pak by to jeste musel nejak zabezpecit proti cernym sberacum a lovcum :-) A protoze ten kopec neni zas tak vysokej, dalsi baraky by na to stejne nevideli, pokud by nepostavil stozar vysokej 50m.

Anonym (9.9.2009 21:44:01)

kus, baraky nevidely*

Patrik (10.9.2009 17:31:44)

Tak hoď do emailu GPS lokality. Uvidíme co se s tím dá dělat. Ale pouze poradím. Už to nerealizuju.

wennda (10.9.2009 10:41:47)

nechtel sem se vytahovat chtel jsem jenom naznacit ze nechapu za ty prachy jaka ze to je revoluce a komu to chtej nabizet ... podle myho je to naprosto neprodejny rikam za 450 s tema parametrama jak sem psal 10/2.5 to by slo ale takhle moc nechapu kdo tyhle kraviny v cra vymejsli

Anonym (10.9.2009 19:24:34)

Drahe to není mozna pro domacnosti, ale pro firmy vynikajici reseni.

Hug (11.9.2009 12:52:24)

Já sem si to objednal, hned jak sem zjistil, že tu mám pokrytí. Pokud bych si objednal nahé Adsl, tak by mě stálo nějakých 600, měsíčně, s tím, že u mě je dostupné max 6144/384, čili upload úlně na nic. takže si ty tři stovky milerád připlatím a budu mít slušný upload,kvalitní VoIP a kvalitu připojení úplně někde jinde než u wifi:)

wikx (11.9.2009 17:22:50)

priste prosim vynechte slovosled "jine nez u wifi" radeji nechte "nez jinde...." nekdo jako treba ja hnidopich by se mohl pobourit... osobne jsem pripojen 10GHz rychlosti neco kolem 5000/5000 se stabilitou pripojeni ktera mi zatim NIKDY nekleska pod 70% at prsi ci neprsi snezi ci nesnezi, je den nebo noc..

Hug (11.9.2009 17:27:06)

Tak kdyby u nás bylo takové wifi, tak není co řešit.....jenže pokud je u nás jenom nějaký garážový poskytovel na 2,4 a 5, s maximální rychlostí 4000/512 za 600,-, tak pořád je pro mě wimax lepší volba:)

wikx (11.9.2009 17:35:45)

to ano.. sam jsem mel podobny problem nekolik let - vesnice par domu a v okoli pouze dva garazovi poskytovatele.. nakonec se to jeden z tech poskytovatelu rozhodnul (po me iniciative a po tom co sem musel obehnout ty domy a zeptat se jich zda chteji net) natahnout i do meho okoli a nastesti je dost sikovnej atak postupem casu vybudoval slusnou sit a stale v budovani pokracuje... ale jak rikate asi na vyber nemate..