Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Opera 10: All in one řešení na prohlížení webů

Opera 10: All in one řešení na prohlížení webů

Anonym (16.9.2009 00:00:00)

Opera nikdy nepatřila k majoritním prohlížečům internetových stránek, i když v sobě obsahovala ihned po instalaci funkce, kterých jste jinde docílili jen desítkou doplňků. Nová verze přináší opět několik desítek vylepšení a inovací, které stojí za povšimnutí.

Ivanovič (16.9.2009 16:45:04)

Sice jsem dlouholetým uživatelem FF, ale jak to tak čtu, tak to zkusím nainstalovat. Hlavně mne zaujala možnost zmenšení stránek na netbook. To zní hodně zajímavě. A musím dodat, že konečně pořádný článek s obsahem a smysluplnou informací. Myslím, že by si ostatní přispěvatelé a pisálci měli vzít příklad. DSL není bulvár!

Martin (16.9.2009 20:24:59)

Musím autora pochválit. Operu jsem si nainstaloval a všechno co se v článku píše je pravda. Díky za super tip. Fakt mne Opera nadchla. Kam se hrabe MSIE. Souhlasím s tím že by měly mít všechny články minimálně takovou úroveň.

Ratan (16.9.2009 21:34:46)

JJ, Opera je super, nejvíce mě osobně potěšilo, že v nové verzi již bezproblémově běží i net banking a některé složitější webové aplikace.

Ivan (17.9.2009 18:07:56)

Není nějaké řešení pro mobilní telefony? Kdysi jsem něco zaslechl o Opera míní.

Operář (17.9.2009 19:19:28)

Jasně, je Opera Mini pro Java telefony a pak Opera Mobile pro WinMobile a Symbian. Pokud možno, doporučuji druhý produkt v pořadí.

Ivan (18.9.2009 10:37:37)

Hm opera mobile mne rychle přešla. Chtějí za ní 24 dolarů. Nechápu proč. Tuší to někdo? Velká opera zadarmo, mobilní verze za peníze. To mi hlava nebere.

Prot (18.9.2009 22:27:11)

Opera mini je free, nyní ve verzi 5 beta

Alexej (17.9.2009 09:07:06)

Ještě bych zmínil jednu novou a velmi dobrou funkci. Opera umí v editačních boxech nově kontrolovat pravopis a to i český, pokud si jej zapnete. Je to super zejména na psaní e-mailů a všude, kde vám na výsledku záleží. To beru jako extrémní posun vpřed.

Anonym (17.9.2009 09:09:29)

Musím říct, že po přečtení článku jsem si Operu 10 nainstaloval a fakt žasnu, co všechno umí. Ten rychlý start, pravopis, naprosto úžasný prohlížeč.

Anonym (17.9.2009 21:25:31)

No nevím, používám SeaMonkey 1.1.13 a na tohle moc odvahu nemám.

Ing.Vrba (18.9.2009 06:22:31)

Já prozměnu využívám Netscape 3.0 a jsem relativně spokojen také.

Ivan (18.9.2009 10:47:09)

Slovo relativně bych prosil vysvětlit. Ale docela věřím že jsou mezi námi šílenci kteří používají 5 palcové diskety a považují je za to nejlepší co věda vymyslela. Na straně druhé jsme všichni pěkné lamy protože používáme více než 40 roků starou von Neumannovu architekturu počítače. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel.

Ing.Vrba (18.9.2009 12:53:22)

Ano, můžeme si toto slůvku probrat z různých pohledů, ač již půjde o pohledy technické či pohledy globálního charakteru, tak lze u těchto rozvah strávit řadu drahných minut či hodin. Relativní pohled je pohled takový, kdy dva naprosto rozdílní lidé, žijící své vlastní a jistě hodnotné životy, mají na stejnou věc naprosto rozdílné pohledy, poněvadž každý vychází ve svých pohledech ze zkušeností, jež nabyl v dobách mládí a raného vývoje. Pokud budete mít Ivane zájem, můžeme si toto rozebrat osobně, rád vám obětuji svůj čas a prostor, neboť diskuse o různých tématech jsou pro mě vždy zásadní a věnuji se jim rád, a to i v případě, kdy mám jinou neodkladnou činnost.

hate (18.9.2009 10:36:06)

tuna textu a byt jen jeden jediny screen nikde a pritom nove gui je to co operu 10 zdobi nejvice

Ivan (18.9.2009 10:42:24)

Proti tomu se musím ostře ohradit. To že v článku nejsou žádné obrázky je dobře. Svědčí to o tom, že autor umí psát a nemusí článek vizuálně prodlužovat zbytečnými obrázky. Pokud někdo touží po kopiích obrazovky tak se může v klidu podívat na oficiální web. Navíc na kopiích obvykle není nic kloudného vidět.

hate (18.9.2009 11:16:50)

tak jeste jednou a pomaleji Graficke rozhrani opery verze 10, je uplne nove a obsahuje v sobe spousty novinek souvisejicich s, v clanku, popsanymi vylepsenimi a inovacemi, coz by jiste mohlo vsechny potencionalni nove uzivatele opery zajimat. Jestlize, jak tvrdite, je internet plny takovych screenu, neni nic jednodussiho je alespon nalinkovat k nahlednuti. Protoze tento clanek neco predstavuje, ukazuje a autor predpoklada ze se ctenar ma dozvedet nove veci o novem produktu. Ovsem pokud se ctenar podiva drive na oficialni web nez si precte tento clanek, nemusi ho pak uz vubec cist ze. To tedy znamena, ze se priste namisto textu a vubec vseho muze rovnou nalinkovat oficialni nebo, pro ty co neumeji anglicky, ceske fan stranky. Obrazky nejsou zbytecnym doplnkem textu, naopak slouzi ke spestreni a upresneni informaci v textu. A kdyz je navic udela autor sam, ma ctenar hned pocit, ze je mu doporucovano neco, co si autor sam peclive odzkousel.

Honza (19.9.2009 17:14:14)

Chvalim hezky clanek a autory opery obzvlaste, desitka je fakt moc povedena a design miluju uz od predchozi verze. Jinak operu pouzivam uz od verze 6 a nemenil bych ji za nic na svete, je fakt rychla a celkove super :-) Jenom je trochu skoda, ze se tu a tam musi nakopirovat nejake dll rucne, aby vsecko funogvalo jak ma (treba java) a pak je skoda, ze ji nekteri zavistivci na svych strankach zamerne blokujou a musi clovek na tech strankach zapnou falsovane user agenta, aby si tu stranku moh vubec prhlidnout. Nastesti tech omezencu je cim dal min :-)

Kosík (20.9.2009 09:16:46)

Pravda, třeba mám problém s t-zones - stránka se nenačte, stisknu F5, načte se, přihlasím se, opět jen šedá stránka, opět F5 a už to jede. Evidentně někteří nectí webové standardy :-(

Irena (21.9.2009 20:47:37)

Opera od verze 8 vždy pro mě byl číslo 1. Nic rychlejšího a all in one není. A