Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Novodobé aukce, na kterých proděláte

Novodobé aukce, na kterých proděláte

Anonym (23.9.2009 00:00:00)

Jak vidno, na internetu už není moc způsobů, jak vydělat pořádné peníze. Řada osob a společností se tak uchyluje k značně neférovým metodám, které naoko vypadají bezvadně a navíc jsou docela legální. Novodobé aukční síně vznikají jako houby po dešti a nabízí zboží doslova za hubičku.

Xspy (23.9.2009 01:04:14)

S časem si hraje i Aukro :( . Dražil jsem pár předmětů a aukce se k termínu neukončila - druhý den pokračovala zase vesele dál . Po dotazu prodávajícímu prý chyba databáze a automatické prodloužení o den . Věřte nevěřte - Aukro u mne ztratilo kredit .

sss (23.9.2009 07:47:38)

To se mi taky stalo, ale spíše to prodloužil prodávající. Tak jsem zrušil příhoz a byl potichu ani neprotestoval.

Zbynek (23.9.2009 08:31:53)

Aukro je proti tomuhle jenom slabý odvar i když vezmeme v úvahu, že za zveřejněnou aukci se jim platí další poplatky a taky můžou narůst do hezkých částek. Navíc tohle se neděje tak často, aby se aukce prodloužila....

Rouchi (23.9.2009 11:32:15)

mě se to teda stalo několikrát, ze se aukce o de prodlouzuila...

jindra (23.9.2009 16:29:23)

Já tam mám přes 80 nákupů a stalo se to jednou. Dělají to jedině v tom případě, že v době těsně kolem konce aukce dojde k technickým potížím. Aby aukci nepřekazili, tak ji o 24 h. prodlouží. Není to nic neférovýho.

Zbynek (24.9.2009 12:57:45)

Tak tak.

anonym (29.8.2011 13:26:32)

Aukce jako Auking, Cosmito, Bonus apod. umí vydělávat. Ale ten, kdo si to umí spočítat, prodělat nemusí. Osobně jsem (vč. koupených příhozů) pořídil za 97,- Kč DVD přehrávač, za 24 Kč (opět vč. příhozů) sluchátka (běžná cena cca 500) - prodal jsem je pak na aurku za 400,- Kč. Omylem jsem vyhrál ještě USB ohřívač - kliknul jsem na přihodit a protože o to nikdo nestál, vyhrál jsem to. Auking mi to však nikdy neposlal.... Cena - 4,50. Problém byl v tom, že Auking už delší dobu nefunguje, evidentně věci v něm prodávané, nebyly zrovna legálně zakoupeny.

Anonym (23.9.2009 20:14:29)

Hlavně ale aukro nedělá nic pro kupující. Prodávající dělá mrtvého brouka, protože zadal malou cenu a nelíbí se mu výsledná, aukro mu pošle pár mailů a tím to končí. Ani toho prodejce neodstaví, prostě nic. Akdyž mu člověk dá negativ, tak aukro ani nesmaže případný negativ ze msty. Zkrátka ať se tam co nejvíc prodává, hlavně, když jsou poplatky ...

alex (24.9.2009 12:20:13)

Souhlasím, když prodávající dá cenu od 1,- Kč tak musí počítat s tím, že minimální částka za kterou to prodá je ta koruna. Když je to za větší částku tím líp pro prodávajícího. V případech, kdy prodávající neodešle předmět by mělo Aukro navrhnout kupujícímu nějákou kompenzaci a s prodávající se dodatečně vyrovnat.

Finta (23.9.2009 07:05:22)

Podobny system je aj na http://www.cosmito.sk/

Nargon (23.9.2009 11:56:43)

Kazdej vydelava jak umi. A nekdo umi vydelavat na blbosti lidi. Kdyz jsou lidi tak blby ze za "elektricky kartacek" daji 3tisice na prihozech a kdyz maji stesti tak jeste 150.80Kc za kartacek co vyhrajou, tak mi to ani nevadi. Kdyz je nekdo blbej a nedokaze si spocitat (nebo na pc spustit kalkulacku) ze ho to bude stat vic nez se zda. Nebo kdyz mu v hlave neblika cervena kontrolka kdyz vidi mobil v hodnote 10tisic kc prodavat za cenu 250kc. Tak takovymto lidem bych vzal svepravnost nebo je nechal naletet na vlastni blbost a za kartacek v hodnote 500 korun nechal zaplatit 3 tisice.

Doga (23.9.2009 12:41:26)

Ale ale, braní svéprávnosti za vychcanost podnikavců? Trošku síla. ČR je plná podobných hajzlíků jako jsi ty...

Evka (23.9.2009 14:03:49)

Tech co se nechaji okrast tim, ze k mysleni nepouzivaji hlavu bude vzdycky spousta a je to jen jejich hloupost. V CR historicky platilo, ze blby je ten co dava blbejsi by byl ten co nebere. Podnikani je v jakemkoli ohledu vzdycky trochu podvod a vychcanost. Kazdy si muze zkusit roli zlodeje i okradeneho. Zivot nabizi bez zkurpuli obe varianty.

Doga (23.9.2009 14:33:16)

Souhlas, ale to neomlouvá jasné podmínky, které by byly dány předem vědět. Lidé nemají s těmito praktikami na internetu zkušenosti, snadněji naletí, než v normálním životě. Každý bychom si měli číst podmínky milimetrovým písmem, ale kdo to dělá do detailu? Málokdo.

neznalek (23.9.2009 15:02:08)

LOL to je dobra picovina ty weby no *3*

Ivan (23.9.2009 19:39:10)

Skvělý článek. Perfektně napsaný! Přesně popisuje to k čemu jsem došel já sám. Myslím, že je potřeba na takové vydělávání upozorńovat a varovat lidi. škoda jen že článek nevyšel jako hlavní zpráva dne na seznamu.

aa (13.12.2009 20:46:40)

Lidi jako vy, kteří tu řěšíte blbosti jste ubožáci! Jenom závidíte a pomlouváte. Když se Vám to nelíbí, tak tam nelozte !

Juhas (24.9.2009 10:35:47)

JJ je to tak aukro je ještě jakž takž férové a nechá se tam koupit spousta věcí za zajmavé ceny...pokud si tam prodávající nenechává přihazovat případně je vydět aukce několikrát za sebou po prodeji. Ale novodobé aukce s kreditem jsem prokoukl již při přečtení hlavní stránky. Holt v čechách je možné všechno a lidí co naletěj je mnoho

mh (25.9.2009 14:12:09)

Co se Vám na tomto obchodním modelu nelíbí? Pokud je většina lidí natolik hloupá, že do podobných systémů vloží peníze, proč toho nevyužít? A na systému není nic světoborného, v zahraničí takto fungují aukce již několik let.

xxx (30.9.2009 21:50:19)

Na aukru jsme prodali vše nepotřebný od knih,dvd,cd až po zlato,nakoupili jsme tam pár starožitnejch kousků,m.j. těžce pod cenou plastiku Napoleona z r.1840 od D´Angerse(s doklady),ten chlap nám napsal,že počítal s cenou 5x vyšší,no bohužel tohoto sochaře a aukru nikdo neznal ale odeslal to...... nikdy žádný větší problém a ty poplatky??Vcelku zanedbatelný ...... jiný aukce neznáme ..... jo a blbci se najdou všude(příhozy bez toho,že by to chtěli koupit atp.) ale aukro více problémový uživatele zabanovalo !!!!!!! Musí se slerdovat hodnocení uživatelů!!!

Ajaxx1 (29.10.2009 22:03:22)

Když jsem o aukcích, kde se prodává elektronika za pár korun slyšela, říkala jsem si, že to není možné a z čeho vydělávají ti, co to prodávají za minimální cenu a tudíž bez výdělku. Pak jsem si přečetla tento článek a protože jsem věděla o www.auking.cz, ale ne o www.bonus.cz, tak jsem se tam jen tak mrkla. Dražil se tam zrovna blacberry a světe div se, dražba končila asi s půl hodinovým zpožděním a divné je, že tam většinou přihazoval a tudíž prodlužoval čas jeden člověk ( nebo robot? ). To samé je vidět i u ostatních. Myslím, že za levno to určitě nebude a smrtelník zjistí, že kdyby si ten produkt našel na internetu, porovnal cenu, tak zjistí, že ho to vyjde možná i o něco levněji.

Gagarinův pes (29.10.2009 23:04:55)

No musím říci, že jsem na to narazil teprve předevčírem. Chvíli jsem s otevřenými ústy čuměl na PC za 0,20, potom jsem se ovšem řídil heslem "Následuj instinkt"... a ten říkal, rychle zmiz! Ani jsem to nestudoval, protože podvodnost byla příliš zjevná. Kdo se na toto nachytá, je nejspíše nenapravitelný hlupák...

Watereill (30.7.2015 15:11:35)

Ahoj,myslim si , ze jadro pudla je jiz popsano v uvodnim clanku, cituji: "Můj dojem byl takový, že lze snadno naprogramovat systém imaginárních účtů, které samy na sebe přihazují a šponují tak cenu do výšin, přičemž z těch skutečných lidí tahají peníze za bony a kredity" Vy jako naivni ucastnik aukce vlastne drazite predem prohranou hru s pocitacovym programem, a nemate sanci vlastne zjistit, jestli souperite se skutecnym ucastnikem, nebo s pocitacem