Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Operační systém a záchranný disk na USB klíčence

Operační systém a záchranný disk na USB klíčence

Anonym (30.10.2009 00:00:00)

Nahrajte si na „flešku“ operační systém nebo nástroje pro záchranu dat, zálohování či odvirování počítače. Přenosný operační systém v kapse vám zaručí i skvělou bezpečnost u internetbankingu, při online nákupech nebo práci s různými účty na cizích počítačích.

Someone (30.10.2009 14:41:46)

"Nahrajte si na „flešku“ operační systém nebo nástroje pro záchranu dat..." Tomu se dá rozumět i tak, že si mohu na USB nahrát instalační soubory, ze kterých nainstaluji samotný OS. V tom případě vám v článku chybí zaměření na Windows uživatele (ikdyž chápu, že účelem článku je propagovat Linux) a nástroj z dílny MS, zvaný Windows 7 USB/DVD Download Tool. ;) http://store.microsoft.com/Help/ISO-Tool

jirka (31.10.2009 19:17:28)

Autor píše: ...odvirovat počítač..., nepíše zavirovat počítač, proto nepíše o Widlích :oD

Someone (31.10.2009 22:48:54)

Expert promluvil! Není nad inteligentní a k článku relativní komentář...

jirka (1.11.2009 19:39:08)

Děkuji za kompliment, nemuselo to být, jsem skromný. :o)

kryton (9.8.2010 16:15:04)

Ahoj, zajímalo by mě zda je možné poskládat s těchto ISO souborů multiboot USB disk. Moje představa je taková, že by jsem měl jednu klíčenku s více live distribucemi a při bootu by jsem jen zvolil, kterou chci použít. Snažil jsem se najít nějaký postup, ale většina byla na mě moc složitá a stejně se mi je nepodařilo realizovat. Jinak moc hezký prográmek strašně se mi líbí a recenze mi hodně pomohla. Něco tak pěkného jsem už dlouho neviděl.

sandal (14.12.2011 19:53:35)

no neviem...otazka je uz dost stara...ale skusim napisat moj vlastny navod: na sformatovany usb kluc som si cez unebootin zaviedol napr Ubuntu,vyskusal ci mi z kluca aj nabotuje a potom som si v inom os na kluci vytvoril novu zlozku z nazvom _UBUNTU a premiestnil som cely obsah kluca do tejto vytvorenej zlozky.....potom som opet cez unebootin pridal dalsi linux.iso,napr Greenie a opet v inom os (napr v xp)som si na kluci vytvoril zlozku z nazvom _GREENIE a cely obsah okrem zlozky _UBUNTU som premiestnil do zlozky _GREENIE....takto som si postupne vytvoril asi 7 live linuxov na 8GB kluci a ktory linux som si chcel prave spustit z tohto kluca ,tak taky linux som najprv premiestnil zo zlozky do rootu a ono to vzy perfektne fungovalo,az kym ma takto sa hrat neomrzelo :)

Anonym (31.10.2009 01:33:33)

Autor se mohl alespoň zmínit o možnosti vytvoření Windows XPE spustitelného z CD, DVD nebo flashdisku. Při použití pluginů do něho lze navíc integrovat známé aplikace pro windows (winrar, javu, flashplayer, open office, mozillu, total commander, nero a další) K tomuto slouží BartPE (starší) a nebo Reatogo

Anonym (31.10.2009 12:32:32)

Autor tuto možnost záměrně neuvádí. On je to linuxák.

Anonym (31.10.2009 21:11:00)

co si pamatuju, tak ze zacatku linuxu moc nehovel, dokud v nem asi nenasel jeho silu. Holt bez toho, ze by ho clovek vyzkousel a chvili se mu nevoval (nemyslim nainstalovat a rict, vzdyt to je tak slozite, chybi tu panel start a tento pocitac a pote nasleduje format disku) to asi nejde. windows jste se taky musel nejak naucit ovladat, ze jo ...

roman (7.1.2010 14:26:15)

prosim jen o malou radu...zkoušel jsem tohle co tady je popsano a jakž takž vše rozchodim...jde mi konkretně o umistěny Linux na USB ja system a sice distribuci Kubuntu a Ubuntu....at zkoušim jakoukoliv tuhle verzi přes USB a po resetu m ito najede nejde mi konfigurovat ručně nastavení sitě(automaticky jo) a protože to konretně mám doma nastavene na "ruční" nastavení a musim ručně vytukat IP atd....prostě se nemužu připojit přes tyhle věci k inetu...když jsem tohle instalovat na normalní HDD vše jde...nevím jak dale poradí někdo ?doufám že to je napsano srozumitelně diyk za odpovědi lidem co tomuhel rozumí vice než ja