Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows 7 a Karmic Koala: malými krůčky vpřed

Windows 7 a Karmic Koala: malými krůčky vpřed

Anonym (13.11.2009 00:00:00)

Windows i Ubuntu se dočkali v závěru měsíce října nových versí. Více se mluví o Windows 7, který má Microsoftu udobřit uživatele a získat definitivně trh netbooků. Píše se o zásadní revoluci a mimořádných změnách. Je ale otázkou, co to přinese uživateli.

Milan Sýkora (13.11.2009 07:03:07)

Článek obsahově zajímavý, ale gramaticky katastrofální... "Windows i Ubuntu se dočkali..." - a takových chyb je v textu hodně. Nestálo by za to, aby někdo prováděl jazykovou korekturu (nebo rovnou psal někdo, kdo gramatiku ovládá)...? MS#

Megy (13.11.2009 10:23:31)

KOrektury by to chtělo...jednou je to Carmic Coala (se zkratkou CC) a o kus dáke je to Karmic Koala (se zkratkou KK). Prostě si jen autor musí již na počátku psaní říct, co je správné a toho se držet :-)

Jenda (13.11.2009 09:03:00)

Docela dobrý článek. Jen pasáž "Za mimořádně zvláštní považuji režim kompatibility s XP, který požaduje zcela nepřiměřené hardwarové prostředky. A to za kompatibilitu, která by měla být něčím zcela přirozeným a dovedu si ji představit jako zcela přirozený požadavek i ze strany uživatelů se slabším počítačem." považuji za velice diskutabilní. Je to daň Microsoftu za snahu udržet kompatibiltu se zastaralým SW. Výrobce SW má tři cesty vývoje jak zajišťovat zpětnou kompatibilitu 1) na základě staršího jádra 2) na novém jádru 3) nazajišťovat Všechny cesty však vedou ke kritice od uživatelů.

Vladimír (13.11.2009 17:08:39)

Nejen, že by to chtělo korektury, ale jsou tu i hrubé faktické chyby! 1)Autor píše název Ubuntu jako CC (Carmic Coala), bohužel se jedná o KK (Karmic Koala)...v první části napíše špatný název, v druhé té správný? jak se v tom, neznalý čtenář má orientovat? 2)Jakožto dlouholetý Ubuntista si nemohu pomoci, ale kde autor přišel na to, že KK je distribuce s dlouhou podporou (tzv. LTS verze)? Pokud já vím, tak poslední LTS verze byla 8.10, další má být až ta příští - tedy 10.04. Verze 9.10 má standardní podporu (1.5 roku)

MLx (13.11.2009 18:17:00)

"Pokud já vím, tak poslední LTS verze byla 8.10" Uhh, double-fail.. ^_^' Posledne LTS bolo 8.04. Vychadza kazde dva roky (raz za 4 verzie). Ako vravis, podpora normalnej verzie je 1.5 roku, podpora LTS na desktope dvojnasobok (na serveri az 5 rokov)

Dušan Hanuš (16.11.2009 14:22:01)

Souhlas, navíc je podlě mě v Ubuntu podpora IPv6 už delší dobu. Těžko říct proč auto píše o něčem co moc nezná...

krc1 (13.11.2009 21:06:33)

Seven má třeba pro mě jednu podstatnou nevýhodu: neumožňuje změnu MAC adresy wifi karty některým ze známých způsobů, aspoň podle dosavadních zpráv nikdo zatím na nic chytrého nepřišel. A nepotřebuji to pro hack, ale pro běžnou práci ve vlastní a komunitní síti. Není dost dobře možné mít registrováno tolik MAC, kolik mám strojů a navíc je dost často měním.

Fang (16.11.2009 18:02:55)

Teda to je reseni ... neustale menit mac na sitovkach. To je takovy problem si od sdruzeni nechat pridelit treba 8 IP adres a mit to naroutovano pres router co bys mel doma.

Gabbo (19.11.2009 00:47:12)

Na to ze KK neni LTS zde jiz bylo upozorneno, jeste by me zajimalo co znamena vyraz "hluk OS" ?