Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v prosinci 2009

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v prosinci 2009

Anonym (7.1.2010 15:30:00)

Meziroční srovnání rychlostí internetu ukazuje nárůst rychlostí o 100% u optických přípojek. Rychlosti kabelového internetu vzrostly o 80%. DSL, WiFi a mobilní internet (s výjimkou 3G sítě O2) výraznější meziroční změny nezaznamenaly.

Anonym (7.1.2010 16:09:34)

Již tradiční je otázka, proč průměrná rychlost kabelového internetu UPC je pouze 8,8 mega, když prodávané rychlosti jsou od 10 do 100 mbps :-D

anonymní anonym :o) (7.1.2010 16:50:17)

Tradiční otázka trošku ztrácí na aktuálnosti, když UPC Internet existuje už nějakej měsíc v rychlostech 256kbps, 1 Mb/s, 10Mb/s, 30 Mb/s, 50 Mb/s a 100 Mb/s. Nicméně ještě jedna poznámka - zpravidla platí, že si měřím rychlost netu když se mi něco nezdá a ne když je vše OK.. Ach jo..

Anonym (7.1.2010 19:34:06)

V tom případě celé měření, všechny závěry a celý článek pozbývá smyslu, když se na to chceš dívat takto... BTW: znáš osobně někoho (nebo aspoň někoho, kdo zná někoho), kdo má ten jejich 256 kbps freenet?

Anonym (7.1.2010 22:24:03)

Dá se pochybovat o tom, zda absolutní čísla o rychlostech jsou přesná, protože i já častěji měřím rychlost připojení, když se mně něco nezdá. Trendy ale sedět budou. Také věřím tomu, že nejvíce za rok vzrostla optika a ADSL ani WIFI toho moc nepředvedly.

anonymní anonym :o) (8.1.2010 02:26:19)

určitě souhlasim, adsl se víceméně drží na svym, spíš klesá.. k předchozímu příspěvku: ano, znám několik lidí využívajících upc freenet, jedná se o lidi, kteří mají např. jeden z bytů, kde jsou párkrát do měsíce, uznávám ale, že jich moc neni.. dlouho se mi nestalo, abych u někoho změřil na dsl.cz měřiči rychlost správně, tzn např. na speedtest.net (jenž bez potíží změří fungující nejen UPC 100Mbit) je rychlost +- 15% v pořádku, na dsl se mi ukáže rychlost na úrovni třeba 30-50% - v tu samou dobu...