Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Google chystá vlastní optickou síť: 1 Gbit/s pro domácí klienty

Google chystá vlastní optickou síť: 1 Gbit/s pro domácí klienty

Anonym (15.2.2010 00:00:00)

A další novinky uplynulých dní: Microsoft si posvítí na pirátské Windows 7 - Mozilla přiznala, že doplněk nebyl nakažený trojským koněm - a více...

Anonym (15.2.2010 06:40:30)

To by mě zajímalo, v kterém tisíciletí dorazí něco takového do čr (1 gbps optika pro domácí klienty za rozumnou cenu :-D )

Honza (15.2.2010 08:50:46)

V kralikarnach maj uz desitky megabitu ted, je to jen o tom, kdy jim nejakej poskytovatel pusti vic. Zbytek naroda bude v lepsim pripade vdecnej za adsl, v novostavbach za wifi. Do rozsirovani kabelaze kyslik totiz od komancu nijak neinvestuje, kdyz nepocitam mobilni technologie, ktery jsou proti wifi o dost pomalejsi :-(

Anonym (15.2.2010 11:05:05)

ale co, kyslik i investuje (paterni spoje se stavi neustale) jen se nikomu nechce investovat do LM. Navic v mnoha mistech je to opravdu problematicke....treba v centru prahy kdyz chcete rozkovat ulici tak je to na par let vyrizovani.

neznalek (16.2.2010 01:03:27)

hlavne s prichodem LTE je budovani dratovych vedeni utopie

nobody (16.2.2010 09:11:27)

nesmysl :-)

Anonym (16.2.2010 11:33:14)

a ty si myslis, ze pro instalaci radia nekde v centru nepotrebujes povoleni? Pamatkari jsou pekny svine. Jakmile se jim zda, ze to kazi vzhled budovy tak mas smulu....navic radiove spoje nejsou na paterni okruhy vubec vhodne. I sebelepsi radio ti pri bource, snezeni, velkem vychru vypadava, nikdo ti nezaruci, ze ti to radio nekdo nezarusi nebo ti pred nej neco nepostavi.....navic je LTE primarne urceno pro mobilni operatory ne na stavbu paternich spoju.

neznalek (16.2.2010 12:14:11)

do boha ..paterni site uz jsou snad natahle ...ale jinak to vsecko komunikuje uz i dnes pomoci prave radia

Anonym (17.2.2010 07:59:42)

Clovece, prosimte, kde jsi na todle prisel? Co komunikuje radiem? Jediny kdo u nas mel postavenou pater na radiich byl Broadnet a ten na to hodne rychle dojel. Nikdo normlani ti nepostavi pater na radiich. Zacne ti snezit a mas po siti. A ze jsou site postavene? Neustale vznikaji novi ISP kteri si stavi vlastni site, neustale se meni technologie, neustale se site rozsiruji.....

Anonym (17.2.2010 09:07:13)

Dneska trapasíš fakt dobře... už se směju od ucha k uchu, co tady plácáš za nesmyslné plky a ještě si u toho myslíš, jak jsi chytrej :-DDD

Anonym (17.2.2010 21:06:58)

no vzhledem k tomu, ze nejsi schopen reagovat jinak nez radoby urazkama a recnam o tom jak tomu nerozumim, tak si jiste kazdy normalni clovek udela obrazek kdo zde jen plka :) Hele, zkus mi prosim odpoved na jednoduchou otazku: kolik narodnich ISP ktere znas, maji stavenou pater na radiich? Jiste takovej chytrej clovek jako ty, zvladne tuto otazku lehce zodpovedet ze :)

Anonym (18.2.2010 07:49:38)

Vůbec nemáš šajn, jak dnes výstavba optiky probíhá, tím tuplem ne vysokorychostní páteře. Pokud tady nechceš vypadat jako debil, řekni mi jméno alespoň jediného ISP, který má vlastní optickou páteř. Rádiové sítě tady neřešíme - kdybys uměl číst (což bohužel prokazatelně neumíš), tak by ti tenhle fakt neuniknul. PS: nezapomeň tady, zase ty zaseklý gramofone, plkat o tom, jak v centru prahy je těžké pokládat nové optické kabely - tam už dávno jsou, ale protože bohužel nevíš, jak to chodí, tak ani nemůžeš pochopit, že ztrapňuješ sám sebe...

Anonym (19.2.2010 09:04:22)

Novera, TO2, Nextra, Energis, SloanePark, T-Systems, Telecom Le France, Italia Telecom. V praze to je treba Kobnet, Astranet....a opet zde meles nesmysle, prvni prispevek tohoto vlakno hovori o LET technologiich. Viz: autor: neznalek [IP: 83.208.131.XX] napsáno: 16. února 2010 v 01:03 RE: Google chystá vlastní optickou síť: 1 Gbit/s pro domácí klienty hlavne s prichodem LTE je budovani dratovych vedeni utopie takze si priste poradne precti na co reagujes.

Anonym (19.2.2010 10:07:49)

preklep: LTE

Anonym (19.2.2010 14:11:38)

Nepleteš si ISP s firmami, které pronajímají optické vlákna? Evidentně ano. Nextra, novera? jsem myslel že to je totéž... Jak říkám, ztrapňuješ sám sebe...

Anonym (19.2.2010 14:28:00)

To opravdu nepletu. Jediny subjekt ktery u nas pronajima opticka vlakna a pritom sam neni ISP je CEZ. Nextra a Novera rozhodne neni jedna a ta same firma. GTS Novera pusobi v CR. GTS Nextra na slovensku. Obe firmy jsou soucasti GTS Centra Europe (Nextra, Novera, Energis, Datanet)

Anonym (19.2.2010 14:30:22)

a kdyz uz jsme u toho, tak jsem se v zivote nesetkal s firmou, ktera by se zivila ciste pronajmem optiky. Vetsinou jsou to firmy jako CEZ, ktere si po republice tahaji neco jineho (CEZ - sloupy vysokeho napeti) a tyto postavene rozvody vyuzivaji na tahani optiky (ten tlusty kabel nahore na stozarech vysokeho napeti)

Anonym (19.2.2010 14:39:28)

Ještě jsi zapomněl české dráhy :DDDDD

Anonym (19.2.2010 14:51:55)

omlouvam se, na ty jsem zapomel. Jeste nekolik vlaken pronajima firma SITEL. Nicmene to nic nemeni na tom, ze jsi opet vedle. Vlastni paterni sit ma 99% vsech ISP. Jinak vsechny firmy ktere jsem psal vyse pusobi jako ISP. Myslim, ze kdo z nas dvou je zde provokater se krasne ukazalo v nekolika poslednich prispevcich.

Anonym (16.2.2010 06:30:56)

Pozor, pan chytrej promluvil :-D

radek (15.2.2010 17:04:58)

a přemýšlels nad tím, jestli ten 1gbps využiješ? :) já si myslím, že jestli někdo je hodně náročný, tak si pořídí 100mbits (NETBOX, UPC a dalších pár jich je)

Anonym (16.2.2010 06:30:29)

To není o tom, jestli to někdo využije nebo ne... to je o tom, že ve zbytku světa to jde, rychle a levně, jen v čr se tlačí za velké prachy technologie, od kterých se ve zbytku světa už upouští... Taky je docela blbý, že i v přepočtu to vychází kolikrát levněji - kdyby se bralo v potaz, jaké tam maj výplaty, tak by tady u nás ceny za připojení měly být poloviční, ne-li třetinové...

Anonym (16.2.2010 11:29:41)

Prosimte a kde ve zbytku sveta to jede? Nike ti giga pro domacnost nepusti. Jak si vlastne predstavujes, ze by takova linka byla stavena? Jako ze by se ti do baraku postavilo SDH za par mega? Nebo DWDM? Nebo treba paterni ceragon?? Clovece, nebud naivni, ve svete jsou opravdu pred nama, ale prez cca sto mega pro domacnosti se nikde na svete nedostanes.

Anonym (17.2.2010 09:06:06)

Samozřejmě zase, opět, již tradičně úplně mimo :-D božeee, ty seš takový blb, že tohle se už nerodí.. tohle se vyskytuje :-D

Anonym (17.2.2010 21:04:43)

jsi schopen odpovedet na jednoduchou otazku? Ve kterych statech se da levne zakoupit linka vetsi nez sto mega? Muzes prosim poslat odkazy? Dekuji

Anonym (18.2.2010 07:39:34)

Ještě ti budu hledat odkazy, ne? Si je najdi sám, ty seš neinformovanej, tak si je najdi. Já vím o minimálně o 3 zemích v evropě a o 6 zemích mimo evropu, kde je pro domácí segment běžně dostupných více než 100 mega, za cenu, která by byla zajímavá i pro lidi s českým platem. Že jsi zhnilý to hledat je tvoje věc, ale pak tu netlač nepravdivé nesmysly...

Anonym (18.2.2010 08:36:56)

posli odkazy na stranky daneho ISP. Jiste je bez problemu najdes.

Anonym (18.2.2010 08:39:42)

jediny kdo momentalne v Evrope nabizi gigabit je Telefom le France a to jeste jen jako pilotni projekt na uzemi pouze Parize. Dalsi kdo se ke gigabitu blizi jsou T-Systems v Nemecku, ale ty nenabizi gigabit pro domacnosti, ale jen jako firmeni pripojeni. Jiste mi dokazes poslat odkaz na stranky nakeho dalsiho ISP, ktery nabizi gigabit pro domacnosti. Btw jak si predstavujes, ze by jsi takovou rychlost vyuzil?

Anonym (18.2.2010 10:41:07)

Co zas plantaš? Povídal jsi o "více než 100 mega" No jasně, zjistil jsi, že "více než 100 mega" je úplně běžné, tak už je ve hře jen gigabit... ty seš fakt trouba...

Anonym (18.2.2010 11:25:24)

jak se jmenuje tato debata? Jak zni prvni prispevek ve vlaknu? No? Sto mega je beznych a vis proc je sto mega beznych a proc vice se temer nedela? Jak jiste nevis, ma to jedno technologicko-financi oduvodneni. Jake si jiste zjistis sam.

Anonym (18.2.2010 11:26:24)

navic si to dokonce byl ty kdo tu prvni zacal placat o gigu :)

Anonym (18.2.2010 11:54:25)

"jsi schopen odpovedet na jednoduchou otazku? Ve kterych statech se da levne zakoupit linka vetsi nez sto mega?" tvoje slova, magore...

Anonym (19.2.2010 08:58:44)

Tva prvni reakce byla: To by mě zajímalo, v kterém tisíciletí dorazí něco takového do čr (1 gbps optika pro domácí klienty za rozumnou cenu :-D ) celou dubo jsem reagoval na toto. Takze si priste poradne precti co pises. Nevim co blekotas o 100mega - to je dostupne i u nas.

Anonym (21.2.2010 11:01:56)

a pak ze jsi psal o stomegu co :)

Pepa (15.2.2010 21:13:33)

Oldo, oldo, už to nehul...