Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Google vs. Facebook: blíží se totální válka?

Google vs. Facebook: blíží se totální válka?

Anonym (23.2.2010 00:00:00)

Google i Facebook jsou společnosti, které si jsou v mnohém podobné. Přesto jsou vztahy mezi nimi více než napjaté. Nyní přichází Facebook s vlastním e-mailem a Google s novou sociální sítí. Obě strany brojí, chystají záplavy novinek i důvodů, proč by si měl uživatel vybrat právě je.

Phate32 (23.2.2010 00:41:47)

"Google i Facebook jsou společnosti, které si jsou v mnohém podobné. Přesto jsou vztahy mezi nimi více než napjaté." - tak právě proto, že jsou si společnosti podobné, jsou mezi nimi vztahy napjaté :-) konkurence přece... ;) jinak si nemyslím, že by se firmy chtěli komunikovat pouze přes tzv sociální sítě, to by se racionálně moc nechovali, jednak kvůli zmíněným problémům, jednak kvůli datům a personalizaci sw atd. taky nemají žádnou záruku, že FB bude fungovat věčně....za pár let to stejně bude přežitek a přijde nová "frikulín" služba :) spíše se používá jako další komunikační kanál se zákazníky, nic víc...

Anonym (23.2.2010 06:31:46)

Problém je v tom, že pojem konkurence je tady v čr trošinku cizí. Firmy místo aby válčily o zákaznika cenovou politikou, přidanými hodnotami, bonusy, tak se domluví na stejných službách za stejnou cenu. Nelíbí se ti - běž jinam - ale budeš platit to samé za stejnou službu. Mám na mysli velké firmy, jejichž produkty se týkají celé čr (firmy s lokální působností se snaží zdravě konkurovat, ale ne vždy je to jednoduché) No pak se nemůžeme divit, že tady normální konkurenční boj nazývají válkou... holt česká republika...

y2k (24.2.2010 15:42:45)

Facebook je sra*ka (autocenzura). Podle mě by se na praktiky této naprosto zbytečné sítě měl posvítit úřad na ochranu zpracování osobních dat! Je to shit, když prakticky veškeré e-mailové adresy schraňuje pro své marketingové účely velký bratr v USA.... Sice si své e-maily nechávají někteří uživatelé prohledat od komunílní sítě dobrovolně, ale nalezená data jsou archivována v databázích Facebooku bez autorizace vlastníků těchto dat. Což podle mě a také zákonů ČR není přípustné. Docela mě prudí, že můj e-mail je zanesen někde bez mého souhlasu a pak mi chodí prudivé hlášky na vstup do sítě, aniž bych si je vyžádal, a v těchto pozvánkách je díky databázím seznam všech lidí, kteří na mě mají e-mail v adresáři e-mailu a povolili síti prohledat jejich schránky... Jak říkám, je to sra*ka......

xyx (28.2.2010 19:40:07)

Souhlas. Je takové špiclování se souhlasem. Co se děje dál se získanými daty nikdo neví i přes všelijaké tutové ujišťování.