Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Televizory – formáty, titulky a zvuk: jak na to?

Televizory – formáty, titulky a zvuk: jak na to?

Anonym (3.3.2010 00:00:00)

Když jsem minule psal o širokoúhlých formátech, problém s televizním vysíláním jsem jenom naťukl. Zmínil jsem letmo, že přes všechny ty řeči o „moderním“ formátu 16:9 je stejně velká část – poměr si odhadnout netroufám, protože nesleduju vše od rána do večera – programů dokonce jen ve formátu 4:3. Spekuluju, že u zahraničních pořadů je nákupní cena tohoto formátu nižší. Další část je ve formátu 16:9, zbytek v 21:9.

haf (3.3.2010 16:04:37)

A stačí tak málo. U digitální komprimace stačí nastavit parametr neboť digitální televize potřebuje informaci jinak ručně. Tento problém lze lehce řešit, ale naše televize, no škoda slov.

Anonym (3.3.2010 18:59:02)

LOL, takze kvuli tomu, ze si neumi clovek nastavit spravne format obrazu...si ma koupit projektor, aby pres nej koukal na filmovy klub CT2. Bajecna rada! Opravdu bajecna :). Takhle jsem se u technicky zamereneho clanku dlouho nenasmal. Neberte me spatne, ja sam mam doma projektor a je to vytecna vec, ale doporucovat ho z vyse popsaneho duvodu je teda gol :).

Kossik (4.3.2010 12:21:11)

To můžeš rovnou lidem doporučit koupi HTPC, které si s úpravou formátu obrazu poradí přece jen líp. ;-)