Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Romové chtějí zakázat Mikeše

Romové chtějí zakázat Mikeše

Anonym (17.4.2010 00:00:00)

Na serveru Novinky vyšel článek o tom, že Občanské sdružení Roma Realia chce Ladovu knížku o kocourku Mikešovi v českých školách zakázat. Na Facebooku se hned vytvořila skupina Kocour Mikeš musí zůstat v českých školách.

Jirka (17.4.2010 16:34:11)

Dobrý den,přeji. Tak to zase ti naši spoluobčané řádí.Já nevím co jsme vlastně za stát.Už nyní bych řekl,že diskryminováni jsme spíše my.Byl jsem toho svědkem často a vlastně i na sobě jsem to poznal.My jsme už v menšině,né Oni !!!! Copak to vláda nevidí?Proč jim pořád ustupujeme?My makáme a oni se povětšinou válejí doma a žijí z našich mozolů.To je katastrofa.Jejich ženský jen rodí děti a z těch budou povětšinou opět povaleči.To je děsný v tomhle státě co se tu děje. Co se týče knih a podobně,to bych o tom vůbec nediskutoval.Asi mají prd na práci,když se zabývají takovouhle blbostí.Jen ať nám nechají Ladu a podobně.Ať radši jdou makat a taky přispějou nějakou tou kačkou a né se zabývat blbostma.Jsem doslova znechucen když čtu takové to články.Co si dovolují !!!! Přeji krásný den.JH.

Josef (17.4.2010 17:30:36)

máte pravdu, pane Jirko.

anonym (17.4.2010 18:29:57)

Souhlasim s vasimi nazory , ale jen tak na okraj - nemate ani nejmensi tuseni , jake zhovadilosti se resi tady v Britanii , kde ziji uz ctyri roky - a jak se minoritam extremne ustupuje - to je teprve Kocourkov. A tady v UK se to bere hodne vazne a to daleko vetsi prkotiny nez je napriklad popsana tady v clanku. S pozdravem z Londyna P.S. Bohuzel ale verim , ze se to dostane i do CR.

Občan (18.4.2010 09:24:17)

Já bych zakázal cikány a bude jednou provždy klid!!!

Pracujici OBCAN (18.4.2010 16:15:36)

No, tohle je uz ale totalni kravina ne? Co se nam maj cerny montovat do literatury? Tuhle zem a hlavne pracujici jen vyuzivaji k tomu aby se mohli reprodukovat. Opravdu by se s tim neco melo delat, copak to ti co s tim mohou neco udelat nevidi? Uz i policie si s nima nevi rady. Opravdu by me zajimalo jak by to resili ve stredoveku, schvalne jestli by ten co nepracuje dostal vubec nazrat!

vassago (18.4.2010 16:53:27)

Ve středověku je vyhláškou nepouštěli za brány města..jednoduché

xxx (18.4.2010 18:37:52)

ono to je jednoduché at bily či černý nebo cikán je to fuk jakou má barvu pleti , ale pokud to je zloděj povaleč a vižírka"" připadně se jen množí aby mněl co nejviší přídavky na "děti" ,tek před pár desítkami let tu jeden pán věděl co sněma :) stěma co pracují a jsou slušní nekradou atd stěma problém není !

Michal (5.5.2010 21:19:41)

Dobrý den, můj názor na cikány je, že jsou to lidé, jako jiní, ale tím, že náš stát jim dává takovéhle možnosti, tak toho využívají a vlastně parazitují na naší zemi. Všude, kde vlezou mají vše zadarmo a když ne, tak je to diskriminace. znám několik opravdu slušných a pracovitých cikánů, ale jak zde bylo řečeno je to jen kapka v moři. Dnešní společnost se dívá na cikány jen jako na vyžírky. Práci nemohou sehnat a to protože mají špatnou pověst a bohužel na tohle doplácí i ti slušní cikáni. Otázkou je, jak řešit jejich bytí či nebytí v našem státě. Myslím si, že se to nikdy nevyřeší, protože, když nebudou mít pěníze, tak se budou rozšiřovat krádeže a rabování. Také si myslím, že náš stát skrachuje hodně rychle a to taky z důvodu, že naše populace bílích vymírá většina lidí má 1-2 děti, kdešto u cikánů jsou ty čísla někde jinde, takže za několik desítek let tu budou samí cikáni, samozřejmě, pokud by tu nebyli lidé ze Slovenska, Ukrajiny a jiných států, tak by jsme to mohli zabalit zrovna. Příjde mi směšné, že ti, co nic nedělají a jen se nás pasou umí jen kritizovat a stěžovat si, že je pobuřuje Mikeš. V té době bylo na 90% jisté, že ho unesli cikáni. :)

Jindra (18.4.2010 17:08:53)

Oni prostě jen zkouší, kam až můžou zajít. Proč by nezkusili? V naší demogracii drzejší vyhrává, takže si Romulani můžou vyskakovat a nikdo na ně nemá.

xxx (18.4.2010 18:31:56)

Ne ne povaleči ne, ale zloději a socialky které bude stát ve frontě na socku a rod příspěvěk a řvát jak mají málo ! ( TEDY ne všichní cikáni jsou takový znám i takové co makají a jsou slušní ) jen že takové kteří pracují a jsou slušní ani za romy (cikány ) nepovažují

japky (18.4.2010 20:34:42)

Nemuzu nez souhlasit a jak dlouho si tu budeme ulevovat na internetu,nez z tim konecne neco udelame.Cikanum bych vyhradil nejake byvale kasarny opravil jim bydleni,postavil obchody,skolu zazemi co normalni clovek potrebuje,zajistil nejakou praci v te lokalite,ci na povoleni jinde a STAREJ TE SE!Tak,jak je to v Usa,ci jinych zemich a vseci sou spokojeni-udrzuji si cesty,domy chodi do prace a pokud ne.Jejich problem a konec,zadny penize a buh s nima.Okamzite schvalit zakon a posunout trestni odppovednost na 12 let,bez pardonu.Co jsme opravdu tak tupej a hloupej narod???????????????Ze za 20let z nas udelali zebraky a nam to je porad jedno?Me teda ne

mike (19.4.2010 09:18:03)

To je moc fajn slyšet... ... a jestli lidí jako vy bude mezi Vámi 15% a 80% budou alespoň běžně vzdělaní lidé (ZŠ, vyučení... apod.), kteří pracují a chovají se civilizovaně. Nebude už daná problematika vůbec existovat. Škoda, že ta masa kazí život lidem, jako jste vy....

Adam (18.4.2010 12:02:34)

Všichni moc dobře víme, že Cikáni jsou maximálně nepřizpůsobiví občané a čím víc jim budeme dělat ústupky, tím oni si budou více dovolovat. Pro náš stát je to dost velká ekonomická i morální zátěž. Náš stát jim pomáhá stále čím dál více (ve srovnání s minulými léty) a oni toho zneužívají.

cikan (19.4.2010 06:47:47)

Já to tedy nevím. Jsem cikán a myslím si o sobě, že jsem se celkem přizpůsobil. Vystudoval jsem vysokou školu, mám manželku, dvě děti, barák, auto a připojení k Internetu. Pečlivě se starám o děti, aby byly slušné a všichni si z nich mohli vzít příklad, bílé nevyjímaje. Ono totiž není cikán jako cikán. A není čech jako čech. Proč vlastně rozdělujeme cikány a čechy? Já jsem cikán i čech. Taky je naprostá zhovadilost nás nazývat romy. Romové je od slova Roma - Řím. My z Říma nepocházíme. Když už, tak Romale, ale to už nejsou cikáni, ale právě ti nepřizpůsobiví lidé s kořeny v Rumunsku. Nepřizpůsobiví jsou ale i češi. Bydlel jsem v Děčíne v bytovce, kde byli bílí bordeláři na entou. Dělalo se mi z nich špatně, tak jsem se odstěhoval. Mikeše bych nezakazoval. Je to kus historie a v té době to prostě tak bylo. Když děti četly tu knížku, samozřejmě se mě na ptaly na to co se dělo. Vysvětlil jsem jim, že kdysi jsme kočovali, kradli slepice a tak. Postupně jsme se naučili žít ve městech (donutil nás k tomu totalitní režim), začali jsme chodit do školy a někteří z nás pochopili, že máme na víc než jezdit od města k městu a krást jídlo. A tak jsem dnes zaměstnaný ve vedoucí pozici v prosperující firmě, nikdo z podřízených nemá nic proti tomu že jsem cikán, ve volných chvílích se věnuji rodině a hraju na housle s cikánskou kapelou. Jsem cikán a jsem na to hrdý.

Miroslav (19.4.2010 15:10:12)

Tak to mě těší, že jste jiný ale jak se říka, je to kapka v moři...ale další pořekadlo je, nemusí pršet , stačí když kape...hodně štěstí do dalších let . . .

Kovboj (20.4.2010 10:40:09)

Je pravda, že zném (naštěstí) jen slušné cikány, kteří žijí tak, že si z nich jde brát příklad - a není pro ně "cikán" nadávka. Tak by to mělo být! Bohuýel jsem se ale setkal často s tím, že měli problémy např. se vstupem do restaurace. Hodně "bílých" tedy neumí rozdělit cikány na slušné a nepřizpůsobivé - a to je hodně špatně. Ono není důležité, zda dobrý (nebo špatný) skutek spáchal cikán, nebo bílý - čech, němec nebo rus. Mělo by se dělit na dobré a spetné lidi - ale ne podle národnosti, barvy pleti, či náboženského přesvědčení.

občan (20.4.2010 12:13:25)

naprostý souhlas, máte mé sympatie

xxx (18.4.2010 18:40:16)

Ono by to chtělo asi naký proti utok ? třeba zakázat to jejich vití na mněsíc :) a nebo zakázat jejich spusob žiti :)

Arci (20.4.2010 09:58:55)

No, když to po tobě čtu tak se snad stydím že jsem bílý.To by snad i ten cikán napsal líp. A teď k tématu není cikán jako cikán ty slušnější, ale nenazýváme cikány jelikož jsou to normální Češi.Nejde o barvu pleti, ale životní hodnoty a způsob života.

sisi (19.4.2010 10:44:47)

No nejlepší je, že Lada napsal mikeše v roce 1936 a cikáni ho v roce 2010 dočetli... Jestli to takhle pujde dál, tak budeme muset z šachů odstranit bílé figurky, protože začínájí první...

anonym (21.4.2010 11:23:36)

A to až se naučí číst Vietnamci ..... zakáží nám Rákosníčka.