Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Milujte svá Windows

Milujte svá Windows

Anonym (9.10.2010 00:00:00)

Kdysi dávno jsem počítač používal výhradně k práci. Ale to jsem měl Apple Macintosh. Nuda. Teprve od té doby, co mám Windows, si užívám pořádné porce zábavy.

Petr (9.10.2010 00:27:20)

Autorovi článku bych doporučil update hardwaru a nebude si tu už muset stěžovat na pomalý počítač, zpomalující antivir, aktualizace a kdo ví, co ještě.

coolna (10.10.2010 20:04:39)

no... jestli kazde zpomaleni PC resis upgradem HW, tak to Pan Buh s Tebou....

pupik (13.10.2010 16:49:46)

Ale to je spravne reseni dle dikce Microsoftu - malo vykonu? Upgrade HW! Stale malo vykonu? Udelame farmu (dnes cloud), aneb kdyz to nejde silou, musi to jit jeste vetsi silou, kdo by to nebral ;-)

chorche666 (22.11.2010 11:12:31)

Problém vidím hlavně v nekvalitním HW.Pokud máte vše ok,win7,tak na nic reptat nejde.Je to rychlé,spolehlivé a hlavně UNIVERZÁLNÍ!To Apple ani Linux nejsou.Bohužel....

Shado (9.10.2010 00:57:18)

Mac funguje jenom díky tomu, že ho nikdo nepoužívá, kdyby windows používalo minimum lidí, a Mac drtivá vetšina, hromady nekvalitního software, kvalitího spyware/virů atd a zpomalujicích antivirů a rádoby ladiču by byly na Macu, a windows by byl oním lepším neposkvrněným místem, kde se vlastně vyplatí dělat software jen microsoftu a pár výrobcům profi aplikací, a taktéž žádný spyware nehrozí:-)

Boris (9.10.2010 01:00:56)

Dost dobře napsané :-)

anonym (9.10.2010 09:14:07)

Bohužel tentokrát jsem v článku nevypozoroval ani náznak vtipu. Zato autorovou blbostí se to jen hemží. Nejdříve jsem chtěl napsat neschopností, ale to by nebylo to správné slovo, protože Win stačí jen nainstalovat a běží. Pokud autor skutečně zaznamenává podobné problémy, je to spíše právě jeho blbostí.

Uwe Filter (9.10.2010 09:34:11)

citace:"Pořídil jsem si Apple i domů, tehdy se dal pořídit ještě levně, protože firma nesponzorovala kdejaký hollywoodský film, a i doma na něm pracoval"...... autore, lzete jak politici pred volbama, apple byl vzdycky v Cechach drahy az hanba, teprve poslednich par let je to laciny, reps. unosny a rozhodne levnejsi nez kdektery znackovy pececka.. nikdy v minulosti nebylo mozne notebook od apple koupit za 20kKc a to ani v usa, zacinalo to spis na dvojnasobku. Jo a ten clanek, celkove vzato, blabol, slovy JC, uz sem nepiste a pokud mozno, nepiste vubec.

vasjo (9.10.2010 11:16:45)

Uwe Bobane, Apple se prodává v Čechách už od roku 1993, tos byl ještě na houbách, tak nedělej chytrýho.

KoBE (9.10.2010 20:49:24)

Ja myslim ze je ve clanku ironie i nadsazka, ne moc casta, ale je tam a toto je myslim jeden z jejich vyskytu. Narazka na filmy i cenu. Stejne jako prehaneni ohledne problemu se systemy od MS. Ano, cas od casu je to horor. Ale berte to i ze strany vyrobcu hardwaru. Ten vyvoj taky stoji penize a kdyby byl operacni system stale stejne narocny na HW tak by cloveku pocitac stacil 10 let...

wleir qěpů§ ěšičě (10.10.2010 22:40:05)

Ty Jsi ale Machr s velkým M

sabraq (8.11.2010 20:10:30)

Já bych neurážel. Nesouhlasím se vším, co kdy autor napsal, ale s těmito postřehy souhlasím. Win stačí nainstalovat a běží, ale je potřeba doinstalovat ještě další nemálo software, aby běžel ku prospěchu věci. Když je HW novější než instalovaný systém, je potřeba si vyhrát i s ovladači. Potom si za půl roku změřte, jak dlouho to trvá od zapnutí počítače, start systému, přihlášení, nahození programů "po spuštění" do doby, kdy hdd dochroustá, nebo dobliká a vy můžete skutečně začít pracovat. Možná s nástupem W7 se to nějak zlomí, ale nevím. Spíš se to zlepší tím že jsou dnes snadno dostupné a levné paměti, jenže Win budou určitě swapovat až do konce věků.

Tinker (9.10.2010 10:57:21)

Zastávám se autora článku, problémy jsem měly taky a to jsem neměl žádnou plečku - AMD Athlon 64 3000+ 2,0GHz, 1,5GB 333MHz RAM, 160GB disk. V době kdy jsem to dostal to bylo dělo, ostatní měli stroje sotva kolem gigahertze, měl jsem tam legální Win XP a nějak to fungovalo. Ale vadilo mi jedno - první špuštění nastartuje rychle. Ale člověk hodí firefox a boot už se nehezky protáhne. Nechá jen firefox a boot se s časem stejně protahuje, nikdo neví proč. Když tam dám pár aplikací, tak jsem boot nedostal pod dvě minuty. Z jiného soudku - sestřenice měla o něco výkonnější PC než já, Win XP, ale....boot půl hodiny. Beze srandy, od začátku bootu trvalo půl hodiny než se systém dostal do stavu, kdy člověk kliknul a jen ikonka se zbarvila do pěti seknud! Stačilo pročistit plochu. Žádná odinstalace, jen vyházet pár zástupců..a boot se dramaticky zkrátil možná na polovinu. Opravdu tomu systému vadí, že je na ploše moc ikon? Opravdu každá ikona zbrzdí boot o nějakou tu vteřinu? Nemohu se nezmínit, jak mě zasáhnul BSOD - buť se objevil i s informací co se stalo (jen probliknul sotva na vteřinu a reset), nebo se objevil BSOD úplně bez informací. Windows šel vždycky svoji cestou a je to spíš taková adventura. Člověk si s tím hraje, vzdělává se a ono to za odměnu nějak funguje. V porovnání s Apple nebo GNU/Linuxem je to něco, co uživatel neocení. U Apple zapne a všechno funguje, unifikace HW hraje taky roli. U GNU/Linuxu člověk zapne a všechno jede...jen si musí sám zvolit jakou aplikaci chce používat, co za prostředí chce používat,...ale nainstaluje a systém žije. Nepadá a drží, nezpomaluje se a na Pentiu 133MHz běží všechno, co běží na Phenomu X4. Na Pentiu 400MHz není problém bez ovladačů GK plynule modelovat v poslední verzi Blenderu, nějak to funguje a když chce člověk aby to fungovalo líp, tak jako u Windows musí investovat svůj čas a hledat jak na to (ovladače GK). U Windows narozdíl od toho občas dost věcí nefunguje vůbec :)

Petr (9.10.2010 13:16:32)

A ty se divíš, že to nabíhá dlouho, když si zaflákáš počítač vším možným? Instalovat jen to, co je potřeba a čas od času udělat DEFRAGMENTACI disku!!!

Standa (31.10.2010 20:52:54)

Lze pouze souhlasit... Zlatej Apple a Linux... Zkrátka UNIX navždy... :-D

chorche666 (22.11.2010 11:56:46)

Tys měl AMD64 a bootoval půl hodiny?To si děláš snad legraci ze všech tady.Nebo nejsi normální.Pokud to neběhalo,tak jsi měl hledat chybu!Já dodnes jedu na i na staré mašině AMD ATHLON XP2700,jednojádro,giga RAM Kingstone,Win XP a chodí v pohodě.Ovšem musím dodat,že v poho je až po výměně neznačkové RAM za Kigstony.Instalace je tak každé 3 roky,a to spíš pro jistotu.BSOD žádné,boot do 2minut.

Spike (12.10.2010 18:58:05)

Díky, já se, na rozdíl od některých hnidopychů v diskusi, pobavil. Nicméně, dnes mám raději než W7 nebo Visty stále XP, jsem prostě staromódní :-) a některé ty neduhy stále vidím ...

Toams (13.10.2010 12:10:43)

Moc pěkný článek. Jinak k tomu lze dodat jenom to, že PC platforma platí a platila svoji daň za jakousi otevřenost. HW vyrábí kde kdo, SW vyrábí kde kdo a z toho plynou problémy se stabilitou atd.. Uživatelé měli a mají možnost volby, nejsou omezování ve výběru HW, SW na pár dodavatelů jako u Apple atd... Vlastnit PC x86,x64 bylo trochu o nervy, ale v dnešní W7 a SSD disků jsou drtivá argumentů proti PC Win platformě pasé. PC Win platforma je dnes velice rychlý a stabilní stroj, který je po zásluze nejrozšířenější na světě.

Toams (13.10.2010 12:11:10)

Moc pěkný článek. Jinak k tomu lze dodat jenom to, že PC platforma platí a platila svoji daň za jakousi otevřenost. HW vyrábí kde kdo, SW vyrábí kde kdo a z toho plynou problémy se stabilitou atd.. Uživatelé měli a mají možnost volby, nejsou omezování ve výběru HW, SW na pár dodavatelů jako u Apple atd... Vlastnit PC x86,x64 bylo trochu o nervy, ale v dnešní W7 a SSD disků jsou drtivá argumentů proti PC Win platformě pasé. PC Win platforma je dnes velice rychlý a stabilní stroj, který je po zásluze nejrozšířenější na světě.

Standa (31.10.2010 20:41:58)

Po zásluze??? Rychlý??? Stabilní??? Opravdu vynikající vtip... zapíšu si ho, na večírcích se ujme :-D :-D :-D

Standa (31.10.2010 20:38:21)

Skvělej článek :-D :-D :-D výborně jsem se pobavil, asi jen škoda, že je to všechno pravda :-D Jinak s tím Applem a podoporou filmů... toho jsem si taky všimnul. Co si jen tak těď vzpomenu, třeba Girl with dragon tattoo. Dobrej film a všichni jedou na Applu. A ještě lepší je Kick ass, minimálně 30 Applů... a jinej počítač v tomhle filmu??? V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!!! :-D