Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internet přes volné televizní kanály

Internet přes volné televizní kanály

Anonym (20.10.2010 00:00:00)

Analogové vysílání pomalu končí - a to jak v Evropě, tak i ve Spojených státech. Jedním z důsledků je řada volných frekvencí v Americe nazývaných „bílý prostor“, které by mohly získat telekomunikační operátoři. A použít je k vysokorychlostnímu internetu.

Tinker (20.10.2010 13:20:35)

Hlavně že máme už jen pod 5% volných adres :( Už vidim jak někdo nadšeně staví další NATy

Nargon (20.10.2010 23:21:08)

Misto natu, aby spis pouzily IPv6. Ale docela me zarazily ty frekvence 800 a 1800 MHz nejsou to nahodou frekvence GSM? To pak budem moct mobily zahodit?

Tinker (21.10.2010 21:18:44)

Právě že do IPv6 se nikomu moc nechce :( Ono migrace všeho co existuje by určitě nešla udělat za několik hodin aby to nikoho nepostihlo...už jen protože bude problém se synchronizací toho všeho. Už vidim jak se všecho vymění a...najednou se někde zblázní SW (telefonní ústředny, servery,..) a budeme v pravěku. Mě taky hned napadlo GSM, ale kdoví na čem to dneska opravdu běhá, myslim že dnešní telefony jedou na čtyřech frekvencích. Jestli mi odepíšou moji historickou 800/1800 (něco mi říká že to bylo možná až 900) Motorolu, tak mě naštvou...v dnešní době už není moc mobilů co jdou provozovat na 4 AA baterky :D

krc1 (21.10.2010 17:08:35)

Podobné články se v poslední době dost objevují. Nicméně obsahují základní omyl: analogová televize v žádném z těch pásem nevysílala, snad jen něco málo kolem těch 800 MHz. Jinak analog. TV frekvence byly od cca 60 do těch 800......