Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Cizí planeta, na které byl na „100 % život“, se „záhadně ztratila“

Cizí planeta, na které byl na „100 % život“, se „záhadně ztratila“

Anonym (22.10.2010 00:00:00)

Astronom Steven Vogt před pár týdny tvrdil, že jím objevená planeta, „ta nejpodobnější naší Zemi“, překypuje životem. Průlom v astronomii, v hledání exoplanet, byl hlavní zprávou mnoha médií včetně těch odborně laděných. V tu dobu se navíc OSN chystala rokovat o strategii lidstva v komunikaci s mimozemšťany. Co čert nechtěl, vše je "tak trochu" jinak.

Otomar Krejčí (22.10.2010 07:07:52)

Můžete mi prosím vysvětlit, co to tu dělá? Tahle tématika mě na DSL začíná pěkně dopalovat. Obvykle si články přečtu, ale tento paskvil určitě ne. --------- Odpověď ------ Milý pane Krejčí, > Můžete mi prosím vysvětlit, co to tu dělá? já vám to rád vysvětlím. Články z vědy se na technologických serverech objevují všude, někde více, jinde méně. Je to hlavně tím, že věda s technikou souvisí, ale také to pro mnohé je milá změna v tématu. Na DSL.cz tu a tam takové články vycházejí a čtenářům se podle čtenosti a reakcí prostě líbí. Byly tady články o digitálním vesmíru a buněčných automatech (Stephen Wolfram), který spustil díky svým poznatkům výpočetní znalostní vyhledávač Wolfram|Alpha, což je dnes velmi populární webová služba [kdo by ale viděl souvislost, že?], byly tady články o LHC, o Slunci, o počítačovém modelování aj. To, jak se média staví k různým věcem a jak je prezentují, je také časté podtéma. Kdo nemá rád Windows, nebude číst články o Windows, koho nezajímá úprava fotografií, nebude číst o úpravě fotografií. Koho nezajímá věda, nemusí číst články o vědě. Koho zajímá, rád si je přečte. > Obvykle si články přečtu, ale tento paskvil určitě ne. Obdivuji vaši schopnost posoudit článek bez jeho přečtení. Hezký víkend, zdraví O.K.

Meteor (23.10.2010 15:23:47)

Tak tak. Třeba já na DSL chodím právě kvůli takovým to článkům :-)

xxx (4.1.2011 04:43:07)

Za asi dva týdny od chvíle, co sdělovací prostředky ohlásily úžasný objev, představil astronom Francesco Pepe z Ženevské observatoře výsledky analýzy 179 měření ze spektrografu HARPS. Výsledek? Úplný opak toho, co hlásil Vogt s týmem Jako vždycky něco co je prulomové se oběví ale najednou zahy za par dni nebo týdnu je to dementováno nabo správa zmizí jako pára nad hrncem ! není vam tohle divné ? mně jo a to pořádně !! takže zavěr opět nesmíme něco vědět nebo vidět !!! což je už humus ktsrý mi leze krkem !!

Jakub Vrána (24.10.2010 11:33:41)

Tak mi tyto články zase pěkně vadí, stejně jako panu Krejčímu. Hold, nezavděčíte se všem, mě v tomto případě také ne.

vasjo (25.10.2010 00:28:44)

Posledně tu byl článek o velvyslankyni pro mimozemšťany, to mi přišlo úplně mimo téma na tomhle serveru, a ani u tohohle nějaké souvislosti nevidím, sorry.

EL (26.12.2010 00:36:25)

Však otamtuď mimozemšťani už dorazili a stojí to za ho... Akdo to je ? Ten z zelený z alzy a imobilní UFON. :)))

venson (27.10.2010 21:53:47)

Naopak, jedna se o super clanek, jen tak dal! Prijemne pocteni o notorickem sklonu jedincu a neprofesionalnich medii zkreslovat seriozni vedeckou cinnost.

Jirka Smrž (22.10.2010 08:53:22)

Byli tam dřív cikáni, hledejte planetu ve sběrnách šrotu. Bylo v ní dost mědi, hliníku a dalších prodejných kovů. Tyto civilizace zatím nemají policii, nepotřebovali ji. Našla se smlouva o prodeji planety jiným civilizacím, podepsán byl jeden Žid, tuším že Kristus nebo tak nějak se jmenoval. Hezký a veselý den přeji všem měřitelům, já si ho změřil taky.

Gargulak (22.10.2010 09:11:53)

Astronomie... to je (pa)věda, co se učí na přírodovědeckých fakultách... jako ekoterorismus-ekofašismus... V podstatě nic překvapivého, že se astronomové nechali inspirovat svými biomasovými kolegy, kteří ukázali, že lži o globálních ochlazování, oteplování, suchách, potopách... jsou vynikajícím byznysem.

anonym (4.1.2011 14:00:12)

važně ? až zase tak pravdu nemáte , až budete plavat doma kvuli tomu že roztaji ledovce tak bude te kvičet jak prase při povodní ! mně už važně tihle tupohlévci lezou na narvy !

Pip (24.10.2010 22:00:49)

Možná ze sebe udělám blbce, ale není ten program místo Ceti Seti? Aspon doma uz asi 14let participuju na projektu SETI@Home. S jako Search. Pokud je i CETI, tak se kaju, ale divil bych se.

pip (24.10.2010 22:04:32)

Jo, tak uz si sypu popel... :) CETI opravdu je, je soutasti SETI. Timto se omlouvam. ---- Odpověď --- Dobrý den, no, sypat popel si mám já, na mysli jsem měl totiž SETI obecně a ne speciálně CETI. Díky za upozornění. Zdraví O.K.

neznalek (27.10.2010 20:23:32)

a co s toho ze obevili (nebo neobevily) zivou planetu? dit je 20 svetelnych let daleko ..tak ze nejoptimistictejsi doba ktera by cloveku trvala se tam dostat je tak 50 000 pozemskych let a to je opravdu nekolikanasobne vic nez kolik let ubehlo od narozeni fiktivniho krista ...a to byla doba kdy jsme byli jeste hodne zaostaly... tak ze bych se tim vubec nerozrusoval...aspon 1000 let :)

anonym (4.1.2011 13:57:26)

Važně 50 tisíc let ? asi jste trochu zaspal v davných dobách komunismu ! :) už v 80 letech mněly rusové jaderný raketový pohon , sice prototyp ale fungoval ,takže pokud o pravdu šlo oto se dostat na jinou planetu tak zase až takový problém by to nebyl . sice by to stálo mraky pěněz ale a dost velké usilí ale šlo by to :) jinak pokud je známo tak ve vesmíru je vakuum , takřže defakto nic nebrání v pohyby a akcelaraci asi tak :)

anonym (28.1.2011 18:01:39)

ghfh