Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jen počkejte, až WikiLeaks najde něco na vás

Jen počkejte, až WikiLeaks najde něco na vás

Anonym (18.12.2010 00:00:00)

S WikiLeaks je v poslední době docela legrace – od zveřejňování citlivých informací, přes sexuální skandály jejího šéfa až po nepříjemné útoky na ty, co se rozhodnou, že s ní nechtějí mít nic společného. Co se ale stane, až si WikiLeaks posvítí na vás, nebo vy na ni?

calc (18.12.2010 01:48:44)

Wikileaks se soustredi na korporace a hlavne na USA. Predpokladam, ze se poslednim kouskem jenom tahali tricko co vsechno muzou delat.. Kazdopadne ta ceska wikileaks dle toho co jsem se docetl nebude zverejnovat citlive korespondence o tom, kde po nekom pokukuje. Btw sifrovat komunikaci neumite??

Jirka (18.12.2010 12:00:44)

Dobrý den. Nemyslím si,že by se toto týkalo nás obyčejných lidí.A když,to budu již dávno koukat na kytičky zespoda.Oni pánové nahoře nemají vůbec nikdo čisté svědomí.To si nebudeme nic nalhávat.Každý na každého něco ví.To bylo již za komoušů a jestli si někdo myslí,že se tohle změnilo,tak je opravdový hlupák.To je pořád stejné.Nás obyčejnejch se to netýká !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S pozdravem,JH.

pastic (19.12.2010 09:23:51)

Pane černy,už vidim jak někoho zajima že si ja obyčejny člověk objednava přes net "rohliky".Už davno jsme potřebovali takovy server,ktery objasni pravdu.lide ve vladě si mysli že jsou nedotknutelni.Doufam že jste dostal zaplaceno za tento članek,nebot poctivy člověk by takovy blabol nemohl napsat. S pozdravem D.P

Michal Černý (19.12.2010 22:51:06)

Za článek jsem zaplaceno dostal, jako za jakýkoli jiný :-) a já osobně jsem ještě nikdy neviděl obyčejného člověka. Kdo to je?

dement (21.12.2010 17:26:17)

Všici jsme obyčejný...jen stádo na porážku...mužete si myslet cokoliv jinýho, ale podle mě je to prostě takhle...

xxx (24.12.2010 11:28:30)

co pak to nevídíte je nasazeny ma provokace zmetek jeden jako za komnšu a bezak je to bývylý stbak !

OSPF (26.12.2010 08:31:05)

Prectete si co wikileaks zverejnuje. Zverejnuje osobni korespondenci diplomatu. Zverejnuje osobni postrehy a nazory na jine diplomaty. Zverejnuje seznamy agentu. Jsi statni zamestnanec? Jak by se ti libilo, kdyby nekdo zverejnil tvoji komunikaci treba s pritelkyni prez firemni pocitac?? To by bylo panecku revu co

anonym (26.1.2011 11:09:02)

Přes firemní počítač se s přítelkyní nekomunikuje, hotovo dvacet!

Michal Černý (18.12.2010 20:59:06)

Nerad bych podceňoval Vaši schopnost šifrovat komunikaci, ale opravdu si myslíte, že jí umíte šifrovat tak, aby si jí nikdo nepřečetl?

xxx (24.12.2010 11:41:54)

A ještě jedna věc , vy si snad myslíte že vlady neodposlouchávájí lidi ? ale ano odposlechy jsou na denim pořádku a jen tka na okraj , všechny hovory a datová komunikace co se týče mobily a telefonu je nehrávána a uchovávána po dobu 2 let asi tak a je zcela běžné že pokud se přestanente libit "vladě" tak je to proti vám použito atd !! takže horší jak za komunistu svině !

OSPF (26.12.2010 08:28:43)

uklada se pouze odkud kam se volalo. Neprobiha zadne ukladani obsahu hovoru. Na to na svete neexistuje dostatecne velke diskove pole.

anywh (18.12.2010 16:23:10)

"Připomeňme, že PayPal zrušil účet WikiLeaks, protože porušovala podmínky pro užívání." to je lež.....i paypal přiznal, že zablokovali jejich účet na základě dopisu od vlády USA.....takže paranoa je na místě a tento název článku slouží jen a jen těm hajzlíkům, co denodenně lžou - viz počet mrtvých v Íráku, ..... dostali jste aspoň za tento článek peníze od vlády? Jestli ne, tak to děláte pod pohrůžkou, nebo jste prostě omezení a záměrně škodíte svobodě?

Standa (19.12.2010 11:58:28)

Přečetl jsem tak 1/3 článku a přestalo mě to bavit... jistě, jde o zábavu a člověk se na to musí dívat s nadhledem. Ale podle diskuze u článku tento vtip nepadl na úrodnou půdu... jako vždy :-D

J (19.12.2010 19:48:38)

Dobry den pane Cerny, je mi opravdu lito, jak jste ve svem mysleni omezeny. Fakt si myslite, ze nekoho bude zajimat po kom pokukujete, a ze vas za to dokonce vyhodi z prace? To asi pokukujete po desetiletych svlecenych holcickach. Wikileaks zverejnuje politicke informace - informace spojene s moci, ktera je vyuzivana k manipulaci ostatnich. Je soucasti nikdy nekonciciho boje mezi vladnoucimi a ovladanymi. J.

Petr Kapounek (20.12.2010 08:38:59)

Pane Černý, překrucujete fakta. WikiLeaks není o šťourání do soukromí, ale o otevřené politice. Vše co bylo zveřejněno se týká buď politiky, nebo činnosti veřejných činitelů. Věci, které byly odhaleny se dotýkají životů nás všech. Nijak mě nepřekvapuje, jak se ochránci režimu chytnou vždycky té největší ptákoviny - v tomto případě diplomatické korespondence - aby mohli mařit snahu o odhalení mnohdy kruté pravdy o tom, co dělají naše vlády. Takže jen pro připomenutí: Kdo zmařil více životů? WikiLeaks zveřejněním diplomatické korespondence, nebo USA lživou válkou proti Iráku?

Michal Černý (20.12.2010 19:36:30)

No já nevím, zdali je například PayPal zrovna politiky nebo veřejných činitelů. Pokud budu mám firmu, je mým právem si rozhodovat, kdo se o ní co dozví mimo toho, co mi nařizuje zákon. Pokud někdo nerespektuje práva druhých a snaží se to zakrýt jinými právy je to směšné. Je úplně jedno co dělám, ale pokud mi někdo čte moji soukromou korespondenci a nečiní tak v souladu s demokratickými zákony, dělá jen to co dělala StB. Zbytek jsou fráze o svobodě, rovnosti a bratrství (nejmenovaly se tak i uranové doly?). Pokud WikiLeaks řekne, že útoky hakerů na soukromé společnosti jsou fajn, pak nevidím tu demokracii, kterou tak hlasitě podporují - nebo to je svoboda jen pro některé? Kdo je horší - vrah, který zabije 5 nebo 8 lidí? Je jeden z nich hodný a druhý zlý? Ne - oba jsou vrahy, stejně jako USA a WikiLeaks nejsou hodnými a zlými podle toho, kdo z nich je horší (ať si na tuto otázku odpovíme každý jakkoli).

OSPF (26.12.2010 08:25:53)

aspon si prectete co wikileaks zverejnuje. Navic kazdy stat ma pravo na tajne informace. Mame je my, ma je Slovensko, ma je Rusko. Kdo tvrdi, ze kazda informace tykajici se konani statu ci statnich cinitelu musi byti zverejnena je duty primitiv.

Obyčejnej (20.12.2010 18:22:33)

Když má někdo důvod se bát, že na něj něco praskne, tak se bude bát. Já se například zrovna WikiLeaks opravdu nebojím.

xxx (24.12.2010 11:37:18)

Díky za WikiLeaks už bylo na čase aby někdo, začal konečně říkat pravdu a ne ty kecy tupu TV nova a spol a nebo kecy těch teroristu Amíku ! kteří terorizují skoro celý svět !!! A nejvíce mně muže naštvat článek člověka který každé ráno salutuje před vlajkou USA a spivá jejich hymnu ! No a co více dodat všíchni USAmilové by se mněly sebrat a táhnout do USA a ne tady prudit slušné lidi , a ještě tvrdit do očí jak amíci nejsou skvělí ! jdy blejt z toho článku

OSPF (26.12.2010 08:24:26)

tak to vam jiste nevadi, kdyz vas jen tak z principu bude odposlouchavat naky statni organ. Vzdyt se nemate preci ceho bat :))

JD (20.12.2010 22:15:00)

Dobrý den pane Černý, přečetl jsem si Váš článek i reakce ne něj. Jsem velmi rád, že jste ho napsal, hovoříte mi z duše. Škoda, že není nějaké WikiLeaks také třeba v Iránu nebo Severní Korei. Ale tam by asi takové úniky končily poněkud drakoničtějšími konci autorů. Každá generace má své anarchisty házející bomby ve jménu lepších zítřků. Chápu Emilii Marty, že ji stále se opakující chyby lidstva znechutily život.

anonym (29.1.2011 19:01:51)

Milý pane ! Je mi z Vás smutno ! Jste školním příkladem falešné morálky a předposranosti ! V demokracii nemá správa věcí veřejných na tajnosti právo a dokud to tak nebude nemůže se špinavost a korupce vymýtit ! Pouze zloděj , nevěrník , úchylák nebo vrah se pravdy bojí - a to já nejsem , takže bych klidně souhlasil i s povinností aby státní zaměstnanci kteří řídí naše osudy měli u sebe kamerku a byli povinně nepřetržitě online ! Nikdo nikoho do poblitiky nenutí takže pokud nesouhlasíš tak vypadni !