Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > OpenSUSE 11.4: Systém s 3D prostředím, které oživí i váš slabý netbook

OpenSUSE 11.4: Systém s 3D prostředím, které oživí i váš slabý netbook

Anonym (18.3.2011 00:00:00)

Po osmi měsících vývoje vyšla nové verze operačního systému openSUSE. Změna vývojového cyklu, jeho prodloužení, zdá se, se opravdu vyplácí. OpenSUSE je vyladěnou stabilní distribucí, která rychle a spolehlivě běží i na slabším hardwaru. Moderní desktopové grafické prostředí KDE 4 s 3D akcelerací si lze užívat i na starších netboocích – což je něco, o čem se majitelům netbooků s Windows 7 Starter může jen zdát.

anonym (18.3.2011 03:23:40)

Dřív jsem nevěděl kterou linuxovou distribuci si vybrat, teď už mám vybráno, ale přesto sní spokojený nejsem. A OpenSuSe to není :D

anonym (21.3.2011 16:38:25)

No nevím zkusil jsem to instalnout na netbook Acer AOA150. Nejede to jak má, ovladače na wifinu chybí, chipset nejede jak má, vykreslování grafiky na úrovni Pentia1. Takže tuto distribuci nebrat :-(

anonym (22.3.2011 16:32:58)

acer nebrat....

PeSo (12.6.2011 23:29:52)

Ha Acer :-) Bohuzel...

anonym (18.3.2011 14:45:43)

Na vytváření bootovacích USB flashek (nebo paměťových karet :) ) je perfektní Unetbootin http://unetbootin.sourceforge.net/ Hezká vlastnost je, že si člověk (kromě ISO obrazu) může vybrat i přímo distribuci a verzi, program si sám stáhne co potřebuje :) Jinak je pravda že Ubuntu jde s náročností nahoru, ale když člověk porovná co bylo v roce 2008 a teď, není se čemu divit

anonym (18.3.2011 15:38:08)

Unetbootin je super, taky jsme o něm už několikrát psali. :) Ale želbohu právě v případě openSUSE nefunguje, jak má. Blíže jsem to nezkoumal, ale raději prostě vsadit na jistotu s ImageWriterem.

anonym (23.3.2011 14:13:54)

Jojo, je to přesně tak, jak píše autor. Je to, jako by tomu někdo zapnul turbo. Luxusní! Po dlouhé době něco, co překonalo Opensuse 10.3. Chtěl bych se ale autora zeptat, jaký hardware má. Chtěl bych něco nainstalovat mojí matce na obstarožní notebook, ale má jen 512MiB RAM a říkám si, jestli to opravdu už není příliš málo...

anonym (25.3.2011 01:11:29)

Dobrý den, netbook je Asus Eee 1000HE, klasický Atom, Intel grafika taky klasika, 2 GB RAM (giga přidáno). Hlavní notebook je už výkonnější, ale na tom netbooku to prostě lítá (asi grafikou/ovladači, notebook je ATI...). OpenSUSE 11.4 jede i kamarádovi na starším Acer Aspire One s SSD. Co se týče 512 MB RAM, to KDE4 bych ale už asi neriskoval. Takovou RAM spolkne i Chrome. Pokud openSUSE na 512 MB RAM, pak bych si vsadil na LXDE (je na DVD). http://en.opensuse.org/LXDE Mějte se, O.K.