Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Ubuntu se vrací do 80. let a napodobuje Mac OS X

Ubuntu se vrací do 80. let a napodobuje Mac OS X

Anonym (25.3.2011 00:00:00)

Nová verze linuxového operačního systému Ubuntu přijde s mnoha novinkami. Kromě těch pod kapotou však do očí bije ta nejviditelnější proměna: přechod na styl ovládání, jaký znají uživatelé Mac OS X od společnosti Apple. Nové vydání tedy už nebude evoluční, jak tomu bývalo doposud, ale teď už opravdu i revoluční.

anonym (25.3.2011 09:53:15)

Mě se na ubuntu nelíbí vícero věcí. Napodobování applu (vzhled, prodej aplikací a hudby) integrace různých uzavřených protokolů pro komunikaci (klienti sociiálních sítí). Ubuntu one (jehoš servorvá část není svobodný software). Jako BFU uživateli se mi zatím zdá nejlepší volba LMDE, ale také to není ideální :)

anonym (25.3.2011 20:14:52)

Na co používat nějaké odvary, když máme zdroj - DEBIAN. Používám ho již několik let společně s Gnome a naprostá spokojenost.

anonym (26.3.2011 08:25:46)

Další možnost je se vrátit k Windows.

anonym (26.3.2011 12:36:58)

A to proc?

anonym (28.3.2011 16:28:43)

Nainstalovat win na počítač který byl čistě linuxový je opravdu prasečina, to raději skočit z okna i s tím počítačem. Ubuntu jsem naštěstí včas opustil. Nejprve se mi líbilo , byl jsem takový BFU pro kterého to bylo příjemně klikací a tolik odvahy na Debian jsem něměl. Dnes již nemám problém switchnout na vhodnou distru. Přiznám se však k tomu že win používám, neb jsou věci kdy člověk musí, avšak jak jen to jde jej opouštím.

anonym (1.4.2011 20:17:19)

Hele a nehoupeš nás? Jak to čtu, tak budeš asi borec na konec. Takové chytráky jako ty jsem už potkal, po telefonu jsem jim musel radit jak si nastavit síť na dvou počítačích. Jeden ze sedmičkama a jeden s xpéčkama. To byla legrace s týpkem. A to jsem náhodou narazil na netu na borečka jak vypisuje hlody jako ty, jak válí s linuxama :-) Blboun si ani neuměl nastavit zabezpečení wifiny, no co tak jsem si natáhl jejich domácí erotické fotky, holku má fakt šťabajznu :-)

anonym (6.4.2011 10:29:32)

Debian není klikací?Nenaklikáš tam snad to samé co na ubuntu?Nepoužívá Debian stejné grafické prostředí jako Ubuntu? Tyhle rádoby "borci,znalci" mě dokáží vždy spolehlivě nadzvednout ze židle. Linux je o svobodě to znamená i o svobodě výběru distra!Pokud ti nesedí jedno tak přejdeš k druhému tak to je a je to dobře.Takže nehan něco co linux dostalo do povědomí široké veřejnosti(Ubuntu).A jinak instalaci a nastavení distra Debian zvládne podle návodu na Debian.cz každý i úplný laik to znamená i BFU!!!Ted mě tak napadá, není vlastně Debian pro tebe jednoduché distro?doporučil bych ti třeba Archa nebo Gentoo když nejsi to BFU, to by ti tak mohlo sedět.

anonym (26.3.2011 14:04:57)

OLOL :-) To určitě, to bych radši vyhodil počítač z okna, než na něj nainstalovat Windows ;-)

anonym (26.3.2011 17:15:36)

Poslední zoufalá možnost je se vrátit k Windows ;-)

anonym (25.3.2011 18:38:32)

Konec konců je celá řada distribucí, tak proč zůstávat u Ubuntu.

ped (30.4.2011 14:52:48)

No po dlouhých rocích s ubuntu mě unity dokonale odradilo a je mi to docela líto