Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Počítačové triky zabíjejí film

Počítačové triky zabíjejí film

Anonym (17.9.2011 00:00:00)

Bývaly doby, kdy trik ve filmu působil na diváky jako zjevení z jiné planety, a filmaře bavilo lidi překvapovat. Šlo však právě jen o to ozvláštnění, o ten prvek něčeho navíc k příběhu, co jej okořenilo. V dnešní době se však koření podává jako hlavní jídlo.

Tomák (17.9.2011 11:04:50)

Tvrzení, že 3D sračky nejsou film je, imho, hodně mimo. Co jiného by to bylo? btw kvalitních filmů s dějem i efekty jsou mraky. Například včera sem se díval na Dotek Medůzy. To jsou starší filmy. Ale stejně tak se točí i nově, jen se neuvádějí globálně do kin, protože by byla projekce nevýdělečná.

OSPF (17.9.2011 12:29:15)

Jmenujte jeden film z poslednich 10ti let ktery ma plne pravo aspirovat na TOP kvalitu filmu, ktere se budou poustet jeste za 20let.

Martináč (17.9.2011 15:43:07)

Asi myslíš ČR: Šílení, Přežít svůj život, Postel, Žralok v hlavě, Requiem pro panenku, Marián.... Ještě by se něco našlo, uznávám není to mnoho, u nás je film až "po uši v hovnech", na druhou stranu tím víc vyniknou dobré filmy. Na Žraloka v hlavě a Postel se sice úplně zapomnělo, ale jen v rámci většinové, oligofrenní společnosti, která chodí na Vejdělky.

vasjo (17.9.2011 23:42:53)

To jsou spíš experimenty, než filmy.

anonym (21.9.2011 21:46:42)

Tak mám takový dojem že autor toho članku je zarytý čumil na české filmy tedy jestli se dá říkat českým filmum vubec film, spíše bych to nezval zvratky pomazanýmy na platně případně tv atd :) osobně české filmy nemusím vubec prostě si mi nelíbi :) třeba taková Ordinace v ružové zahradě nebo jak se ta sra*ka jmenuje miliondvěstěpadesát dílu a furt dokola , díl jako díl fort samý sra*ky a jiné tv čr serialy všechny mi připomínají alá Smeralda , dallas a spol zvratky nic víc a kde vnich máte ty vaše super triky co? nikde a taky to jsou sra*ky nic vic težko říkat o jakém koliv filmy tv serialy že je špatný nebo takyvý atd , každému se líbí něco jiného a tím to je

volani.webnode.cz (19.9.2011 12:36:10)

Já sem v 3D kině nebyl a ani mi to příliš nevadí. Ale myslím že lidé se budou koukat na dnešní filmy za dlouhou dobu třeba úplně z jiných důvodů než z kterých dnes na filmy koukáme mi. Mě se třeba líbil starý film který sem viděl na promítání v meetfactory s názvem psí odpoledne. Bylo zajímavé vidět třeba staré americké reklamy a loga firem na produkty které se prodávali a nebo ještě prodávají u nás.. :)

OSPF (19.9.2011 23:20:53)

A z jakych duvodu? Aby se pobavili, na co jsme to dneska koukali? Jinak souhlas. Ja jsem odkojenej na filmech jako Predator, Terminator, Vetrelec, Vec, Conan...clovek by rekl becka, ale kdyz se podiva na to, co se dneska toci, tak jsou to filmy A+++. Uplne se bojim jit do kina na filmy jako je novej Conan a nova Vec.

Víťa (20.9.2011 16:20:47)

60 sekund s nicolasem cage a Angelinou Jolie, Gladiator a Titanic =)

Někdo (20.9.2011 17:50:00)

Myslím že za dvacet let se bude pouštět v podstatě každý film, který byl v kinech.

George2005 (18.9.2011 01:11:44)

No, myslím že Avatar má docela jasný ekologický podtext, který ovšem spousta lidí nechce vidět ...

OSPF (19.9.2011 09:57:11)

Avatar zadny ekologicky podtext nema. Kolikrat jeste bude muset autor vyvracet tento blabol??

Nikdo (20.9.2011 17:47:56)

Jestli jsem to správně pochopil, autor si postěžoval, že JEMU se dnešní produkce nelíbí. Jinak bych s prominutím nechal na každém, co a jak vyhodnotí sám. Mimochodem udělat scifi film bez triků je dost obtížné, a pokud dnešní technika umožňuje něco nevídaného, proč to nevyužít. Jen nám prosím vážený autore jinými slovy neříkejte, že komu se líbí trikové filmy, je automaticky kulturní barbar.

vasjo (20.9.2011 18:11:25)

Já to pochopil tak, že autorovi se trikové filmy líbí, ale upozorňuje na to, že dnešní filmy sestávají pouze z triků, ale ničeho filmového. Třeba děje nebo nějakých myšlenek.

OSPF (1.10.2011 09:53:22)

Takovy clovek jiste barbar neni. Jen lehce dusevne jednoduchy. Od filmu ocekavam dej, zaplatku a vyvrcholeni. Lide kteri se spokoji s hromadou efektu a nulovym dejem nejsou fanousci filmu, ale jen lide, kteri se nudi a potrebuji zabit nakej cas.

uf (21.9.2011 09:40:26)

Taky mám takový dojem, že na většinu nových filmů lidé chodí jen proto, aby viděli triky. Příběh je blbost, hloupě podaná, s dialogy jak od osmáka, děti se projevují jednou jak negramoti, co neumí jít nakoupit, a za chvíli jako rafinovaní géniové. Většina příběhů je stejně schéma: na rekreaci/návštěvě/pracovně je čirou náhodou odborník na problém, který se tam za chvíli vyskytne. Varuje, ale nikdo mu nevěří a starosta nechce utlumit cestovní ruch. Do toho se sejde s bývalou manželkou, se kterou jsou na kordy. Také najde novou lásku. Vše zachrání v posledních pěti minutách. Na sci-fi se už nedívám, protože je to jen o tom, jak něco z vesmíru/zmutovaného/uteklého... postupně žere lidi. Jediné, co mě zajímá, jak se nakonec takové příšery zbaví. Dost filmů je i o čím dál větší action: co prováděli Bodie a Doyl bylo super, protože to ještě byl schopen někdo zvládnout. Simir už je superman a blbosti v detektivkách a Smrtonostné pasti a Havai už jsou fakt mimo.

OSPF (1.10.2011 09:52:00)

Naprosty souhlas. Zrovna vcera jsem koukal na nake SF kdy prilitne z vesmiru naka gresivni rasa ktera chce obsadit nasi planetu. Na konci se ukaze, ze na mimozemstany na 100% zabire a je pro ne tim nejvetsim jeden normlani voda. Proc by mimozemstane, ktere zabiji voda utocili na nasi planetu, ktere je ze 3/4 pokryta vodou zustava zahadou.