Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Skutečně nám stačí číst jen nadpisy článků?

Skutečně nám stačí číst jen nadpisy článků?

Anonym (8.10.2011 00:00:00)

Máme málo času. Je ho stále méně a méně a nám se zdá, že den je kratší a kratší. A není to jen podzimem a blížící se slotou. Prostě lidé nestíhají vůbec nic. To ale se ale bohužel odráží nejen na životním rytmu společnosti, ale také v dalších odvětvích – například v novinařině.

Schuma (8.10.2011 08:51:26)

Naprosto souhlasím pane Procházko! Dle mého to chce více takových zamyšlení - aby si lidé uvědomili, co se s nimi/námi (nehledě na to, zda si za to sami mohou či nemohou) v poslední době vlastně děje.

Nekverulant (23.10.2011 13:25:44)

Je pravda , že media útočí na ty co hůře a méně častěji čtou ,či jim dělá problém psaný text pochopit(ach to zjednodušování) , jako reklama na internetu , které by ovlivnila , ti si k němu cestu nikdy nenajdou. Takový je svět a co s tím naděláme ? Alespoň peníze za domněle púsobící reklamu poslouží jinde ...........Firmy dosud na internetu působící mají ,jak pozoruji ( možná špatně) jepičí život ...

Luky (8.10.2011 08:56:51)

Treba u me je jeden z duvodu, proc ctu jen nadpisy i to, ze jsou ve velke vetsine pripadu zavadejici. Casto dle nadpisu ocekavam v clanku neco uplne jineho a pak jsem zklamany. Nemam pak chut ztracet cas tim, abych si cetl neco, co jsem vlastne cist nechtel. Dalsim duvodem cteni jen nadpisu je u me agregator zprav pravednes.cz - mate-li na jeden klik k dispozici obrovske mnozstvi clanku, kde vlastne vidite fakt jen ty nadpisy, pak si clovek z nedostatku casu musi informace filtrovat. Docela zajimava by mohla byt studie kolik casu clovek venuje cteni dnes a pred 10ti lety. Tim, ze pred 10ti lety byl Excalibur s rekneme 20ti clanky na mesic, tak dnes jich mame desitky denne. A my nemuzeme travit hodiny ctenim celych clanku. Vubec bych se nedivil, kdybychom dnes cetli vlastne vice, nez pred tim.

Luky (8.10.2011 08:57:36)

Treba u me je jeden z duvodu, proc ctu jen nadpisy i to, ze jsou ve velke vetsine pripadu zavadejici. Casto dle nadpisu ocekavam v clanku neco uplne jineho a pak jsem zklamany. Nemam pak chut ztracet cas tim, abych si cetl neco, co jsem vlastne cist nechtel. Dalsim duvodem cteni jen nadpisu je u me agregator zprav pravednes.cz - mate-li na jeden klik k dispozici obrovske mnozstvi clanku, kde vlastne vidite fakt jen ty nadpisy, pak si clovek z nedostatku casu musi informace filtrovat. Docela zajimava by mohla byt studie kolik casu clovek venuje cteni dnes a pred 10ti lety. Tim, ze pred 10ti lety byl Excalibur s rekneme 20ti clanky na mesic, tak dnes jich mame desitky denne. A my nemuzeme travit hodiny ctenim celych clanku. Vubec bych se nedivil, kdybychom dnes cetli vlastne vice, nez pred tim.

Petr (8.10.2011 23:25:22)

A to do toho "pročteného" nepočítáte čas strávený čtením diskuzních příspěvků pod článkem, který je mnohdy neúměrně větší oproti času věnovanému samotnému článku.

3znaky (9.10.2011 23:53:14)

ano

sx (16.10.2011 12:40:00)

taky tak, ctu vetsinou jen nadpisy, kdyz uz mam predstavu o cem se tam pise, ctu jen to co chci dozvedet vice. i tento clanek jsem necetl.

martin.lebeda@gmail.com (10.10.2011 11:23:34)

Jenže tehdy jsem od první do poslední stránky četl jedno periodikum. Teď se jich snažím číst 10 protože v každém píšou něco trochu jiného, co by mne třeba mohlo zajímat. V důsledku to je naopak kontraproduktivní. Smutným výsledkem exploze informačního obsahu je pak to, že mám kvalitních a do hloubky pochopených informací spíše méně.