Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vracejí se FUP - omezovací limity?

Vracejí se FUP - omezovací limity?

Anonym (8.12.2011 00:00:00)

Myšlenka přiškrtit kohoutek drzounům, kteří toho na internetu narejdí moc, je stará jako broadband sám. V době největšího rozkvětu internetového pirátství se to dokonce mělo stát metlou na piráty.

OSPF (8.12.2011 00:36:32)

Clanek o nicem. Nic noveho nerekne a navic je zmateny. Proc se v clanku odvolavaji na nake firmy ktere maji bezdratove site a do toho montuji DSL a AT&T

anonym (8.12.2011 06:13:53)

nevím čím zajimavý ? ale i tak pokud neký poskytovatel tedy u nás dá ,limit na Gb tak zbohem papa tahnu jinam :) případně k sousedum do PL :)

zdenda (8.12.2011 16:47:34)

jsem laik povoláním řidič takže jsem pouze uživatel IT -mail,film,hra,nákupy. mám CDMA od O2 právě změřená rychlost 19kb/s,včera 14kb/s nejsem pod FUP,když jsem včera volal na zákaznickou linku drze ji vyvěsil s tím ,že se jde zeptat..náprava rychlosti žádná.. u O2 může člověk jen držet pusu a krok s pomalou rychlostí.pokud bude číst můj příspěvek někdo kdo se vyzná prosil bych o zkušenosti a rady -děkuji jinak chci odejít od O2 na 5GHz síť za stejné měsíční poplatky, myslím že si nepohorším .děkuji všem kdo poradí týká se to mě ale i nás všech jak se k nám může chovat O2 který nás oslovuje vážený zákazníku a přitom nás má u zadečku.

ladinusamad (8.12.2011 19:57:09)

Jednou jsem napsal cosi O2 technické podpoře na twittwer a brzo se mi ozval borec kterej to chtel se mnou resit. Tedy monitorujou twitter, tak treba neco napsat tam :) Jinka odejit na wifi doporucuju, o2 je banda xxx kteri xxx a zaslouzili by xxx!!! :) Proc nevlozit penize do ceske firmy ktera zamestnava ceske lidi a plati je v Kc? Lepsi nez rvat prachy do chrstanu spanelu... Jinak v clanku lehce povrchni analyza. SLo by se nad tim zamyslet trochu do hloubky... Ale upozorneni na zajimavou souvislost.

zdenda (11.12.2011 12:27:56)

9.11.011 jsem byl opět na rychlosti 22kbs když jsem se dovolal na zákaznickou linku ,která je zdarma což je od O2 zřejmě marketingový tah řekl technik: tak vypněte na půl hodiny počítač ta rychlost se napraví .i tak se dá a o tom to je a to mám tarif bez FUP ale! jen papírově

Toman (11.12.2011 23:13:35)

Já si myslim, že tohle nám zatim nehrozí. Limity na mobilním připojení jsme měli a máme odjakživa, zatímco nějaké streamování DVD nám tu nehrozí, takže snad ani limitace pevného připojení.

zdenda (12.12.2011 10:59:14)

to toman /zřejmě zaměstnanec O2 / poprosil bych o náhled CDMA.cz nebo Rychlost:cz tam vypisují Vaši zákazníci své problémy s přenosem mobilního internetu mě je přesně to samé rychlostně i časově.Jsem Vaším zákazníkem 3,5roku uživatel CDMA mobilní internet jednopu jsem volal na 02 zákaznickou linku asi před dvěma lety letos od konce listopadu doposud asi 6x. na zákaznické lince mi bylo nejméně 2x sděleno ,že jste snížili rychlost připojení a nezavedli FUP. Ptal jsem se také kdo a jak měří objem průtoku dat a nikdo mi nedokázal odpovědět,chtěl jsem se tak vyhnout aplikaci FUP. Je možné ,že se vyjadřujete z neznalosti věci ,neboť problém se Vás nedotýká osobně. Věřím,že pokud si kdokoliv přečte tuto mou reakci na Váš příspěvek usoudí ,že nejsem stěžovatelské máčo. Můj tarif stál při pořízení 830,-kč měsíčně nazýval se mobilní internet 512+. Já platím 479,-kč,-měsíc a i za tuto částku je služba nekvalitní a drahá. Jinak na shora uvedených stránkách si zákazníci mobilního internetu O 2 stěžují na uplaťňnování FUP i na tarif který si pořídili bez FUP tak jak se psalo ve smlouvě a O2 smlouvu porušuje právě uplťňováním FUP. Přeji heký den aby u O2 platilo ..Vážený zákazníku i ve skutečnosti.....

Heta (26.12.2011 12:11:21)

Proč použéívat CDMA? CDMA je mrtvá technlogie. Zkuste síť třetí generace, UMTS, nabízí O2, T-Mobile, Vodaphone atd. Mapa pokrytí od O2 je na http://o2mapy.inmite.eu .

OSPF (12.12.2011 15:54:28)

Ja se opravdu musim smat. Pokud bydlis nekde na vesnici kde je 30baraku tak wifi asi jeste pujde, pokud zijes kdekoli ve meste tak je wifi tak zasekana, ze je naprosto nepouzitelna. Ve vsech velkejch mestech budes mit opravdu stesti kdyz sezenes nakou wifi ktera pobezi aspon trochu slusne. Jinak nechapu proc nadavas na TO2 - dodavaji ti presne to co slibuji ve smlouve.

Pepe (11.1.2012 23:16:29)

Ale jen tak dat bacha k jake firme jdes ... protoze O2 pred nejakym casem prislo na to kde sou vsici jejich zdrhnuvsi zakaznici a proto zalozilo firmu O2 busines solutions ktera zacala skupovat velke bezdratove poskytovatele ... ale ejhle lidi zaclo drazdit ono O2 v nazvu firmy tak nekdo chytrej prisel na to prejmenujem se a vznikl ..... internet home ... ktery nadale skupuje velke hrace na bezdratovem trhu .. ale porad je to dcerina spolecnost O2 ... takze vodoprdi vas proste dostavaj vsade ... a porad to cpete spanelum ... takze bacha na to koho si ve finale vyberete :)

Kost (8.12.2011 06:17:24)

Jsi hlupák a nerozumíš tomu. Nicméně je zřejmé, že firmy si rády naúčtují k paušálům, které musely léta snižovat nějaký ten dolar za překročení limitu. Doba růstu je pryč, přichází pád, který příští rok vyvrcholí a tak budeme za chvíli platit i za to, že dýcháme vzduch.

OSPF (11.12.2011 19:57:14)

A naky duvod proc jsem hlupak? Nevim jak ve svete ale v Evrope jede AT&T predevsim optiku na SDH/DWDM/WDM technologii. Proto nevim proc se o nem hovori jako o bezdratovem poskytovateli? Protoze poskytuje i mobilni sluzby? To snad ne?

Levi (8.12.2011 02:41:03)

Konečně po dlouhé době zajímavý článek. Like :)

karel4 (8.12.2011 08:54:43)

V době, kdy se používají vzdálená úložiště a cloudová řešení mě znovuzavádění FUP připadá poněkud podivné......

stanka34 (4.2.2012 23:44:26)

Pro mě je to nepochopitelné co se teď v poslední době děje jaké je omezení mám net v O2-mobilní, jelikož služba není schopna realizovat již 3 roky ADSL a mobilní net jde v rychlosti skutečné 3,30Kb/s O2 Je to až neuvěřitelné jak O2 manipulují a povyšují se nad zákazníkem.... Bez bývalého připojení k pevné lince jsou k zákazníkovi odmítaví a není možné jejích služby v net využívat, protože je omezená rychlost,počet stažených dat nelze nijak kontrolovat,či reklamovat-Je neuvěřitelné jak dávají najevo překročení FUP- jooo chovají se jako monopol.....

karel5 (8.12.2011 12:45:48)

Pisatel si vypujcil obsah clanku v anglictine z http://money.cnn.com/2011/05/03/technology/att_broadband_caps/index.htm To by me nevadilo, ale prislusi se aby dal credit autorum originalu!

vasjo (10.12.2011 19:04:07)

Z odkazovaného článku vidím v tomto jeden odstavec s daty, jinak nic. Nevidím důvod, proč by měl být na anglický článek nějaký odkaz.

DLORD (12.12.2011 04:13:45)

Je s podivem , že se v článku pojednává právě o Netflix a AT&T ... Pro čecha opravdu důležité firmy . Takže minimálně pochybnosti o autorství přetrvávají .

PhotoVideo01 (9.1.2012 11:59:40)

Protože se autor podepsal pod autorské dílo, které patří někomu jinému. A nikoli panu Větvičkovi. Nezdá se Vám že poukaz na dvě nové hry, které potřebovaly každá 380 MB dat je poněkud bez souvislosti ? A mnoho dalších zmínek o jejichž původu nemá čtenář ponětí. Jako by se tu předkládal účet bez hostinského.

Kaacz (11.1.2012 18:09:41)

Heh .. pobavil mne nazor autora, ze stare filmy nemohou byt HD. LOL Bezny 35mm film ma lepsi rozlisovacku nez FullHD. Neni problem ze starych filmu skenovat fullHD.