Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > hledam citlivy profi ADSL modem

hledam citlivy profi ADSL modem

martin (12.1.2012 01:58:45)

Zdravim, jsem pry 4,5 km od ustredny. Vlastnim SMC ADSL modem v zapojeni bez spliteru. Rychlost internetu je 3M/256. Nekolikrat jsem zkousel navysit rychlost, ale pry je to na hrane, internet vypadava minimalne. Ted k otazce, existuje COKOLI, jak z toho vymacknout vic? Napriklad nejaky ciltivy DSL profi modem do 10 tisic? Dlouho jsem hledal, ale nemuzu najit nic, zadne testy.... cokoli. Nekde jsem dohledal, ze by mohl pomoct microfilter, ale to mi prijde jako blbost, pokud na lince nemam telefon/splitter. Posledni vec co me napada by byl modem s dualnim pripadne jeste vice pararelnim wan zapojenim a zridit si vic pripojek, ale tomu bych se chtel vyhnout. Diky za rady a zkusenosti.

xxxxxxxx (13.1.2012 08:49:46)

od kud si ? od koho máš připojení ? ja mám linsys WAG160Nv2B jsem zcela spokojen :)bych řekl že jeden z nej modemu sichronizace modemu je |: 10247 down 517 UP KBps realná rychlost je cca 8550 KBps na 380 KBps poskytovatel O2 Vzdálenost od UT JE !!! 3680 metru !!! což je dost ale funguje to bez výpadku a problému DSlam je ADSL2+ což je duvod proč to tak jede nic vic ! dříve jsem byl na DSlam ADSL1 a maximální rychlost byla do 5280 down 275 UP realná Tak jsem je tak dlouho prudil , několikrát by u mně technik atd až jsem je dohnal neustálými stížnostmi k tomu aby mně přepojily na ADSL2+ A mám klid :) tak že jediná rada koupit si takový modem co mám ja nebo podobný tedy linsys-cisco a prudit u operatora tak dlouho až tě přepojí na ADSL2+ ! ale samo musi tato možnost být na ustředně kde bydliš , pokud neni tak máš smulu a nench se odbýt samo budou tvrdit že není možné tebe přepojit na ADSL2+ a ruzné jiné lži a kecy prud tak dlouho dokud nenaraziš ně někoho kdo tomu bude rozumnět !

Martin (13.1.2012 15:10:14)

Decinsko, ustredna adsl2+ by tu byt mela, nevim v jakym stavu jsou draty, vim ze na 4,5 km mam rychlost odpovidajici, ale chtel sem zkusit ten citlivejsi modem (jestli jsou v tom vubec rozdily). Modem adsl 2+ mam, pripojen samozrejme k O2. Jsou ochotni s menenim rychlosti problem nemaj... Mrknu an ten linksys, snad ton ebudou vyhozene penize z okna :) Jak rikam nemam problem zaplatit i za nejaky polo-profi modem, ale nemohu nic takoveho najit...

Martin (14.1.2012 21:17:13)

Tak mam doma to cisco, ted to hlasi tohle: DSL Noise Margin: 20.8 dB 24.0 dB DSL Attenuation: 35.5 dB 23.5 dB DSL Transmit Power: 19.1 dBm 12.2 dBm zvedlo se SNR down z 12 na 20 a attenuation z 50 na 35, coz mi na O2 potvrdili jako 5ti mbit. Jestli to tak bude tak se mi ty 2 tisice vyplatili, ale to ukaze praxe, a diky:) Jeste otazecka, ma vliv to ADSL 2 na rychlost pri teto vzdalenosti?

Pagoda (16.1.2012 11:23:47)

Zdravím, a už máš tu rychlost navýšenou? Pokud bys chtěl mohl bych se ti na tu linku podívat.

Martin (16.1.2012 18:22:53)

Jak by ses na to mohl podivat? Prave s tim neco delaji , zmenila se nepatrne synchronizace...

abcd (13.1.2012 09:52:26)

bud rad ze ti to smatla aspon nejak :o) nad 4km je to jeste uspech. jak pise kdosi, ze na 3 a fous km udela link 10Mbit, tak tato info bude znacne pokroucena. Jedu dle zkusenosti z meho blizkeho okoli, kde jsou kabely od r.cca. 2002, takze hodne nove,k Ustredne je to cca. 1400M prstem po mape i dle slepice z O2 linky a link speed 10,2Mbit. testovane modemy Hurawei 520,Dlink 584. Samozrejme ADSL2+.

Martin (13.1.2012 15:21:29)

Podarilo se mi ho najit skladem: Router Linksys WAG160N Wireless-N ADSL2+ Gateway - Annex-B, snad je to ono :)