Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Mediání iluze, informace pouze ze strany A

Mediání iluze, informace pouze ze strany A

txtx (4.2.2012 13:44:46)

Onehdy jsem četl článek v tisku. Článek zmiňoval demonstraci v Praze proti ACTA a uváděl počet demonstrujících na necelých 400 lidí. Celé to vyznělo jako neúspěšná akce a pokus dětí, kteří si stahují filmy na síti a rozhodli se strávit pár hodin pochodem ulicemi v Praze, kde si nasadily masky,poslední dobou známé skupiny hackerů, a udělat si hezký den. Oficiální čísla ovšem už byli zcela jiné. Bylo napočítáno na 3000 účastníků, rozhodně nepatřili mezi puberťáky a určitě věděli proč tam jsou. Poslední dobou si začínám zvykat na stále větší dezinformace a polopravdy ze strany skoro všech médií, dostupné v ČR. Nejsem zastáncem konspiračních teorií a kalendáři Mayů se pouze směji. Nicméně se začínám pozastavovat nad cenzurou v médiích obecně. Když jsem před pár lety četl třeba Mf Dnes, pokládal jsem informace za objektivní a dalo se podle nich docela dobře v problematice zorientovat. Poslední dobou to neplatí a tato polopravda se rozšiřuje napříč všemi tištěními i elektronickými médii. Bohužel. Jak tedy nejsem zastáncem konspiračních teorií, tak jsem narazil před časem na zajímavý dokument. Jmenuje se Collapse a co jsem tam během dvou hodin viděl, mi vyrazilo dech. Dokument vznikl v roce 2008 a je založený na výpovědi jednoho bývalého agenta CIA. Původní téma mělo být na téma pašování drog do států a technik, jak toho dosáhnout. Nicméně se po čase jeho téma zcela převrátí a věnuje se globálním problémům, cenzuře, mocenským spolkům a problémům válek v Iráku, Iránu a pod. Vzhledem k tomu, kdy tento dokument vznikal, tak jsem se zarazil nad tím, co předpovídal. A to vše pouze na základě ekonomických statistik, svých zkušeností a informací, které měl z první ruky a nijak necenzurované. 5íkal přesně to, co se děje od roku 2011. Až mě zamrazilo, s jakou přesností popsal finanční krizi, její důvody vzniky, pády velkých bank, hypoteční krizi v Americe, důvody války v Iráku a konečně se zmínil i o "zajímavém" spolku, kde působí i náš "německý" ministr. Jeden můj kamarád, který žije už přes 25 let v Americe mi před časem psal, že vzhledem k situaci, jaká tam panuje, uvažuje o návratu do ČR, kde by chtěl strávit zbytek života. Nicméně po půl roce od tohohle emailu mi přišel od něj další. Jeho obsah mě také docela zarazil. Psal mi, že návrat do ČR rozhodně neplánuje. Poslední půl rok četl různé zprávy z různých zdrojů, které se týkali naší vlasti a došel k závěru, že do tak zkorumpované země plné špíny, nekorektnosti, špinavých podmínek pro podnikání a mafie, se rozhodně vracet nechce. Pokládal jsem to spíše za klasické řeči, které vede správný Čech. Když jsem se ho zeptal, jak na to došel, že u nás to přece není tak špatné a v novinách se občas vyskytne nějaká ta hlava bez těla nebo tunel ve firmě, řekl mi, že ze zdrojů, které má k dispozici si dokázal udělat obrázek sám. K tomuto zhodnocení však nepoužil jediný český server. Paradoxně. A přijde mi to jako skutečnost, že naše média nám úmyslně podsouvají zkreslené informace, neúplné pravdy či se z toho stává čistý bulvár, kde největší senzací je Agáta Hanychová. Pro mě nulová informační hodnota. Od této doby se opravdu začínám zajímat nad zdrojem informací, raději čtu zahraniční zpravodajské servery, kde se dostanu i k jiným informacím, než na našich serverech a tak nějak začínám filtrovat okolí, abych nebyl semlet touhle mašinérií.

OSPF (8.2.2012 13:41:05)

Uz jdete do prdele s naku ACTA. 99.9% z teto dohody nema se sdilenim nic poslecneho. ACTA resi padelky jako celek. Opet banda ovecek si najde dve radky z dohody ktera ma nekolik stovek stranek a hned celou dohodu odsuzuji.

Navazka (8.2.2012 20:22:29)

Klidek chlape, nedavno jsem v MHD vyslechl debatu dvou odpurcu dohody ACTA. Nejdriv se dlouze hadali o tom, jestli se jedna o dohodu nebo zakon, pote debatovali nad tim, jak internet musi zustat na 100% svobodny (hezky blabol, 100% svobodny net nebyl nikdy) a pak lustili, co znamena slovo ratifikovat. Jestli je toto vzorek prumerneho odpurce, tak jsem v klidu.