Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > T-Mobile už také testuje LTE. Mobilní internet s rychlostí "až" 150 Mbit/s

T-Mobile už také testuje LTE. Mobilní internet s rychlostí "až" 150 Mbit/s

Anonym (16.7.2012 00:00:00)

Společnost T-Mobile oznámila spuštění mobilní sítě na bázi LTE. Zatím však jde o zkušební provoz na celkem dvanácti vysílačích v Praze 4 - Kamýku. Podle slov operátora použitá technologie firmy Samsung umožňuje dosáhnout rychlostí ve směru k uživateli až 150 Mbit/s.

karel4 (16.7.2012 08:19:55)

Snažil jsem se na webu TM najít nějaké info + mapu pokrytí, ale kde nic tu nic..... Nemá někdo nějaký odkaz,pls?

IT (23.10.2012 21:36:53)

Předem podotknu, že žádná mapa pokrytí nemůže ještě ani existovat. Máme velkou smůlu, že technologie jsou v našich končinách nesmírně utápěné. Ohledně mobilního internetu jsme na tom opravdu bledě. Plynulé připojení nezaručí žádný operátor. A FUP je za ty peníze k smíchu. Samozřejmě existuje mnoho uživatelů, kteří se o peníze nezájímají a okamžité připojení k internetu pro ně znamená mnohem víc, než o kolik je operátor obere. Na co vám bude zařízení jako IPOD mini, IPOD 4 nebo jiné smartphony s LTE, když jej využijete až za 2 roky :-) Pro rozumné brouzdání budeme nadále ještě nějaký ten čas odkázání na hesla lokálních wifi. A pro neznalé: Internet v mobilu, tabletu či netbooku rozhodně neslouží jen na facebook a email, jak si bohužel myslí mnoho povrchních uživatelů internetu. Spoustu lidí například v mém oboru IT nebo i pozic managementu co znám, používají pokročilé vzdálené přístupy k různorodým službám, které vyžadují fungující připojení (s FUP, které vypadá opravdu jinak). Použitelnost těchto zařízení stylu tablet, smartphone pak má své pravé opodstatnění a jejich aktuální cena je naprosto na místě. Pokud je však využijete na 100%. Díky za přečtění Jirka, programátor

Martin (16.7.2012 09:09:41)

To je sice pěkné, ale oni tam pak dají fup 5GB a rychlost 150Mbit mi je platná asi tolik, jako kdyby mi do bakelitového sériového trabantu dali motor o výkonu 1000 koní.

vaclav (16.7.2012 14:26:22)

Máte pravdu

OSPF (16.7.2012 21:42:01)

No hlavne k cemu kdo potrebuje na mobilni pripojeni takove rychlosti?? Nebo to uz jsou lidi tak ujeti, ze musej tahat filmy i na mobilni pripojeni? To je snad od toho, aby se clovek mrkl na net, prohledl mejly atd. Ne na tahani gigovejch souboru.

neznalek (16.7.2012 22:04:08)

NEmate pravdu . dnesni mobilni internet je k nicemu ..ja chci platit jeden internet ktery budu mit kdekoli k dispozici(doma, na cestach, v praci ..atd) a to mi muze LTE poskytnout pokud bude vytvoreny tak ze bude uzivatelsky snadno pouzitelny. nevim kde jste vzal ze mobilni internet musi byt pouze na mejly a mrkani na net

OSPF (19.7.2012 11:42:49)

A kolik lidi asi takove naroky na mobilni internet ma? Jen zlomek. Navic mobilni technologie nikdy nebudou dosahovat rychlosti ktere zarucuje treba optika.

radek (17.7.2012 07:50:13)

evidentne nepracujes v te sfere, kde ti chodi klidne 2GB soubory :)

petr (16.7.2012 16:07:18)

Ono to není o maximální dosažitelný rychlosti. Ono je to o lokalitě. K čemu mi je papírových 150Mbit když v centru krajského města nedosáhnu na 3G ani 1-2Mbit. Když se mi zrovna podaří připojit. FUP je mi volná.